Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet leszoktatni a kéz-láb harapdálásról egy 2 hónapos kutyát? fórum

Hogyan lehet leszoktatni a kéz-láb harapdálásról egy 2 hónapos kutyát? (tudásbázis kérdés)


2018. aug. 22. 07:04
Idővel leszokik magától, még kicsi azért csinálja. Így játszanak a testvéreivel. A "nem szabad"-ról fogalma sincs, hogy mit jelent. Nem menj bele ilyen játékba. Már előttem is írták, legyen neki játéka, amit haraphat, húzgálhat. Te meg húzkodd a másik végét.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Nyamitörp)
2018. aug. 21. 16:32

Szerintem a kiskutyának a mi utánzott morgásunk éppannyira kínaiul van, mint a NEM.

Ezzel az erővel lehet hozzá emberül beszélni, hisz pont azt kell megtanulnia. Sok türelmes gyakorlás árán!!!


Két hónapos kicsi életke, még csak nyolc vasárnapot látott. Annyi mindenhez kell alkalmazkodnia! Tessék rendesen bánni vele és nem csodákat várni.

10. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. aug. 21. 13:23

Ne nyüszíts, inkább morogj rá. Kutyanyelven a morgás jelenti a nem szabadot.

De szerintem is elég, ha elhúzod a kezed és rászólsz, hogy nem szabad, persze lehet, hogy sokszor kell elmondani neki. Játékból se engedjétek, hogy titeket harapdáljon.

2018. aug. 21. 13:09

még nagyon kicsi az a kutyus, felesleges ütlegelni..érdekes, senkinek nincs türelme kivárni még néhány hónapot. Ez egy élő állat, amely még nem érti mi is van körülötte...pláne, még nem tudja, mi is az az ember..


..majd megtudja..

8. Guruljka (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. aug. 16. 22:06
Ha megy nyüszítesz neki, még inkább ő érzi magát az erősebbnek. A "kutyanyelv" nem így működik.
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. aug. 16. 22:05

Elhúzod a kezed és közlöd, hogy NEM!


Nem kell ezt is játéknak venni, de ütni sem kell. Abból nem tanul semmit, csak félni a saját gazdájától, aki pedig a világtengelye kell hogy legyen a számára.

Lehet a grabancát kicsit elkapni, az anyja is ezt csinálta. (Mi meg tudjuk oldani kézzel is, nem kell foggal...:D )

6. 401f36ab4a (válaszként erre: 3. - Tinacska1995)
2018. aug. 16. 22:02

Ne csapkodd a száját orrát légyszi. Sőt, semmi módon ne üss egy kis kölyök kutyát!

:(

5. kondygirl (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. aug. 16. 12:22

Nekünk addig csinálta míg a fogait le nem váltotta. Játékot adtunk ilyenkor a szájába és azt rángattuk neki, így tudott vele bírkózni. A fenekére szabad csak ütni a kutyának.

Lakásban tartjátok?

4. 4ed636659d (válaszként erre: 3. - Tinacska1995)
2018. aug. 16. 11:33
Ha még néhányszor rácsapsz, idővel megtanulja. Nagyon szeretem én is az állatokat de valahogy csak meg kell nevelni míg kicsi.
3. tinacska1995 (válaszként erre: 2. - 4ed636659d)
2018. aug. 16. 11:29
kis ütések már voltak,a szájára,orrára de ugyan ugy csinálja.
2. 4ed636659d (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. aug. 16. 11:27
Nem lesz semmi baja ha olyankor kicsit rácsapsz a kis mancsára.
2018. aug. 16. 11:19
Hogyan lehet leszoktatni a kéz-láb harapdálásról egy 2 hónapos kutyát? A nem szabad,és nem+társai nem vállnak be.Se az mikor megharap próbálnánk neki "nyüszíteni" hogy ez fáj hogy idézőjelbe kutyanyelven tudassuk vele hogy ezt nem lehet mintha a testvéreit harapná meg és ők így jeleznék hogy fáj. (ezt máshol olvastam hogy sokaknak bevált és több kutyát szoktattak le így róla.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook