Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a különbség, ha ingatlanközvetítőn keresztül veszek ki egy lakást, vagy csak simán a tulajdonostól? fórum

Mi a különbség, ha ingatlanközvetítőn keresztül veszek ki egy lakást, vagy csak simán a tulajdonostól? (tudásbázis kérdés)

19. salabakter (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. jan. 16. 14:08
Így ahogy mondod!!!
18. Panka78 (válaszként erre: 17. - 408020f45e)
2013. jan. 16. 12:36

Igen, szeretnék bérelni.:)

Lehet, hogy buta vagyok, de eddig azt hittem, hogy célszerűbb közvetlenül a tulajtól bérelni, de már lassan úgy érzem, hogy jobban jár az ember lánya, ha ingatlanoson keresztül tesz szert egy új otthonra.:))

17. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. jan. 16. 12:34

Bérelni szeretnél?

Szerintem azért barátibb az ára a közvetítőn keresztül, mert ez a bevétel után igazából adózni kell(ene) és ezt a az fizeti, akinek ez bevételt jelent. Tehát, ha kevesebbért adja ki, kevesebb az adója is. A tulajdonosok nem minden esetben jelentik be az ilyen jövedelmüket, gyakran nem adóznak utána és ezért mivel az adóhivatal nem is tud róla, annyit kérnek, amennyit akarnak.

Ha közvetítőn keresztül veszel ki lakást az teljesen legális és a szerződés is korrekt. Ahogy írtad, még az ár is gyakran barátibb!:)

2013. jan. 16. 12:29
Fórumindító: azért találhatsz "barátibb" árakat, mert az ingatlanos szólhat a tulajnak, hogy amit kérni akar (és sokan kérnek), az irreális összeg...
2013. jan. 16. 12:28
De eladóként én alapból úgy kalkuláltam az árral, hogy ha ki kell fizetni az ingatlanosnak a lóvét, akkor se járjunk rosszul. Ha ez a plusz nincs rajta, a vevőnek is olcsóbb lett volna...
2013. jan. 16. 12:28
Ezért íratják alá az ingatlanosok is az érdeklődőkkel, hogy megnézték, mert így ott a papír, hogy ő hozott vevőt (ez is a jutalék meg a közvetítői díj feltétele), meg ha az a valaki az ingatlanost kikerülve akar vásárolni, akkor van bizonyíték, hogy ők mutatták meg.
13. szafaripók (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2013. jan. 16. 12:28

Hát, ez ingatlanos cégtől függ.

Mi is próbálkoztunk ilyesmive annó, ezért írtam ezt.

A mi szerződésünkben az volt, hogy x százaléknál nagyobb eltérés nem lehet más hirdetésben. Meg hogy jutalékot csak az általuk hozott vevő után fizetünk.

12. Regin_a (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. jan. 16. 12:15

Saját tapasztalatombol, nem igy van

A tulaj szerződést köt az ingatlanossal, abban meg le szokás írni, hogy olcsóbban nem hirdetheti a lakását magán úton


Persze ha véletlenül beesik valaki és nagyon kell a pénz...

11. klarika5 (válaszként erre: 9. - Panka78)
2013. jan. 16. 12:13
Talán a tulaj nem akar bajlódni az üzenetek fogadásával, rábízza a közvetítőre, s azok meg csak a kiadhatónak tűnő ajánlatokat fogadják el.
2013. jan. 16. 12:12
Elvileg a közvetítő biztosíthatna egyfajta korrektséget, ami a magánmegállapodásnál nem mindig van meg. De probléma esetén a közvetítőnek sincs eszköz, hatáskör a kezében, hogy eljárjon a bérbeadóval szemben, ha probléma adódik.
2013. jan. 16. 12:11

Azért kérdezem, mert eddig nem néztem ingatlanközvetítői oldalakat, ma viszont igen.

Sokkal több, barátibb áru ingatlant találtam, mint a sima tulajtól kivehető lakások esetében.


Ez miért van, vagy csak véletlen?

2013. jan. 16. 12:11

Semmi, a tulajdonos fizet x összeget, amiben megállapodtak. De te annyiért veszed ki, amennyiért meg van hirdetve az ingatlan.

Úgy megy, mint az ingatlan vásárlás. Ha megvan hirdetve egy lakás 12 millióért, akkor te ennyit fizetsz érte az már az eladó dolga, hogy mennyi jutalékot ad az ingatlanosnak.

7. szafaripók (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2013. jan. 16. 12:10
Azért drágább, mert az eladó is kalkulál a jutalékkal, tehát kb. annyival többért akarja majd eladni, hogy a jutalék kifizetése után is "jól járjon"...
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. jan. 16. 12:10
Neked semmi. A tulajdonos fizeti a jutalékot.
2013. jan. 16. 12:09
Nálunk az ingatlanközvetítő a tulajdonostól veszi le a jutalékot,így a bérlőt nem terheli közvetítői díj,legfeljebb a bérleti szerződésért,amit érdemes kötni.
4. Regin_a (válaszként erre: 3. - Salabakter)
2013. jan. 16. 12:07

Miért lenne drágább?

Meghirdeti a tulaj 70-ért, 70 a bérleti díj

1 havi bérlet a közvetitőé és annyi

3. salabakter (válaszként erre: 1. - Panka78)
2013. jan. 16. 12:05
Akkor drágább,mert a közvetítői díj is benne van.
2013. jan. 16. 12:04

A jutalék...

Vásárló szempontjából nagyjából semmi: kifizetsz egy összeget, tiéd az ingatlan.

Az eladó viszont fizet az ingatlanosnak is, amiért hozott vevőt.

2013. jan. 16. 12:03
Tudnátok nekem abban segítni, hogy mi a különbség, ha ingatlanközvetítőn keresztül veszek ki egy lakást, vagy csak simán a tulajdnonostól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook