Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyát a felugrálásról hogy lehet leszoktatni? fórum

Kutyát a felugrálásról hogy lehet leszoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
144. ca6273a8a5 (válaszként erre: 139. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 23. 12:12

azért ez nagyon durva megjegyzés volt, ne haragudj!

ő ugyanúgy jön mellettem (a bunkó paraszt párom) és fegyelmezi, hogy ne ugorjon rám. segít. nem tudom, honnan gondoltad ezt.

143. finomfőzelék (válaszként erre: 142. - Magdalénia)
2016. ápr. 23. 11:45
Azért nem kell túlozni, egy 6 hónapos kölyök az örömét fejezi ki, hogy hazajött a gazdi, nem erőt fitogtat. :) Ha jól emlékszem, azt írta, hogy keverék kutyus, de a pitbullokat is jól lehet nevelni, és családbarát kutyák. Csak általában olyanok választják, akik presztízskutyának akarják és elvadítják.
142. Magdalénia (válaszként erre: 141. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 22. 23:04

Nekem már az is jelzésértékű, ha valaki pitbullt tart. :(

Számtalan más kutyafajta van, amelyiket nem erre tenyésztettek és könnyen szocializálható egy családban. Hiszen nem az a cél, hogy a nap nagyobb részét elkerítve élje. :( Ez egyemberes kutya, nem családba való.


Bogyókát a világért meg nem bántanám, mert nem tehet semmiről. Sajnos ő is ki van szolgáltatva, mint a kutya.

Arra viszont felhívnám a figyelmét, hogy ha ráugrál a kutya, az nem biztos, hogy az örömét, vagy a szeretetét jelzi. Inkább a hatalmát fitogtatja. El kell kerülni, pláne menzesz idején!

141. finomfőzelék (válaszként erre: 140. - Magdalénia)
2016. ápr. 22. 19:57

Nekem is az jutott eszembe, ha a kutya csak a párjának fogad szót, mert gondolom, vele nem csinálja ezt, nehogy felnőve vetélytársnak gondolja.

De a párját se értem, ha egy családba kutya kerül, fontos, hogy mindenkivel kijöjjön, szeressék egymást, szót fogadjon, ne bántson senkit.

140. Magdalénia (válaszként erre: 136. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 22. 18:55
Nem szeretnék pár hónap múlva a hírekben olvasni rólad, hogy kutyatámadás áldozata lettél. :( Ennél a fajtánál előfordulhat. Remélem, gyerek nincs a háznál!?
139. finomfőzelék (válaszként erre: 137. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 22. 18:11
Nem téged akarlak bántani, de ez a kutya nem való nektek, neked. Megkérdezném, hogy a párod egy bunkó paraszt, hogy végignézi, ahogy a kutyával kínlódsz, nem segít, nem tanítja, és nem engedi kutyaiskolába se vinni?
138. finomfőzelék (válaszként erre: 135. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 22. 18:10

Megint csak azt tudom mondani, ha nem bírsz egy kölyökkutyával, ajándékozzátok el olyannak, akinek való. Ez neked sem jó, neki sem.


Egy kölyökről beszélünk, 6 hónaposról, olyan lesz, olyan most is, amilyennek nevelitek.


Velem egysúlyú kutyám van, úgyhogy nem, nem tudom elképzelni, hogy egy 6 hónapos kutyával nem bírsz. Akkor sem, ha nagytestű fajta.

2016. ápr. 22. 16:48
ezt a kutyát nem lehet ellökni, fizikai képtelenség, annyi erő van benne, mint egy vaddisznóban, ha nem hiszed, sajnálom.
2016. ápr. 22. 16:40
és iszonyat karmai vannak, és sokkal erősebb már most, mint anno ilyenkor volt a német dogunk. tiszta harcikutya, több pitbull van benne szerintem mint dog.
135. ca6273a8a5 (válaszként erre: 133. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 22. 16:39

én soha nem provokálom. ő provokál engem.

legszívesebben lefényképezném a combomat, hogy lásd, mit csinált este.

lemegyek érte, meglát, rögtön ugrál, harap, majd megvárom, hogy pisiljen és felhozom. ennyi. próbálom leszerelni, a magam módján, de nem megy.

emberemnek szót fogad.

134. finomfőzelék (válaszként erre: 129. - Zsejke)
2016. ápr. 22. 11:12

Valóban hülye tanács. Te miből tanulnál hamarabb, ha azt mondják neked, várjál egy kicsit, vagy menj arrébb, vagy abból, ha jól pofán vágnak vagy lábon rúgnak, aztán találd ki, hogy miért bántanak. Persze biztos, ha sokszor pofán vágnak vagy beléd rúgnak, akkor elkerülöd inkább azt, aki csinálja, nem mész oda, de ez lenne a nevelési mód?


Mert szerintem egyszerűbb megtanítani egy kutyát arra, hogy "ülj", és jutalmazni érte, tanítani sokszor, hogy minden körülmények között szót fogadjon, mint folyamatosan bántani és kitalálni, hogy lehet erőszakkal leszerelni.

133. finomfőzelék (válaszként erre: 132. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 22. 11:09

Mégis hogyan okoz ilyen sérüléseket rajtad egy 6 hónapos kutya? Ne haragudj, de én már nem hiszem el, hogy mindennap összevissza üt az a kutya, megharap és széttépi a ruhádat.


Egy 30 kilós kutyát simán el lehet tolni, ha ugrál, kivéve, ha nem csinálsz semmit vagy provokálod.

2016. ápr. 22. 09:57
jobb alkarom tiszta lila; balon harapásnyom; a belső combom totál belilult.
2016. ápr. 21. 16:58
ja, és a hátsó lába elég érzékeny, amúgy is:(
130. ca6273a8a5 (válaszként erre: 129. - Zsejke)
2016. ápr. 21. 15:08

finomfőzelék nagyon fog örülni a tanácsodnak, alább olvashatod.


képtelen vagyok rálépni a lábára, de nem használ az sem:(

129. Zsejke (válaszként erre: 4. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 21. 14:55
Csak úgy tudod leszoktatni, ha rálépsz a hátsó lábára! És ne gyengéden, hanem érezze, hogy te vagy a főnök. NYilván ne úgy, hogy hosszan tartó sérülése legyen, de fájjon neki. Akármikor ugrik, te már látod, gyorsan TAPP a hátsóra :) És minden alkalommal, ne csak néha. Ha okos, 1 nap után megérti a dörgést.
128. Magdalénia (válaszként erre: 126. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 20. 23:42

Azért nemcsak érzék kérdése.

Előfordul, hogy az alaptermészetét örökli a kutya valamelyik szülőjétől. Az is sokat számít, hogy előttetek milyen hatás érte, milyen rossz tulajdonságot szedett össze. Esetleg a túltenyészet árt valamilyen formában, hiszen a siketség is lehet egyfajta jelzés erre, stb. A fajtajelleg sem mellékes.


Pár éve elhoztunk menhelyről egy fiatal kan mudit. Nekünk semmi bajunk nem volt vele, de másnap a szomszédasszonyt megharapta. Sajnos vissza kellett vinnünk a békesség kedvéért, pedig a szomszédasszony volt a hibás, mert ő ment oda hozzá, - bár jószándékkal. Nem kockáztathattunk.


Végigkísértem a sorsát. Vidékre került terelőkutyának. :)

127. finomfőzelék (válaszként erre: 126. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 20. 19:36

Nem lehet mindenkinek mindenhez érzéke. Én például a növényeket irtom ki folyamatosan. :)


Kevesen tudják igazán jól tanítani, nevelni a kutyákat, ezért jó egy oktató, megmutatja, hogyan kell.

126. ca6273a8a5 (válaszként erre: 125. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 20. 17:40

köszi!

lehet, hogy nekünk nincs érzékünk hozzá... pedig próbálkozunk!

125. finomfőzelék (válaszként erre: 122. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 20. 16:55

Lehet szavakon vitázni, de mi a különbség? :) Nem vittem oktatóhoz, semmit nem értek a jelbeszédhez, de pár hét alatt megtanult mindent, megismerte a szokásokat. A kutyák gyorsan és könnyen tanulnak, ha rászánod az időt rendszeresen és foglalkozol velük. Nemcsak szavakból értenek, és nagyon gyorsan igazodnak az emberhez, a helyzethez.


Nem olyan nagy mutatvány ez, de vannak, akiknek van érzékük a kutyákhoz, másoknak semmi. Ezért kell elvinni akkor oktatóhoz, mert te is megtanulod, hogyan bánj vele. :)

2016. ápr. 20. 12:57
nagyon-nagyon szeretem Gézut, de ebbe a fórumba már nem szeretnék többet írni, ne haragudjatok! csak az tudja igazán, aki benne él, hogy mit vállalt, hogy neveli és mit, milyen módon tesz. most épp a válságos helyzet van. köszönöm mindenkinek a tanácsokat, sziasztok!
2016. ápr. 20. 11:20
azt hiszem tényleg csődöt vallunk ezzel a kutyával (a többi a naplómban)
122. ca6273a8a5 (válaszként erre: 118. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 19. 09:45
és elvitted a siket kutyádat oktatóhoz? bocsi, de a telefon süket, a kutya siket. ezt csak azért tudom, mert jártam jelnyelvtanfolyamra:)
2016. ápr. 19. 09:43

csak egy falkavezér van, úgy tudom; de ezt is biztos rosszul tudom. engem tényleg nem zavar, hogy őt tekinti annak; csak nekem is fogadjon szót.


köszönöm a tanácsokat!

120. ca6273a8a5 (válaszként erre: 118. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 19. 09:42

teljesen megértelek, de emberem ragaszkodik ahhoz, hogy ő nevelje, és ne más. eddig is az összes kutyáját ő nevelte.


nem haragszom, nem lehetünk egy véleményen.

119. Magdalénia (válaszként erre: 102. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 18. 22:52

"engem nem zavar, hogy emberem a falkavezér"


Ez elkerülte a figyelmemet. De bizony, neked is annak kell lenned, mert ha a párod nincs otthon, akkor a kutya fog téged kordában tartani. A kutya megérzi a családi hierarchiát.


A mondás úgy tartja, hogy a gyerek nevelése a szülője nevelésével kezdődik. A kutya nevelése pedig a gazdájának a nevelésével.


Mondanám, hogy légy férfi a talpadon. :) A kutyával való viszonyodat neked kell rendezned, nem feltétlenül kell ehhez a párod.

Sok sikert! :)

118. finomfőzelék (válaszként erre: 117. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 18. 20:57

Nem arról van szó, hogy szereted-e vagy sem, látszik, hogy szereted. :) De már ne is haragudjál, mondaná az én párom, hogy nem, nem visszük a süket kutyát oktatóhoz, nem kérünk szakembertől segítséget, azt hiszem, én őt slagoznám le. :)


Nekem van süket kutyám, több időt és figyelmet kell rá szánni, de szerintem ott nagy baj van, ahol te annyira kiborulsz, hogy sírógörcsöket kapsz, csak mert a kölyökkutyád rád ugrál.


Az én 6 hónapos kölyökkutyám 35 kilós volt, ő is ugrált, de simán leszereltem, pedig én sem vagyok nagy darab.


Ezért nem értem, mert ha valaki ettől kiborul, akkor ott már olyan problémák vannak, amik tényleg az idegeire mennek napi szinten, nem csak egy kis ugrálástól. Most mindegy, hogy megkarmol meg kárt okoz a ruhában, azért mondom, nem egy 100 kilós vadállatról van szó. :)

117. ca6273a8a5 (válaszként erre: 116. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 18. 18:53

teljesen félreérted az egészet.


1. hozzászóló azt tanácsolta, lépjek a hátsó lábára - nem léptem.


2. hozzászóló, emeljem fel az első két lábát, majd akkor leszokik róla - ezt próbáltam több-kevesebb sikerrel.


a slagozástól semmi baja nem lesz, nyáron is negyven fokban biztos, hogy slagozni fogjuk (nem hideg vizzel!) mielőtt ezt is félreértenéd. a német dogunkat is napi szinten mosdattuk, hogy bírja a meleget.


mi igenis szeretjük ezt a kutyát, és a magunk módján neveljük. azért kezelhető nehezen, mert NEM hall. csak a rezgéseket. de ígyis már nagyon sok mindent tud: ül, fekszik, pacsit ad, vár, lehet vele sétálni, nem rángat... nem értem, hogy miért érzed úgy, hogy mi terrorizálnánk?

most már nem kellenek tanácsok, megoldjuk a magunk módján, mert úgy látom, hogy ez a kérdésfeltevés sokaknál, főleg nálad, kiverte a biztosítékot.


NINCS terrorizálva, csak én sem értek egyet a párom okításával sokszor, de rosszat nem tesz, ha egy német dogot is megtanított mindenre 6 évig! akit sajnos tavaly szívmegállásban elveszítettünk nyáron.


úgyhogy szó sincs ilyenről, hogy én slagozom, rálépek, ellököm... én csak a lábfelemelést csináltam. szerintem a naplómból (ha érdekel) inkább ott olvasd el, hogy mi történik vele nap mint nap, mert ez a fórum nem elegendő, hogy megértsd, mi szeretjük ezt a kutyát, csak az ugrálásról akarjuk leszoktatni.


több kutyánk is volt, de siket eddig még nem, eddig boldogultunk, de most nem. nem érzem magam rossz embernek attól, hogy a saját magunk módján próbáljuk nevelni. és jobb embernek érzem magam, hogy nem vittem vissza "lecserélni" egy másik kutyára a tenyésztőnél, mivel ezt a tanácsot adta...... azt hiszem rosszabbul járt volna a kutya.

116. finomfőzelék (válaszként erre: 111. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 18. 18:24

Nem mindenkinek való kutya. Ha egy kutya nehezen kezelhető, de nem akarjátok nevelni, akkor mégis milyen tanácsot vársz?

Azoknak, akik a slagozást és a lábra lépést javasolták, azokkal megcsinálnám, lássuk, mit tanulnak belőle magyarázat nélkül. :)


Nekem is nagytestű kutyám van, nagyobb, mint a tiéd. Minden kutya ugrál, örül, mikor a gazdi hazaér. A slagot annak a fenekébe nyomnám, aki ilyenkor alkalmazza.


Azt írtad, az "ülj" parancsot már ismeri. Hazaérsz, ha ugrál, mutasd neki minden alkalommal, többször is. Ha otthon van a párod, ültesse is le. Ne menj oda rögtön hozzá, csak pár perc elteltével. Meg fogja szokni, hogy örülhet, de le kell ülnie és meg kell várnia, míg te odamész hozzá. Csakhogy ez nem egy vagy két nap alatt fog megtörténni, mindennap kell következetesen tanítani, és nemcsak akkor, mikor hazajössz, hanem napközben is, csak úgy.


Ha egyik nap leslagozod, másik nap rálépsz, harmadik nap ellököd, gondolj már bele, mi tanul ebből egy kutya?

115. Magdalénia (válaszként erre: 113. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 18. 14:55

:)

:'(

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook