Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek van olyan, hogy egy csecsemőnek születésekor kötött, négy hónaposan pedig laza a csípője? Van valakinek tapasztalata? fórum

Szerintetek van olyan, hogy egy csecsemőnek születésekor kötött, négy hónaposan pedig laza a csípője? Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


10. Krysty
2008. jan. 14. 13:11
Változhat a csípő állapota. A lányomnak is kötött volt a bal csípője aztán minimális tornával helyre jött. A laza csípő azt jelenti hogy a lazább a csípő a normálisnál de ennek több fajtája lehet. Van amikor csak kicsit lazább, de van hogy nagyobb erőbehatásra kiugrik a helyéről. Ha kicsit laza a csípő akkor terpeszpelust szoktak adni, ami megfelelő szögben tartja a lábat, így a combcsont szépen illeszkedik a csípőízületbe.
2008. jan. 14. 12:41

És tudja valaki, hogy laza csípőnél mi a teendő?

Arra is van valamilyen torna? Vagy csak a "szorítós pelus"?

8. tafonta (válaszként erre: 7. - Teleki_2007)
2008. jan. 10. 14:38
Úgy tudom, hogy oltástól is válhat egy kissé kötötté a csípő, ezért is van, hogy még a 2. hónapos oltás előtt kell szűrésre vinni a piciket.
7. teleki_2007 (válaszként erre: 6. - Manna30)
2008. jan. 10. 10:18

Sziasztok!Az én kisebbik fiamnál úgy volt,hogy születéskor rendben volt a csípője és a 3 hónapos csípőszűrésen meg kötött lett.Mindkét oldalon kötöttség, stabil csípő.Ekkor pelus, torna,KOntroll:kötöttség oldódik de még érezhető.Torna tovább..3-szor kellett vinni kontrollra és végül járáskor.Akkor azt monda és írta a doktornő,hogy harmónikus járás, stabil csípők..Tanács: bokát jól tartó cipők...

Én azt hittem,hogy akinek születéskor rendben van azzal nem lesz gond, mivel itt kint csak több hely van és jobban mozog, de tévedtem.Az elsőnél nem volt gond a csípővel..Végülis már nála sincs...

6. manna30 (válaszként erre: 5. - Tafonta)
2008. jan. 10. 10:07

Köszi a megnyugtató választ. Igen, nekem is sokáig, egészen a 37. hétig csücsült a drágám. Csak azt furcsálltam, hogy két- és háromhónaposan nem mondott rá semmit a doki, aztán a negyedik hónapban egyszercsak laza lett.


Köszi a választ! :)

2008. jan. 10. 10:04

Igen, lehet ilyen. Nekem pl. a középső babám csücsült a pocimba elég sokáig és ez miatt lett valószínűleg kissé kötöt a csípője. Tornáztatni kellett és ez eléggé lazává tette, utána nem volt semmi probléma.

Ha már laza, akkor a torna ártani nem használ, ahogy mondani szokták. :-)

Ne aggódj, felesleges!

2008. jan. 10. 09:31

Köszi nektek az eddigieket. Csak most nem tudom, mitévő legyek, mert kötött csípőre tudom, hogy jó a torna, de laza csípőre? :(

Mindegy jövő hét kedden úgyis kiderül, csak kíváncsi vagyok hogy mással előfordul-e már ilyen?

Nekem mindkétszer (sőt négyszer) ugyanaz a doki vizsgálta, és a legfuribb az, hogy háromhetesen azt mondta, kötött, utána voltunk két- és háromhónapos vizsgálaton, akkor nem talált semmi különöset, most a négyhónapos vizsgálaton pedig már laza volt. Hát, nem tudom...

2008. jan. 10. 08:55
Szia! Hát,én nem tudom,de amikor a kisfiam született neki is kötött volt enyhén a csipője,legalábbis a kórházi doki ezt mondta. Amikor haza jöttünk a gyerekorvos meg azt mondta,hogy szerinte nem,de nem ártok vele,ha tornáztatom. Előtte ős a kórházban volt gyerekdoki. Szerintem orvosa válogatja,hogy mit mondanak. De egy csipő uh-gal hamar a végére lehet járni.
2008. jan. 10. 08:55

A legtöbb újszülöttnek kötött a csípője. Tornáztatást szoktak javasolni és terpeszpelenkázást. Minden egyes tisztába rakásnál végezd el:

Kinyújtod a két lábát, majd egyszerre mind a kettőt a hasához feltolod és két oldalra kinyitva a lábakat újra kinyújtod. Olyan, mintha egy képzeletbeli kört írnál le mindkét lábával.

2008. jan. 10. 08:47
Szerintetek van olyan, hogy egy csecsemőnek születésekor kötött, négy hónaposan pedig laza a csípője? Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook