Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyát a felugrálásról hogy lehet leszoktatni? fórum

Kutyát a felugrálásról hogy lehet leszoktatni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2016. aug. 1. 18:43
köszi:)
173. Magdalénia (válaszként erre: 172. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 1. 18:33
Azt tudom, hogyan lehet leszoktatni egy kutyát, de hogy Gézut hogyan lehetne, arra már tippem sincs. ;)))
2016. aug. 1. 18:00
és a nyalásról és a harapásról?:))))))) tudom, hogy szeretetből csinálja, de marha idegesítő (már bocsánat4)
171. Magdalénia (válaszként erre: 157. - Andi6020)
2016. ápr. 23. 17:02

Csak a környezetemben találkoztam velük és azokból csak egyetlen egy volt jámbor. Ja, és nem beszélve a napihírekről. Más elvadult ebeknél is előfordul, de az ritkaságszámba megy.

Pl.:

[link]


Ezért vagyok előítéletes, mert jobb félni, mint megijedni.

2016. ápr. 23. 16:38
finomfőzelék, finom gondolatokkal, köszönöm!
2016. ápr. 23. 16:36

ja, és nagyon remélem, hogy NEM olvasod a Gézás naplómat, vagy ha igen, kérlek lépj ki belőle, mert nincs szükségem a kioktató, negatív gondolataidra, amit belémtáplálsz, hogy én mekkora lúzer vagyok!!!

ha körbenézel a világon ezernél több kutyabántalmazás van, velem meg úgy beszélsz, mint egy állatkínzóval. csak mert nem vagyunk egy véleményen a KUTYA FELUGRÁLÁSÁVAL kapcsolatos fórumon. mert kizárólag csak erről volt szó!

2016. ápr. 23. 16:32

neked sem lehet mit mondani, kár vitázni.

te vagy a szuperoktató, szuper gondolatokkal.

gratulálok!

egyszer sírtam, de ezzel jössz folyamatosan....

leírtam, hogy SEGÍT a párom, én nem tudom milyen fórumot olvasol, vissza kéne olvasnod a dolgokat.

tudod mit, nem kérek tanácsot, tőled meg végképp nem, mert teljesen más a felfogásunk a témában.

de igenis az a dolga a kutyának, amire én megtanítom, és nem a kutya fogja eldönteni, hogy ő mit akar. ezért kell tanítani!

úgy érzem: nekünk igenis való kutya, csak más az elképzelésünk, és nem siránkozom a 6 hónapos kölyökkutyámra.

tégy úgy, ahogy jónak látod, neveld úgy a kutyádat, ahogy tudod, de zárjuk le a témát!

nekem nem erre volt szükségem tanácsképp, hogy kioktass meg jelzőkkel minősíts, nem vagyunk egyformák, mindenki úgy oldja meg a dolgát, ahogy megoldja.

kértem tanácsot, kaptam, de nem csak tőled, mástól is, azokat is lefikáztad. te biztos superman vagy!

167. finomfőzelék (válaszként erre: 165. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 23. 15:40

De neked nem lehet mit mondani, nem értem, mit vársz. Kaptál tanácsokat, de folyamatosan csak azzal jössz, hogy ma is neked ment, sírógörcsöt kaptál, tarthatatlan a helyzet.


Akkor maradjon így, ne segítsen a párod, hogy rád is hallgasson, oktatótól ne kérjél tanácsot, nehogy könnyen megtaníthasd, várd meg, míg nő és hízik még 20 kilót, addig veszel pár nadrágot még, borogatod magad, panaszkodsz a kutyára, és hátha majd leszokik magától az ugrálásról.


Tévedsz, a kutyának nem az a dolga, hogy megtanulja, mettől meddig mehet el, a te dolgod, hogy megtanítsd neki.


De már én se írok többet ide, csak ismételném, valakinek nem való kutya, ha csak siránkozni tud egy 6 hónapos!!!!! kölyökkutyára.

166. ca6273a8a5 (válaszként erre: 164. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 23. 15:31

már ezerszer leírtam, hogy tudja a legfontosabbat: ül, fekszik, vár, előttem nem megy be pl. a lakásba, csak mögöttem, pacsit ad (nem fontos), visszahozza a labdát. nem értem, hogy miért tartasz minket ennyire gáznak?

vagy kutyaoktató vagy, nem tudok mire gondolni már.

a tenyésztő meg se tudta mondani, hogy mikor született, úgyhogy kb. nov. 7-re tette az állatorvos. persze, hogy idő kell mindenhez, és hidd el, pl. azt is megszokta már, hogy a kutyaháza át lett téve máshova.

165. ca6273a8a5 (válaszként erre: 163. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 23. 15:28

szerinted egy kertes házban hány ember tart úgy kutyát, hogy el van kerítve, a veteményesbe ne menjen? ez hülyeség! a kutyának pont az a dolga, hogy megtanulja, mettől meddig mehet, hol a helye. ezzel nem értek egyet végképp. ez is egy nevelési módszer, hogy tudnia kell, mit szabad, mit nem. vagy te mindent megengedsz a kutyádnak?

biztosítva van neki a kert másik fele, szerencsére elég nagy a kertünk. + sétáltatjuk is.

jó, ezekután örülni fogok neki, ha hazajövök, hogy szétrágja a gatyám, nekem ugrik, mindent összeken és boldogan megyek be a lakásba.

nem hinném, hogy kitömött kutya kellene, nem ez az első kutyám, bocsi.

szerintem ne akard megérteni a párom, ő se akar téged!

164. finomfőzelék (válaszként erre: 162. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 23. 15:26
Nem tudom, hogy írtad-e, mióta van veletek a kutyus, de 6 hónapos még nagyon gyerek, idétlen. Lehet már tanítani, sőt kell is, de minden kutyának kell egy kis idő, míg megtanulja a szokásokat, hogy mit lehet és mit nem.
163. finomfőzelék (válaszként erre: 161. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 23. 15:23

Én nő vagyok, de nem tudnám nézni, se annyiban hagyni, ha a kutya bárkit a családból, vagy akár vendégek közül bántana, vagy ráugrálna, úgyhogy nem értem meg a párodat.


És megint csak azt tudom mondani, nem értetek a kutyákhoz. Sok ismerősöm, aki kertesházban lakik, mondja, hogy vagy kutya vagy kert. :) A kutya nem fogja megérteni, hogy erre a helyre miért mehet, arra meg miért nem. Ő nem különíti el a veteményest.


Vagy biztosítani kell egy helyet, ahol szabadon lehet, elkerített részen, vagy nem kell kutyát tartani, nem tudok mást mondani. Ha egy olyan kutyát szeretnél, aki nem örül neked, mikor hazajössz, kölyökként nem akar veled rögtön játszani, amint megjelensz, aki nem lép rá a veteményesre, csak a gazban áll, akkor kitömött játékkutya kell. :)

2016. ápr. 23. 15:17

nem lehet lemenni a kertbe úgy, hogy ne ugráljon, nem lehet "leszedni magamról". nem. nem és nem.

ha bemegyek a kertbe, totál kiakad, mert nem jöhet be oda (vetemény miatt).

kíváncsi lennék, ha itt lennél, és látnád, mit tennél, de tök mindegy.

161. ca6273a8a5 (válaszként erre: 159. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 23. 15:15

igen, a párom ugyanezt mondta, hogy ne vegyek róla tudomást, és ne simogassam. de szerinted ő a paraszt, bunkó. :( na, mindegy.


a következetességgel és rendszerességgel teljesen egyértek!


nekem is leül, vár, de az nem normális, hogy két percet nem lehet tőle meglenni úgy, hogy ne ugráljon. az biztos, hogy "enyhén" felfokozott, sőt!

2016. ápr. 23. 15:13

tanácsokat kértem, nem kioktatást és minősítést, főképp nem jelzőket.

CSAK az ugrálásra kértem tanácsot, az ugrálásból fakad a sérülés, de nem bánt, mostanában úgy ugrál, hogy harap is közben. ezt végképp nem lehet hagyni.

sírógörcsöt egyszer kaptam, de szerintem ez nem probléma.

vicsorítani akkor vicsorít, ha nem úgy van, ahogy ő akarja.

márpedig szerintem igenis én nevelem a kutyát, nem ő engem. nem nőhet a fejünkre.

őrá nem ugrál, mert ő a falkavezér (bár ma reggel rá is ráugrott), ő van vele itthon, ő foglalkozik vele többet. miért írod, hogy nem segít? már az előbb is leírtam, hogy segít.

a slagozástól semmi baja nem lesz. lökjük? erre nem emlékszem, hogy írtam volna.

igen, tanácsokat kértem, hogy mit tegyek, hogy ne ugráljon rám. kaptam is jót is rosszat, hideget és meleget.

nem kívánok a továbbiakban már írkálni erre a fórumra.

mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, üdv!

159. finomfőzelék (válaszként erre: 154. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 23. 15:10

Szerintem próbáld meg azt, hogy amikor hazamész és rád ugrik, szedd le magadról, ne vegyél róla tudomást, ne simogasd meg. Pakolj ki, menj be a szobába, konyhába, akármi mást csinálja. Csak kis idő múlva menjél oda köszönteni, simogasd, szeretgesd meg. Ezzel meg fogja szokni, hogy mikor hazajössz, várja ki az örvendezési időt.


Ezen kívül szánj rá minél gyakrabban időt, hogy kettesben tanítsd. Az alap dolgokra mindenképp, gyere ide, ül, marad. Ha rendszeresen foglalkozol vele, csak te, megszokja azt is, hogy szót fogadjon akkor is, mikor felfokozott érzelmi állapotban van, vagy zavaró tényezők veszik körül.


De ezekhez mind következetesség kell és rendszeresség, mert akkor tanul a kutyus.

158. finomfőzelék (válaszként erre: 151. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 23. 15:03

Te írtad folyamatosan, hogy bánt, rád ugrik, odakap, megharap, vicsorít. Ti leslagozzátok, lökitek stb.


Ha nem lenne probléma, amitől sírógörcsöt kapnál naponta, akkor igazad lenne, hogy jól nevelitek, és jól megvagytok. Nem az számít, hogy ki hogyan neveli a kutyát, milyen módszerrel, mert mindegyik mást igényelhet. De neked éppen az a bajod, hogy nem tudod, mit tegyél, hogy ne ugráljon rád, ne nyomjon agyon, ne harapjon, ne vicsorítson rád, nem? Vagy rosszul értettem a fórumot?


Írtam is korábban, látszik, hogy szereted, de ez még nem jelenti azt, hogy tudnál vele bánni. Azt nem értem, a párod miért nem segít neked, mert ha rá hallgat, akkor ő megtaníthatná, hogy ne ugráljon, ha hazajössz. Őt nem bántja?

157. andi6020 (válaszként erre: 142. - Magdalénia)
2016. ápr. 23. 14:47
Lövésed sincs a pitekről.
156. Magdalénia (válaszként erre: 154. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 23. 14:13

Hát persze. Itt már csak rágjuk a, mit is? :))))

Ti tudjátok, mi itt csak okoskodunk.

155. Magdalénia (válaszként erre: 152. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 23. 14:10

Majd kiforrja magát a dolog. Vagy így, vagy úgy.


Ha a párodtól megérti a jeleket és szót fogad, akkor a párod jelenlétében, - aki pórázon tartja, - neked is azzal a jellel kell jelezned és neki teljesítenie kell. Ha már a párod jelenlétében sikerül, jöhet az, amikor egyedül vagy vele, vagy pórázon vezeted.

Ilyenkor a kutya olyan mint egy gyerek. Rengeteget kell vele foglalkozni. Ha siket, még többet. :)

2016. ápr. 23. 13:57

nem szeretnék a továbbiakban erre a fórumra írni.


mi szeretjük ezt a kutyát. a magunk módján tanítjuk, nem visszük oktatásra. így döntöttünk. kérlek, tartsátok tiszteletben a döntésünket.


majd megoldjuk ezt a problémát is. valahogy.


köszönöm mindenkinek a tanácsokat, a hozzászólásokat, de tovább nem akarok itt "magyarázkodni", meg idegesíteni magam - köszönöm!

153. Magdalénia (válaszként erre: 143. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 23. 13:50
Szerintem még a 3 hónapos alomnál is látszik, hogy melyik nyomja el a másikat. Még a játékuk is erről szól.
2016. ápr. 23. 13:44
folyamatosan tanítjuk, neveljük. a pozitívumokat nem akarod meghallani.
151. ca6273a8a5 (válaszként erre: 149. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 23. 13:42

milyen bántásról beszélsz? ki írta, hogy bántjuk?


ha szemét lettem volna, visszaviszem siketen a tenyésztőnek, tuti agyonütötték volna, mert nem tudták volna kinek eladni. most már pedig nem akarjuk senkinek sem elajándékozni.


nem értek egyet vele, hogy nem való nekünk kutya. azért mert mi másképp neveljük, mint te pl., még nem jelenti azt, hogy "nem mindenkinek való kutya".

mi is adunk neki szeretetet, lehet, hogy rosszul jönnek le a bejegyzéseim akkor.

2016. ápr. 23. 13:40

Magdalénia is írta, hogy erőt - is - fitoktat egyben.

siket kutyánk még nem volt, és gondolom ez is nagyban hozzájárul ahhoz, ahogy épp viselkedik.

amikor már huszadszorra ugrál rád, és sérülést is okoz, akkor lehet, hogy te is elsírnád magad, de nem vagyunk egyformák.


igen, ugrál, örül, nyalogat. de le szeretnénk szoktatni róla, ez akkora baj? senki nem tud bejönni hozzánk, mert mindenkire ugrál. és az, ahogy minősítetted a párom, úgy felment a vérnyomásom, hogy már vérzik az orrom és szédülök.


én elhiszem, hogy tanácsokkal szeretnél ellátni, többen ezt tették, az ő tanácsaikkal sem értettél egyet (hátsólábra lépés, két első láb felemelés), nem hinném, hogy csak a te véleményed lenne a nyerő.


a vicsorítást is félreérted. akkor vicsorít, ha pl. nem jöhet fel a teraszra, és nem tetszik neki, hogy nem úgy van, ahogy ő akarja. nem a kutyának kell téged irányítani, hanem neked őt.

149. finomfőzelék (válaszként erre: 147. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 23. 13:37
De nekem mindegy, csak tényleg nem való mindenkinek kutya. Olyan szeretetet tud hozni a családba, rossz olvasni, hogy a siránkozás megy és a bántás oda-vissza, nem értem, miért nem csináltok valamit.
148. finomfőzelék (válaszként erre: 145. - Ca6273a8a5)
2016. ápr. 23. 13:35

Ne haragudj, de ha egy kölyök kutya szerinted erőt fitogtat, más kutyátok már megtámadott, sírógörcsig jutsz, mert nem bírsz vele, megharap és agyonnyom, akkor itt nem én túlzok, hanem nektek nem való kutya, vagy olyan kutya nem, amit éppen választotok.


Az ugrálás az, amikor a kutya örül, hogy hazajön a gazdi, ugrál, nyalogat. Nem az, hogy nem bírsz vele, tele vagy kék-zöld foltokkal, megharap, vicsorít és sírsz.

2016. ápr. 23. 12:19

nincs gyerek a családban.


szerintem finomfőzelék kicsit eltúlzod a dolgot.

szeretjük és foglalkozunk is a kutyával, azért, mert ezen a problémán egyenlőre még nem jutottunk túl, még nem jelenti azt, hogy állatkínzók lennénk. mindenki másképp csinálja. nem szívesen adnám oda senkinek se már ezt a kutyát.

sokszor vannak nehéz pillanatok, de megoldjuk, legalábbis remélem!

146. ca6273a8a5 (válaszként erre: 142. - Magdalénia)
2016. ápr. 23. 12:15

pontosan ez az, a német dogunk is akkor támadott meg, amikor menzeszem volt. de visszük heréltetésre, talán két héten belül, mert a doki is mondta, hogy fél éves korától már vihetjük.


az erejét fitogtatja azzal, hogy ha nem tetszik neki valami, akkor vicsorogva ugat. és azt végképp nem lehet hagyni, hogy ugrálás közben még csipkedjen is.

145. ca6273a8a5 (válaszként erre: 143. - Finomfőzelék)
2016. ápr. 23. 12:14

nem pitbull, hanem argentin dog, csak úgy tudjuk, hogy több a pitbull vér benne mint a dog.


ezerszer leírtam már, hogy szeretjük, tanítjuk, nagyon sok dolgot tud: ül, vár, rendesen sétáltatható, még pacsit is ad, visszahozza a labdát, erre mind a párom tanította meg, meg én is közrejátszottam benne.


az ugrálásról volt konkrétan szó.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook