Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakást eladni ingatlanközvetítővel vagy anélkül érdemes? fórum

Lakást eladni ingatlanközvetítővel vagy anélkül érdemes? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. márc. 31. 07:03
Ingatlan közvetítővel
51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
2022. márc. 30. 13:05
Jó lett volna tudni egy jó ingatlanos nevét... azért köszi.
50. michelle.r (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 28. 14:26
Az első két mondatban beszélek arról, hogy megtaláltam az ingatlanosomat. Azt hittem, nyilvánvaló, hogy a G. egy név rövidítése. Sorry.
49. michelle.r (válaszként erre: 47. - Bichi)
2022. márc. 28. 14:23

A legtöbb ingatlanos nem ingatlanos. És pont ezért olyan a szakma hírneve, amilyen.


Mondjuk az emberek túlnyomó része sem olyan kulturált, hogy normálisan beszélgessen erről egy ingatlanossal. Nagyrészük azt gondolja, az ingatlanosnak az a dolga, hogy neki megmutassa azt amit ő meg akar nézni, semmi köze az anyagi helyzetéhez, aztán ha sikerül, még meg is próbálja kihagyni az ügyletből.

2022. márc. 28. 14:18
Hát... nem lettem sokkal okosabb :-)))
47. Bichi (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2022. márc. 23. 10:53
A legtöbb ingatlanosnak fogalma sincs a vevő anyagi helyzetéről, szóval pont annyira visz olyat, akinél nincs meg még rá a pénz, mint a magán úton érdeklődők...
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2022. márc. 23. 10:51
G. ??
45. semleges (válaszként erre: 41. - Aszparagusz)
2022. márc. 8. 10:27
Szerintem meg mindenki csinálja ahogy neki jó. Nekem az energetikai tanúsítványt is az ingatlanos csinálta.
44. sanyinak (válaszként erre: 40. - Napsugár8)
2022. márc. 6. 22:24

Én is így vagyok vele. Ha nem tudjuk a vevőknek megmutatni és ráadásul nem is túl nagy értékű az ingatlan, akkor jól jön az ingatlanos.

Egyébként meg közvetlen értékesítéssel.

2022. márc. 6. 18:52

Venni és eladni is kizárólag ingatlanossal. Megfogtam az isten lábát azzal, aki a budaörsi házunkat eladta, azóta el nem engedem a kezét. 4%-ért dolgozik, de minden fillért megér. Se időm, se türelmem az ingatlanturistákra, akik jönnek, bámészkodnak, tetszik, de még el kell adnia a sajátját, vagy hitelből vásárol, de még nincs minősítve.


G. azt hozza, aki azonnal is meg tudja venni, ha azt választja, és amikor veszünk, akkor is csak olyanba visz, amelyik megfelel az igényeinknek.


Ahogy a könyvelők, a jogászok, a tanárok, a titkárnők között is vannak kóklerek és profik, úgy az ingatlanügynökök között is.


Én kizárólagos szerződést szoktam kötni, amelyik ingatlanosnak tuti vevője van, azt G-hez irányítom, ha hozza az ügyfelet, osztoznak a jutalékon, nem az én dolgom.

42. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 08:59
Persze, hogy ők jelentkeznek, így tudják növelni az adatbázisukat.
41. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Semleges)
2022. márc. 6. 08:58

Ügyvédet a vevő hozza és fizeti. Átadás-átvételnél az eladónak és a tulajdonosnak is ott kell lennie.

Energetikai tanúsítványt az eladónak kell beszereznie.

Ingatlanost akkor érdemes megbízni, ha olyan lakást akarsz értékesíteni, amiben nem laksz benne és másik településen van, mint ahol élsz.

2022. márc. 6. 08:02

Ha üresen áll, akkor közvetítővel, ha benne laksz, akkor nélküle is menni fog.

Ez utóbbi esetben kezdd azzal, hogy hasonló hirdetéseket megnézel, milyen ingatlanokat, milyen áron kínálnak, hogy képben légy a jelenlegi ingatlan árakkal.

2022. márc. 6. 07:00
Ingatlanközvetítővel
2022. márc. 5. 20:47
Mi ingatlanos nélkül adtuk el a lakást. Az ingatlan.com és a jófogás.hu oldalon meghirdettük a lakást, minden helyiségéről illetve a házról kívülről készült fotókkal, részletes leírással. Az árát a környékbeli hasonló méretű és állapotú lakások áraihoz viszonyítva adtuk meg némi alkut is beleszámítva. Öt nap alatt kelt el.
37. semleges (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 20:04
Igen az ingatlanosok. Mindent intéztek. Biztos sok az olyan aki nem ér semmit. Nekem pozitív tapasztalatom volt velük.
36. VendrinerPiroska (válaszként erre: 29. - Mallow)
2022. márc. 5. 19:26

A megbízható vevőt az ingatlanos sem tudja garantálni.

Mikor én adtam el lakást, több ingatlanos jelentkezett. Mire küldtek egy vevőt, már lefoglalózta a vevő, akit szimpla hirdetéssel találtam.

Itt sokan rakják ki a táblára, hogy eladó a ház. Volt ahol nem volt kint egy hétig sem a tábla. Gondolom, ha jó helyen van, és reális árat kér érte valaki, akkor így is elkel. Én sokat nézegetek hirdetéseket manapság, és néha elszörnyedek azon, hogy mennyire dilettáns képeket tesznek fel ügynökségek is a netre. Nyilván nem tudják megemelni a mennyezetet, vagy megszépíteni a kertet, de hogy annyira nem tudják rávenni a az eladót, hogy egy cseppet rendet tegyenek a házban, azért meglepő.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - 033697cc4b)
2022. márc. 5. 19:20
De a hirdetésre is többnyire ingatlanosok jelentkeznek,nem vevők...nem?
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Mallow)
2022. márc. 5. 19:18
Ingatlanosok😉
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Fiori)
2022. márc. 5. 19:16
Jó referencia?
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Semleges)
2022. márc. 5. 19:15
"Mindent ők intéztek..." mármint az ingatlanosok? Sokan azt mondják,semmit nem érnek.
2022. márc. 5. 19:13

Elsőkörben nélkülük..

Sok a jutalalék ... de ha az ország másik részében van az ingatlan ,akkor nincs más megoldás .

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Vigyefene)
2022. márc. 5. 19:06
Egy panelházban lévő lakásnál ez nem tudom hogy működne😀
29. mallow (válaszként erre: 28. - 033697cc4b)
2022. márc. 5. 15:28
Honnan tudod, hogy megbízható a vevő?
2022. márc. 5. 14:32
Adtam el már lakást, házat ingatlanos nélkül, vettem házat ingatlanos nélkül, vettem lakást ingatlanoson keresztül. Most éppen lakást fogok eladni, de nem fogok ingatlanost megbízni. Hírdetni fogom, ennyi. Mivel másik városban lakunk, így egy napra összegyűjtöm az érdeklődőket, aztán licitálhatnak kinek kell :)
2022. márc. 5. 13:12
nekünk is volt négy ingatlanosunk, végül sikerült eladni
26. mallow (válaszként erre: 22. - Timycat)
2022. márc. 5. 11:33
Sok hirdetés van fenn ingatlanos hirdetőoldalon is, amit magánemberek tesznek fel. Az ingatlan ismertetése végén odaírják, hogy ingatlanosok ne keressenek! Tény, hogy van rizikója a dolognak, de ingatlanos sem feltétlenül garancia, hogy nem vernek át.
25. mallow (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 11:29

Miért nem?


Fára tették ki a hirdetésüket itt a környéken, én meg pont akkor jártam arra. Gyorsan meg is néztük a lakást. Csak azért nem jött létre az üzlet, mert nem csak rajtam múlott a döntés.

24. mallow (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 11:24
Itt állandóan keresnek eladó lakásokat. Bedobják a postaládába a cetlijüket.
23. fiori
2022. márc. 5. 11:13
Kiadásnál nem venném igénybe, de eladásnál keresnék egy szimpatikus, jó referenciával rendelkező irodát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook