Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyasétás sztori fórum

Kutyasétás sztori (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
237. drnéni (válaszként erre: 233. - Sundance)
2009. ápr. 23. 15:01
Tudod, amikor az autópályán mindenki szembe jön veled, lehet, hogy nem az összes többi megy rossz irányba. Persze lehet, de azért kicsi az esélye.
236. H.Ancsi (válaszként erre: 232. - Drnéni)
2009. ápr. 23. 14:58
deja vu
235. a74de3d08a (válaszként erre: 233. - Sundance)
2009. ápr. 23. 14:58
ez a te dolgod, de lehet, hogy időszerű lenne komolyan elgondolkodnod.
234. sundance (válaszként erre: 231. - H.Ancsi)
2009. ápr. 23. 14:58
Hát ha neked ez tetszi?!
233. sundance (válaszként erre: 229. - A74de3d08a)
2009. ápr. 23. 14:56
Nem mondod? Most szerinted meg kéne térnem??? :)
232. drnéni (válaszként erre: 227. - Sundance)
2009. ápr. 23. 14:56

Olvasd el azt is, én mit csináltam hasonló helyzetben. Igaz, az én kutyám csak egy francia bulldog, és kiállításokra sem hordom, de hidd el, nekem sem mindegy mi történik vele. Hasonlóan tett bcicus is.


A te esetedben akár a pórázt is elég lett volna elengedni, és a tacskónak esélye sem lett volna - a kutyád nyilván sokkal gyorsabb és harapás nélkül is erősebb - de senkinek nem kellett volna meghalnia!

231. H.Ancsi (válaszként erre: 228. - Sundance)
2009. ápr. 23. 14:53
elmeroggyant, hülye?
230. drnéni (válaszként erre: 225. - Sundance)
2009. ápr. 23. 14:52

Hogy honnan tudom? A kutyák 99%-a azonnal abbahagyja a támadást, ahogy meglátja a megadás jelét. (Ezért él még az enyém, pedig lógott már ki amerikai bulldog szájából is.) Hiába ágálsz, és nyomod a kérdőjelet meg a felkiáltójelet, nincs jogod elvenni egy másik gazda kutyájának az életét, amikor jobb megoldás is van. Elhiszem, hogy a hasonszőrűek egyetértettek veled, de senki más nem. (Ahogy észre is vehetted.)


Egyébként ilyen reakciót vártam tőled.

229. a74de3d08a (válaszként erre: 227. - Sundance)
2009. ápr. 23. 14:50

hiába mondogatod ugyanazt folyamatosan, láthatod, hogy elég sok személy van, aki szerint nem normális amit csináltál és az sem, hogy azt gondolod, hogy ez így helyes.

jobb, ha elfogadod ezt.

228. sundance (válaszként erre: 226. - H.Ancsi)
2009. ápr. 23. 14:49
Nos, amint látod elmeroggyantak mindig akadnak. Márcsak azért is válaszolgatok, mert rohadtul szórakoztat az emberi hülyeség eme megnyilvánulása...
2009. ápr. 23. 14:48
Az neked veszélytelen kistestű, amelyik minden előzmény nélkül nekimegy a kutyámnak. Az én kutyámon szájkosár volt + rövidpóráz. Mit kellett volna még ráadnom? Kényszerzubbonyt? Pontosan tisztában vagyok vele, hogy milyen a természete, ezért csak így sétáltatom, ahol mások is vannak. Ennek ellenére nem fogom tűrni, hogy egy vakarcs beleakaszkodjon a lábába. Mégis hogy képzeled?
226. H.Ancsi (válaszként erre: 225. - Sundance)
2009. ápr. 23. 14:47

Én szívesen olvastam, várom a folytatást.


Virág meg elakadt a postán!

225. sundance (válaszként erre: 222. - Drnéni)
2009. ápr. 23. 14:43

Hát te aztán jó vagy!!! Szóval az, hogy a kutyám lábába belemart a kis tacsika az olyan, mintha rálépnének valakinek a lábárára????? Rúgtam volna bele a kicsi kutyusba aztán szent a béke, az enyém lábáról meg lóg a hús??? Normális vagy te egyeltalán???? Azt meg milyen alapon mered állítani, hogy az én kutyám nincs szocializálva?

DRNÉNI diagnózisát hallottuk kedves fórumtársak!

224. drnéni (válaszként erre: 72. - Sundance)
2009. ápr. 23. 14:36
Ez így igaz, én személy szerint nagyon jóban vagyok velük, sőt, a bulldogunk egyik szerelme egy bullterrier lány; de nem szabad megfeledkezni róla, hogy a többi kutyára viszont igenis veszélyesek, és a másik gazdi ugyanúgy szereti a kis szaros fehér meg egyéb kutyuskáját, mint te a tiédet. Ha valaki potenciálisan veszélyes kutyát tart, nagyrészt az ő felelőssége biztosítani, hogy a veszélytelen kistestúeknek ne essen bántódása, még akkor sem, ha harciaskodnak. Én ezt egy (ha nem is méreteit, de képességeit tekintve) középmezőnyös kutya tulajdonosaként állítom, nemek ugyanis gondoskodnom kell arról is, hogy az enyém se bánthassa a kisebbeket (hál'istennek nincs ilyen hajlama), és őt se bántsa más.
223. drnéni (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2009. ápr. 23. 14:30

Amit te csináltál, szerintem teljesen elfogadható. Amikor a bulldogunknak még voltak golyói, sajnos rendszeresen megtámadták más kanok, holott ő soha semmilyen más állattal nem volt agresszív, viszont - gondolom - a röfögését sok kutya morgásnak értelmezte. Ezért a nagyobb kanokat mindig kerültük, ha kisebb jött oda hozzánk, nyugalomra intettem. Kétszer előfordult, hogy egy törpe snaci megtámadta. Persze esélytelen volt, de hogy senkinek ne essen baja, első alkalommal megemeltem a saját kutyámat, hogy véget vessek a bunyónak. Ahogy felemeltem, azonnal hasba harapta az a kis dög. A gazdája 20 méterre beszélgetett, oda se nézett! Úgyhogy megkapta az oldalast a schnauzer, vinnyogott is. Hát hogy engem mi mindennek elmondtak! Mondtam, jó, legközelebb, ha lát minket, vegye pórázra, mert a kutya fogja intézni. Így is lett. Legközelebb se szólt rá, se pórázra nem vette. Úgyhogy az angyalkám jól földhöz teremtette, csak úgy nyekkent, és a nyakát finoman a foga között tartva nézett rám, hogy mi legyen. Ahogy rászóltam, rögtön elengedte. Azóta elkerülnek minket.


Hangsúlyoznám, hogy ha szemernyi kétségem lett volna afelől, hogy a kutyán nem fogja bántani a másikat, nem engedtem volna, hogy ő intézze a dolgot. Hisz a törpesnaci ha akart se tudott volna nagy kárt tenni benne, egyeltalán nem akartam, hogy baja essen, hisz nem ő tehetett a gazdája hanyagságáról se a vérmérsékletéről. Az egésszel csak az volt a célom, hogy a másik gazdi végre komolyan vegyen.

222. drnéni (válaszként erre: 41. - Sundance)
2009. ápr. 23. 13:50

Nem, te voltál a felelős! Egy tacskóval még az én kutyám is könnyen elbánna (már ha olyan vadállat volna), de tudod, én mit csinálnék, ha ilyen történne? A tacsi szépen kapna egy oldalast a cipőm orrával, aztán szent lenne a béke. Olyan ez, mintha az utcán rálépnél egy kisgyerek lábára, az anyja meg hasba szúrna érte. Én a gazda helyében feljelentettelek volna. Igaz, hogy a tacsi rosszul szocializált volt, de a te kutyád méginkább, a legrosszabbul meg te magad.


Sajnos rengeteg ilyen "gazdi" van, általában veszélyes és rosszul szocializált kutyákkal. Én ezt a fajtát kilométerre kerülöm, ha kutyával vagyok (a gyereket viszont nyugodtan odaengedem, mert emberekkel nagyon barátságosak).

221. drnéni (válaszként erre: 3. - Zsani82)
2009. ápr. 23. 13:40

Próbálkozz először csak egy hosszú szalaggal, engedd meg neki, hogy játsszon is vele.


nagyon változó, hogy hogy viselik a kutyák a pórázt: az első bulldogunk hihetetlenül sokára szokta meg, a második azonnal.

220. drnéni (válaszként erre: 2. - Binky)
2009. ápr. 23. 13:37

Nagyon örülök, hogy szájkosáron gondolkozol, szoktasd is hozzá minél hamarabb. Nem igazságos elvárnod, hogy más gazdi a saját teljesen veszélytelen kutyáját ne engedje szabadon (még ha egyébként persze kívánatos is lenne, hogy legalább a behívásra minden kutya azonnal engedelmeskedjen), mert nektek a hatalmas, méretéből adódóan potenciális veszélyt jelentő kutyusotokat nem sikerült megfelelően szocializálni.


Az nagyon dícséretes, hogy pórázon tartod, de szerintem neki is jobb lenne a szájkosár, talán nem kellene olyan rövid pórázon tartani.

219. H.Ancsi
2009. ápr. 23. 13:18

Hali Lányok!

Hogy vagytok? Nagy lett itt a csend..

218. pemete
2009. ápr. 23. 12:39
Szia Dorka! Mi újság?
2009. ápr. 23. 12:26
Sziasztok Lányok!
216. d6b5d42050 (válaszként erre: 215. - 6a0a2ae77d)
2009. ápr. 22. 19:09

Egyre szánalmasabb...:)


Ha jártál volna elemibe látnád, hogy nem helyesírási hiba, hanem mellégépelés.


Mostantól kezdve inkább nem alacsonyodnék le egyik okoshoz sem...

215. 6a0a2ae77d (válaszként erre: 211. - D6b5d42050)
2009. ápr. 22. 18:15

Juj inkább maradj csendbe, mert egyre mélyebbre kerülsz.... Mielőtt fröcsögsz nézd meg , hogy ki mit írt, mert már igencsak belekeverted magad.


Helyesírás? Senki nem lepődött meg....

Hogy ki az akit itt nem vesznek emberszámba - ez egyébként kissé sértőbb mint a virág meg egyebek , nem gondolod? - az elég egyértelmű.

214. H.Ancsi
2009. ápr. 21. 23:18

Az enyémeknek - mind általában a nagytestűeknek - a lábuk lett öregkorukra gyenge, alig birtak felállni.


Nem is látszik öregnek még simán veled lehet egy pár évig, bár gondolom neki sem a nyár a kedvence. Majd ás neked szép nagy, hűs gödröket.

213. Binky (válaszként erre: 212. - H.Ancsi)
2009. ápr. 21. 22:47
Megvan, köszöni szépen:)Ma egész nap szerelgettek és sokszor ki kellett kötni. Nagyon lefárasztotta a nyüzsgés, a végén már csak cammogott. Látszik már a szemén, hogy idős kutya.
212. H.Ancsi (válaszként erre: 207. - Binky)
2009. ápr. 21. 22:32
Hali, hogy van a gyönyörűséged?
2009. ápr. 21. 22:26
Na ebben lett egy-két helyesírási hiba...XD
2009. ápr. 21. 22:25

Én nem szoktam más véleményére adni, nem nagyon izgat...

Nem az idegesített fel amit írtam, ilyen dolgok nem bosszantanak, de valaki végigolvassa a hozzászólásaim, hogy valami olyat találjon amivel maj jól leéget, na ez elég gyerekes.Tudom én vagyok a taknyos, de szerintem elég nagy baromság.


Igen én vagyok a szarkeverő, csak nem is tudom mivel!Kedves H.Ancsi, mélyen tisztelt fórumtársunk írkál minden második hozzászólás után, hogy jó szórakozik, meg virágot a másiknak...


Hasonló eset mint a kutyaharapdálós témában.NEM vagy abban helyzetben, hogy elítéld a másikat, nem tudhatod, hogy milyen szituációban/helyzetben volt...és ha tudnás is, akkor sincs jogod hozzá, hogy elítéld.(És itt NEM a véleménykifejtésre gondolok!!!!!!)


Elég abszúrd az, hogy alaki mentálisan gyengének ítéli a másikat, teljesen ismeretlenűl.


Ha a kedves szentéletű honfitársaimnak nem tettszenek a hozzászólásaim, akkor ott alkossanak "véleményt", ne pedig máhol.


Továbbra sem érdekel, hogy mit gondolsz, te vagy te.


Vitatkozhatnánk arról is, hogy akit valahol nem vesznek emberszámba, az minek írogat folyton oda.

209. H.Ancsi (válaszként erre: 208. - Sundance)
2009. ápr. 21. 22:25

Na ez plussssz öt kiló volt, lőttek a fogyinak.:D


Várom a virágot, fax élesítve.........

Azt hiszem a téma kimerítve.

Jó éjt Mindenki

208. sundance (válaszként erre: 206. - H.Ancsi)
2009. ápr. 21. 22:16
Ebben igazad van, az ellenvélemény az nem veszekedés. Egyébként meg tényleg meg vagy dícsérve, ma (még) nem is akadtunk egymás hajába! Ezügyből magamat is megdícsérem. Azt viszont el kell ismernem, hogy méltó ellenfél vagy. :))
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook