Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hitelek mellé kötött biztosítások fórum

Hitelek mellé kötött biztosítások (beszélgetős fórum)


1 2
2016. márc. 2. 00:21
Miről beszélsz te kristóf?A biztosításért külön fizetek minden hónapban.Nem én kerestem meg ezügyben a Generalit hanem ők kerestek meg engem.Azért kerestek meg hogy fizessek nekik minden hónapban viszont ha megszünik a munkám akkor ők fizetnek nekem.Aktuálissá vált.Szóval akkor mi is a problémád?
2016. febr. 27. 14:30

Ha autót vesz valaki szerelőt visz magával, ha házat akkor is valami hozzáértőt, de hitelhez mindenki ért mint a focihoz

Visszafizetéskor meg sírás-rívás fogaknak csikorgatása

2016. febr. 27. 13:59

Sziasztok!

Én 2 éve vettem fel 200.000 ft szabad f.hitelt.Tavaly márciustól munkanélküli lettem.Most februárban találtam ismét melót.Az egyik ügyintéző szólt nem rég hogy biztosítás van kötve a hitelemre miért nem élek vele?!

Kérdésem az hogy visszamenőleg igényelhetem ezt a pénzt azokra a hónapokra amikor nem volt munkám?

2013. júl. 10. 16:52
Mindenkinek tudnia kell,hogy ha a hitele mellé biztosítást köt akkor mikor a munkaviszonya megszűnik soha ne írják alá azt,hogy közös megegyezéssel jön el ha nem azt kérjék,hogy a cég szünteti meg a munkaviszonyát mert különben nem fogja a biztosító fizetni a hitelét majd mikor munkanélküli lesz.Sajnos ezt sokan nem tudják s hiába kötnek biztosítást!
2011. márc. 4. 22:07
Ez a hitel uzsora kamatot kér az emberektől.Az egész 1 ördögi kör mert ha az ember felvette nem tud kiszállni belőle.Másoktól is hallottam hogy így jártak.Ez egy bankkártya hitel semmi írásos szerződés sem volt róla amiből lehetett volna tudni hogy milyen kamatokat számolnak fel.Ezt az írást figyelmeztetésnek szántam hogy a cetelem bank Aura kártyás hitelekkel vigyázni kel.
2011. márc. 4. 21:58

Sziasztok!

Szeretném elmesélni nektek hogy jártunk 1 személyi hitellel amit a cetelem banktól vettünk fel.Hat évvel ezelőtt felvettem 230 000 Ft-ot amit azóta sem sikerült vissza fizetni bár minden hónapba a befizettem a csekkeket amit küldtek.Ez a fajta hitel úgy működik hogy elkezded vissza fizetni és pár hónap után ha szükséged van pénzre újból vehetsz erről a számláról pénzt csak éppen az történik hogy ha bármilyen csekély összeget felveszel akkor ez a hitel teljesen előröl kezdődik vagyis a következő hónapban újból a teljes igényelt hitel kerettel tartozol a banknak.A hat év alatt 230000Ft helyett már 500000Ft-ot fizetünk vissza de még mindig azt mondja a bank hogy 246000Ft-tal tartozunk.Ehhez a kölcsönhöz tartozik egy munkanélküliségre vonatkozó biztosítás is ami alól a biztosító azzal az indokkal bujt ki hogy a férjemet közös meg egyezéssel küldték el a munka helyéről.Arra a kérdésünkre hogy mikor fog letelni ez a hitel nem tudtak választ adni sokadik kérdezés után azt mondták hogy 30 hónap múlva ami azt jelenti hogy az 500000 Ft-amit eddig befizettünk még 330000fog gyarapodni.

2008. okt. 28. 10:44

Sziasztok!

Segítséget kérek. "Sajnos" év elején "örököltem" egy kisebb összeget apukámtól. Befektetni szeretnénk, úgy hogy ha hozzá muszály nyúlni akkor lehessen. Ajánlották az ING Bank 017. számú befektetés + életbiztosítás variációját 20 évre. Jó hozammal. Valaki ért hozzá? Ismeri? Bele szabad vágni, vagy csak egy átverés??? Állítólag 4-5 év alatt akár meg is lehet duplázni.

Várom válaszotokat.

Köszi!

25. bibike00 (válaszként erre: 24. - Kingi7)
2008. ápr. 5. 11:07

Szia

Milyen infó kell? Ha megírod akkor válaszolok!!

Köszi

24. kingi7
2008. ápr. 4. 11:10
Az hogy melyik a legjobb konstrukció neked, ahhoz több infó kell, van akinek a Bp Bank jó van akinek más... kb 50 bank van ,elég nehéz így látatlanba megmondani...
23. bibike00 (válaszként erre: 22. - Kingi7)
2008. ápr. 4. 08:57

Szia

Milyen megoldásra gondolsz?

22. kingi7 (válaszként erre: 21. - Bibike00)
2008. ápr. 3. 20:20
Hát ez nem gyerekjáték! Jó sokat fizetsz... Ha gondolod keress meg és segítek megoldást találni...
21. bibike00 (válaszként erre: 20. - 831ad879a7)
2008. ápr. 3. 17:14
Van egy jelzálogalapú hitelem az kb még 1,5 M, a másik pedi autólízing, ami még 2,7 M, és havonta erre a ketőre fizetek hatvanezer forintot!!!
20. 831ad879a7 (válaszként erre: 19. - Bibike00)
2008. ápr. 3. 13:18

Milyen adóságrendezésre gondolsz? Nagyon sokan, szinte mindenki azt gondolja, ha már felmondott hitele van, vagy végrehajtásos, akkor kell az adóságrendező hitel. Pedig nem. Ha ven egy egyszerű kis személyi hiteled, amit minden hónapban pontosan törlesztesz, már akkor is adós vagy, hiszen van kölcsönöd. Mikor aláírtad a szerződést, adós volt a neved alatt. A normál mezei bankok ezekre a sima hitelekre gondolnak, ha van egy vagy több váltsd ki kedvezőbbre, náluk ez az adóságrendező, de ugyanúgy adós maradsz.

Ezért kérdem, milyen adósságod van?

2008. ápr. 3. 12:22

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, szerintetek melyik bank kínálja a legjobb konstrukciót adóságrendezésre??

2008. jan. 8. 12:51
én kötöttem új biztosítást, nagyon kedvező feltételeket kínált a bank/biztosító, de sokhelyen elfogadnak már meglévő biztosítást is
17. 831ad879a7 (válaszként erre: 16. - E6a5b846fd)
2008. jan. 8. 12:50

Szia!

Attól függ, hol veszed fel a hitelt, és az adott bank saját biztosítójáról van e szó! Mindenképpen érdemes pontosan utánnajárni, mert nagyon, de nagyon melléfoghat az ember. Sok helyen, ha köt az ember biztosítást, és visszaakarja fizetni a hitelét a futamidő lejárta előtt, jön csak rá, hogy a tőkét eddíg a biztosítónak fizette, és igy a hiteléből nem ment le egy fillér se. Ebbe az esetbe az eredeti összeget kell visszafizetnie, és ha tovább fizeti a biztosítást, akkor a biztosítás lejártakor hozzájuthat a pénzéhez, ha nem ugrott az egész pénz.

Ez a legrosszabb eset, amit én most leírtam. Ha tudsz konkrétumot írni, akár privibe is, legfőképp, hogy melyik Bankról van szó, szívesen segítek!

2008. jan. 8. 12:42
szerintetek érdemes igényelni jelzáloghitel mellé életbiztosítást? vagy belehet vonni már meglévő életbiztosítást is ebbe?
15. kingi7 (válaszként erre: 14. - 0a395372c3)
2007. dec. 3. 11:37
Akkor te nem ismersz olyat, ami korrekt. Vaóban van olyan, amivel kifosztják az embert, de van olyan is ahol semmit nem fizetsz a biztosításért és mégis van:)
2007. dec. 2. 16:06
nem jo biztositással kötni mert többet fiztünk vissza és azt nem adják vissza ezegy kifosztás
13. kingi7
2007. jún. 5. 21:48

Ma mondták a rádióba, hogy milyen kockázatosak a hitellel kombinált biztosítások...


Ebből is van kivétel:) ahol minimális a biztosítási összeg...

12. 4e7c752558 (válaszként erre: 11. - Kingi7)
2007. máj. 31. 08:45

Hellóka!

Hát ez a hitelek mellé kötött biztosítások is megér egy misét az biztos.

Az ügyintéző (aki egyébként nagyon segítőkész) azt mondta, hogy 2 havi csekkszelvényt küldjek be amivel igazolom, hogy munkanélküli vagyok. Beküldtem erre jött egy válasz, hogy kell még egy, mert 04 30-ig csak 54 nap telt el. Mondtam az ügyíntézőnek, hog én a mai napig munkanélküli vagyok, de semmi. A következő csekkszelvény júniusban jön amivel a májusi hónapot tudom igazolni, ami már jóval több lesz, mint 61 nap, de közbe letelt a szerződésem (május 25-én). Na , hogy ezek után fog -e a biztósító fizetni? Arra kiváncsi leszek én is. Az a baj, hogy nincs kellő felvilágosítás sem a hitelek, sem a biztosítások terén. Drága tanulópénzt fizetek az biztos!!!

11. kingi7 (válaszként erre: 10. - 4e7c752558)
2007. máj. 17. 22:45

Van egy olyan, amivel rengeteg embert húztunk ki az "adósságspirálból"

Csak jobben kellene tudnom a körülményeidet, hátha meg tudunk állítani a lejtőn.

A 61 napod letelt már? Mi újság a biztosítással?

Az ingatlanról, meg a hitelekről ha több infót adnál...

2007. máj. 16. 21:08
Nem tudom mit kellenne csinálni! Van aki azt mondta, hogy a 3 gyerek szoc.pol-ra építsek/vásároljak lakást és vegyek fel annyi hitelt, hogy rendbe jöjjek anyagilak. Nem tudom, hogy lehet ezt megcsinálni állítólag valakiknek sikerült.
9. 4e7c752558 (válaszként erre: 8. - Kingi7)
2007. máj. 16. 21:02

Hellóka!

Köszike, hogy kérdezed,de sajnos nem! Sőt egyre rosszabb minden..

8. kingi7 (válaszként erre: 5. - 4e7c752558)
2007. máj. 14. 14:19
Sikerült megoldani a problémád?
2007. máj. 7. 20:12
Ha kifizeted a hitelt Baros maradsz, de passzív baros és már úgy kapsz hitelt, rendes banknál.
2007. ápr. 26. 16:26

Szia!


Ha kifizetted a hitelt, tudtommal attól függetlenül még 5 évig nem vesznek le a BAR-listáról :(

2007. ápr. 26. 16:21

Nincsen ingatlanom, bérelt házban élünk.

Ha valahogy kifizetem a hitelt mikor vesznek le a Bar listáról.

Semmivel kezdtük az életünket 10éve, azóta hitelekből vettünk meg mindent, mert másképp még egy asztalom sem lenne. Azokat rendesen vissza is fizettük, de sajnos ezt bebuktuk. Mégegyszer köszönöm.

2007. ápr. 26. 16:14
Hát ez az! Ezzel a sok hülye hitelkártyával tönkerteszik az embereket. Ha felmondták a szerződésedet, valószínű felraktak a BAR listára, a B.Bank előszeretettel rak fel mindenkit pár napos csúszás miatt is. Igy nem sok lehetőséged marad. Ahhoz, hogy csökkenyen a törlesztőrészlet, csak ingatlan fedeztes hitelel tudnál jobban kijönni. Bárlistával máshoz nem is nagyon juthatsz. A B.Bankos jelzálog alapú?
2007. ápr. 26. 16:07
Köszi, hogy válaszoltál! B.Bank fogyasztási kölcsön (5 részlet), Cib Bank Tesco hitelkártya(most kaptam egy sms-t, hogy a szerződésemet felmondták és kényszerhitelé alakítoták át évi 40% kamattal) Kilátástalanak látom a helyzetemet, hogy innen merre nem tudom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook