Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


178. 4300750b82 (válaszként erre: 176. - Gyöngyköles)
2011. febr. 1. 07:36

Jó reggelt!

Nekem sincs ilyen téren tapasztalatom, de azért bízom benne, hogy ez nagy általánosságban nem így megy. A mi középsulink az észrevételekre febr 2-án ad választ, gondolom, hogy ez egy hosszabb folyamat mivel jegyzőkönyvezni kell, gondolom indokolni stb...

Ha ilyen gyorsan született eredmény akkor bennem is felvetődik, hogy esetleg valami nem tiszta...

177. laszlozsu (válaszként erre: 176. - Gyöngyköles)
2011. febr. 1. 06:39

Nincs tapasztalatom ebben, de úgy gondolom, hogy kizárólag azt a dolgozatot veszik újra elő, amelyiket megfellebbeztek.

A többi nem lehet ebben érintett. Ki van javítva, értékelve. Az értékelő lap ki van adva, megy az irattárba.

2011. jan. 31. 23:53

Sziasztok!


A kérdésem az, van-e itt olyan felhasználó, aki tett már (idén vagy a korábbi években) "szülői észrevételt" a központi felvételivel kapcsolatban a felvételit írató iskolában, amellyel a közzétett javítókulcstól eltérő értékelés esetén lehet élni írásban?

Előfordulhat-e olyan, hogy miután minden észrevételt elutasítanak, még a jó megoldásoknál is megvonnak néhány korábban megadott pontot? (Magyar nyelvtan felvételiről van szó, ahol azért a javítókulcs ellenére egyes feladatoknál elég szubjektív a pontozás, pl. a fogalmazásnál.)

Olyan megtörténhet-e -elvileg-, hogy a mi "reklamációnk" miatt egy másik gyermeknél (aki nem tett semmilyen írásos észrevételt) a már kiadott, lemásolt dolgozat pontjaiból néhány nap múlva, utólag levonnak egy pontot, s mindezt telefonon közlik a szülővel????


Nagyon megköszönném, ha valaki felvilágosítana.

175. 4300750b82 (válaszként erre: 172. - Cilumiluci)
2011. jan. 31. 08:36

Sikerült bejutnotok? :)

Hanyadik helyen? :)


Lassan csak összeszedem a mondandómat! :)

174. 4300750b82 (válaszként erre: 170. - Cilumiluci)
2011. jan. 31. 08:35
Most 3 kérdést húz, + egy választott képről kell beszélnie. Arra lennék kíváncsi ha nem megy a "folyamatos beszéd",ne adja Isten, leblokkol segítenek-e kérdésekkel? :)
173. 4300750b82 (válaszként erre: 172. - Cilumiluci)
2011. jan. 31. 08:31

Köszönöm a gyors reakciót! :)

Mi nem nyelvi tagozatra jártunk, de a tanárunk (magán) nagyon bíztat, hogy van esélyünk. Megjelöltük a haladót és a középhaladót is, ha nem jön be az első, talán a második... Amúgy ez a 2. favorit sulink ahová be szeretnénk jutni.

2011. jan. 31. 08:22
Ja,és a fiam két gimiben is angol szóbelizett.Az első és a második helyre beírtban.
171. Cilumiluci (válaszként erre: 161. - Laszlozsu)
2011. jan. 31. 08:19
Igen a, matekot a fiam is elszúrta,bár nem ő tehetett róla,tényleg nagyon nehéz volt.
170. Cilumiluci (válaszként erre: 165. - 4300750b82)
2011. jan. 31. 08:18

Meg voltak adva a témák,amikről beszélni kellett.

Fiamnak könnyű volt,ő nyelvtagozatos suliba járt.

169. Cilumiluci (válaszként erre: 166. - Laszlozsu)
2011. jan. 31. 08:17
Itt vagyok,tavaly a fiam szóbelizett angolból.Nem volt nehéz.A Telekiben volt neki.
168. laszlozsu (válaszként erre: 167. - 4300750b82)
2011. jan. 31. 08:12
Rendben, de írok én Neki mindjárt, mert nem biztos, hogy oda beírta.
167. 4300750b82 (válaszként erre: 166. - Laszlozsu)
2011. jan. 31. 08:11
Köszönöm, már megtaláltam a tavalyi fórumot, majd ott keresgélek! :)
2011. jan. 31. 07:53

Mi nem szóbeliztünk, de van egy topictársunk, aki igen.

Cilumiluci felhasználónéven fórumozik.

Ők a Teleki gimiben éppen angolból felvételiztek, ha jól emlékszem.

Keresd Őt.

2011. jan. 31. 07:51

Szép napot Mindenkinek!

Kérdésem lenne, akinek van tapasztalata, gondolok itt tavaly felvételiző anyukák! :)

Hogy zajlanak a szóbeli felvételi vizsgák angolból? Vannak ugya témakörök, amiből készülünk, de mégis kíváncsi vagyok hogy megy ez a gyakorlatban? :)

2011. jan. 30. 15:43

3 napot kell aludni az eredményig. :D


Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek !

163. könyvbarát (válaszként erre: 157. - Kingerus)
2011. jan. 29. 10:44
Köszönöm szépen! Nektek is minden jót kívánok!
162. Edit1965 (válaszként erre: 161. - Laszlozsu)
2011. jan. 28. 23:42
Igen, biztos, hogy magasabbak lesznek idén a pontok, kérdés hogy mennyivel tolódik felfelé a határérték.
161. laszlozsu (válaszként erre: 160. - Edit1965)
2011. jan. 28. 21:45

Hát olyan nagyon hozzávetőlegeset lehet csak jósolni.

Pl. tavaly a béka segge alatt voltak a matek pontszámok,(országos átlag 15 lett) és hiába emelte a magyar, nem tudott akkorát húzni rajta, hogy esetleg 98 pontos felvételik szülessenek mindent egybe véve.

Ebből következően, ha a rangsor elején lévő tanuló mondjuk 85-öt szerzett, akkor egy 35-ös osztálylétszám esetén már lehet, hogy 50 pont elég volt az utolsó tanulónak.

Azért úgy nézem az idén magasabbak lesznek.

160. Edit1965 (válaszként erre: 159. - Laszlozsu)
2011. jan. 28. 20:35

Már a ti topikotokban olvastam ezt, többszöri olvasás után nagyjából értettem. :D Bonyolultan írják le.


Már értem, hogy miért nem lehet általános ponthatárt sem mondani, mert teljesen egyedien alakul minden évben.

159. laszlozsu (válaszként erre: 158. - Bezbublinek)
2011. jan. 28. 19:59

Nagyon szivesen.

Én kinyomtattam annak idején, mert nem vagyok nehéz felfogású, de kettőnél többször volt szükséges elolvasni.

158. bezbublinek (válaszként erre: 154. - Laszlozsu)
2011. jan. 28. 19:19
oha! Na ezt kétszer olvastam el :) Szóval ahova szeretne menni a srác oda jelentkezzen, aztán felveszik, hisz a Gale-Shapley féle algoritmus elsőként az ő akaratát veszi figyelembe :) köszönöm a bemásolást !
157. Kingerus (válaszként erre: 146. - Könyvbarát)
2011. jan. 28. 19:06

Gratulálok a gyönyörű eredményekhez én is!

Akkor most már megnyugodhattok, és irány a kiszemelt gimi! :)))

156. Kingerus (válaszként erre: 152. - D. anita)
2011. jan. 28. 19:04

Igen, a nyílt nap kicsit hiányzik nekünk is, de a szülői tájékoztatón az igazgató hozzáállása, szakértelme... és űgy az egész nagyon meggyőző volt.

Az előkészítőn pedig nagyon jól érezte magát a lánykám, így nem is tudom, hogy mi lesz, ha netán-tán nem sikerül bejutni?! :(

155. Kingerus (válaszként erre: 152. - D. anita)
2011. jan. 28. 19:02

Szia!

A lányomnak a Madáchban a 09. tagozat az első, a 03. a második és a 08. a harmadik helyezés.

A 09-esen a spanyol-angolt szeretnénk.

Nem itt írta a központit, hanem a kerületünkben (XVI.) a Corvin Gimibe, de angol felvételi előkészítőre bejárt a Madáchba!

És Ti? (lehet, hogy már írtad és elkerülte a figyelmem, akko bocsi :))))

154. laszlozsu (válaszként erre: 151. - Bezbublinek)
2011. jan. 28. 18:46

No itt az igért módszer:


„A középfokú intézmények felvételi eljárásánál használt kiértékelés a Gale-Shapley féle algoritmus alkalmazásán alapszik.

Ez ebben az esetben azt jelenti, hogy van a tanulói igény (tanulói rangsorrend - elsődleges szempont) és a középfokú intézményi igény (iskolai tanulósorrend - másodlagos szempont). Az algoritmus elsődleges szempontként tanulónként veszi figyelembe a tanulói rangsorrendet, azon megy végig. Tehát veszi az 1. tanulót (mindegy ki az első, későbbiekben kiderül, hogy ennek nincs jelentősége) az első jelentkezésével és megnézi, hogy a megjelölt A tagozatra felvenné-e az iskola és befér-e a felvehetők közé. Ha igen, akkor beteszi a felvehetők listájába. Mivel ez a tanuló már felvehető, nézi a következő, 2. tanulót. A 2. tanuló rangsorában első helyen megjelölt tagozat a B. Mivel oda befér - és nincs előtte rangsorolt jelentkező - beteszi a felvehetők közé. Ha jön egy 3. tanuló, aki az A tagozatra szeretne menni és jobb eredménye van, mint az 1. tanulónak, akkor a 3. tanuló felvételre kerül az A tagozatra és „kilöki” az 1. tanulót. Így az 1. tanulónak nincs felvehető státusza, ezért az algoritmus újra végigfut a jelentkezésein és megvizsgálja, hogy az A tagozatra befér-e a felvehetők közé. Mivel a 2. tanuló már rendelkezik felvehető státusszal, ezért vele itt nem számol az algoritmus, tehát az 1. tanuló bekerül a következő szabad helyre az A tagozaton.

Mivel az algoritmus a tanulói rangsorrendet veszi elsődleges szempontnak, így nem számít, hogy melyik intézmény szeretné „jobban” felvenni. Oda javasoljuk a tanuló felvételét, ahova szívesebben menne és a sorrend miatt befér. Tehát az A tagozat esetében nem számolunk a 2. tanulóval, mert ő a B tagozatra szeretne leginkább menni és oda felvehető.

A kérdésére válaszolva: erősen javasolt azt a sorrendet megtartani, ami a tanuló valódi szándéka, még akkor is, ha más intézményben jobb eredményt ért el. Ebben az esetben semmiféle hátránya nem származhat az iskolában elért sorrendjéből adódóan. ”


Tisztelettel


Pósfai Péter

közoktatás-szakmai elnökhelyettes

153. laszlozsu (válaszként erre: 151. - Bezbublinek)
2011. jan. 28. 18:36

Hát a ponthatárok tulajdonképpen maguktól alakulnak.

Kialakul majd egy rangsor a pontok alapján, s aztán a szabad helyek függvényében mennek addig, ameddig be nem töltik a létszámot.

Azaz ez minden évben változó.

De mindjárt megkeresem Neked a besorolási módszer leírását. A tavalyi felvételis fórumban bemásoltam szóról szóra, amit az Oktatási Hivatal közzétett.

152. D. anita (válaszként erre: 145. - Kingerus)
2011. jan. 28. 18:04

Szia!

Nálunk is a Madách áll az első helyen.Ti melyik szakot szeretnétek a legjobban? Ott írtátok a központit is?

Azt azért sajnálom hogy nem tartanak nyílt napot.

2011. jan. 28. 17:52

Sziasztok!

HOnnan tudom meg, hogy az a pontszám, amit a fiam írt milyen iskolára elég, milyen iskolára vagyunk esélyesek?

150. könyvbarát (válaszként erre: 149. - Edit1965)
2011. jan. 28. 16:08
Így van, max. pontszámot visz a gyermek. Köszi mindenkinek a gratulációt! A többieknek is nagyon jó eredményeket kívánok! :)
149. Edit1965 (válaszként erre: 146. - Könyvbarát)
2011. jan. 28. 14:53
Gratulálok ! Ez tényleg gyönyörű ! Mellé a kitűnő bizonyítvány. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook