Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » LCCI szaknyelvi nyelvvizsga fórum

LCCI szaknyelvi nyelvvizsga (beszélgetős fórum)

97. Kamiros (válaszként erre: 48. - 35fce75f9d)
2012. jún. 13. 15:22

Kedves Lucky4!



Megtennéd, hogy átküldöd nekem is a szóbeli anyagokat, mert nem sikerült letöltenem.:(

Nagyon köszönöm előre is!Most megyek júniusban vizsgázni másodjára. Áprilisban voltam, de akkor sajnos nem sikerült, pár ponttal maradtam le. :(

csurgozita@gmail.com


Mégegyszer köszönöm!:-)

96. ree25
2012. jún. 12. 19:45

Siasztok,

egyenlőre nem kaptam tételeket senkitől, úgyhogy ha valaki esetleg el tudná küldeni, annak nagyon örülnék. Közeleg a határidő, szóval jó volna összevetni valamivel a saját jegyzeteimet.

köszi

címem újra raczeszter33@gmail.com

2012. jún. 11. 19:50

Szia! Ha nekem is elküldenéd a tételeket azt nagyon nagyon megköszönném! email címem humesz86@gmail.com


Nagyon köszönöm! :)

94. ree25
2012. jún. 11. 05:56

Szia,


én aTrade-ből húztam szóbelin. Beszélnem kellett a magyar nyaralási szokásokról. Hová utaznak a családok, szállodák, apartmanok, előnyei hátrányai. A saját utazási szokásaim, külföld vagy belföld, és miért. A szituáció meg olyasmi volt ha jól emlékszem, hogy egy szállodában dolgozom, és meg kell győzni a főnököt egy új ötletemről, miszerint adjunk kedvezményt a munkanélkülieknek. Igaziból nagyon rendesek voltak, és a magnó sem volt nehéz.


Ha valakinek megvannak a tételek, nem küldené át nekem is? Előre is köszönöm.

93. secret4 (válaszként erre: 92. - Ree25)
2012. jún. 10. 21:36

Szia!


Te milyen tételt húztál tavaly? És mi volt a szituációs feladatod?

92. ree25 (válaszként erre: 48. - 35fce75f9d)
2012. jún. 8. 07:00

Szia,

Én is júniusban megyek újra ( tavaly novemberben voltam, akkor 5 és 12 pont híján nem sikerült a 60%) így minden segítség jól jönne. Ha esetleg tudod, elküldenéd nekem is akidolgozott tételeket?

Aki volt esetleg áprilisban is, sokat változott a vizsga?

Köszönöm: raczeszter33@gmail.com

91. Kelrac (válaszként erre: 90. - KIlona)
2012. jún. 7. 07:32
Köszönöm szépen a jó tanácsot :)!
90. KIlona (válaszként erre: 88. - Kelrac)
2012. jún. 6. 23:06

Szia!


Nagyon fontos, hogy értsed, amit tőled kérdeznek, kialakuljon egy párbeszéd. Éppen ezért nem kell semmit kívülről megtanulni, hanem készen kell állni a beszélgetésre. Ne félj előadni az ötleteidet a témával kapcsolatosan. Az a lényeg, hogy a héttérben ott legyen a tudás, a tananyag ismerete. Ez kiderül a véleményalkotásodból, a szakszavak, kifejezések használatából. A roleplay olyan mint egy vita, ki kell tartanod a saját nézőpontod mellett, érvekkel alátámasztva.


Szerintem folyamatosan kell nyomni a szöveget, nem szabad hallgatni, hezitálni, de minél okosabb dolgokat kell mondani, nem "mondani a magunkét". Így biztos, sikerülni fog!

89. Kelrac (válaszként erre: 88. - Kelrac)
2012. jún. 6. 14:53
A szóbeli részre gondoltam....
88. Kelrac
2012. jún. 6. 14:52
Sziasztok! Véleményetek szerint mik azok a fontos tényezők ami alapján átengednek valakit?(oké nyelvtudás, de mi még?) Mire mennek rá inkább? Mire kell figyelni? Ha valakinek van tapasztalata örülnék, ha megosztaná.
87. 35fce75f9d (válaszként erre: 86. - Secret4)
2012. jún. 5. 21:48
Nekem is ugyanez volt csak februárban! :D
2012. jún. 5. 20:22

Sziasztok! Én is szeretnék segítséget kérni, ha valakinek megvannak a tételek és szívesen segítene. (privát üziben megadnám az e-mail címemet)


Én annyiban tudok segíteni, hogy az idei áprilisi szóbelin vettem részt, ahol a magyarországi iskolarendszerről kellett beszélnem. Itt benne voltak a suli típusok, egyenruha, korhatár, vizsgák. Én nekem pozítiv a véleményem, attól függetlenül, hogy nem sikerült, pedig könnyű tétel volt...

A szitú arról szólt, hogy Hr manager vagy, s diákokat keresel nyárra a cégedhez. :-)

85. Kira88
2012. jún. 5. 12:59

Akinek kellenek a hivatalos tételsor alapján összeállított tételek, írjon privát üzenetet.

Viszont én ingyen nem adom senkinek, ezek nem összedobott, netről összeollózott írások, hanem profi, szakszerű, tanár által összeállított munkák,mindig az aktuális politikai-gazdasági hírekkel, infókkal kibővítve.


Akinek megér a nyelvvizsga sikere egy pici befektetést, az nyugodtan keressen.

2012. jún. 5. 12:53

Sziasztok

!Ha valakinek van 1 perce és elküldené nekem is a tételeket, nagyon megköszönném!:)

benediktidavid@gmail.com

Köszi előre is!

83. aniko89 (válaszként erre: 41. - 35fce75f9d)
2012. jún. 4. 14:39

Szia!

Ne haragudj a zavarásért, de légyszíves küldd el nekem is a tételeket, ha nem okoz nagy gondot. Eléggé el vagyok maradva sajnos a tanulással...

Címem: aniko890117@gmail.com


Előre is köszi!

82. csillag00 (válaszként erre: 48. - 35fce75f9d)
2012. jún. 1. 19:19

Kedves Lucky4!

Én is LCCI vizsgára készülök. Most leltem erre a fórumra, ha megkérlek, nekem is elküldenéd a szóbeli tételeidet! Előre is köszönöm!!!! csillag

81. Marco (válaszként erre: 45. - 35fce75f9d)
2012. máj. 31. 13:13

Kedves Lucky4!


Gondolom már nagyon unod, hogy mindenki tőled kéri el a szóbeli tételeidet, de nagyon hálás lennék ha nekem is elküldenéd a következő címre:

thuroczy.mark@gmail.com


Előre is köszi szépen!

80. d995f34111 (válaszként erre: 78. - Pagica)
2012. máj. 30. 21:29

Szia!


Én Nyíregyházán!

79. dpkv
2012. máj. 29. 16:18

Sziasztok!


Én is a júniusi vizsgára megyek. Tudnátok nekem is küldeni tételsort? vikica86@gmail.com


Illetve szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek középfokú írásbeli 3. feladathoz mintafeladata. Megköszönném, hogy ha azt is tudnátok nekem továbbítani.


Én a level 3-ból készülök, viszont abban másfajta szövegértés van...


Nagyon szépen köszönöm előre is!

78. Pagica
2012. máj. 28. 17:42

Sziasztok! A júniusi vizsgára megyek, Amennyiben bárkinek van tételsora kidolgozott a szóbelire vagy írásbelihez bármi anyaga azt nagyon megköszönném , ha tudna küldeni nekem.

címem: agicakeri@gmail.com, agicakeri@freemail.hu

Bármilyen jellegű információnak örülnék.

Van már egy tételsorom, de jó lenne ha össze tudnám vetni másokéval.

Köszönöm előre is.

Esetleg valaki júniusban vizsgázik Debrecenben , vagy Nyíregyházán?

77. Kelrac (válaszként erre: 75. - Badrienne001)
2012. máj. 28. 11:36

Szia!


Én múltkor a major sport event in your country -t húztam. Na, ilyen se nagyon van. Talán a Trade-hez köthető, mert igazából arról kell beszélni, hogy hogyan kell megszervezni egy sporteseményt. Mi kell hozzá.... Pl: stadion, szálloda, szponzor.Szóval van jó pár olyan vizsgakérdés, ami a tételsorban nincs feltünteve :(

76. KIlona (válaszként erre: 75. - Badrienne001)
2012. máj. 27. 21:33

Szia! Mostanában a témán belül aránylag hétköznapi dologról kell beszélni, a téma ismeretében. A Facebook a Communication and the Media-n belül volt. Ilyen esetben a közösségi honlapokról kell beszélni, az itt történő kommunikációról, az ilyen honlapok előnyeiről, hátrányairól, ahogyan te látod. Azt kell mondani, amit úton-útfélen írnak róla, hogy egyesek túl sokat közölnek magukról, de hasznos, mert... reklám célra is jó, stb...


Nagyon nagy az esély arra, hogy amit húzol, nem azzal a címmel fog rendelkezni ami a témakör címe, hanem azon belül valami...

2012. máj. 26. 09:39

Sziasztok, A szóbeliről érdeklődnék, mert én olyan tételt húztam ami a tételsorban egyáltalán nem volt benne. Kapcsolódott hozzá, de nem gondoltam volna, hogy van ilyen tétel! Facebook... Nos mivel addig én nem voltam regisztrálva... mindegy, izgultam is!:) Persze nem arra voltak kiváncsiak amit én mondtam! -azóta már regisztráltam!-:))

Nos egyébként milyenek a kihúzott tételek? mint a tételsorban, vagy inkább ilyen életszerűek a tételsoros témába vágva!?

74. edwardkiraly (válaszként erre: 45. - 35fce75f9d)
2012. máj. 25. 20:29

Szia!


Ha szépen megkérlek, elküldenéd nekem is az anyagot a vdorka91@gmail.com címre? nagyon hálás lennék érte!

előre is köszönöm

73. gintonik (válaszként erre: 72. - Kelrac)
2012. máj. 25. 18:15
Nagyon köszönöm az infókat. :)
72. Kelrac (válaszként erre: 71. - Gintonik)
2012. máj. 22. 08:47
Névsor, meg a terembeosztás. Attól függ, hogy hányan vizsgáznak, mert akkor szétbontják a létszámot. Szerintem a vizgsahely dönti el....
2012. máj. 21. 22:13

A 3.-ik feladat elvileg a szövegértelmezési feladat, hogy megérted-e a feladatot és logikusan meg tudod csinálni, pl. fontossági sorrend stb bár szerintem ezt a magyar nyelv területén is keveset használjuk, olykor még magyarul is nehéz esszét írni. Megtalálni azt a "topic sentence"-t ami köré a fogalmazást felépítjük.


Nekem azt mondta a tanárom, hogy próbáljam meg, mert veszteni nem veszítek semmit... bár nagyon izgulós tipus vagyok. :/


Azt, hogy ki hanyadik a szóbelin mi határozza meg? Névsor?

70. Kelrac (válaszként erre: 63. - Gintonik)
2012. máj. 21. 07:36

Szia!


Nem azt mondom, hogy nehéz, de most már, hogy voltam kétszer, van egy kis tapasztalatom. Rámennek a szókincsre, a folyamatosságra illetve nálam a nyelvtanba kapaszkodtak bele. A kiejtésre maximális pontot kaptam, azzal nem volt gond, de a nyelvtanra meg olyan alacsony pontot kaptam, hogy a többi készségnél mindegyiknél 3-szor magasabb pontot adtak. Elméletileg, nekem ez úgy tünik, eléggé olyan mint ha alig beszéltem volna.Az angol tanárom se értette, mert ő azt mondta, hogy azért akkora nyelvtani hibáim nem voltak, hogy csak ennyit adjanak :(. Én ráfogom a pénzre ennyi. :(

69. Kelrac
2012. máj. 21. 07:31
Én eddig itt Bp-en két különböző helyen vizsgáztam, és mind a két helyen nagyon kedvesek voltak.Azt hittem, hogy sikerült a vizsga, de nem így lett. szóval ez senkit ne tévesszen meg :(!A 2. alkalom végén a hölgy elkezdte részletezni angolul, hogy a nyelvtanra gyúrjak rá. Le is húzták, amiatt nem lett meg a szóbelim. :( A tételeknél mivel én is az uccsó 3-ban voltam, már csak 3 tétel volt amikor bementem és aki utolsónak ment be ott már csak egy tétel várta :( Ahol én voltam ott mind a 2 helyen hazai tanárok vizsgáztattak, viszont a múltkorinál a másik teremben az egyik hölgy anyanyelvi volt, de ő csak a megfigyelő volt, legalábbis ahogy mesélték a többiek.
68. KIlona (válaszként erre: 22. - D995f34111)
2012. máj. 20. 22:30

Én is jókat hallottam Nyíregyházáról, de én is szeretnék egy kis megerősítést, ha valaki megtapasztalta.


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook