Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van esély a koleszterinszintem csökkentésére gyógyszerek nélkül? Tapasztalat? fórum

Van esély a koleszterinszintem csökkentésére gyógyszerek nélkül? Tapasztalat? (beszélgetős fórum)


2023. márc. 25. 11:15
Kolléganőm szerint eszembe se jusson koleszterin ellen gyógyszert szedni. Olvassak utána a neten hogy milyen rossz tapasztalatok vannak a gyógyszerezés kapcsán.
2022. júl. 29. 03:18
Biznyos etelek elkerulese es igy dietaval siman kordaban lehet tartani.egyel sok almat,mert az sokat segit.
2022. máj. 30. 14:20

Tyukhúr teát nagyon tudom ajánlani!

Évekig szedtem a koleszterin csökkentő gyógyszert , de nem hogy lefele ment volna hanem szinte minden labornál magasabb volt az érték. 6.9, 7.6

Akkor egy természetgyógyász ajánlotta a tyukhúr teát. Elkezdtem inni és kb 2 hét után elakartam hagyni a gyógyszert.Nem ment feszülést éreztem a nyakamban és fájt a fejem. Akkor újra szedtem a gyógyszert és ittam a teát. Aztán fokozatosan fél tablettánként hagytam el a gyógyszert.....fél év után csináltattam labort. Majdnem leültem amikor megláttam. 4.2 volt az össz koleszterinem. Na, akkor hagytam el az utolsó fél tablettát is.....azóta nem szedek gyógyszert csak iszom a teát minden nap éhgyomorra. Időnként tartok 1-1 hét szünetet. Télen még boltban vettem a szárított tyukhúrt, de kora tavasztól a kertben szedem és frissen forrázom. 10percet lefedve hagyom ,leszűröm és én natúran iszom. Férjem tesz bele mézet meg citromot..:-)

2014. júl. 8. 15:25

Nekem a háziorvos elmagyarázta, hogy a koleszterin legnagyobb részét a szervezet termeli. Neki volt olyan elhízott, disznótorosokat kajáló páciense, akinek tökéletes volt a koleszterinszintje, és olyan vegetáriánus betege, akié magas volt. Tehát főleg hajlam kérdése. De azért persze szabályozhatjuk valamennyire a táplálkozással, sőt kell is, nehogy az amúgy is magas szintet még tovább emeljük (ezt az utolsót már én gondoltam hozzá, ő csak azt mondta, hogy nagyon figyeljek oda a táplálkozásra).


Egyik ismerősömnek fél év extra szűz olívaolaj-fogyasztás vitte le normál tartományba a koleszterinszintjét. Mikor abbahagyta, visszakúszott a koleszterinszint is. Az orvos azt mondta, hogy biztosan nem az vitte le, mert egyik növényi olajban sincs koleszterin. Viszont akkor miért van olyan olaj, amire ráírják, hogy koleszterinmentes? Kicsit zavaros ez nekem.

25. freddy36 (válaszként erre: 23. - D41005143d)
2014. ápr. 24. 09:10
Így van, ahogy írod, kerülni kell a zsíros ételeket, és ha lehet, csak főve, párolva a husikat.:)
24. freddy36 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2014. ápr. 24. 09:08
Neked használtak a teák?
2014. ápr. 24. 09:08
alma,alma,almaeves es keruld a sajtokat,zsiros hust,kolbaszt,tejfolt..........
2014. ápr. 24. 09:07

Látom rég írtatok, de azért leírom a tapasztalataimat:).Nekem volt 12,6 a triglicreidszintem, írt fel a doki Lipidilt, amit nem szedtem be.Van egy doki barátom, ő ajánlott egy teakeveréket, azt ittam, mellé fogytam 14 kilót, és szépen lement normál tartományba.A teakeverék:

Tyúkhúr, veronikafű, csalán, máriatövis és zöld tea.Naponta 1,5 litert ittam citromlével ízesítve.A doki mondta, hogy jól bírja a májam a Lipidilt...én meg nem mondtam neki, hogy egy szemet sem vettem be:).

2012. ápr. 19. 19:01

Nekem is magas a koleszterinem, de nem ennyire. 6,4, de a trigliceridem 2,7 körül van és a HDL koleszterinem 400 felett és persze a májértékeim is magasak.

Kaptam egy rakás gyógyszert, de nem váltottam ki.

Ittam tyúkhúr teát, most veronikafűteát iszok, valamint máriatövis teát is vettem és zöldteát is iszok.

Jövőhéten megnézetem, hogy javultak e az értékeim. Ja és járok tornázni is és csak nagyon kevés feleslegem van 5-6 kg.

Én is kíváncsi vagyok, hogy segítenek e ezek a gyógynövények. 3 hónapja iszogatom ezeket.

20. 34c48a3825 (válaszként erre: 8. - Arer)
2012. ápr. 19. 15:09
1000mg legyen a mennyiség, amit naponta beveszel, az már használni fog!
19. 03e8385f6c (válaszként erre: 15. - C9f9b53798)
2012. ápr. 19. 14:50

A stressz miatt a fejbőrömön psoriasis alakult ki - szerencsére csak ott.

Az "egészségbiznisz" tele van tévhitekkel, és bár nem vagyok full híve a paleolit táplálkozásnak - valóban nem rossz dolog.

2012. ápr. 19. 12:15
Kezdj el paleozni, lejjebb fog menni. Nekem legalabbis a koleszterinjeim a beka hatsoja ala lementek, triglicerid meg vegre nem magas, hanem pont a normalis tartomany kozepen van.
17. Arer (válaszként erre: 7. - Bae59c87c2)
2012. ápr. 19. 12:05
Köszönöm! Nekem is megvan a Maria Treben könyv és utána néztem. Úgy döntöttem inni fogom ezt a teát. Ajándékba kaptam a könyvet, de még nem nagyon forgattam. Kipróbálom,remélem hatásos lesz.
2012. ápr. 19. 10:09
Úgy hallottam, a paleolit táplálkozás segít. Próbáld ki!
15. c9f9b53798 (válaszként erre: 14. - 03e8385f6c)
2012. ápr. 19. 09:59
igen, ahogy írtam az ismerőseim körében is megdőlnek a tévhitek ... nekem is pl. a stressz miatt magasabb, mert a mellékvesém túlműködik, de ez ehhez egy babavárás kellett, hogy "hivatalosan" kimutassák
14. 03e8385f6c (válaszként erre: 1. - Arer)
2012. ápr. 19. 09:55

Minek?


[link]

2012. ápr. 19. 09:50
A halolaj kapszulát én is szedtem, jó is volt, viszont, mivel nem szeretem a halat, és elég gyakran visszaböffent, ami borzalmas volt számomra, abbahagytam.
12. c9f9b53798 (válaszként erre: 10. - Arer)
2012. ápr. 19. 09:50

bilirubin, de ez csak rohamok után magas, enyhén emelkedett max., tehát nem mérvadó, vagyis nekem nem mutatott semmit...


nálunk is a családban gond a koleszterin (is) - de ez nemcsak életmód, hanem hajlam kérdése is, van vékony, hosszútávfutó ismerősöm és magas a koleszterinje, egy másiknak is, ő pedig vegetáriánus... és mi emeli egyébként? a triglicerid, vagy az LDL, esetleg mindkettő? HDL-d jó tartományban van? akkor azért nem olyan vészes a helyzet. Hormonális probléma nem lehet a háttérben? Mert az is emeli a koleszterint (nálam pl. ez is fennáll).

11. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Arer)
2012. ápr. 19. 09:47

Bármely növényi rost csökkenti a koleszterinszintet.Egyél sok gyümölcsöt,zöldséget és gabonában gazdag tápanyagokat.

A zabkorpa koleszterincsökkentő,mert összetevői a béta-glükánok.Írok egy étrendet példának:

Reggelire:

-narancs,grépfruit,vagy alma és sárgarépa turmixolva

-teljes kiörlésű kenyér

-friss gyümölcs

-zabkása

Ebédre:

-leves babból,árpából,vöröshagyma,fokhagyma,sárgarépa

-magas rosttartalmú saláta

-zabpehelyből készült sütemény vagy korpás muffin

Vacsira:

-párolt zöldségből készült vacsora:káposzta,sárgarépa,hagyma,zeller,burgonya kicsi fűszerrel.

-gyümölcskoktél.

A sárgarépa,avokadó,bab,zeller,fokhagyma nagyon jól csökkenti.

Persze szerintem ezek mellett ajánlatos a gyógyszer szedése is.Ha a fentiek alapján ennél(ami nekem őszintén tuti nem menne)2 hét alatt 10-20%-os csökkenés mutatkozna.

10. Arer (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2012. ápr. 19. 09:43
Emésztésemmel minden ok szerintem. Májérték normál tartományban van. Epéről nem tudom nézték-e, vagy hogy melyik érték jelöli.
2012. ápr. 19. 09:26

Nekem is magas volt (most nem nézettem) terhesség alatt, de nekem epekövek alakultak ki, szülés után három héttel meg is műtöttek epére. Nekem egyértelműen a várandósság hozta ki, és az is emelte a koleszterint.


Emésztési problémáid nincsenek? Epével, májértékekkel minden rendben?

8. Arer (válaszként erre: 4. - 34c48a3825)
2012. ápr. 19. 09:17
Köszönöm. És mit kell nézzek, mielőtt megveszek egy készítményt. Van rajta valami érték ami felett hatásos csak?
2012. ápr. 19. 09:17

Halolaj kapszula, ahogy előttem is mondták, és veronikatea. Utóbbit még nem próbáltam, de elvileg nagyon hatásos. Maria Treben könyvében láttam.

(egy ismerősnek a pszoriázisra való gyógytea 1 hónap alatt rendbetette a bőrét, úgy hogy gyógyszert nem szedett mellette.)

6. Arer (válaszként erre: 5. - Karfi)
2012. ápr. 19. 09:16
Milyent szedtek? Teljesen tájékozatlan vagyok a témában.
2012. ápr. 19. 09:13
Nekem és a páromnak is magas volt és halolaj kapszulát kezdtünk szedni. Volt egy rendezvény ahol a párom 2 hétre rá megmérette és máris csökkent. Aztán én is nézettem vérképet és egy idő után beállt normális tartományba.
4. 34c48a3825 (válaszként erre: 2. - Arer)
2012. ápr. 19. 09:12

Szedj halolaj kapszulát, napi 1000mg-ot vagy ugyanennyi lenmagolaj kapszulát. Ez az omega3 zsírsavak miatt fontos.

Mozogj rendszeresen és diétázz!

2012. ápr. 19. 09:11
Van!Ceragem ágyat kell használni.
2. Arer
2012. ápr. 19. 09:11
Sajnos elég magas 8,0 koleszterinszintet mértek a terhességem alatt 2 éve. 32 éves vagyok. A háziorvosom azt mondta ez a terhesség után visszamegy. Pár hónapja mértük itthoni mérővel és sajnos semmi változás. Van rajtam súlyfelesleg még 10kg. Január óta sikerült 9 kg-ot fogynom, de még 10 visszavan.
1. Arer
2012. ápr. 19. 09:08
Van esély a koleszterinszintem csökkentésére gyógyszerek nélkül? Tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook