Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit kell szopni egy nap 1 hetes babának Súlya = 3 kg fórum

Mennyit kell szopni egy nap 1 hetes babának Súlya = 3 kg (tudásbázis kérdés)


1 2
46. ildio56 (válaszként erre: 45. - MsFlower)
2011. júl. 18. 22:29
Köszönöm kedves vagy!
2011. júl. 14. 23:24

Szia!

Én ezt szoktam ajánlani (védőnő vagyok): testsúlyt(grammban) elosztani 6-al és utána azt annyival, ahányszor eszik 1 nap.

Ez beszokott válni általában. De nincs gond ha 1 alkalommal nem eszik meg ennyit, mert lehet köv.-ő alkalommal behozza.

Én nem is szoktam ajánlani az anyukáknak, hogy minden szopáskor mérjék a babát, hanem napi egyszer fürdés előtt. 2 dkg az, amit meg kell hízniuk naponta, normális esetbe.

Fél éves koráig havonta 60 dkg, utána 50 dkg a normális hízás. Így fogja fél éves korára megduplázni, 1 éves korára megtriplázni a súlyát.

Remélem tudtam segíteni.

44. felicy87 (válaszként erre: 43. - Dolores007)
2011. júl. 14. 22:57

Kösziiii! :)

Mi sajnos egyelőre a körzetet választottuk...de most már menni fogunk,mert nem vagyok megelégedve vele!Kezdve azzal,hogy az első 6hét alatt 1szer jött ki házhoz,holott hetente kellett volna!ehelyett nekem kellett vinnem a beteg gyerekek közé Lilit...

43. Dolores007 (válaszként erre: 42. - Felicy87)
2011. júl. 13. 23:02

Köszi, a tied is egy tündér! :)

A dokinéni nem szerencse kérdése, nem a lakhely szerintit választottuk, hanem akiről jót hallottunk. Szerencsére elvállalt minket.

42. felicy87 (válaszként erre: 41. - Dolores007)
2011. júl. 13. 22:28

Irtó édes Lili babád van,büszke lehetsz rá! :)

A múltkor az én doktornénim is kiakadt,mikor meglátta Lilit és nem hitte el,h csak anyatejet kap,olyan jó erőben van! :D

Viszont szerencsés vagy,hogy laza doktornénitek meg védőnőtök van,a mi doktornőnk egy besavanyodott vénlány,aki mindenbe beleköt... :S

41. Dolores007 (válaszként erre: 40. - Felicy87)
2011. júl. 13. 19:16

Mi is nyalogattattunk vele dolgokat! :D

Ananászt, almát, sőt citromot is. Érdekes baba, imádja azt az undorító K-vitamint is... (Broáf...)

Nálunk is mást mond a dokinéni, meg a védőnő. De mind a kettő elég laza, nem nézegetik Lilit kritikus szemmel. Nem is lehetne, mert jóltáplált baba, csupa hurka a combja ☺

40. felicy87 (válaszként erre: 35. - Dolores007)
2011. júl. 13. 09:09

Én már azt veszem észre,hogy ahány orvos és védőnő,annyi félét mondanak!

Az én Lilim ma 12hetes...2-3óránként szopizik,de már ismertetjük az ízekkel!Nyalogat sárgadinnyét,sárgarépát,almát...és nagyokat nevet nekik!

De nem akarom a hozzátáplálást 5-6hónapos kora előtt kezdeni...

2011. júl. 13. 06:17
nincs olyan hogy mennyit kell enni egy babának, hacsak nem eszik rosszul és nem gyarapszik :) az is teljesen normális az anyatejes babánál ha 3-4 naponta kakil. ha elég neki a tej nem fog különösebben sírni, 2-3-4 óránként is ehet ez változó, érzi mikor éhes és jelzi. ha besárgul akkor van gond, mert akkor keltegetni kell hogy egyen olyan 4óránként
38. solmyr
2011. júl. 13. 06:12

Az én kisfiam most lesz 10 hetes.

A születésétől fogva óránként vagy még gyakrabban szopizik. (kivéve ha babakocsival sétálunk vagy autóval utazunk)

Ez valószínű azért van mert nagyon keveset alszik napközben + kicsit hasfájós is és csak cicin nyugszik meg.

Soha nem idegesítettem magam azzal, hogy mennyit eszik a gyerek egy szopizás alkalmával. Teljesen felesleges. Meg a gyakori evések miatt egész nap a mérleg felett állhatnék. :)

Ő tudja, hogy mennyire van szüksége.

A védőnőnél/orvosnál történő mérlegeléskor még sose kérdezték meg tőlem, hogy mennyit eszik a gyerek/alkalom csak azt, hogy hányszor.

És ő már a második kisfiam. Az elő pont ugyanilyen gyakran evett. :)

37. solmyr
2011. júl. 13. 06:02

www.lll.hu


Itt sok hasznos dolgot olvashatsz.


"ELEGENDŐ TEJET KAP-E CSECSEMŐJE?


Biztos lehet benne, hogy csecsemője elegendő tejet kap, ha:


* Hat-nyolc nedves pelenkája vagy kettő-öt székletürítése van naponta. Idősebb csecsemők esetében a székletürítések száma emelkedhet, de előfordulhat az is, hogy csak három-négy naponként van. A vizeletes pelenkák száma jelzi, hogy elegendő-e a tejmennyiség.

* A súlynövekedése átlagosan 100-120 gramm hetente vagy legalább 450 gramm havonta. A csecsemők átlagos heti gyarapodása 100-120 gramm, mértéke egyénenként változik. Egyik héten többet, másikon kevesebbet híznak, és ez teljesen normális.

* A csecsemője első ellenőrzésekor gondoljon arra, hogy a szülés után az újszülöttek veszítenek a súlyukból. A súlygyarapodást a súlyesés mélypontjától kell számítani, nem pedig a születési súlytól. Néhány csecsemő csak két-három hetes korra nyeri vissza születési súlyát.

* A csecsemő gyakran szopik, minden két-három órában vagy nyolc-tizenkét alkalommal egy 24 órás periódust tekintve. Ez az átlag. Néhány csecsemő ennél kevesebbszer, mások többször szophatnak. A ritkább szoptatás nem probléma addig, amíg a csecsemő megfelelően gyarapszik.

* Egészségesnek látszik, a bőr színe és a bőr rugalmassága jó, hurkás, hossza növekszik, élénk, aktív és az izomtónusa jó."

2011. júl. 13. 00:19
Bocsi az OFFokért!
35. Dolores007 (válaszként erre: 32. - Felicy87)
2011. júl. 13. 00:19

Nekem a gyerekdoki azt mondta, hogyha van tejci, akkor 6 hós koráig semmi mást nem szabad adni.

A keksz meg nem tetszett neki, mert cukros ugye (nem a gyerekdoki! :D), és árt. Azt mondta, hogy tegyek a baba kajájába lisztet. De én vettem kekszpépet, és izlik Lilinek.

34. Dolores007 (válaszként erre: 31. - Ildio56)
2011. júl. 13. 00:16

A glutén két fehérje, a gliadin és a glutenin keveréke. A búza, a rozs és az árpa magjainak endospermiumában találhatók a keményítővel együtt. A gliadin és a glutenin a búzaszemek fehérjetartalmának kb. 80%-át teszi ki. Mivel vízben nem oldódnak, tisztíthatóak a keményítő kimosásával.

Bár a búza az élelmiszerek fehérjetartalmának jelentős részét teszi ki, bizonyos emberek érzékenyek a gluténra (gluténszenzitív enteropathia) és ezért nem fogyaszthatják.

2011. júl. 13. 00:02

1 hetes babának elég a 70 milli anyatej szopinként..

nekem anno azt mondták, első 10 napban ahány napos,annyiX 10 millit kell,tehát 7 naposan70,8-80... ha több az nem baj, de az elvileg elég neki..

utána 10. naptól pedig jó ha tartja a 100 millit, de ha többet eszik picivel,az nem baj :)

32. felicy87 (válaszként erre: 31. - Ildio56)
2011. júl. 12. 23:45
Én úgy tudom,a lisztes dolgok!Épp ma volt a védőnő és ő mondta,hogy 5hós korától napi FÉL keksz! :D
2011. júl. 12. 22:52
Mi az a glutén ?
30. Dolores007 (válaszként erre: 29. - 7e4d9dea5c)
2011. júl. 11. 10:41
Gyártottam a répapürét neki ezerrel friss újrépából, de csak öklendezett tőle. Nyári alma sem jött be neki. Most elbököm neki ezt a doboz kekszes pépet, mert most ugye ez az új módi, hogy fél évesen szoktatni kell a gluténhoz... Meg ez legalább izlik neki.
29. 7e4d9dea5c (válaszként erre: 28. - Dolores007)
2011. júl. 10. 00:17
hgy hgy nem vmi fözelék félét adsz neki ebédre?
2011. júl. 10. 00:13
Nekem este 9-kor cicizik, aztán felkel éjfél körül megint, aztán már csak 9-10 felé reggel. Nem fejem, meg semmi ilyesmi, bőven van tej. Sőt, most már délben kekszpépet kap. (6,5 hós)
27. Jucus14 (válaszként erre: 25. - Nexike)
2011. júl. 9. 23:44
Na erről beszéltem Én is. Csak lehet hogy rosszul fogalmaztam. Nem az a lényeg, hogy a gyerek eszik vagy sem éjjel, hanem hogy legyen tejtermelés. Az meg csak akkor van ha az ember etet vagy kifeji.
26. barcabo (válaszként erre: 23. - Barcabo)
2011. júl. 9. 23:39
a kakiról meg annyit nekünk volt mindennap mindkettőnél,naponta többször is az első időben.de pl a sógornőmnek a picije most 3 hónapos nem kakil rendesen valami cseppeket adnak ilyenkor neki úgy mondták ha egy nap nem lenne másnap adni kel.nem nagyon értek hozzá,de úgy tudom 3 nap már nagyon nem jó:-(ha addig nincs
25. nexike (válaszként erre: 18. - Jucus14)
2011. júl. 9. 23:37
Én több mint 10 hónapig szoptattam úgy, hogy a kislányom 1 hós kora után már nem kelt éjjel enni. Nem keltettem. Viszont folyamatosan fejtem este lefekvés előtt a mellem. Egyrészt hogy ne durranjon szét reggelig, másrészt hogy ne apadjon el a tej.
24. 7e4d9dea5c (válaszként erre: 21. - Jucus14)
2011. júl. 9. 23:37
Az én tejem nem azért apadt el mert nem szopizott éjjel hanem az idegességtöl
23. barcabo (válaszként erre: 18. - Jucus14)
2011. júl. 9. 23:35
az elsőt 3 évig a második gyerkőcöt kettő évig,kifejtem amikor beduzzadt,így nem apad el a tej!
22. 7e4d9dea5c (válaszként erre: 20. - Anikko)
2011. júl. 9. 23:33
én ugy tudom hgy mindennap legalább napi 1székletnek kell lenni e! Nálunk volt és van is mindennap vmikor több is mint 1
2011. júl. 9. 23:33
Azért nem értem Én ezt, mert van a családomban és az ismerőseim között is olyan aki szintén nem etetett éjjel és csodálkozott, hogy elapadt a teje. Nem azt mondom, hogy fel kell ébreszteni a gyereket, de az Én lányom megszokta 3 hetes korára hogy 3 óránkét evett. (éjjel is) nem volt könnyű, de azt gondoltam, hogy a legjobb az anyatej számára. majdnem 5 hónaposan persze csak egyszer ébredt fel. Azóta már lassan 2 éves, és éjjel alszik.
20. anikko (válaszként erre: 14. - 7e4d9dea5c)
2011. júl. 9. 23:30

Sziasztok!


Anyatejes babáknál előfordulhat, hogy akár több napig nincs széklet.

19. 7e4d9dea5c (válaszként erre: 18. - Jucus14)
2011. júl. 9. 23:27
Én 4hóig mert sajnos elment a tejem és kevés volt neki!
2011. júl. 9. 23:26
Azoktól szeretném kérdezni, akik éjjel nem szoptattak, hogy Ők meddig szoptatták a babát? Tápszer nélküli etetésre gondolok.
17. 7e4d9dea5c (válaszként erre: 16. - Barcabo)
2011. júl. 9. 23:25
mi is átalusszuk az estéket most 7hónapos az enyém! Este 8kor leteszem aludni és reggel 7-fél8 ig alszik! az enyém nem kap inni éjjel csak ha nagyon meleg van(mint most) és sokat mocorog de csak akkor amugy nem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook