Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás fórum

Büntetendő a póráz nélküli kutyasétáltatás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
586. bd55e3f068 (válaszként erre: 585. - Panni58)
2013. okt. 30. 17:10

Vicces rendelet... Aki bechipeli, oltatja a kutyáját, azt bármikor meg lehet találni. Mi a fakknak kell még azokat cseszegetni, akik lekövethető kutyákat tatanak?


Tudod, milyen állatbarát vagyok, de szerintem nincs más megoldás, mint ahol nincs chip, nincs élet. És be lehet csengetni, és egy tolvonás lenne kiadni a felhatalmazást, ahol kutya van, oda be lehet menni ellenőrizni. Felelős kutyatartónak, és törvénytisztelő polgárnak nincs tarkargatnivalója az udvaron.

585. Panni58 (válaszként erre: 582. - Milli10)
2013. okt. 30. 16:41
Már chippel kellene megkapnod. De ha nem úgy kapod, akkor minél hamarabb. Ráadásul ma már nagyon sok helyen, például Budapesten (de lehet, hogy mindenütt így van) ezen kívül még az önkormányzatnál is be kell jelenteni formanyomtatványon, amelyen szerepelnie kell az oltásainak, chipje számának is.
2013. okt. 28. 13:46
Szabálysértés.
583. d878fb6317 (válaszként erre: 582. - Milli10)
2013. okt. 28. 11:47
Ha elmúlt 4 hónapos, akkor a lehető legrövidebb időn belül.
582. Milli10
2013. okt. 28. 10:29
Szeretnék segítséget kérni! Ha hozzámkerül egy háztól ingyen elvihető kutyus, mennyi időn belül vagyok közeles elvinni a chipet beültettetni?
581. Lujzi85 (válaszként erre: 580. - Acuko)
2013. máj. 15. 23:08
Tényleg, hát ezt nem is tudtam, jó lesz, ha felfrissítem az ismereteimet ezen a téren. Kösz, hogy szóltál! :)
580. acuko (válaszként erre: 575. - Lujzi85)
2013. máj. 15. 22:40

Lujzi! Ezen már túl vagyunk. Az idióták visszavonták az előterjesztett jogszabályt.

Már csak a veszélyesnek minősített kutyákat kötelező pórázon vezetni.

579. acuko (válaszként erre: 577. - Pahet a vadász)
2013. máj. 15. 22:38
Akkor az nem biztos, hogy úgy is van.. :)
578. Lujzi85 (válaszként erre: 576. - Selena78)
2013. máj. 15. 22:31
Sajnos a mellettünk lévő utcában is van erre példa, ott egy szociális alapon járó bérlakásban lakik egy (vagy inkább több) család, nekik van három kutyájuk és folyton nyitva hagyják a kaput,és mikor arra sétálunk az egyik kis szemét, mindig nagyon vehemensen támad, próbáltam elűzni a múltkor, de mikor rákiabáltam kijött "desukárvagyháljákmeg" felesége és akkorát rúgott a szerencsétlen kutyába, hogy azóta inkább nem is sétálok arra. Sajnos itt is az ember a hibás, nem a kutya, mert az a szerencsétlen csak a dolgát végezte=óvta a területét,mivel mindig nyitva a kapu ő azt gondolja, hogy a ház előtti járda is az övé. Ezek a kutyás bajok szerintem szinte mindig az ember következetlenségére vezethetők vissza.
577. Pahet a vadász (válaszként erre: 574. - Selena78)
2013. máj. 15. 18:29
úgy rémlik, a Bors-on..
576. selena78 (válaszként erre: 575. - Lujzi85)
2013. máj. 15. 17:55

Tudod Lujzi, van nekem egy szomszédom. Egy negyvenkilós öreglány egy negyvenkilós kuttyal.

Este hétkor anyu kiáll a kapuba, kutya rohangál az utcán. És megtámad minden kutyát, amelyet szabályosan pórázon sétáltat a gazdija.


Havonta kijön a rendőrség...öreglány siránkozik...öreg vagyok, nem vettem észre...kifutott. És havonta elhiszik neki.

575. Lujzi85
2013. máj. 15. 17:34
Nekem van kutyam, egy megyeszekhely belvarosaban lakunk, es semmi gondom nincs vele, hogy porazon kell setaltatni a kutyat a varosban, igy teszek az o es az ijedosebb nepek erdekeben. De azzal nem ertek egyet, hogy csak ugy altalanossagban kijelentik, hogy a poraz nelkul setaltatot megbuntetik. Mi minden nap elautozunk a varos masik vegen levo erdobe, es ott vigan setaltatjuk a kutyat poraz nelkul, ladbazunk, es uszni is szokott. Kerdem en, hogy labdazzunk, ha kozben fogom a porazt, vagy hogy usszon? Jol neznenk ki, ha porazon futnek mindig a kutyaval miutan eldobtam neki a lasztit. Ha birsagot szabnak ki a poraz nelkul setaltatokra, akkor jeloljenek ki olyan teruleteket is ahol viszont elengedhetem a kutyat,az ilyen helyekre pedig, tegyenek ki tablat, hogy a gyermekuket felto edesanyak (amilyen velhetoen en is leszek) jo nagy ivben el tudjak kerulni.
574. selena78 (válaszként erre: 573. - Pahet a vadász)
2013. máj. 15. 16:39

Feldühödött tehéncsorda? Nem semmi. Soha nem hallottam ilyet. A tehenek békés lények. Igaz, nagyok. De hogy mivel lehet egy egész csordát feldühíteni? Hol olvastad?


10-15 évvel ezelött még sűrűn találkoztunk estefelé hazatérő tehéncsordával. Úgy értem, ha falvakon autóztunk keresztül. Sosem láttam dühös tehenet. Le kellett lassítani, oszt kikerültek. Az előfordult, hogy egy-egy boci beállt az autó elé, és bámult, mint borjú az új kapura.:)

2013. máj. 15. 16:27

na tessék, már nem csak szamarak, hanem tehenek is:


Egy férfi meghalt, testvére pedig megsebesült, amikor egy tehéncsorda támadta meg őket kutyasétáltatás közben. A két férfit 30 dühös állat taposta meg.

572. Pahet a vadász (válaszként erre: 569. - Acuko)
2013. máj. 15. 14:26

ezt én írtam, fricska képen, ugyanis akinek szólt, az a városi életet egyenlővé tette a panellel.. Én nem panelben élek, hanem téglában :D hát ennyi a rövid történet..

amúgy viccnek szánva.

571. Banyaci
2013. máj. 15. 12:04
Ma a házunk előtt odajött hozzánk egy zsemleszínű kiskutya. Senki sem volt vele, nem tudjuk kié lehetett. Nagyon barátságos volt. Momókám megsimizte. Adtunk neki egy kis ht kekszet, ez volt nálunk. Nagyon barátkozós kislány kutyus volt. Ha még látom, akkor fölrakom a netre, hátha keresi valaki. Én biztosan keresném. A baj azokkal a kutyásokkal van, akik a kutyát tárgyként kezelik. Ha nem kell kirakjuk. Bocs az offért, csak annyira sajnáltam a kis jószágot. Ki volt éhezve egy kis törődésre. Sajnálom, hogy mi már teltházasak vagyunk.
570. acuko (válaszként erre: 561. - Puppi4)
2013. máj. 15. 11:26

"És vállalom a megszólást, de igen is én azt tanítoma fiamnak, hogy ha városon találkozik egy kutyával attól féljen"


Ez meg mi??? Arra neveled a gyereked, hogy féljen??? Anya vagy te egyáltalán? Normális???


Ez mekkora marhaság, hogy finoman fejezzem ki magam.

A kutya pont arra támad, aki fél tőle, mert megérzi a félelmet a másikon!!!! Persze nem minden kutya, de ez valahogy benne van a vérükben, a vadászösztön miatt.


A legeslegrosszabb amit tehetsz, és ezzel a fiadnak a legjobban ártasz, ha a félelemre tanítod!!!

Ez egyszerűen hihetetlen. Hát, komolyan mondom, ekkora baromságot csinálni, már kimeríti a butaság és felelőtlenség fogalmát.

569. acuko (válaszként erre: 568. - 130454e42d)
2013. máj. 15. 11:20

Pontosan így van!!

A lakásban tartott kutyák szocializálva vannak, pont azért mert a családdal együtt élnek. nevelve vannak és épp ez a lényeg. A kertben élő kutyákra sokszor rá sem néznek napokig, utcára sem viszik, mondván ott a kert, ott szabadon van. De! A kutyának nem szabadság kell, hanem kötődés! és nevelés, amit ha együtt élnek egy fedél alatt a gazdival, akkor megkap, ha meg a kertben van, akkor le se tojják, és csak el van mint a befőtt. Na ezek azok, akik támadnak mindenre, aki él és mozog.


És még egy: Mondja már meg nekem valaki, hogy mennyivel jobb az, ha a kutya tégla lakásban él, mintha panelban lakna??? nem tök mindegy, miből, milyen anyagból épült a lakás??? Ezt sosem fogom megérteni, miért elfogadottabb a tégla lakás, mint a panel.

568. 130454e42d (válaszként erre: 561. - Puppi4)
2013. máj. 15. 10:37

Ilyen alapon te a gyerekedet kínzod, meg még sokan mások. Nem jobb a gyereknek kertes házban felnőni? Szerintem sokkal. Miért vállaltál gyereket, ha még ezt se tudod biztosítani?

A kutyának az ember mellett a helye, persze ésszel kell fajtát választani. Egy kutya nem attól fogja jól vagy rosszul érezni magát, hogy lakásban vagy kertben él. Sőt, sok kerti kutya teljesen el van hanyagolva, kaját meg vizet kap, és kész, mert ott a kert. Na, ez sokkal rosszabb, mint lakásban kutyát tartani.

567. Banyaci (válaszként erre: 565. - Pahet a vadász)
2013. máj. 15. 10:04
Biztos paneles szamár volt.
566. kristo_f (válaszként erre: 561. - Puppi4)
2013. máj. 15. 09:31

Találd meg a határt a helyes viselkedés kutyával szemben és a félelem között.


Ha a staffordos nem egy szekrény méretű , pofán kell verni, vagy közterest hívni

Ez bunkóság!

Egy felé rohanó kutyátol bármelyik kissrác megilyedhet, bárhogy van nevelve


Kutya panelbe is való, oda alkalmazkodik, mint az ember

A szart meg söpörje össze az utcaseprő, ne vegyük el a kenyerét.

2013. máj. 15. 09:08

"Megvadult szamarak téptek szét egy 65 éves férfit Vas megyében, egy magyarszecsődi tanyán. A nyugdíjas tűzoltót motorjáról szedték le a patások, amelyek valószínűleg a területüket féltették – írja a Bors. Hasonló eset még nem történt itthon az illetékes főállatorvos szerint...."


ejj már a szamaraktól is félni kell...

564. pillangó28 (válaszként erre: 561. - Puppi4)
2013. máj. 14. 07:49

Ehhh.. azt tanítod neki, hogy a városi kutyáktól féljen!??

érdekes...


És mi van a vidéki kutyákkal!? Akik még sokszor annyira sincsenek szocializálva, mint a városi kutyák! Azoktól nem kell félni?

563. pillangó28 (válaszként erre: 561. - Puppi4)
2013. máj. 14. 07:47

Jahjjj már megint a Staffikat bántjuk!?

miért!? egy tacskó nem harapja át a bokádat!??


Egyébként meg, ha egy Staffi neki akar menni valakinek,, édes kevés, ha férjed a kiteszi a tenyerét...


A gazdi jó nagy bunkó! ez nem kérdés...


A panelről meg annyit, hogy nem feltétlenül állatkínzás panelban tartani kutyát! Mi is ott lakunk! Ha van sétáltatva, lemozgatva, akkor ez nem lehet gond.


Miért gondolják sokan azt, hogy a kutya kertbe való, lakásba be nem mehet!! Arra van, hogy ugasson, elijessze a betörőket.. stb.


A kutya társas lény! Ugyan úgy kell vele beszélgetni, mint bármelyik családtaggal... szerintem.

562. Pahet a vadász (válaszként erre: 561. - Puppi4)
2013. ápr. 27. 17:00

csak remélni merem, hogy nem veszel mindenkit egy kalap alá...


üdv

egy városi, aki kutyát tart és nem panelban, hanem tégla házban.

561. Puppi4
2013. ápr. 26. 17:11

Huh, eddig csak olvastam, de bocs itt annyi marhaság van összeírva hogy félelmetes. Én megértem azokat akik szeretik a kutyájukat, mert szeressék, az ő dolguk.


Na de nehogy már a póráz állatkínzás legyen!!!!

Szerintem meg az az állatkínzás hogy minden második ember a panellba hurcolja a kutyát! A kutyának a kertben a helye, nem panelban. És ugye akkor nem is kell kutyafuttató, mert szerencsétlen eb nincs bezárva egész napra a lakásba.


2. én pl jártam úgy hogy sétáltunk a kisfiammal és a férjemmel, itt a panel előtt. Stafford kutyus póráz nélkül bunkó gazdival, jött szembe....

Előtte végignéztük hogy ugyanez a kutya pórűáz nélkül összeverekedett egy spániellel, a két gazdi szedte szét őket.

Kutya felajzva, megindul a fiam felé nagy lendülettel, morogva, mire a férjem leguggolt a fiam mellé és a tenyerét a fiam elé tetet nehogy a kutya neki tudjon ugrani.

Mi történt? kutya nem fékezett le, hanem neki futott a férjem tenyerének. MI volt a gazdi reakciója. Ha még egyszer kiteszed a kezed a kutyám elé és az megsérül letöröm a kezedet. Indulatosan de csendben szóltam, hogy már bocs, tartanád pórázon a kutyád, és akkor nem ugrik neki senki kezének.

A reakciója után komolyan gondolkoztam hogy a kutyára hívom a köztereseket, mivel azt mondta: "Kösd pórázra te a gyereket!


Na most tegyünk tisztába: a kutya is érző élőlény, tehát bántani szerintem is bűn, ám de ne legyünk hülyék emberek, és ne kezeljük úgy a kutyát mintha egyenlő értéke lenne egy gyerekkel.

Főleg hogy a kisfiam kézenfogva sétált velem, semmilyen mozdulatot, gesztust nem tett a kutya felé.


És lehet a kutyus csak játszani akart vele de amekkor elánnal nekicsapódott a férjem kezének, ha a fiamnak ugrik így neki, akkor feldönti, és ő beüti a fejét a betonba.


És igen az baj, mert inkább a kutya fusson a kezemnek és üsse meg magát a saját szeleburdisága miatt minthogy a fiammal kelljen esetleg a baleseti sebészetre rohannom összevarratni a sebet, ugye ha rosszul esik el.


És a következő: vállalom hogy nem szeretem a városi kutyartartókat, mert bunkók, én még egyel se találkoztam aki fel szedte volna a kutyája után a piszkot, nem szokás a kutyájukat megnevelni. Igen az az 1% aki megneveli a kutyát, és a piszkát is felszedi, ő meg egyszerűen csak állatkínzó, mert a kutya nem panelba való!


És vállalom a megszólást, de igen is én azt tanítoma fiamnak, hogy ha városon találkozik egy kutyával attól féljen. Nem érdekel mit mondtok mennyire lesz ettől érzelmi nyomorék a fiam, akkora kárt nem tesz benne a dolog, kertes házba barátainkhoz ha megyünk együtt hembereg a kutyákkal a fűben, nyúzza őket, imádja őket, de a városi kutyáktól fél. És féljen is, inkább legyen kissé "lelkileg nyomorék" ahogy ti fogalmaztok, mint kutyaharapástól elcsúfított emberi roncs!

2013. ápr. 26. 11:04
Tegnapi történet egy "szelíd" kutyáról: csajszi nagytestű kutyát sétáltat pórázon. Leáll a szomszéd nénivel (majd' 90 éves) beszélgetni. Kutya üldögél. Néni odafordul a kutyához, és annyit mond neki: kifáradtál? A kutya abban a pillanatban felugrott, és elkapta az idős néni nyakát. Nem történt nagyobb baj. Erre a csaj: jaj, soha nem csinált még ilyet a kutya! Ennyit a jól nevelt kutyákról, akik soha nem bántanak senkit. A kutya kiszámíthatatlan, ebből is látszik. Mi lett volna, ha nincs rajta póráz? Kettéharapja a torkát a légynek sem ártó kutya???
2013. ápr. 26. 10:17

Hogy a fenébe van az, hogy tőlünk nyugatabbra ezt már 30-40 éve megoldották. Nincsenek összepisilt házsarkak, meg fák a házak előtt. Pedig ott sincs 5 méterenként kutyafuttató. (Egyébként nyilván több ilyen kellene, bekerítve, ahol tényleg nyugodtan futhatnak az állatok.)


Egy családiházas, társasházas környéken az udvaron vannak a kutyák, és nem a házak előtt sétáltatják, pisiltetik, hanem elviszik a parkba, ami erre alkalmas, pedig nincs is olyan közel. Autóba kell szállni hozzá adott esetben. Előtte otthon pisil a kutya vagy kutyawc-be, vagy az udvaron, és utána meg a parkban. De előre fel vannak készülve eszközökkel, hogy minden mocskát feltakarítják. 20 éve voltam először Angliában gyerekként, el se hittem, amit látok.. Itt még ma se közelíti meg a helyzet az akkori ottanit. Utálom a nyugatmajmolást, de ebben a kérdésben mégis azt kell mondjam, hogy fegyelmezettek, igényesek..


Az tart ott kutyát, aki ezt anyagilag, időben vállalni tudja. Aki nem, az nem. Az a baj, hogy itthon lehet, hogy nagyon szeretik az állatot, csak nincsenek az emberek ahhoz szoktatva, hogy ez valóban mivel járna.. Igenis undorító, hogy két méterenként 40 cm magasságban pisis minden házfal és kerítés..


Az meg, hogy az ember - akár gyerek, akár felnőtt - tart egy olyan állattól, aki mondjuk szabadon van, és testi ereje meghaladja az övét, vagy legalábbis képes komoly sérülés okozására - az meg egy normális emberi tulajdonság, ösztön, reagció. Olyan, mint ha esik az eső, akkor beállunk az eresz alá. Ez viszont egyáltalán nem jelenti azt, hogy valaki nem szereti az állatot, vagy nem ismerkedne meg vele szivesen. Sőt lehet, hogy neki is van kettő otthon, mégis ösztönösen tart egytől, akifelől nem biztos. Kár ezeket a fogalmakat összekeverni, összemosni.

558. Panni58
2013. ápr. 26. 08:43
557. Mazsinka (válaszként erre: 556. - Fairytalentum)
2013. ápr. 17. 19:06
Brutális! :S
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook