Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Köteles vagyok e zsebpénzt adni a kamasz gyerekemnek? fórum

Köteles vagyok e zsebpénzt adni a kamasz gyerekemnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
37. 408020f45e (válaszként erre: 7. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 09:16

Bocsi, de megkérdezem, bár írtad: jól látom?! Heti 3000, azaz 3 ezer forintot adtál neki?!

Te jó ég! Miből tudtál háromezer forintot adni az egyik gyerekednek havonta?! Ha ezt hárommal beszorzom, az 9 ezer csak zsebpénzre! Hetente!

1 hónapban 36 ezer forint csak zsebpénzre!!!

Közben ott eszik, alszik, te öltözteted és főzöl/mosol/takarítasz utána. Arról már nem is beszélek, hogy te is létezel és a lakásnak is van rezsije. Szóval lehet, hogy én látom rosszul, de ezek alapján valami nem kerek ebben a történetben. Tudom, hogy a dolognak ezen részéhez semmi közöm, de megdöbbentő.

Ha a lány "önállósítani akarja magát" és erre a gyámügy rábólint, akkor vigyék és őrizzék tovább ők! Azt azért jó ha megérteted a kis agyassal, hogy ha ő tőled el akar költözni, akkor sem fogja megkapni szabadfelhasználásra se az árvaellátás ráeső részét, sem a családi pótlékot. Ugyanis azt NEM ő kapja, hanem te! Mégpedig az egy állami támogatás az ő neveléséhez, gondozásához adott segítség!

Szóval neki az nem jár! Azon kívül, mint kiskorú, ő nem is vehetné fel semmiféle szinten.

Amit én tennék, az két egyforma, egyik jobbról, a másik balról! Aztán leültetném és elmagyaráznám, hogy mit jelent egy anyának 3 gyereket nevelni, árvaellátás mellett.

Ha pedig csavarog és nem fogad szót, könnyen kerülhet átmenetileg nevelőotthonba is akár, ha te bejelented a gyámügynek, hogy kezelhetetlen. Tisztában van ő ezzel????! Úgyhogy vegyen vissza a hisztiből, mert amíg kiskorú, nem ő diktál!

Én így látom!

Van a családodban férfi rokon? Jó lenne, ha leülne vele és nagyon komolyan számon kérné a viselkedése miatt. Úgy látom az apai/anyai szigor nagyon hiányzik neki.

2015. júl. 26. 09:01

Csak feltételezem, szeretne a nyáron szórakozni, kirándulni, bulizni a barátokkal, haverokkal erre-arra. A kisasszony meg nem tud a pénzzel bánni, felelôtlenül marhaságokra elveri, aztán pedig követel meg pénzt.

Az, hogy feljelentéssel fenyegetôzik, némi agresszivitásra, haragra utal.

Kamasz. Vigyázni kellene, mert nagyon eldurvulhat a helyzet!

35. Milup2 (válaszként erre: 7. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:57

Üljél le vele beszélgetni..Ha akar, ha nem...

Miért lázadozik? Mi nem jó? Ő hogy gondolja ezt az egészet? Tán rossz társaságba keveredett, és ők lázítják? Ha megkapná azokat az összegeket, amikre igényt tart, mégis mire kööltené? El akar tán költözni? Akkor fel kell vázolni előtte, hogy nem leányálom az élet egy albérletben, és hogy havi szinten milyen költségekben gondolkozzon, és hát 15 évesen még túl fiatal ahhoz, hogy egy háztartást maga vezessen, s még mellette tanuljon is, és dolgozzon is, hogy ugye valamire vigye...mert csak abból a pénzekből nem tudja fenttartani magát...Ha veletek akar maradni, akkor pedig viselkedjen, és húzza meg magát...

Jó ötlet családsegítőhöz menni...Talán ő ha kimegy hozzátok, előbb szót ért a lányoddal..Talán egy idegennek előbb megnyílik..

Nem hinném, hogy komolyan gondolja, amiken hőbölög...Inkább bepróbálkozik, hogy mire megy a szavakkal...Mit tud kicsikarni tőled...

Remélem, mielőbb lenyugszik...

Kitartást, és türelmet kívánok neked...

34. unom (válaszként erre: 33. - Evica1973)
2015. júl. 26. 08:57
Lehet, úgy értette, hogy szünet van, most nincs iskola.
33. Evica1973 (válaszként erre: 7. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:51

Én szerintem ha árvaellátást és családi pótlékot szeretne kapni, úgy hogy még éltek, ahhoz állami gondozásba kellene kerülnie, de gyámra mindenképpen szüksége van , hisz kiskorú.

Én nem tudom létezik-e olyan hogy valaki "nagykorúsítja" magát.

Amig nálatok lakik és te mosol rá, főzöl rá, nem hiszem, hogy jogosult lehet csal. pótlékra vagy akármire is. 15 évest meg a rendőrség (jó esetben) nem hagy az utcán kóborolni.

Én megpendíteném neki, hogy jó, szaladgáljon csak a gyámügyre, jó esetben majd állami gondozásba rakják, egy gyerekotthon lesz a lakhelye, lesz majd egy gyámja, aztán onnan nincs ám zsebpénz, vagy ha van is minimális.


Egyébként miért nem adsz neki zsebpénzt? Mi az hogy nem jár iskolába? Ilyen korban még iskolaköteles ha jól tudom. Igy tényleg meg fogják vonni tőletek a családi pótlékot.

32. 3d787b167a (válaszként erre: 25. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:40

Elég gyenge vagy.


Mégis ki tart el kit?

31. ec7efbffe4 (válaszként erre: 25. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:38
Nem irigyellek..., a másik két gyereked mit fog hozzá szólni és,ha ők is hasonlóan elkezdenek követelőzni?Én hagynám menjen a gyámügyhöz,intézkedjen,valóban ne a nyúl vigye a puskát!
2015. júl. 26. 08:38

Tovább tanulni nem akar?


Mi lesz így belőle? A jövőjére nem gondol?


8 általánossal mit kezd?

29. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 7. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:37
Itt a kutya mélyebben van elásva!
2015. júl. 26. 08:37

Köszönöm a hozzászolásokat,igérem késöbb elolvasom és válaszolok ,de most mennem kell dolgozni.

További szép napot.

27. andi6020 (válaszként erre: 23. - Zsazsanéni)
2015. júl. 26. 08:35

"Ha ez van,mehetsz fiam az intézetbe."


Szerencsére nekem furcsa és hihetetlen, hogy elfajulhatnak idáig a dolgok.

26. 31bc25d879 (válaszként erre: 24. - 31bc25d879)
2015. júl. 26. 08:35

Persze úgy, hogy gondoskodjon magáról, állja a költségeit, a rezsibe szálljon bele.

Két hónap és nem lenne őszinte a mosolya.

2015. júl. 26. 08:33

Gondoltam rá hogy a pénzét oda adom a gyámügynek rendelkezzenek felette.

Kaja van itthon ,mert boltban dolgozom és nem keresek rosszul, a mosogép is megy mindig a többiek ruhájával ki tudná mosni a saját cuccait is.

Követelje a gyámhatóságtól a pénzét ,ha kap

24. 31bc25d879 (válaszként erre: 19. - 3d787b167a)
2015. júl. 26. 08:33
Én odaadnám neki a zseton és mondanám, hogy: " na drágakislányom...aztán nekem is vegyél néhanapján valami meglepit ám:)
2015. júl. 26. 08:33
Nem kellene követelőzni.Munkát kellene keresni.A családit,meg az árvajáradékot nem azért adják,hogy elszórni.Lakni is kell valahol,s az is költség.Az enyém meg hajdanán követelte,hogy adjam oda azt a 40 ezret amit a lakásból elengedett az állam.Mondtam nálunk nem a nyúl viszi a puskát.és 18 éves korig nem igen erősködhet,én biztos eligazítanám.Ha ez van,mehetsz fiam az intézetbe.Akkor meglátjuk mit lépsz?
22. unom (válaszként erre: 11. - Ec7efbffe4)
2015. júl. 26. 08:31
16 év a korhatár, legalábbis pár éve így volt.
21. 31bc25d879 (válaszként erre: 15. - Kisj)
2015. júl. 26. 08:28
Ez a másik lehetőség. Egyetértek.
20. hreskoannamaria (válaszként erre: 12. - Láthatatlanvagyok)
2015. júl. 26. 08:27
Nem tudom ,ha pénz van nálla ,kifolyik a kezéből és nem akarok engedni neki nehogy többet követeljen.
19. 3d787b167a (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2015. júl. 26. 08:27

Vagy megemlíteni, hogy inkább beadni állami gondozásba, ha otthon olyan sz.r neki. Ott tuti nem bántaná az Anyukája. ;)



Eszem-faszom megáll, milyen kölykök vannak már! :)

18. andi6020 (válaszként erre: 7. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:26
Van itt nagyobb probléma is, mint, hogy nem kap zsebpénzt.
17. kisj (válaszként erre: 11. - Ec7efbffe4)
2015. júl. 26. 08:26
16 éves kor alatt nem mehet el nyári munkára.
16. 31bc25d879 (válaszként erre: 7. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:25

Húha! Apuka, nagyszülők, nagy fiad nem tudnak együttes erővel rendet tenni az agyában?


Egyébként lehet, hogy adnék neki két jól irányzott anyai sallert...ha már fizikai bántalmazást emleget.


Valaki jól telebeszélhette a fejét, reméljük megnyugszik és helyre áll a családi béke.

15. kisj (válaszként erre: 10. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:25
Akkor lehet, hogy valami sokk-terápiába kellene részesítened és oda adni neki a pénzt, hogy na akkor most gondoskodjon magáról és ne felejtsen el beszállni a rezsibe.
14. 3d787b167a (válaszként erre: 10. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:25

Pffff!


Megkapja a lóvét, te mosol rá, főzöl rá, takarítasz, bevásárolsz.....


Szép remények. ;)

2015. júl. 26. 08:24
A kicsi lányomnak takarékba teszem a pénzt ,abbol ment Erdélybe kirándulni.Mellette ő el szokott menni dinnyét pakolni és így van pénze .De pl beiskolázásnál veszünk neki ruhát meg mindent amit kér.Ja és nem adok neki zsebpénzt.
12. láthatatlanvagyok (válaszként erre: 7. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:24

Eddig problémamentes volt és most kifordult magából?

Tudod mi áll/állhat a háttérben?

11. ec7efbffe4 (válaszként erre: 9. - Kisj)
2015. júl. 26. 08:23
Persze,esetleg elmehetne nyári munkára is...
10. hreskoannamaria (válaszként erre: 8. - 3d787b167a)
2015. júl. 26. 08:21
Nem tudom mit szeretne csak a pénzt követeli.
9. kisj
2015. júl. 26. 08:20

Attól,mert most éppen "csak" a nyári szünetét tölti otthon és neadjisten "csavarog" még szüksége van a zsebpénzre.


Egyébként meg nem tudhatom, hogy mi van annak a hátterében, amit leírtál így fogalmam sincs, hogy mit tegyél.

Írhatnám, hogy beszélgess el vele, de ez csak semmitmondó tanács lenne.

8. 3d787b167a (válaszként erre: 7. - Hreskoannamaria)
2015. júl. 26. 08:16

És akkor el is költözik?


Gondolom, attól kezdve önálló életet kíván élni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook