Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden szoptatás után muszáj lefejni az anyatejet? Ha lefejem, a következő etetésre nincs annyi hogy jóllakjon a baba ha nem fejem akkor van fórum

Minden szoptatás után muszáj lefejni az anyatejet? Ha lefejem, a következő etetésre nincs annyi hogy jóllakjon a baba ha nem fejem akkor van (tudásbázis kérdés)


1 2
50. Nikice (válaszként erre: 49. - 92ba3c78f9)
2008. nov. 6. 07:49

"Remélem, más tud valami okosabbat mondani, de én addig is azt mondom..."


Akkor vita helyett: ezzel azt szerettem volna mondani, hogy amíg más nem reagál a hozzászólásodra (bízva az okosabb válaszban!) én leírom az enyémet. Nem akartam és nem is szoktam más lelkébe gyalogolni, ha félreértettél, mégegyszer elnézésedet kérem, sajnos többet nem tehetek, de nekem sem esett jól, hogy nekem támadtál, segítségért jöttem ide, ahogy Te is. Azért nyomtam rá, hogy lásd Neked szeretnék válaszolni.

De nem szeretnék már ezen lovagolni, nem zavargok itt többet.


Legyen szép Napotok, és mindenkinek sikeres szopiztatást!

49. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 48. - Nikice)
2008. nov. 5. 22:43

Persze, hogy nincs meghatározva, ki kiéhez szól hozzá. Én kérdeztem valamit, Te pedig rányomtál az "alattam lévő" válasz erre gombra és írtad, hogy reméled, más valami okosabbat mond.


Nekem ezen akadt meg a szemem. Most pedig már másképp fejezed ki magad, de ugyanazt írod. Sokszor csak a fogalmazáson múlik, hogy megbántasz valakit.

48. Nikice (válaszként erre: 41. - 92ba3c78f9)
2008. nov. 5. 17:15
Elnézésedet kérem, de egyáltalán nem volt meghatározva, hogy ki reagálhat a hozzászólásodra, és azzal kezdtem a 38. bejegyzést, hogy remélem, majd más többet tud segíteni, én csak átmenetileg szerettelek volna "megnyugtatni", hogy nekem sem egyforma a kettő. Ígérem, többet nem reagálok.., noha ez egy nyitott fórum. Csak a segítőszándék vezérelt.
47. Kedveske (válaszként erre: 46. - 92ba3c78f9)
2008. nov. 5. 14:45

Igen ezért írtam, hogy vannak esetek amikor fejni kell, de szerintem minden szoptatás után fölösleges.


Nem tudom mi történt, egyik nap, nem volt hajlandó abból szopizni. Már ha a jobb oldalra fordítottam, akkor feszengeni és kiabálni kezdett, így maradtb a bal. A szopizással így sincs gond, csak az egyik mellem lényegesen nagyobb, mint a másik, de ez senkit nem zavar:-)

A védőnőm, azt mondta van ez így, de az esztétikai oldalát kivéve semmi hátránya nincs az egy mellből való szopizásnak.

46. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 43. - Kedveske)
2008. nov. 5. 14:40

Köszi a biztatást! Egyébként azóta már javult a helyzet, többször mellre tettem őt nappal is. Ma reggelre is a jobb oldali mellem jól meg volt telve.


Én sohasem fejtem ki a tejet, miután evett. Akkor fejtem, amikor elmentem itthonról és más etette meg a lefejt tejjel cumisüvegből, de ez is csak néhányszor fordult elő. Egy alkalommal pedig belázasodtam, annyira megtelt a mellem, és kivörösödött, a védőnő azt tanácsolta, fejjem ki teljesen, mert begyulladhat. Másnapra rendbejött.


Érdekes, amit leírsz, mi történhetett a jobb oldali melleddel, hogy elapadt?

45. rasza (válaszként erre: 24. - Win)
2008. nov. 5. 14:10
Egyetértek!
2008. nov. 5. 14:09
Ez csak az én tapasztalatom, de szerintem szükségtelen fejni. Én sose fejtem, nem is vettem ilyen berendezést. Simán beállt a rendszer a kereslet-kínálat elvére, a baba meg megteszi a magáét. Persze tudom, hogy vannak esetek, amikor muszáj fejni.
43. Kedveske (válaszként erre: 38. - 92ba3c78f9)
2008. nov. 5. 14:07
Azt nem tudom, hogy mit tegyél, hogy mindkét cicicid jól működjön, de amiatt ne aggódj, hogy nincs elég tejed. A fiam 22 hónapos és már több mint egy éve, csak a balból szopizik. A jobb cicim simán leapadt, és egy ciciből is szopizik annyit, hogy az neki elég.
42. rasza
2008. nov. 5. 14:03
Akkor ne fejd.!
41. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 39. - Nikice)
2008. nov. 5. 12:02
Ha nem vetted volna észre, nem csupán "mondtam" valamit, hanem épp, hogy kérdeztem. Ráadásul nem hozzád intéztem az okosságot, amit leírtam.
40. Nikice
2008. nov. 5. 09:10

Viszont nekem is van egy kérdésem.

Én azt az elvet követem, ha fejek, arra késztetem a szervezetem, hogy többet termeljen. 10 napos a Csöppöm, és igyekszem mindent megtenni, hogy sokáig szopizzon, de tegnap óta nem tudok annyit kifejni, mint korábban. Reggelre sem "durran" be, mint eddig.

Ugye ez nem annak a jele, hogy elkezdett apadni???


Tudtok valami olyan étrendet (ételt) ami serkenti a tejtermelést? A herbateáktól tartok, mert sokan írták, hogy fájt a bébi pocija tőle.

Sokat iszom, és igyekszem ledőlni napközben, de jó lenne még pár "trükk".


Előre is KÖSZI!

39. Nikice (válaszként erre: 38. - 92ba3c78f9)
2008. nov. 5. 09:07
Remélem, más tud valami okosabbat mondani, de én addig is azt mondom, hogy nekem sem egyforma a két cici, az egyik "erősebb". Könnyebben is fejem, a baba is hamarabb jóllakik belőle, többször kicsordul a tejcsi belőle, pedig mindíg egyformán szopiztattam ebből is abból is (fiamnál is és most is). Én továbbra is váltva szopiztatnék...
2008. okt. 14. 22:35

Tudna valaki segíteni: Lassan 10 hónapos a kislányom, a szilárd kaja mellett többször szoptatom őt. Sőt még éjszaka is, mivel mellettem alszik, és ha felébred, a cicivel alszik vissza. Szóval a bal mellem éjjel mindig ki van űrítve, ellenben a jobb oldalit nappal néhány hete kissé elhanyagoltam, és az tűnt fel, hogy nem termelődik annyi tej. Kétségbe is estem.


Az utóbbi napokban nappal csak a kisebb, jobb oldaliból kap. Éjszaka a másikból. De még most is "féloldalas" vagyok, egyszerűen nem úgy működik, mint a másik, "éjszakai". A tejleadó reflexet sem érzem olyan intenzíven, van, hogy nincs is.


Mit tegyek, hogy mindkét mellem egyformán működjön? Mert még szeretném a kicsi lányomat sokáig szoptatni.

37. Sena
2008. aug. 16. 21:57

Én nem szoktam fejni, akkor se történik semmi ha órákig áll a tej a ciciben. Persze ha valamiért nagyon túltelítődik és kő kemény lesz, akkor én is fejek, de csak annyit hogy ne feszüljön nagyon.

Olyan is van hogy valaki azért nem tud fejni, mert egyszerűen nem indul be a tejleadó-reflex és akkor se jön semmi ha tele van a cici. Az igény szerinti szoptatás néha nem könnyű, de a babának mindenképpen jó.

2008. aug. 16. 14:54
Én felváltva szoptattam a két mellemből és mindig lefejtem a maradékot, ne pangjon, úgy mondták, minél inkább kiürül, annál több és jobban képződik.
35. cilus
2008. aug. 9. 14:51
Nekem 3 gyermekem van,soha nem fejtem le a tejcsit.Mindkettőből szopiztak és természetesen mindig azzal kezdtük a következő szopit amiből a kevesebbet ette.kicsi fiam 18 hónapos és még mindig szopizik.A két tesó is 2 és fél évig szopizott.
2008. júl. 20. 14:30
Én az ikreimnél rendszeresen fejtem, és annyi tejem lett hogy még egy örökbefogadott babának is adtam 6 hónapos koráig! A fiaim pedig majdnem 10 hónaposak voltak mikor egyik napról a másikra nem kellettem Nekik! Ja és nem szedtem ilyen tejserkentőket, csak nagyon sokat ittam!
33. dus
2008. júl. 20. 13:50

Szia.

Én mindkét fiam esetében fejtem. Volt tejem bőven, de egy szopi csak egy ciciből ment. Ami abban maradt, azt fejtem le. A másikat nem bántottam, mert a következő szopi abból történt.

Így nem volt gond, nem fájt, nem gyulladt be és közel 9 hónapos korig tudtam szopiztatni a kicsimet.

2008. júl. 20. 13:12
Hozzátenném: az első gyermeket mindig mértem,csak 2 hónapig szopott,a 2.-at nem méregettem és 6,5 hónapig szopott,és azóta is jó evő.
2008. júl. 20. 13:10
Nekem is bőségesen volt tejem,de nem tudtam,hogy pár hétig MINDIG fejni kell szopi után,így be is gyulladt a mellem.Mikor már rendesen csináltam,akkor pár hét múlva már beállt az egyensúly.Szerintem ez összefüggésben van azzal,hogy kezdetben a babák "lusták",aluszékonyak és nekik is rá kell jönni a szopás technikájára.
30. sodrak
2008. ápr. 8. 13:13
Csak addig kell lefejni, míg be nem áll a "kereslet-kínálat" egyensúly. Ez a szülés után max 1 hónap. De minden babánál eltérő. Illetve akkor kell fejni, ha valamilyen okból nem szopik-pl fülfájás-, de nem akarod abbahagyni a szoptatást. Utána, ha újra elkezd szopni, ismét beáll az egyensúly.
29. DODICA
2008. márc. 27. 20:48

Egyáltalán nem kell fejni, pláne nem annak, akinek nincs bőségesen sok teje. A legjobb a mellnek, ha a baba váltja ki a tejtermelést a szoptatások során. Ha igény szerint történik a szoptatás (s az nagyon messze van ám a 3 óránkénti "szokásos" időponttól!! lehet a fele, de akár harmada is!), nincs szükség plusz fejésre, beáll a kereslet-kínálat elve, mindig annyi tej termelődik, amennyi kell. Növekedési ugrásoknál gyakoribb mellretétellel lehet növelni a tej mennyiségét, de ez se feltűnő, hiszen eleve gyakrabban kéri a baba a cicit.

A legjobb, ha a baba a ciciből lakik jól. :)

2008. márc. 27. 18:59
Addig érdemes fejni, amíg nincs elég tejed. Mert ezzel is ingerled a cicidet a tejtermelésre. ha már beállt a kellő menniység, a baba kkiszívja ami neki kell, és a cici pedig üres lesz. Így nem kell fejni sem.
2008. márc. 23. 10:09

Én soha nemtudtam fejni,pedig nagyon próbálkoztam vele.Esetleg egy pár csepp jött ki és semmi több.Azt mondták lehet hogy kevés a tejem.A babám viszont mindig jól lakott.Már 2 éves elmúlt és még mindig szopik.6 hónaposan kezdett el mást is enni.Néha kíváncsiságból megpróbálok fejni és még mindig nem jön.Ez hogy lehet?

Tud nekem valaki választ adni?

26. win (válaszként erre: 25. - Jk)
2008. febr. 8. 07:55

Szia!


Amíg a lányod szépen fejlődik, szerintem nics miért aggódni. Ha éhes, akkor úgysem fog békésen aludni 3-4 órákat.


Egy idő után már nem érződik annyira a mellen, hogy termelődik a tej, nem lesz olyan kemény, feszes, mint az első hetekben. A lányom 5 hetes, de már most sokkal kevésbé érzem teltnek a mellemet, és mégis amikor szopik hallani, hogy nyeli a nagy kortyokat. :))


Nem mndenki tud fejni szoptatás tán, lehet, hogy Te is ilyen típus vagy. Bár nem mindegy, mennyi ideig próbálkozol a fejéssel? Van, akinek csak hosszú percek leteltével indul meg.

A fejés -elvileg- csak a már termelődött és a tejöblökben eltárolt tejet képes kiüríteni, míg a baba szopása sokkal hetékonyabb, serkenti a szoptatás alatti tejtermelődést is.

Ha mégis aggódsz, és tenni szertnél valamit, esetleg érdemes a fejést "erőltetni". Ha teljesen kiürül a mell, a szervezeted tejhiányt érzékel és elkezd többet termelni.

25. Jk
2008. febr. 7. 17:12

Sziasztok!


egy kérdésem lenne még ehhez. Eddig nagyjából háromóránként szopizott a lányom. Intenzíven kezdtük mi is, így beállt. Ott katonásan csak háromóránként lehet menni szoptatni.

Most két hónapos és már csak négy-öt óránként kér enni. Valmikor 180-t is megeszik, de van hogy csak kilencvenet. Aggodom, hogy elmegy a tejem., mert így 10 órát vár az egyik mellem. és amikor mégis korábban kér akkor nem érzem, hogy tele lenne. Szoptatások után nem tudok igazán lefejni-pár csepp nehezen. Mit tegyek?

24. win
2008. jan. 29. 08:24

Én két dolgot tennék hozzá a többiek által elmondottakhoz.

Amit "szajkóznak" neked, sajnos igaz, begyulladhat a mell. A fiammal volt két tejcsatorna-elzáródásom (ez az első lépcső), az sem volt kellemes, de múlt héten lett egy mellgyulladásom. Iszonyatos, olyan, mintha influenzás lennél: fáj minden ízületed, lázas vagy, kedved sincs élni. Szóval előfordulhat, nem csak "hülyíteni" akar a védőnő.


A másik, hogy szerintem ne méregesd állandóan a gyerkőcöt! Ez a legrosszabb, amit tehetsz.

Ha úgy látod még éhes, akkor kínáld oda neki a másik cicit, ha jóllakott, akkor viszont nem kell erőltetni, még akkor sem, ha nem ette meg az "adagját".

Én egyszer kíváncsiságból mértem a fiamat 24 órán keresztül, minden szoptatásnál. A 24 óra alatt volt, hogy 170-180at evett, és volt néhány alkalom, amikor csak 90-100at. Ettől függetlenül ugyanúgy aludt, mint mikor kétszer annyit vágott be.

Ha tudni szertnéd, hogy folyamatosan gyarapodik, akkor mérd meg esténként fürdetés előtt, de én nem mérnék a helyedben minden szopást, mert csak idegesíti magát az ember rajta.


Ha Te úgy találod jobbnak, szerintem nem muszáj fejni, én azt hiszem, mindenki maga érzi, hogy mi a legmegnyugtatóbb számára.

2008. jan. 24. 20:38

Én se fejtem a tejet! A " kereslet -kínálat" alapján,minden ok!

Persze olyan is van hogy sok a tej ,akkor fejni kell nehogy begyulladjon cici!

2008. jan. 24. 16:53
Én sohasem fejtem,legfeljebb szopizás előtt ha nagyon kemény volt a cicim,hogy a babóm be tudja kapni rendesen.Mindig csak egy ciciből eszik és már 7-hónapos.
2008. jan. 24. 14:19

Egy szoptatásról szóló tanfolyamon hallottam a következő hasonlatot, ami kicsit bizarr, de igaz:A mell úgy működik mint egy WC tartály

-ha kicsit ürítessz belőle-kicsi megy helyette, ha sokat, akkor sok termelődik!

Szerintem is csak az első hetekben érdemes fejni rendszeresen, amíg be nem áll a kereslet-kínálat aránya. Nyilván az első napokban érdemes azért fejni, hogy több termelődjön.

Évtizedekkel ezelőtt azt tanították, hogy 3 óránként szabad csak szoptatni- naná, hogy közben 6 óra alatt a másik mell majd szét durrant.Ma, amikor (szerintem helyesen)igény szerint szopik a baba-akár folyamatosan, vagy gyakran, vagy sokáig, vagy ahogy neki jó, biztos termelődik elég, de nem is pang a ciciben órákig a tej, hogy begyulladhasson!

Szerintem csak akkor lehet hibázni ebben, ha megpróbálsz tudományos alapon viselkedni, és nem az ösztönödre hallgatsz! Ha a baba igényli, a mama ad neki-ez csak jól működhet!!!

Még egy mondás, ami nekem nagyon tetszik és akkor szoktam emlegetni, amikor azt mondják, hogy"nekem nincs elég tejem":Ha a jóisten tehenet ad- ad hozzá legelőt is!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook