Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


2011. jan. 27. 09:12

Sziasztok Felvételizős Anyukák!


Mi újság? A mi sulink honlapján már elkezdték kitenni az eredményeket.


Ahogy elnéztem, itt a matek olyan átlag 18 és 35 pont közé esik nagy többséggel. Kevés van alatta is, felette pedig tényleg csak pár diáknak.


A magyar átlag 30-40 pont közötti.


A matek lényegesen magasabb a tavalyinál.

87. Edit1965 (válaszként erre: 86. - Frányamatek)
2011. jan. 26. 19:51

Nem is a suli erőssége a lényeg. Mindenhol vannak jó tanárok, és rosszak. Ha a gyerek majd akar valamit a későbbiekben, akkor tenni is fog érte, ebben sem számít sokat az iskola.


Egyetlen egy dologban számít: milyen a gyerekanyag. Hogy lehet-e normális órákat tartani, vagy valaki(k) folyamatosan zavarják, hogy milyen stílusú gyerekek lesznek ( szolid, vagy kirívó ), hogy öltözködnek, festik-e magukat, milyen a szigor és a kultúra az adott iskolában.


Nem mindegy, hogy a gyerek 4-5 év alatt mit szív magába, milyen mentalitást. És a legrosszabbakról ( drog, alkohol ) még nem is beszéltem.

Persze, e két legutóbbi a legelittebb iskolában is megtalálható. :((


Egyébként én is így gondolom, véletlenek nincsenek. Ahova felveszik, az úgy lesz jó. :)

86. frányamatek (válaszként erre: 83. - Edit1965)
2011. jan. 26. 19:43

Igen, a fellebbezésről én is hallottam, csak a módját nem tudtam, de ennek is utána fogok járni. Minden lehetőséget ki kell használni, hogy később ne tudjuk azt mondani nem tettünk meg mindent. Protekciónk nincs, de az elég gáz hogy teljesen mindegy milyen tanuló és a központija is hogyan sikerült, ha apuci, vagy anyuci befolyásoltsága juttatja be a suliba és a jó tanulót kiütik, aki pedig megérdemelné, hogy ott legyen.

Most egyébként a bizakodás mellett ott tartunk, hogy véletlenek nincsenek, ki fog derülni idővel, ha nem veszik fel, hogy miért is írt rossz matekot. Sok a -lehet-, de azért inkább bízunk és bízunk, a sors pedig majd dönt. Ez van. Még egy hét, hogy a pontszámokat megtudjuk. Ha okos és akar valamit és én is, akkor a kicsit gyengébb suliban is okos lesz. egy a fontos, hogy tudja, hogy bármi történik is vele tudja, hogy ott állunk mögötte.

85. Edit1965 (válaszként erre: 84. - D. anita)
2011. jan. 26. 18:42

József Attila Gimnázium, 0. spanyol. Ez a fő hely, fő szak. :)


2 hét az rengeteg a bizonytalanságban. A fogalmazás miatt izgulok én is, a lányom jól is ír, szeret is írni, kérdés, hogy a felvételin hogy pontozzák.

84. D. anita (válaszként erre: 82. - Edit1965)
2011. jan. 26. 17:13

Mi is nagyon izgulunk,szintén fél osztályos nyelvi szakot jelöltünk (Madách).Sajnos ezekre a helyekre jelentkeznek a legtöbben. Ráadásul a magyart kicsit el is szúrtuk.Még idegeskedhetünk az eredményért 2 hetet.

Ti melyik gimit jelölitek?

83. Edit1965 (válaszként erre: 81. - Frányamatek)
2011. jan. 26. 16:43

Szerintem felvételizni nem felvételizhet, hanem pl. ha egy erősebb suli erősebb osztályába ( vagy fordítva ) akar átmenni első év végén, akkor tehet egy vizsgát. Gondolom, vizsga csak akkor kell, ha erősebbe szeretne menni.


Azt tudod, ha pár pont miatt nem veszik csak fel, akkor lehet fellebbezni valahány napon belül ? Akkor be lehet vinni a bizonyítványát, az általánosból gondolom adnak egy értékelést a gyerekről, ha a magatartás, szorgalom is 5-ös, meg látják, hogy jó tanuló, akkor van esély !


Ahogy a másik topikot olvastam tavaly, mindennek utána néztem.


Sajnos arra is fel kell készülni, hogy már itt is vastagon van protekció a bejutásnál......ez eléggé megdöbbentő.


Mit érezhet az a gyerek, aki önerejéből nem tud bejutni, és a szülei protekcióval nyomják be ? Hol lesz az önbizalma, önértékelése ? Szerintem roppant káros beavatkozás ez. A gyerekre nézve. Annak is, aki meg miatta nem jut be.


Aki gyengébb, és nem bírja az iramot, az az első év végére kiderül.


Nos ezért is előfordulhat, hogy lesz hely abban az iskolában, ahova a gyerek vágyik, és első év végén lehet mozogni.

82. Edit1965 (válaszként erre: 78. - Laszlozsu)
2011. jan. 26. 16:36

Igen, ahogy olvastalak benneteket, az a lista nagyon képlékeny. A végleges csak az lesz, ha az adott iskolában csak azok lesznek a listán, akik azt a helyet jelölték meg elsőnek.


Ez is 16 fős nyelvi csoport ( az egész gimiben felesek az osztályok ), nagyon izgulunk. :)

2011. jan. 26. 16:23

Mi még mindig izgulunk, 1 hét múlva tudjuk meg a pontszámokat, de a sorrenden nem változtatok. Megadom a lehetőséget, nem tudhatom, hogy nem "csúszik-e" be a célsuliba!legrosszabb esetben az utolsó helyre veszik fel, de az sem a gyűjtő.

Ma azt kérdezték tőlem: -Jövőre nem ismételheti meg? Ezen a 45' múlik az "élete"?, hiába volt 8 évig jó tanuló?-

Ti ilyet hallottatok-e-már, hogy valaki 1 év múlva újra felvételizik?Sz.tem ilyen nem létezik. ( pedig jó volna)

80. bobe2 (válaszként erre: 77. - Edit1965)
2011. jan. 26. 13:06

Mi most már csak 1 iskolát jelölünk meg,ugy érezzük hogy elég hozzá ez a pontszám.

-iskolán belül több szakot,ha netalán mégse jön össze az amit szeretne.

79. bobe2 (válaszként erre: 78. - Laszlozsu)
2011. jan. 26. 13:04
Igen ,igy van,mi is 3 éve ezt tapasztaltuk az ideilenes lista nem sokat ér,nem mérvado.
78. laszlozsu (válaszként erre: 77. - Edit1965)
2011. jan. 26. 11:27

Azt általában mindenhol március elején-közepén teszik ki.

Nem kell ám attól megijedni, mert lehet, hogy túl magas a sorszáma a gyereknek. Ezek a listák Bp.-en minimum harmadolódnak, vidéken feleződnek.

Az én fiam tavaly a 17-es létszámú nyelvi csoportba 25.-ként szerepelt a listán, aztán olyan 8.-ként került be a végleges jegyzék alapján, de még a 39. ideiglenes helyről is vettek fel gyereket hozzájuk. Annyian kiszóródtak előlük, azaz más intézménybe mentek.

77. Edit1965 (válaszként erre: 76. - Bobe2)
2011. jan. 26. 11:13

Jó tanuló a lányom, meg meg is néztük itthon a javítókulcsot, de amíg nem kapjuk meg a dolgozatot, addig nem számolgatok, csak azt néztük meg, hogy kb. mi várható. De ez csak nagy vonalakban adta meg, a magyarnál függ a fogalmazástól is még, és a mateknál, hogy mindent felírt-e úgy, amit kellett, és nem veszett valaminek a hiánya miatt pontot.


Pont mához egy hét múlva tudjuk meg.


Az ideiglenes felvételi jegyzéket majd csak március 8-án teszik ki a cél iskolánkban, addig kell izgulni...mert akkor látjuk majd meg, hogy idén hogy alakultak a ponthatárok idén.


Nálatok mikor lesz ideiglenes lista ?


A másik iskolában nem tudom mikor lesz, ők nem tettek ki erről még információt.

76. bobe2 (válaszként erre: 73. - Edit1965)
2011. jan. 26. 10:31

Sajnos akkor még várni kell:( Biztos jo lessz az,ha jo tanulo a gyerek akkor ,nincs gond,én fiam 4 es tanuló.


Igaz hogy a Magyart elkapkodta rendesen,félt hogy nem marad ideje a fogalmazásra,de hát ez van!

75. bobe2 (válaszként erre: 74. - 480b578442)
2011. jan. 26. 10:28
Köszönöm,szerintem sem rossz a 73 pont.A lányom is 3 éve ugyan ennyit irt és simán bejutott a kéttannyelvübe!!
2011. jan. 25. 23:03

Sziasztok!

Nagyon együtt tudok veletek érezni 1 éve én is pont ezeket éltem át.

Mindenkinek drukkolok sikerűljön az áhított iskolába bekerűlni:))


bobe2

Szerintem a 73 pont nagyon jó!

Tavaly legalábbis a mi 60-unk is jónak számított.

Igaz ugy tudom ha magasak az átlagok feljebb viszik a ponthatárokat illetve fordítva, gyengébb központik esetén lentebb.Tavaly az utóbbi történt.

2011. jan. 25. 23:02

Mi csak február 2-án tudjuk meg az eredményt, de van olyan iskola, aki csak február 10-re adja ki.


Mi is számolgattunk, de biztos csak akkor lesz, ha megkapjuk.

72. Pné Veronika (válaszként erre: 71. - Bobe2)
2011. jan. 25. 20:45

Mi is számolgattunk, de hát hogy mi mit számolunk az egy dolog és egy másik, hogy ők mit számolnak.

Ez azért egy támpont, hogy milyen lett, a többi már úgysem rajtunk múlik.

A gyerekek hozzátették amit tudnak, a többi már nem az ő dolguk...ők már teljesítettek.

Az még a jövő titka, hogy ez mire volt elég. Reméljük a legjobbakat. :-)

71. bobe2 (válaszként erre: 69. - Pné Veronika)
2011. jan. 25. 20:33

Mi ki is számoltuk már szombat délután.

A matek az annyi lett amenyit számoltunk,a magyart anyira nem lehetett kiszámolni de 4 pontal több lett mint amit saccoltunk.Én megvagyok a fiammal elégedve.Lehetne sokkal jobb is ,de nem az.

70. Pné Veronika (válaszként erre: 68. - Ági42)
2011. jan. 25. 20:07
Ez ismerős, nálunk a lelkükre kötötték, hogy mindenképp vigyenek karórát, épp e miatt... Itt sem volt óra. :-(
2011. jan. 25. 20:06

Sziasztok. Segítségképp itt egy link, ahol a feladatok és a megoldások is fent vannak.


[link]


Matematika központi írásbeli felvételi feladatsor 2011/1

Matematika központi írásbeli felvételi feladatsor 2011/1 megoldás


Ugyanitt a magyar is fent van.

68. ági42
2011. jan. 25. 19:57
Mi nem tudjuk még az eredményt! De tudjátok, hogy hogyan is lehet még elrontani a felvételit? Képzeljétek el a gyerekemet az zavarta, hogy nem tudta mennyi az idő! Nem volt nála csak telefon. A teremben nem volt óra! Azért mindenkinek sok pontot kívánok!
67. könyvbarát (válaszként erre: 57. - Bobe2)
2011. jan. 25. 19:35
Jaj..., mi csak pénteken tudjuk meg az eredményt. Lehet, addigra meg is őszülök! :)
66. bobe2 (válaszként erre: 65. - 4300750b82)
2011. jan. 25. 16:07
Jo lessz az majd meglátod!!!
65. 4300750b82 (válaszként erre: 64. - Bobe2)
2011. jan. 25. 16:05
Jó tanuló, de inkább reál beállítottságú, nos ez általában látszik a fogalmazásokon :)
64. bobe2 (válaszként erre: 63. - 4300750b82)
2011. jan. 25. 15:54

Én is attol féltem ,kiváncsi vagyok hány pontot adtak rá,még nem értek haza csak tel beszéltünk.


Akkor nem sokat kell nektek sem várni,van olyan suli ahol februárba lessz csak kiosztva.


Milyen tanulo a gyerek?,enyém magyarbol 3-as,nem szereti.

63. 4300750b82 (válaszként erre: 62. - Bobe2)
2011. jan. 25. 15:44
Holnap reggel 8-kor, néztük a javítókulcsot, a magyartól parázok,... a fogalmazást hogy fogják értékelni. :)
62. bobe2 (válaszként erre: 61. - 4300750b82)
2011. jan. 25. 15:42

Nállatok mikor lessz eredmény?

Néztétek a javitokulcsot?Nekünk az jo volt ugyan azokat a pontokat kapta meg amit mi is összeszámoltunk:)

61. 4300750b82 (válaszként erre: 60. - Bobe2)
2011. jan. 25. 15:38
Hát...szeretnék már a helyedben lenni, ez a bizonytalanság mindennél rosszabb! :)
60. bobe2
2011. jan. 25. 14:39

Megvannak a pontok.Amint irtam elötte is nem lessz 100% os nem is lett.-magyar 31

-matek 42

És megint rá kellett jönnöm hogy az én gyerekeim testvérek.+ éve a lányom is 73 pontosat irt:)))))

59. bobe2 (válaszként erre: 58. - D. anita)
2011. jan. 25. 10:10
UJPESTEN UMSZKI-ba.igen ez a pár ora a legrosszabb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook