Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakást eladni ingatlanközvetítővel vagy anélkül érdemes? fórum

Lakást eladni ingatlanközvetítővel vagy anélkül érdemes? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. timycat (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 11:01

Felénk is úgy mennek el a lakások, garázsok, házak, kiteszik a táblát vagy ablakba papírt és viszik az ingatlant mint a cukrot. Esetleg szájhagyomány útján. Ismerős nem hirdette a nyaralóját, de valaki keresett nyaralót, megtudta hogy neki van és nem használja, elkérte a számát, felhívta, megnézte, ajánlott egy olyan összeget, hogy azonnal meg is egyeztek.


Adtunk-vettünk már ingatlant, aki ingatlanosokkal találkoztunk szakmailag nullák voltak, ilyen kényszervállalkozók vagy inkább próbálkozók. Maximum arra jók, hogy ne neked kelljen szaladgálni ha valaki meg szeretné nézni a lakást (de a szaladgálás mostanában nem jellemző első 1-2 érdeklő közül valamelyik elviszi), de egyéb hozzáadott értékük semmi. Nekem inkább bajom volt velük mint hasznom.

21. vigyefene (válaszként erre: 19. - Semleges)
2022. márc. 5. 10:57
Náluk az ár 5-7%-a, de kivétel nélkül mindent ők intéznek.
20. semleges (válaszként erre: 17. - Globus)
2022. márc. 5. 10:57
Én is láttam ilyet, és szerintem aki arra jár mert ott keres és feltérképezi a környéket még annak is jó lehet. Sokan így találnak házat. Addig járják a környéket míg bele nem futnak a megfelelőbe.
19. semleges (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 10:54
Hirdetéssel, ingatlan.com vagy kiteszed villanyoszlopra, ház kapujára, hirdető táblára, stb. Kevés magán személy jött, ingatlanos annál több. Minkét ingatlan elment gyakorlatilag 3-4 hónap alatt. Ügyvéd, tulajdonlap, energetikai tanúsítvány, átadás-átvétel, óraleolvasások mindent ők intéztek. Nekem nem volt vele gondom, bajom. Megkérik az árát, de manapság már ki és miért nem. Nekem a nyugalmam és kényelmem többet ér és nem kellett futkorásznom gyakorlatilag sehova.
2022. márc. 5. 10:54
Attól is függ, h milyen sörgős eladni/venni.
17. globus (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 10:50
Láttam már ilyent. Egyik szoba ablakában plakát, telibe 🙂
16. semleges (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 10:49
Gondolom látták a szomszédok és mondták, hogy itt és itt eladó lakás van. Én is mondanám az ismerőseimnek ha tudnám, hogy van eladó lakás, ház a környéken. Ha jó környéken van, hamar elviszik.
15. vigyefene (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 10:43

Nálunk ilyenek a táblák, de vannak kicsik is, amit beszúrszhatsz a földbe.

[link]

14. vigyefene (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 10:41
Hidd el, mert én is csak 1 táblát tettem ki.
13. vigyefene (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 10:40
Hirdetni talán a helyi újságban.
12. vigyefene (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 10:38

Pl. itt nálunk vannak táblák, amit lehet venni. Én csak kitettem egy táblát a lakás elé, h eladó. 2 nappal később jött valaki, h szeretné megnézni, mert gondolkodik azon, h vesz itt egyet. Megnézte, azt mondta ilyen szép lakást itt ég nem látott, kérdezte mennyit kérek érte, azonnal adott előleget, a többit/hivatalos dolgokat, időbe kerűlt elintézni.

A házat amit vettem, a tulajdonos felesége meghalt, ő elköltözözz messzire, azért bizott meg ingatlan közvetítőt.

A közvetitők hirdetnek pl. újságokban, nagyon szép előnyös fényképeket készitenek, nyitott-lakás/ház órákat tartanak, amikor bárki bemehet megnézni.

Itt van példa, most ilyeneket nézegetek, mert miután a feleségem elhúnyt, túl nagy nekem ez a ház.

Kápek....

[link]

2022. márc. 5. 10:27
Az egyik ismerősöm kitett egy táblát a (panel)lakásra(?) és úgy jelentkeztek...ezt mondjuk el sem tudom képzelni😁
2022. márc. 5. 10:25
...arról...
2022. márc. 5. 10:24
Köszi a válaszokat. Arró is szívesen olvasnék,hogy közvetítő nélkül hogyan? Hirdetéssel?De hol volt érdemes hirdetni, meg ilyenek...
2022. márc. 5. 08:50
Szerintem a kérdező azt szeretné tudni, hogy mik az előnyei a közvetítővel történő eladásnak, így nincs értelme a fórumnak, hogy csak annyit írtok, hogy igen vagy nem.
7. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 08:46
Ingatlan közvetítővel adtuk el.
5. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 08:07
Nélkülük. A közvetítők irreálisan magas összegért itthon gyakorlatilag nem sokat csinálnak. Van elég kiadás egy költözéskor, nem pénzeltem még őket is.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 08:07
Azokat a lakásokat adtam el közvetítővel, amik messze voltak. Egerben pl, de Budakeszire sem volt kedvem állandóan kirohangálni, így ingatlanos bevonásával árultam.
4. 1d334fe33f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 07:45

Szia!

3 hónap alatt adtam el a vidéki kertes házamat,fel sem merült hogy közvetítőt fogadjak.

3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 07:03
Az pedig kimaradt, h úgy kell/lehet vásárolni, ahogy a helyzet megkívánja.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 07:01
Egyszer villámgyorsan eladtam egy társas házat/lakást, közvetitő nélkül. Rövidesen vettem egy házat közvetitőn keresztűl, mert csak úgy volt lehetséges.
2022. márc. 5. 06:05
Aki eladott már lakást (sajátot), inkatlanközvetítővel vagy anélkül tette? Nem véleményekre lennék kíváncsi,hanem saját tapasztalatokra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook