Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötött csípő fórum

Kötött csípő (beszélgetős fórum)


2011. jan. 10. 22:48
Nekünk az ikreinknek volt kötött a csipőjük terpeszbetétel és napi 5-6 tornával(kb 7 perc/alkalom)teljesen rendbe jöttek.Ha az ortopéd orvos azt mondja az uh.vizsgálat alapján hogy nincs gond akkor szerintem nyugot lehetsz.
10. martin3 (válaszként erre: 1. - Kori92)
2011. jan. 10. 14:09
nekem az első kislányom nagyon kötött volt,jártunk gyógytornászhoz, könnyű gyakorlatok, otthon te is meg tudod csinálni! a 2 fiú utána olyan laza volt,mintha gumiból lettek volna, a pici lányom most lesz 6 hónapos és nagyon kötöttnek érzem, szólni is fogok a dokinknak, de szerintem csak tornáztatani kell és ennyi...amúgy a nagylányom(most lesz 6éves) soha nem volt olyan laza, mint a fiúk, a gyógytorna ellenére sem de csípőficama sem lett!
9. vvicus (válaszként erre: 3. - Orsolya33)
2011. jan. 10. 13:15

Biztos ér valamit, de sokaktól hallom, hogy a tornáztatással, hordozókendővel ugyanúgy kikezelték a dolgot.

De a kötött csípő tényleg egyértelműen nem csípőficam.

8. egypt (válaszként erre: 7. - Orsolya33)
2011. jan. 10. 10:53
Én is tornáztatom önszorgalomból, bár nem mondták, de biztos vagyok benne, hogy a terpeszbetétet nem véletlenül találták ki.
7. orsolya33 (válaszként erre: 6. - Egypt)
2011. jan. 10. 10:52
Én a tornáztatás mellett vagyok,amellett hogy valaki felteszi, tegye, ártani nem árt.
6. egypt (válaszként erre: 3. - Orsolya33)
2011. jan. 10. 10:31
Már hogyne érne? Nem véletlenül találták ki. Csak jól kell ráadni.
5. petot (válaszként erre: 1. - Kori92)
2011. jan. 10. 10:30
Az én kisfiam 5 hónapos. Az orvos nekem is azt mondta, hogy a csípő rendben. Én éreztem, hogy ez nem így van, mert a másik kisfiam ilyen idős korábban sokkal lazább volt. Elmentem Dévény tornára, azóta is járunk, mert nem csak a csípője volt kötött, hanem az egész kis teste. Azóta már nagyon sokat javult. Én javaslom, hogy nézesd meg egy Dévény tornás gyógytornásszal!
4. Kori92 (válaszként erre: 2. - Egypt)
2011. jan. 10. 10:30
Nem hiszem, hogy ugyanaz, mert nekünk is írtak fel betétes rugit, de kifejezetten a tornát javasolták.
3. orsolya33 (válaszként erre: 2. - Egypt)
2011. jan. 10. 10:29
Semmit nem ér a terpesz betét,az én egyik lánykámra is ezt mondták, minden pelenkázásnál tornáztattam,meg ha rám jött és a kontrollon minden rendben volt.
2. egypt (válaszként erre: 1. - Kori92)
2011. jan. 10. 10:25

Nekünk azt mondták az UH-n, hogy kicsit éretlen, és terpeszbetétet kell hordania 6 hétig. Ez ugyanaz, mint a kötött csípő? Tornát nem mondtak nekünk.

Én elég sok hasonló esetről tudok, az összes baba kinőtte. A kötött csípő nem csípőficam.

2011. jan. 10. 10:23
A kislányom hat hónapos, és még mindig kötött a csípője. A születése után a háziorvosunk azt mondta, hogy semmi baj nincs vele, viszont 4 hónaposan a bal csípőjét mégis kötöttnek találta, és beutalt UH-ra,ahol érett csípőt írtak, viszont az ortopédián kétszer is voltunk, és ott azt mondták, már elég idős ahhoz, hogy teljesen kötetlen legyen a csípője, de egyéb gond nincs, továbbra is tornáztassuk egy éves koráig. Volt már hasonló tapasztalatotok? Nem lesz csípőficamos, vagy valami hasonló gond vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook