Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van ilyen sok ingatlanközvetítő? fórum

Miért van ilyen sok ingatlanközvetítő? (beszélgetős fórum)

1 2 3
61. jujujo (válaszként erre: 60. - Ff920fcc3b)
2013. aug. 12. 11:36
Sajna az embernek a legelején be kell biztosítania magát. Mi mikor ideköltöztünk, végigfotóztuk a lakás hibáit (foltok, elszakadt függöny, levert sarkok, megkarcolt ajtók, stb.), amik bele lettek foglalva az albérleti szerződésbe is. Innentől kezdve semmiért nem okolhat minket a tulaj, hogy mi csináltuk volna ezeket.
2013. aug. 12. 10:23
Most költöztem ki az előző albérletből,és most a tulaj kimutatta a foga fehérjét olyan károkért akarja hogy fizessünk ami már beköltözéskor is ott volt.Hihetetlen olyan mérges vagyok majd kipukkadok nem én fogok olyan falat kifesteni amit nem én kentem össze,és mikor közöltem akkor annyi volt a válasz ő nem akar a lakásra költeni,persze de a lé dőljön,meg átadtam a kulcsokat,mindjárt letámadt hogy ugye kijelentkeztünk-e már szerinte nem?Csak azt remélem kapnak egy olyan albérlőt aki nem lesz olyan becsületes mint én,majd szépen lelakja a lakást aztán majd nem akar majd fizetni.
59. Suesue
2013. júl. 30. 23:43

Teljesen megértelek, mi most találtunk végre egy házat ami ráadásul csak 55%-a a jelenlegi bérleti díjnak.

Ráadásul redőnyös minden ablak, mellette légkondis minden helyiség.

Nekem alapjáraton az a bajom, hogy ha már ilyen összeget kifizetek akkor kapjak is érte valamilyen minőség félét.

Ez független a mérettől, ha már valamit kiadnak akkor legyen normálisan megcsinálva, vagy pedig mondja el, hogy gond van és arányosan a bérleti díjból rendezze, vagy valamilyen megoldást találjon ki. A pénzt szeretik eltenni, de ha szólsz, még te vagy a hibás. :(

2013. júl. 17. 17:00
Nekem is gondom van ezen a téren a főbérlőmmel,nem akar semmit megcsináltatni a lakásban. Pl. Mikor beköltöztünk folyt a radiátorból a víz szóltam neki mi legyen hívjak szerelőt mert buherálni nem szokásom a számlát meg majd visszafizeti.Erre ő nem kell szerelő kiküldte hozzánk az apját majd ő megcsinálja.Az apja meg nekem esett biztos mi tekergettük össze vissza.Hát közöltem vele hogy nyáron minek tekergetném a radiátorcsapot,főleg annyit hogy egy hónap múlva tönkremenjen.
57. Suesue (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 26. 18:19

Vissza térve a kocsi vásásrláshoz, nincs vele bajom, de ne a mi életünket veszélyeztesse.

Az előző albérletben a tulaj korrekt volt, amikor hiba jött elő azonnal megcsinálta/csináltatta.

Engem az zavar, ha korrekt összegért bérlek valamit, akkor elvárom azt, hogy minden helyesen működjön: például nyílászárók elektromosság és a többi. Áprilisban mi oltottuk el a tüzet, mindezt úgy, hogy a tulaj csinálta maga az elektromos kötéseket, többször szóltunk neki, hogy valami nem ok (havi szinten lecsapta a biztosítékot), de semmit nem csinált, havi 200-ért az a minimum, hogy biztonságossá teszem az áramköröket elosztókat, és nem sufni tuningolom.

A villanyóra felhelyező szakember jött kijavítani az elrontott kötéseket, és egyértelmű, hogy a kötés égett ki amit a tulaj barkácsolt össze. Engem csak annyi zavar, hogy nem vállalta be, hogy elcseszte, a szakember ahogy levette a műanyag fedő lapokat csak csóválta a fejét, csoda, hogy 2-évig nem történt komoly baj. Vegyen autót házat amit akar, de egy elnézést nem ártott volna.

56. michelle.r (válaszként erre: 55. - 55416fb8e2)
2013. jún. 20. 20:04

egy másfél szobás panelt a Havannán, csak piszok ügyesen tárgyalok :P

;)

55. 55416fb8e2 (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2013. jún. 20. 17:36
milyen palotat adtatok el, hogy az 5 millioval kevesebb kevesnek, jo uzletnek szamitott? :)
54. e022bedc06 (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2013. jún. 20. 17:19
Valóban nekem jó lett volna az ingatlan iroda ügyvédje is, ha lenne benne egy kis gerinc. Nem szórakozásból írtam, hogy simán megírták volna az olyan adás vételit, amin konkrétan 10 millió tartozás volt.
53. michelle.r (válaszként erre: 48. - Ff920fcc3b)
2013. jún. 20. 17:02

Nem időm nincs mutogatni, hanem a tatárjárást szeretném elkerülni.


Az ingatlanosnak az a feladata, hogy kiszűrje a nézelődőket. Hívja be az irodába azt, akinek a hirdetés megtetszik, mutassa meg a fotókat, alaprajzot, beszélje át vele a rezsiköltségeket. Azt hozza ki, akinek van is rá pénze és valóban ilyen ingatlant keres, ha hitelből fizet, már van hitelminősítése, ne a tizedik megbeszéléskor derüljön ki, hogy ne kap hitelt, stb.


Nekünk bejött, egyetlen jelöltet hoztak ki, aki meg is vette, és mindössze 5 millióval kevesebbért, mint a hirdetett összeg.

52. michelle.r (válaszként erre: 50. - E022bedc06)
2013. jún. 20. 16:57

Azért kell letenni a vételi ajánlathoz letétet, mert így a vevő nem szórakozik komolytalan ajánlatokkal, csak hogy kiderítse, mennyit tud lealkudni - mert ha visszalép, elveszíti az összeget.


Tényleg teljesen mindegy, hogy kinek az ügyvédje írja a szerződést, minden fél érdekeit képviselnie kell. A kamarai tagságát kockáztatja, ha nem így tesz.

51. ff920fcc3b (válaszként erre: 50. - E022bedc06)
2013. jún. 20. 13:14

Gondoltam hogy sunyi emberek, de hogy ennyire?Teljesen megvagyok döbbenve :-O

Ebből is látszik hogy ebben az országban mindent szabad!

2013. jún. 20. 12:10
Igen, eszméletlenül lusták főleg a pesti emberek. Viszont azzal jönnek, hogy az ingatlanosba megbíznak. Hát ez elég nagy probléma, mert az ingatlanos ott ver át, ahol tud. (tisztelet a kivételnek). De mindegyiknek pénz a pénz. Mi 1 éve vettünk lakást, de először mi is ingatlanos nélkül kezdtük el a keresést. Mivel sem én, sem a férjem nem pesten születtünk, vidéken pedig ez az ingatlanos dolog nem nyerő ötlet:D De sehol nem találtunk magán hirdetést, az ingatlanostól meg féltünk. Mi is végül ingatlan irodához fordultunk, és ott akartak átverni, ahol csak nem szégyellték. Először azt sem értettem, hogy miért kell 200 e.-ft-ot lerakni az ingatlan irodának, hogy egyáltalán ajánlatot adjunk egy lakásra? Majd mikor nem fogadja el a tulaj az ajánlatot, akkor úgy kell visszakönyörögni az ingatlanostól a saját pénzem. De először fut 5 kört, hogy mutasson még lakásokat, addig is nála van a pénzünk. Majd mikor végre találunk egy lakást, akkor elsunnyogja a hitelt és tök h.ülyének néz. Nem tudom mit gondolnak, hogy sosem derül ki, hogy 3 millió helyett 10 millió hitel van a lakáson? Lehet valakit át tudnak verni ezzel, de mi mindenhol azzal kezdtük, hogy hiteles tulajdoni lap. És a legszomorúbb, hogy nem 1x fordult elő, hogy az ingatlanos ügyvédje megíratta volna velünk az adás vételit úgy, hogy nagyon jól tudták, mennyi hitel van a lakáson. Igaz volt saját ügyvédünk, de folyton azt mondogatták, hogy nem kell az, az ő ügyvédjük ingyen megcsinálja, ne költsünk még erre is. Hát persze...ez komolyan kész röhej és gusztustalan, amit művelnek.
2013. jún. 20. 11:51
A vásárlói oldalról se hiszem hogy jobban járunk ha ingatlanost bízunk meg.Hiszen ő biztos hogy csak a saját ingatlanait fogja nekünk mutatni (neki abban van a pénz) közben lehet hogy álmaink háza pont a másik ingatlanos cégnél van,mi meg sikeresen lemaradunk róla!
48. ff920fcc3b (válaszként erre: 47. - E022bedc06)
2013. jún. 20. 11:46
Szerintem, az a baj hogy nagyon kényelmesek lettünk!Nem értem azt a kifogást hogy nincs időm megmutatni a lakást vagy a házat.Ez egy nagy hülyeség!Nem tart tovább mint lemenni a boltba,jó az megint más helyzet ha valaki nagyon messze van az ingatlantól,de ezét több százezer forintot kidobni tényleg kár!
2013. jún. 20. 10:31
Nekem pont a másik oldallal vannak problémáim. A szüleimnek van egy lakásuk, amit el szeretnének adni ingatlanos nélkül. És egyszerűen képtelenség, mert az emberek csak ingatlanoson keresztül keresnek lakást. Pedig már fél éve hirdetik saját maguknak, és semmi. Persze a vevőnek könnyebb, mert Ő semmivel sem tartozik az ingatlanos felé, de a szüleim nem akarnának fél millát odaadni a véletárból :(
2013. jún. 20. 10:17
Kérdezősködtem egy kicsit és az ilyenfajta eladásoknál (részletfizetés) legtöbb esetben a probléma nem az hogy a vevő nem fizet hanem a ott jön a baj mikor a tulaj megkapta a teljes vételárat,de a névre írás mégse tud megvalósulni mert a tulaj mivel a nevén volt a ház jelzálogot vett fel az ingatlanra,vagy más tartozást terheltek időközbe az ingatlanra.
45. Suesue (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2013. jún. 4. 23:03

Mindig korrekt voltam, és nagyon sokszor én fáztam rá. Benyelték a kauciómat, egy páran. Volt belőle feljelentés is, de kp-t nem kaptam vissza, viszont aki nem volt korrekt az visszamenőlegesen fizethetett az Apeh-nak, mert nem kedvelem azokat akik nem korrektek.

Elhiszem, hogy vannak normális bérbeadók, de hidd el a többség nem az sajnos.

44. michelle.r (válaszként erre: 40. - Suesue)
2013. jún. 4. 21:48

Az addig rendben van, hogy csak a végleges teljesítéskor kerül bejegyzésre a tulajdonosváltás. De attól még a közös tulajdon létrejön. Bármilyen helyzet adódhat még a legjobb szándékkal is, ami miatt a véltelár mondjuk háromnegyed részénél megáll a sztori. Az eladó az addig kifizetett összeget eltapsolta, visszafizetni nem tudja. Csak az ingatlan értékesítéséből tudnátok a helyzetet rendezni, de tegyük fel, csak mélyen, áron alul lehetne eladni vagy sehogy. Mire mész a közjegyzői szerződéseddel? Igazad van, jár a pénz, de nem behajtható.


Ugyanez fordítva, vevő nem fizet, eladó elköltötte a pénzt, nem lehet kilépni a szerződésből. Aki egy ilyen helyzetbe belemegy, nem tudja mit húz a fejére :/


A bérbeadót védi a törvény, a bérlőnek kuss? Ne viccelj, ki ki sem lehet rakni a nem fizető bérlőt, ha önszántából nem megy el. Pláne, ha még gyereke is van.

43. Suesue (válaszként erre: 42. - Suesue)
2013. jún. 4. 21:44
Már csak januárra várunk akart lenni!
42. Suesue (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 4. 21:44

Kint van a bankszámlánk a bank intézi a megvételt nekünk, szóval ezzel nem lesz gond.

Már csak januárra, mert sajnos itthon nem a pozitív irányba mennek a dolgok.

Ezért nem is áll szándékomban bármibe beleugrani magyarországon, mert ez nem az az ország ahol a dolgok normálisan működnek.

Aki marad, annak örülök, de cudar világ van kialakulóban. :(

41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Suesue)
2013. jún. 4. 21:39

Nem igazán értelek, éltem több albérletben, mint nagyon sokunk akiknek nem tettek a feneke alá egy lakást és nem kerestünk annyit, hogy kp.-ért vegyünk egy saját lakást.

A hozzáállásod nem értem, hogy vettek három kocsit a bérleti díjatokból. Na és??? Ahhoz neked mi közöd mit vesz rajta? Ha nem tetszik ez Neked, akkor másikat kellett volna keresned.

Írod külföldre mész, sajnos nagyon sokan külföldön keresik a boldogulást, szerencsére többen meg is találják. DE....itt is bejön a fórum cím, ott nem csupán a lakások eladását, a bérletbeadását is ingatlanközvetítők végzik, mert a tulajdonos nem akar bajlódni a bérlőkkel. Az ingatlanirodára bízza ellenőrizze le fizetőképes-e a bérlő, megfelelő referenciákkal rendelkezik-e? Na és nem kevés kauciót kell lerakni.

Nem olyan könnyű ám lakást sem bérelni, nagyon sok helyen megnézik a bankszámlaegyenleget, megnézik mennyi ideje van az adott országban munkaviszonya a bérlőnek, és megesik, hogy egy sima bérleményhez kezest kell vinni.

És az jár jobban aki az ingatlanközvetítővel köti a szerződést.

Vissza hazánkba.Tudod aki már nehezen megszerzett egy lakást, az hülye lenne bajlódni részletfizetéssel, hogy utána pereskedjen a pénzéért, mert sajnos nem úgy van ahogy írod, hogy egy szerződés megkímél minden jogi problémától, elméletben lehetséges, de gyakorlatban nem kiforrottak a törvények, hogy ne éljenek csúnyán vissza vele.

Sok sikert kívánok az új élethez!!

40. Suesue
2013. jún. 4. 20:16

Végigolvastam az összes hozzászólást!

Engem körbe röhögött a banki ügyintéző a fizetésem hallatán, de mi nem abból éltünk.

Nem értek egyet sokakkal, mert mi havi szinten fizetünk 200-at csak bérlésre, szorozzátok be 11-évvel.

3 új autót vettek a tulajok a mi havi költségünkből, és nem is jelentettek be állandóra, mert még a régi rendszerben élnek, ahogy bejelentesz valakit ugyanúgy ki is jelentheted (önkormányzatnál).

A közjegyzővel lehet olyan szerződést írni, hogy addig nem kerül a lakás/ház a részletre vásárló birtokába amíg az utolsó részlet ki nincs fizetve.

Most találtam egy ingatlant, ahol 500 a beugró és havi szinten 60 kell a tulajnak.

Mi tudjuk az 500 beugrót és a havi 200-at is, de sajnos az ingatlan kiesik, és egy telep van tőle 1-kilométerre, a helyi polgárőr egyesületet felhívtam, és nem ajánlották, mert a közbiztonság nem tökéletes.

Amúgy nagyon kevés ilyen lehetőség van. Vagy az olyanokat lehet részletre megvenni ahol ramaty a közbiztonság, vagy mint a másik amit néztünk: 70+20m2-re van hirdetve, és amikor megnéztük alig volt 40m2 az egész.

Miért van ennyi elcsúszott deviza hiteles? Kamu munkáltatóival ismerősökkel vették fel a hitelt, és ahogy az árfolyam változott úgy változtak a törlesztő részletek is. Amikor csökkent az árfolyam miért nem toltak be nagyobb összeget? Amikor nőtt akkor jött a ráeszmélés, hogy hoppá nagy ez a falat! Mi már több, mint egy lakás árát fizettük ki idegeneknek, és nem ez a felháborító, hanem az amikor télen befújta a szél a havat, és hiába szóltam a tulajnak nem csinált semmit, mondtam, hogy cserélje le az ajtót, de ő nem, mert az egy régi tölgyfa ajtó, hát úgy is viselkedik. Most megint kiadó házat keresünk, mert április 6-án tűz ütött ki, és nem a mi hibánk volt, két éve lakunk itt és többször mondtuk neki, hogy elment az áram, nem mondta, hogy ő sufnituningolta az egészet, és valószínűleg rosszul, de amint kijött az elektromos szakember egyből kiderült, hogy a kötést cseszte el, de nem vállalja a mai napig se a pasi, de a neje csak hajtogatja, hogy a hűtőnk (max 5-éves) volt, és ebből elegem van, ha én bevállalok valamit és elrontom felvállalom a hibámat.

A szerződést a pasival írtam alá, de a nejének van elege, basszus, ha nem vagyunk itt akkor még váz se maradt volna, mondták a tűzoltók, hogy minimum 3 robbanás keletkezett volna, és mázli, hogy időben felkeltünk, és volt annyi lélekjelenlétünk, hogy eloltsuk. Az elektromos kötések úgy voltak összekötve ahogy a hifi hangfalát sodorva dugod bele a piros és a fekete lyukba.

Mindezt spórolásból csinálta, havi 200-ért ne a mi életünkkel játsszon, más országban ilyen elő sem fordulhat, itt a bérlőnek kuss van, utána néztem itt csak a tulajdonos az akinek kedvez bármilyen törvény.

Szóval részletfizetés esetén is csak akkor kerül ténylegesen valakinek a tulajdonába amikor a teljes kialkudott összeg be nem érkezett. Viszont ismerek olyanokat is, akik inkább hagyják lepusztulni az ingatlant, mint inkább lejjebb vigyék az árát, vagy akár részletre eladják. Az egész világon baj a túlértékelt ingatlan, de tőlünk nyugatabbra, nem csak a bérbeadót védik a törvények, hanem a bérlőt is! Addig amíg ilyenek a magyar törvények itt érdemi változás nem lesz, mert az alapvető nézetekkel van a baj, de nekem szerencsém van, és valószínűleg sikerül elmennem ebből az országból, ahol az átlag fizetés még a számlákat se fedezi. Igen eszembe jutott a részletre vásárlás, de ilyen felfogás mellett inkább lemondok róla, mert egyszerűen gáz ami itt van.

Nem akartam litániát írni, de ez most így jött ki. :)

39. michelle.r (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 3. 20:53

Igen, csak az első rész a tied ;)


Igen, ha profi az ingatlanos, akkor nincs tatárjárás, csak azokat hozza ki, akik valóban venni akarnak - profin kiszűrhető - van is pénzük. Én arannyal írom a nevét annak, aki eladta a házukat.

38. jujujo
2013. jún. 3. 20:23

Mondjuk azt én sem értem sokszor, hogy miért is vannak az ingatlanosok. Mi most keresünk lakást, de néha már kínomban röhögök azon, amikkel szembetaláljuk magunkat.

Sokkal egyszerűbb lenne a tulajjal egyeztetni időpontot. Nem kéne oda-vissza telefonálgatni állandóan. Ha meg még albérlő is van a lakásban, úgy szép igazán az egyeztetés albérlő, tulaj, ingatlanos és vevő között. :D


Az viszont biztos, hogy én sem adnék el így, ilyen kis részletre, ilyen hosszú törlesztéssel ingatlant. Nem fizető albérlőkkel is mennyire jót lehet pereskedni, ha beüt valami gond, pedig ott csak albérlőről van szó, és használati jogról, meg havi pár tízezerről. A te általad felvázolt helyzetben már tulajdonjogról, ami azért komolyabb, rizikósabb.

2013. jún. 3. 19:56

Elég érdekes ötleteid vannak, topiknyitó!

Szerintem épeszű ember soha az életben nem engedné meg neked, hogy ilyen részletekre vedd meg a lakását. Először is, mert ha nem számol fel neked kamatot, és 100e forintjával mindenképpen évekig fizetgetsz, az tiszta ráfázás neki, neked meg egy tutti kis kamatmentes kölcsön. Mire fel? Másodszor pedig túl nagy a rizikófaktor, jöhet egy haláleset, egy betegség, egy munkanélküliség, fogod magad és elköltözöl külföldre, jöhet akármi, ami miatt nem tudsz tovább fizetni (talán még a legnagyobb jóakarattal sem), és akkor a tulaj azzal szembesül, hogy se pénze, se lakása, legjobb esetben is éveket pereskedhet veled, aztán vagy be tudják rajtad hajtani vagy nem, vagy ki tudnak a lakásból rakni vagy nem. Én ilyet még egy családtagnak vagy barátnak se vállalnék be, nemhogy egy vadidegennek! Még ha azt mondanád, havonta milliónként fizeted vissza, akkor sem.

36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2013. jún. 3. 19:49

Remélem csak részben írtad nekem a hsz.-t a szép kis történetig. ;)), mert odáig értünk egyet, becsengetni már nem nekem kell, hanem a fórumindítónak. Azért vannak rafinált emberek, neki szavazzanak bizalmat, de ő bezzeg öntudatosan bizalmatlan az eladóval , akinek a tulajdonába betenné a fenekét.


A környékünkön az eladó lakás sem mindig a tulajdonost takarja.


De itt a válasz miért kellenek az ingatlanosok, ők már nagyjából megszűrik, kinek is ajánlják az ingatlanokat, ne a tulajnak keljen "megharcolni, hogy de miért nem lehet így meg úgy.

35. michelle.r (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 3. 19:29

Szép kis sztori lenne :)). A vevő a kifizetett összeg arányában tulajdonrészt szereze az ingatlanban. Aztán bármi okból, egyik vagy másik fél halála, vagy fizetésképtelenség, de lehet ezer más oka is, megáll a történet.


A nyitó kérdésre pedig: amikor az ember megbízási szerződést köt egy ingatközvetítővel, pontosan meghatározza, hogy mi a feladata, kiadás, bérbeadás vagy "minden lehetőség érdekel". Ha az ingatlanos nemet mond, komolyan vette a megbízást.


Én speciel megkértem a közvetítőnket, ha hitelre vásárolnának, akkor hozza el őket megnézni, ha van pozitív hitelbírálatuk, ne fárasszuk egymást felesleges tárlatvezetéssel ;)


Csengess be olyan ingatlanokba, amelyiknek az ablakára ki van írva, hogy eladó, akkor valószínűleg a tulajdonossal fogsz találkozni

34. ff920fcc3b (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2013. jún. 3. 13:03
Meg hajlékonyság.
33. bnedora (válaszként erre: 29. - Ff920fcc3b)
2013. jún. 3. 12:57
Azért elárulom neked, hogy becsületesen is lehet jól keresni, csak megfelelő munkahelyet kell találni.
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Ff920fcc3b)
2013. jún. 3. 12:54
Nem hiszem, hogy ez lenne a véleménye az embereknek, csak óvatosak, amijük megvan, azt nem szeretnék elveszíteni. Ha a vevőnek nem lesz munkája, ne adja Isten meghal, a büdös életben nem kapja meg az összeget, és sokra mehet az emberbaráti hozzáállásával.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook