Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


2011. jan. 25. 10:02

Hol írtátok hogy ilyen gyorsan kijavították?

Akkor már csak pár órát kell izgulni.

57. bobe2 (válaszként erre: 56. - Könyvbarát)
2011. jan. 25. 09:57

Én fiam is a jövöröl irt......3-0


Mi ma tudjuk meg az eredményt ,de csak délután tud elmenni a párom a gyerekkel.addig izgulhatok még!!!!

56. könyvbarát (válaszként erre: 52. - Otuska)
2011. jan. 24. 12:42
Hurrá! Az én fiam is arról írt. Majd pénteken megtudjuk, mire értékelik az ötletüket.
55. Edit1965 (válaszként erre: 51. - Laszlozsu)
2011. jan. 24. 09:39

Köszi szépen ! :o)


Óriási az a felszabadultság érzése, amit hétvégén átéltünk. Lement az a nyomasztó teher. A lányom is úgy érzi, hogy jól sikerült, biztos csak akkor lesz az eredmény, ha meglátjuk a pontokat.


Utána meg indul az az izgulás folyam, ami nálatok volt tavaly. Látható, hogy össze sem hasonlítható a két év, mert mások lesznek a ponthatárok is. Ha sokkal jobban sikerültek idén a felmérők, akkor több magas pontszám lesz, és előfordulhat, hogy pl. 10 gyerek azonos pontszámú, és ebből csak 3-at vehetnek fel....szóval talán sokkal szorosabb lesz a mezőny.


Majd meglátjuk, az írásbeli elkészült, innentől beindul a gépezet.

54. Edit1965 (válaszként erre: 52. - Otuska)
2011. jan. 24. 09:34

Szia !


Szerintem jó, lehet én is arról írtam volna. Kérdés, hogy egy irodalomtanár mire gondol. Mivel fogalmazást kellett írni, azt nézik, hogy a feladatot hogy oldotta meg, a tartalom csak annyiban számít, hogy összefüggő-e a szöveg, van-e eleje, közepe, vége, megfelelő-e a nyelvezete, stb.


A fogalmazás nálunk is a kérdéses, a lányom jó fogalmazó, szeret is írni, kérdés, hogy amit készített, azt mennyire találják jónak.

53. 4300750b82 (válaszként erre: 52. - Otuska)
2011. jan. 24. 09:29

Sziasztok!


Én is hasonló cipőben...vagyis felvételi előtt... a fiam is a jövőről írt, ahogy sokan hozzá hasonlóan, nem hiszem, hogy gond lesz, ha a téma kellően ki van fejtve.

52. otuska
2011. jan. 24. 08:53

Sziasztok!

A fiam úgy érzi, hogy jól sikerült neki a nyelvtan is és a matek is. Egy dolog aggaszt, hogy a nyelvtannál a "A kor amelyben szívesen élnék" című fogalmazásban Ő a jövőről írt. Szerintetek ez jó lehet?

2011. jan. 23. 18:37
Egyébként gratulálok mindenkinek. Nagyon jó, hogy ilyen könnyedén vették a gyerekek az akadályokat.
50. laszlozsu (válaszként erre: 46. - D. anita)
2011. jan. 23. 18:35

Nyugodj meg, lesz még lehetőség módosításra.

Amikor az iskolák nyilvánosságra hozzák az ideiglenes felvételi jegyzéket, utána központilag adott két nap, amikor a sorrendeket módosítani lehet. Ez a hivatalos állami középfokú felvételi eljárás menete. Nem függ iskolától, ez minden intézmény számára kötelező.

Az igaz, hogy új sulit nem írhattok be, de a sorrendet módosíthatjátok.

49. frányamatek (válaszként erre: 48. - Edit1965)
2011. jan. 23. 15:00
Igen, a max. 160 pont, szóbeli elbeszélgetés lesz, ahol nem tantárgyi, hanem a jelentkezés megalapozottságáról akarnak meggyőződni.Ezért is izgulunk annyira, mert ha rendes szóbeli lenne azon még húzhatna.
48. Edit1965 (válaszként erre: 47. - Frányamatek)
2011. jan. 23. 14:45

Akkor ott nincs is szóbeli ? Az összpontszám az iskolában 160 pont ?


Ahova a lányom jelentkezett, a fő cél iskolában 50-100-50 a hozott pont-kp írásbeli és szóbeli megoszlása.


A második gimiben pedig 30-100-40 az arány.


A felvételinél szerintem nézik majd a leadott adatlapokat is, amire felírják az összes tantárgy összes év végi jegyét, és a 8. félévit. Szóval, ha látják egy gyerekről, hogy végig 4-5-ös volt, csak a kp írásbeli nem sikerült úgy, ahogy kellett volna, biztos szempont lesz.


Persze, most amit a legjobban várunk, hogy lássuk hogy alakultak a ponthatárok az első menetben az előzetes listán.


Nálatok majdnem a maximumot viszi a lányod hozott pontokból. :o)

2011. jan. 23. 14:16

Sziasztok!

A 7. év-végi és a 8. félévi jegyek amit lehet vinni max. 60 pont, ebből mi 57 pontot viszünk, + a kp. írásbeli pontszáma és ez nem tudom, hogy ez mire lesz elég. A lányom is a két tannyelvűt jelöli először, az lenne az álma. Már most nem igazán tudunk mit csinálni, csak sajnálom, hogy emészti magát és nagyon soká lesz még febr. 3.

2011. jan. 23. 11:25

Sziasztok!

Mi Siófokon írtuk a felvételit , és azt mondták hogy csak február 8-án lehet megnézni.Sajnos nekünk már nem lesz lehetőségünk új iskolát beírni.Szóval mi elég sokáig izgulhatunk. Ez nagyon nem fer ettöl a sulitól.

2011. jan. 23. 09:17

Sziasztok Lányok! - Mi tavaly tulestünk a felvételi izgalmain.

- Itt látva, és másoktól is hallva az idei könnyebb volt a tavalyinál! - Ez tök jó, bár igy is ugyan az lesz a helyzet, hogy az összpontszám fog dönteni a felvételin.

Akinek nem ugy sikerült a felvételi, de nagyon jó jegyeket visz az általános iskolai eredmény alapján, ne izguljon, kiegyenlitődnek a pontok. Ugyanigy, ha a magyar jól sikerült, a matek nem annyira, akkor is az összpontszám, a felvételi összpont+iskolából vitt pontok számitanak a sorrendnél! - Fel a fejjel, annál is inkább, mivel már nem tudnak javitani az eredményeken, innen már a "sors" dönti el, h hová veszik fel, illetve Ti, h milyen sulikat jelöltök be! Fontos, h többet irjatok be, h lehessen variálni még a módositás időpontjában esetleg. Inkább több lehetőséget irjatok be, mint keveset, mert már hozzáirni nem lehet!!!

Mindenkinek kivánom, h most már nyugodjatok meg, és ügyesen jelöljetek az iskolaválasztásban!

44. bobe2 (válaszként erre: 36. - Ndia)
2011. jan. 23. 08:04

Nekünk 27 ig kell beadni a suliba,és 25 én megkapjuk a központi pontokat.Sajnos nem inden suliban van igy,peddig szerintem ez az igazi!!!


Sokmindent figyelembe vesznek,nem csak a mostani matekot,ha eddig jol tanult a gyerek azt is figyelembe veszik.

2 éve végigcsináltuk már,nekem is a lányom gyengébbet irt matekbol 27 pontot ért el,mindig 4-5 ös volt matekbol.100-bol 78 pontal 7-ik ként került be a kéttannyelvü iskolába.

43. frányamatek (válaszként erre: 42. - Edit1965)
2011. jan. 22. 22:25
Nem hajlandó megnézni, össze van zavarodva teljesen. Vsz., hogy a jól megoldott feladatban sem biztos már. Bízom benne hogy nem jól méri fel most a dolgokat. A javított felvételit 02.03-n nézhetjük meg és akkor talán megtudják mondani, hogy mennyi az esélye.
2011. jan. 22. 22:12

Ide nézz be, mert én nem tudom, a lányom most felvételizik először.


Ebben a topikban:


[link]


a lányoknak a gyerekeik tavaly felvételiztek, hátha, ők tudnak mondani valami biztatót.


Megnéztétek a megoldókulcsokat, és úgy is pánikol ? Biztos benne, hogy annyira rossz a dolgozata ? Lehet,hogy csak ő érzi rossznak, és annál jobb lesz, mint gondolja. Mikor kapjátok meg a javított felvételit ?


A kinézett suliban nem szokott fogadóóra lenni a felvételizőknek ? Ott is meg lehet kérdezni a tanárt az előző évek ponthatárairól, az esélyekről.

2011. jan. 22. 20:48
Sziasztok! Egy kis biztatást kérek, a lányom már kisírta a két szemét. Megírta a magyart úgy érzi jól sikerült, megírta a matekot, még a jó eredményt is lehúzta annyira pánikolt. Jegyei nagyon jók lettel 7. évvégén és most félévkor is. Egyetlen k.iskola létezik számára, másról hallani sem akar és most attól fél nem fogják felvenni. Egy elcseszett matek miatt lehetséges? Gyakorlott felvételizők segítsetek!
40. Ndia (válaszként erre: 39. - Edit1965)
2011. jan. 22. 19:59
persze persze még hozzáírunk 2 gyengébb gimit, és szakközepet is :)
2011. jan. 22. 19:56
Ja, és ne a gimiket töröljétek ki, hanem még írjatok be több iskolát. Majd kiderül, hogy mire elég a pontszáma. Ha a gimikbe nem veszik fel, akkor a sorrend szerinti valamelyik másik iskolába igen.
38. Ndia (válaszként erre: 37. - Edit1965)
2011. jan. 22. 19:56
Köszi én is így gondoltam, de azért megnyugtattál. Talán a második gyereknél már rutinosabb leszek :(
2011. jan. 22. 19:53

Be kellett már adni, de az iskola majd február 18-IG küldi el Győrbe. Majd adategyeztetésre be kell még menni február elején. ( mármint az leellenőrizni, hogy a tanár jól töltötte-e ki az alapján, amit leadtunk )


Szóval, szerintem simán lehet rajta javítani még nálatok is.

36. Ndia
2011. jan. 22. 19:41
Sziasztok! Nálatok már be kellett adni a jelentkezési lapokat az osztályfőnöknek? Nálunk igen, és úgy jártunk hogy a gyereknek rosszabb lett a félévi bizije mint gondoltam, a felvételi sem sikerült túl jól, és a város két legmenőbb gimijébe jelentkeztünk. Miért nem várhattunk még a dologgal nem értem, mindenesetre az oszt.fő azt mondta menjünk be és még javíthatunk ...
2011. jan. 22. 19:16

Milyen hamar ! Legalább nem kell sokáig izgulni. Csak akkor lehetünk a pontszámban biztosak, ha a kezünkben a dolgozat.


Sima dolgozatnál is így van ez.

34. bobe2
2011. jan. 22. 18:10
Na, hát nállunk 25 én lesznek eredmények.A matek ,jobban ment,de a magyar az nem.Sajnos elkapkodta a gyerek,nem olvasta el figyelmesen a szöveget.Na azért annyira rosz nem lessz,majd meglátjuk!!!!!
2011. jan. 22. 16:08
Nálatok hogy sikerült a gyerekeknek, mit mondanak ? Gondolom ők is megnyugodtak. :o)
32. az álarcos (válaszként erre: 31. - Edit1965)
2011. jan. 22. 15:41
Szuper! Ezt vártam!
2011. jan. 22. 15:29

Minden gyerek azt mondta, hogy könnyű volt a feladatsor. Már eleve tele vigyorral tódultak ki az iskolából !


Lányom is megnyugodott, le is ellenőriztük, és amire emlékszik, hogy azt írta, és biztos jó, összeírtuk. A biztos eredmény február 2-án tudjuk meg, hogy hány pontot ért el.


Na persze, amin izgulok, hogyha ennyire könnyű volt a feladatsor, akkor a ponthatárok elég magasak lesznek,lévén sokkal többen érnek el magas pontot.


A lényeg, hogy túl vagyunk rajta, lement a nyomasztó feszültség, és izgalom.

2011. jan. 22. 15:25

Sziasztok !


Már fent vannak !


[link]

29. az álarcos (válaszként erre: 28. - Bobe2)
2011. jan. 22. 15:13
Köszönöm. Majd csak felrakják egyszer a hivatalos oldalra is. A javítókulcsot is jó lenne látni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook