Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Köteles vagyok e zsebpénzt adni a kamasz gyerekemnek? fórum

Köteles vagyok e zsebpénzt adni a kamasz gyerekemnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2015. júl. 26. 08:12

A 15 éves lányom nagykorúsítani szeretné magát csak azért ,hogy az árvaellátást és a családi pótlékot amit kapok rá megkaphassa.

Amíg iskolába járt és gyakorlaton volt addig heti 3000 forintott kapott tölem,most hogy itthon van vagyis inkább csavarog,nem adok neki pénzt.

Már elment a gyámügyhöz hogy én fizikálisan bántalmazom,meg hogy feljelenti a fönökőm ,hogy feketén dolgozom ,pedig be vagyok jelentve.

Nem tudom mit tegyek a 24 éves fiam és a 13 éves kissebbik lányom le van döbbenve.

Aki tud bármit helyzetett vagy megoldást kérem írja meg.

Holnap családsegítöhőz megyünk mert nem tudom mit tegyek.

2015. júl. 26. 08:08

????????????


Miért lennél köteles?


Viszont nem árt időnként adni neki egy összeget, amit meghatározott ideig be kell osztani, mert többet nem kap. Azt is ki kell kötni, hogy mire nem adsz abban az időszakban pénzt többet : mozi, játék, fagyi, strand...


Muszáj megtanulni mindenkinek a beosztást és elmesélni nekik a módját is. Ja és megtapasztalni, hogy mi van (illetve nincs) akkor, ha nem sikerül mégsem!

2015. júl. 26. 08:08

Nyilván nem vagy köteles. De erősen dacszagot érzek.

Mondjuk nyaralni nem engedném el pénz nélkül.

2015. júl. 26. 08:08

Nem a "köteles" szót használnám, de ki adjon ha nem te? Ügyesen, okosan terelni, megbeszélni vele, hogy mire költ, mire gyűjt. Így megtanulja, saját bőrén tapasztalja a valamit valamiért, hogy mindennek ára van. Aztán meglátod, hogy spórol-e, vagy elszórja. Az majd egy új fejezet lesz a nevelésben, példamutatásban.


Mi mindig adtunk a lányomnak, és ma is adok ha úgy adódik.

2015. júl. 26. 08:06
Nem vagy koteles, de a lopkodások megelőzése érdekében tanácsos
2. kisj
2015. júl. 26. 08:02
miért nem akarsz adni neki zsebpénzt?
2015. júl. 26. 08:01
Köteles vagyok e zsebpénzt adni a kamasz gyerekemnek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook