Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyát a felugrálásról hogy lehet leszoktatni? fórum

Kutyát a felugrálásról hogy lehet leszoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2016. ápr. 6. 15:46
a kertbe, ha bemegyek, megőrülök, szó szerint, mert nem jöhet utánam. emberem most leslagolta, mert az odatámasztott kerítéselemekre is ugrált. és a legjobb, hogy vicsorít is....
2016. ápr. 6. 15:42
á, megint szétkarmolta a jobb kezem, harap, vicsorog, és ugrál, megőrülök! nem tudok már tényleg mit kitalálni.
2016. ápr. 6. 12:20
holnap lesz 6 hónapos:)
2016. ápr. 4. 12:31
igen:)
80. Magdalénia (válaszként erre: 79. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 4. 12:31
Még nagyon fiatal és szeleburdi. :)
2016. ápr. 4. 10:33

5 hónapos.

nem adjuk fel, csak a páromnak más "eszközei" vannak ezügyben.

igyekszünk, ezért nem fogok megválni tőle, nem elég, hogy siket szegénykém:(

78. Magdalénia (válaszként erre: 77. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 3. 19:40

Nem gyakoroltok eleget, vagy nem jól.

Miért nem fogja meg a párod, mielőtt belépsz? Akkor kellene leültetnie, és megtartania. Majd utána lassan hozzád engedni, de úgy, hogy fogja a nyakörvet és nem engedni ugrani. Előtted leültetni és ha lenyugszik, megjutalmazni.


Előbb utóbb akaratlanul is nagyobb sérülést fog okozni és hidd el, nem a kutya a hibás. Tapasztaltam, hogy a kutya neveletlen, rossz viselkedése miatt inkább megválnak tőle, minthogy kiképeznék.

Ne adjátok fel, de ne is viseljétek el a felugrálást.


Ha kisebb lenne, azt mondanám, hogy kapd fel, majd az oldalára fektesd le és ülj rá. Aztán engedd el. Lehet, hogy többet nem ugrana. :)

2016. ápr. 3. 14:48
ne, lekarmolta az arcom a felugrálásával:(
76. ca6273a8a5 (válaszként erre: 75. - Magdalénia)
2016. ápr. 3. 12:23

néha elszakad a cérna... :(

tegnap tök jót játszottunk!

2016. ápr. 2. 19:12

Egy ismerősöm úgy meg tudta tanítani a kutyáját, hogy nyitott ajtó mellett engedély nélkül nem lépte át a küszöböt. Még akkor sem, amikor a postás állt kint. Pedig a kutya haragudott rá, de csak bentről ugatta. Érdekes volt látni, hogy milyen szívesen rárontana, de mégis fegyelmezte magát. Mintha egy láthatatlan kerítés lett volna közöttük. Nyugodtan lehettek nyitott ajtó mellett is, bárki közlekedett az ajtón kívül.


Mindenesetre valami kellemetlen érzést kell kelteni a kutyában, amikor rosszat csinál. Így lassan megtanulja, amit elvárunk tőle, hiszen nem akarja állandóan megtapasztalni azt a kellemetlen érzést. Jobban szeret jutalmat kapni.

Lehet a lábára lépni, megfricskázni az orrát, csak ráütni, megverni nem szabad. Az ugyanis nem fizikailag fáj, hanem lelkileg. Persze tudom, hogy Ti aztán igazán nem vagytok verekedősek. :)))

74. ca6273a8a5 (válaszként erre: 73. - Magdalénia)
2016. ápr. 2. 12:18
de akkor csak az ugrálással foglalkozik és nem a pacsiadással. + a pacsiadásnál jutalomfalatot is kap. szerintem is érintjük a kutyát, az ülést pl. muszáj volt úgy tanítani, hogy lenyomtuk a fenekét, mivel nem hall, az ujjmutogatásból sem tudta, hogy mi az az ül.
73. Magdalénia (válaszként erre: 72. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 1. 21:57

Csak úgy általánosságban írtam, aki nem ismerné hogy megy a kiképzés. Amikor "igazodik" a kutya, akkor is besegítünk egy mozdulattal. És persze a dicséret is simogatással történik, vagy az oldalát megpaskoljuk. Nekem furcsa volt, hogy Vessla azt írta, hogy nem érintjük a kutyát, amikor tanítjuk. Már hogyne érintenénk.


Ha a pacsi adás már megy, akkor ezt kihasználhatnátok. Amikor belépsz tedd elé a kezedet, kérd a pacsit. Ha ugrik lökd félre és kérd a pacsit.

2016. ápr. 1. 17:02

ahogy írtam, emberem nem akarja kiképzésre vinni, ő a kiképző, ahogy mondja.

az ül, vár, nem jön be előttem, pacsiadás ezek mennek, csak az ugrálás nem:(

2016. ápr. 1. 16:42

A kiképzésen általában egy nagyobb körbe álltunk nyolcan-tízen a kutyáinkkal, középen a kiképző. Ahogy haladunk és megállunk, kapjuk az utasítást és hajtjuk végre a különböző mozdulatokat, testtartást. Itt tanuljuk meg az áll, ül, marad kifejezést és a kutyában is rögzül a testtartás.

A kutyák is élvezik a kiképzést és egymásra is jó hatással vannak.


A kutyám már a póráz mozdulásából tudta, hogy mit várok el tőle és a sétáltatásnál nem engem húzott.

A nevelővizsga kb.3 hónap, heti egyszer. De otthon folyamatosan gyakorolva.

70. Magdalénia (válaszként erre: 67. - Vessla)
2016. ápr. 1. 16:23

Kezdő lépésként nekünk kell megmutatnunk, hogy mit akarunk tőle, az ülő, vagy a fekvő helyzetet. Szóból még nem érti meg. Különben magától miért ülne le? Pláne, ha siket a kutya.


Majd ha K-II-es lesz, már nem kell hozzáérni.

69. ca6273a8a5 (válaszként erre: 67. - Vessla)
2016. ápr. 1. 09:48
nem húzigáljuk, de még a pórázhoz is szoktatni kell a kinti sétáltatáshoz.
68. ca6273a8a5 (válaszként erre: 66. - Magdalénia)
2016. ápr. 1. 09:48

igen, csak párom a kutyasulit is ellenzi, azt mondta, az ő módszerei jobbak. (amúgy szerintem nem minden esetben.)

a vízlespriccelés már meg volt.

próbálkozunk, próbálkozunk, csak emberem nagyon türelmetlen (néha én is.)

67. Vessla (válaszként erre: 48. - Magdalénia)
2016. ápr. 1. 05:31

Hát alapból nem tanítunk úgy kutyát, hogy hozzáérünk. Nem nyomjuk le a seggét, és nem húzzuk fel a fejét. etc.


Pont az lenne a lényeg, hogy ne a póráz tartsa vissza, és ne azzal húzigáljuk a megfelelő pózba.

66. Magdalénia (válaszként erre: 65. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 31. 22:02

Bocs, elfelejtettem, hogy nem hall. Így nehezebb, de nem lehetetlen.


Amikor hazaérsz, csengess, hogy ajtót nyisson a párod. Így fel lehet készülni, hogy a kutyát pórázon fogja. Minden szó nélkül visszafoghatja ilyenkor és ülteti, vagy fekteti a mozdulataival. A pórázt a bal kezében fogja, hátrafelé tartott kézzel, hogy a jobb kezével a kutya előtt tudjon inteni, hogy "le". A mozdulattal kommunikáljatok.


Kimész, újra bejössz stb..... Ezt akkor is lehet gyakorolni, ha éppen otthon vagy és ráértek ezt eljátszani.


Lehet az orrára koppintani, vagy vízzel lespriccelni az arcát, de ezt csak a magam kútfejéből mondom.


Mivel siket a kutya, még inkább szükséges lenne a kiképzését megtanulnia a párodnak, vagy Neked. Sok helyen van kutyakiképző iskola, tudnak tanácsot adni. Nem tart semeddig utánanézni. :)

2016. márc. 31. 09:47

Magdaléna, siket a kutya, nem érti a fújt. És a mutatóujj (nem szabad) már "foglalt" mint jel, de az sem érdekli.

Tele van szeretettel ez a kutya, de erről tényleg leszeretnénk szoktatni, mert most is jöttek vendégek, és mindenkire ugrált. Tegnap már szinte a mellemig felugrott, jó, nem vagyok 180 centi magas, de akkor is.

Amit Vessla tanácsolt, hogy emeljem fel a lábát, néha sikerül, de esélyem sincs, mert olyan gyors, hogy mire észbekapok, már lecsúszok a "teljesítéssel".

Emberem sajnos türelmetlen fajta, és nem állhat mindig ott az ajtóban, amikor megyek haza. De jó ötlet nagyon – köszönöm!

2016. márc. 30. 21:13

Fog az menni, csak gyakorolni kell. :)

Egyikötök pórázon tartja az ajtó előtt, amikor belép a másik. Amikor ugrana, vissza kell fogni, és leülteni. Ennél lehet az a parancsszó, hogy "fuj". Ezt ismételgetni és ülő helyzetében megdicsérni. (De ne úgy rántsa vissza, hogy a kutya megsérüljön, hanem csak a nyakánál fogva, hogy ne is tudjon ugrani.)

2016. márc. 30. 17:06

nem, és nem, most már bele is rágott a kabátomba:(

sőt, a hátsófelemet úgy lekarmolta, hogy még most is érzem.

tanácstalan vagyok.

2016. márc. 30. 14:19

á, már ember a falkavezér, én csak kullogok valahol hátul:)

meg ő van vele egész nap.

61. Magdalénia (válaszként erre: 60. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 30. 13:21

Akkor Neked kell kézbe venni a dolgokat, mert a kutya több szídást fog kapni, mint ebédet. :(

Légy Te a falkavezér. :) Bár cicás létedre nehéz lesz, mert abban a cica a vezér. :D

60. ca6273a8a5 (válaszként erre: 59. - Magdalénia)
2016. márc. 30. 13:08
nekem még csak-csak lenne/van türelmem, de emberem már más.
59. Magdalénia (válaszként erre: 58. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 30. 13:07

Türelem. :)

A kutya okos és mindent meg tud tanulni, ha jó az oktatója.

Tehát előbb a gazdinak, az oktatónak kell megtanulnia a módszert. Különben több bosszúsága lesz, mint öröme és az nem a kutyán múlik.

2016. márc. 30. 12:33
tegnap totál szétcseszte a kabátom, és már a lábfelemelés sem segített. én elhiszem, hogy örül nekem, ha meglát és hazaérek, de olyan karmai vannak, hogy szétcsesz mindent rajtam. á, hagyjuk!
2016. márc. 25. 17:41
á, gyerekek, nem megy ez a felugrálóstéma leszoktatás, plusz a lábam közé is bújik. időm sincs felemelni a két első lábát, és ha fel is emelem, utána újrapbróbálkozik.
2016. márc. 25. 13:35

A link végét lehagyja. Tehát írd tovább.

...kutyatar-kutyatar/ch03s07.html

55. Magdalénia (válaszként erre: 54. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 25. 13:29

[link]


Talán ez a link most működik.

Kutyatár

Szinák János, Veress István (2006) könyve.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook