Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Köteles vagyok e zsebpénzt adni a kamasz gyerekemnek? fórum

Köteles vagyok e zsebpénzt adni a kamasz gyerekemnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
97. fincsi5 (válaszként erre: 93. - Muraja)
2015. júl. 27. 15:27
Anyukád magyar...nem?
96. gribedli*** (válaszként erre: 91. - Globus)
2015. júl. 27. 15:26

El is hiszem, jól tetted. Ez egy aduász a kezében, mert nem lesz kötelező csak azért feleségül vennie valakit, hogy legyen már, aki kitakarít rá! Ez nagyobb szabadságot ad neki a választásban, nemcsak párkapcsolatilag, egy csomó dologban a mindennapi életben.


Vannak rettenetesen lusta pasik, akik azért horgonyoznak le egy-egy elviselhetetlen nő mellett, mert nem találnak egy másikat, aki kiganyézik utánuk (bocs a kifejezésért), és ezt tartom a legrosszabb motivációnak. Minél többet tud valaki egyedül is, minél univerzálisabb, annál kevesebb kompromisszumot kell kötnie az életben.


Nálunk is voltak a fiam haverjai között, akik berobbantak a nappaliba, lerúgták a cipőt és elterültek a díványon. Én nem vagyok semminek az elrontója, de betessékeltem őket oda, ahova vihetik a cipőt, kabátot és uzsonna előtt kézmosás. De úgy elgondolkodtam, hogy otthon is ezt csinálják vajon, vagy csak vendégségben? Persze vannak köztük olyanok is, akik illedelmesek, leesik az állam, dicsérem is őket aztán az anyjuknak! :D

95. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Muraja)
2015. júl. 27. 15:15
Ki hordott le? Aki fröcskölődött, csak te voltál, bolhából elefántot...
94. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Unom)
2015. júl. 27. 15:14

:D


Nálunk is munkamegosztás van, és nem tetszik-nemtetszik alapon. De azt is nyíltan megmondtam már, hogy mindez azért is van, hogy ha egyszer elmennek külön lakni tőlünk, akár kolesz, akár albérletbe, ne fulladjanak már bele a koszba, ennyi. Nem tudom elkülöníteni a neveléstől, de nyilván nem direkt csinálom, hogy van tennivaló, nem direkt találok ki nekik dolgokat, hanem menet közben van, és menet közben, aki ott van, megcsinálja.

93. Muraja (válaszként erre: 83. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 15:06
Nem vagyok magyar , magyar a baratom es sokat talkosztam magyarokal . De azert nem kelll hogy ilyen csunyan az embert lehordjak .
2015. júl. 27. 14:53

Nálunk a családban nem volt divat a zsebpénz. Amíg nem dolgoztam, lényegében nem volt egy fillérem sem. Ettôl függetlenül megtanultam a jövedelmemet beosztani, nagy hitelbe sem vertem magamat soha.

A gyermekemnek viszont már óvodás kortól kezdve volt pénzecskéje.

91. globus (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 14:24

Még a fiút is megtanítottam alapvető konyhai munkákra, pedig húzta az orrát eleinte. :) Milyen jól jött neki, amikor külföldön egyedül kellett boldogulnia. Egyetlen koszos göncöt nem hozott haza, mosott, vasalt, főzött magára.

Sosem értettem az anyuci pici gyereke azt csinál, amit akar mentalitású szülőket. Nyáron vendég gyerekek lovagoltak a kutyán, húzták, incselkedtek vele, az anyjuk rájuk nem szólt volna egek kincséért. Még akkor sem, amikor kihuzigált gyomokat szórtak a bográcsban fővő ételre. Mint a csürhe, vágtattak be a szobákba, emeletre fel, ajtókat csapkodva, beszóltak a nagymamának, lesírt róluk a neveletlenség.

Valaki fordítva ül a lovon.

90. eandi78 (válaszként erre: 70. - Tuksika)
2015. júl. 27. 14:23

Pedig a piercing kimaradt...


A fiúk talán nem olyan vészesek, persze ők se olcsók. Nekik kell a márkás cipő, jobb kerékpár, focis szerelés, illetve xbox a menő náluk. Mobilból talán kevésbé igénylik a drága darabokat, de nekik is akad. Ők inkább játszanak mobilon, nem facebookoznak. Ezek inkább korosztálynak megfelelő hobbik. Szexuálisan kicsit később érnek, mint a lányok.

Mi még anno nintendoztunk, filmeket néztünk (vhs-en), moziba mentünk vagy cukrászdába. Ma már a nintendo illetve xbox/ps inkább fiúknak készül a sok lövöldözős és autós játékkal. Talán még a sims, ami kicsit csajos.

89. unom (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 14:17
Én nem nevelési célzattal fogtam be őket, hanem egyszerűen azért, mert egy család vagyunk, mindenki kiveszi a részét a munkából. A nagylányomnak azóta célja, hogy keressen annyit, hogy teljen háztartási alkalmazottra.
88. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 14:15
:D
87. gribedli*** (válaszként erre: 84. - Globus)
2015. júl. 27. 14:13

Annyi baja lesz egy fiúgyereknek, aki besegít a házimunkába, hogy majd a barátnőjét nem nézi ingyencselédnek, a barátnő meg nem győz majd hálálkodni! :DDD


De egy lànynak is nagyon sok baja lesz, ha besegít otthon: kevesebbet fog hülyeségekkel foglalkozni, a szülei örülnek neki, milyen dolgos gyerek, stb. stb. :D

86. fincsi5 (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 14:11
De nem erőszakakolja rá anyuka. Magától meg nem jön rá a gyerek. D
85. gribedli*** (válaszként erre: 82. - Unom)
2015. júl. 27. 14:06
Én más nyelveken sem írok ekkora baromságokat, pedig takarózhatnék azzal, hogy bocsánat, nekem nem ... az anyanyelvem. Aki elrontja a kettős mássalhangzókat, ékezeteket más nyelven, az a sajátján sem jeleskedik, ha megfigyelted, a jó helyesíró más nyelven is az marad a legtöbb esetben, a rossz meg mindig jó kifogásnak használja. Persze, nem tartozik a témához, de olyan nagy kérés átnézni mielőtt elküldi?
84. globus (válaszként erre: 77. - Muraja)
2015. júl. 27. 13:51
Mi baja lenne egy kölyöknek, ha néha besegít a házimunkákba? 3 napig nonstop számítógép előtt ülni olyan korban, amikor leginkább mozogni kellene, éppenhogy nem egészséges. Ez aztán élmény, amire jó visszaemlékezni. Ejha.
83. fincsi5 (válaszként erre: 82. - Unom)
2015. júl. 27. 13:51
De, magyar!
82. unom (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 13:50
Ha jól tudom nem magyar az anyanyelve, ezért ír így.
81. gribedli*** (válaszként erre: 79. - Unom)
2015. júl. 27. 13:44

Én sem. A compjuter és a szysztem az mindent visz:))))


Ha tényleg olyan jó compjuter szysztem felylessztö a fia, talán beállíthatná anyunak a helyesírás ellenőrzőt...

80. gribedli*** (válaszként erre: 77. - Muraja)
2015. júl. 27. 13:40

Igen, van az a komment, amiért én nem ítélem el a sallert. Mikor én voltam 15 és bulizni voltam, pislogtam, hogy az egyik csaj milyen jól el van eresztve, kisebb volt nálunk és sokkal tovább kimaradhatott, plusz egy csomó pénz volt nála és meg is jegyeztem, hogy bár nekünk adtak volna ennyit. Erre ő röhögve válaszolta, hogy neki is csak azért van, mert kicsavarta az anyja kezéből, és le is qrvázta a saját anyját, úgy beszélt róla. És hogy ő addig marad ki este, amíg akar, mert ha az anyja szól neki, "leüti"... Ma is vannak ilyen lányok, biztos vagyok benne. És nem kevésbé megalázó helyzet ez, lehet választani, a gyerek kever le egyet az anyjának, és elfut a villanyszámlára félretett pénzzel, az gyámügyileg oké?


És egyetértek azzal, hogy nehogymár a nyúl vigye a vadászpuskát!

79. unom (válaszként erre: 77. - Muraja)
2015. júl. 27. 13:32
A szép gyerekkor nem azt jelenti, hogy semmi dolga a gyereknek. Ha neked csak ez a szép az a te dolgod, de nem irigylem a gyerekeidet. Nagyon nem.
78. kattyus (válaszként erre: 45. - Muraja)
2015. júl. 27. 13:31
Szerintem te nem vagy normális! Itt szó sincs bántalmazásról!
77. Muraja (válaszként erre: 75. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 13:27

Jo iranyitott saller , brrr meg rossz leirni no ez az ami a meggyalazas es letiporas ! ebben igaza van hogy fel is jelenti mert a jo " indulatbol " adot pofonal magat minösittette le melyen mert igen is az inkompetencijanak megnyilvanyulasa .

En soha ezt a kikapcs meg ez tiltani azt tiltani nem .

80 evek vege fele a fiam 7 -8 iba jart es gen volt a szobajaban compjuter volt hogy penteken be ult es csak hetfön talalkosztam vele ujra . Soha nem korlatosztam semiben forditva mindent megtudtunk egyutt beszelni semiben nem kellet hogy tarjanak vagy ne legyenek öszintek.Ma a emlitett fiam egy nagy bank koncernak a szysztem fejlesztöje . Semi makogas forditva a dialog kösztunk jol muködött maig is emlekeznek arra hogy soha semi hazi munkara befogas nem volt . Szabad akartukbol ha akartak akkor segitattek ezt maig igyekeznek is betartani ha sokszor a parjuk ellenzi . Nem a gyerekek nem szolgak az ök idejuk is megjön legyen szep gyerekoruk hogy legyen egyszer mire visszanezni.

OLvastam egy sporolos maniakus toppikot töled na az meg nekem eleg volt hogy alkosak velemenyt rolad .

76. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 13:08
Megvirradt??? Inkább" jó éjszakát":DDD
75. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Muraja)
2015. júl. 27. 13:05

Légyszi, olvasd el rendesen a fórumot, mielőtt írsz.


Nem igaz, hogy nem volt hozzászokva a pénzhez mert eddig is kapott heti 3000 ft-ot, vagyis durván 15ezerből "nyomorgott" ez a tini havonta.


Mártírkodás? Én is ellene vagyok, de eddig, ilyen kevésből nekem még nem tűnt anyuka egy mártírnak. De hát dolgozik, özvegy, 3 gyerekre visel gondot egyedül. Ezt nem úgy adta elő, hogy mártírkodik, hanem bacca meg, azért azt sem kellene mondani, hogy mindez semmi, néhanapján előfordulhat, hogy ilyen szituban elveszti a türelmét.


Gondolom, a 15 éves lányra ha rá is szólt, hogy el kéne mosogatni vagy valami (csak sejtem), jött a rossz válasz, lehet, hogy el is csattant egy jól irányzott saller, erre a kisasszony gyámüggyel fenyegetőzik.


Én nem taslival nevelek, hanem wifi kikapcs, playstation kikapcs, teló elvesz, ha erre szükség van. De tudod, van az a hangnem, vagy kijelentés, inzultálás, amire bizony meglegyinteném, nem pedig valami PET szülő módjára makognék, hogy: "ezt most komolyan mondtad, tényleg? Mi a baj, kicsim, tényleg azt mondtad, hogy .... vagyok? Szerinted?", és úgy gondolom, hogy ha emiatt elmenne egy gyerek a gyámügyre, mennék is vele és személyesen is elmondanám, hogy s mint van ez a bántalmazás, és kinek mit jelent.


A többi irományodat meg már képtelen vagyok kisilabizálni, de sejtem, hogy teljesen mellébeszélsz. Mielőtt írsz, érdemes a nyitókérdésen túl is elolvasni.

74. fincsi5 (válaszként erre: 68. - Muraja)
2015. júl. 27. 12:57
Feladom, Muraja, kész, nem vitázom, neked mondhatják, hogy megvirradt. :(
73. unom (válaszként erre: 72. - Muraja)
2015. júl. 27. 12:56
Elnézést, félreolvastam.
72. Muraja (válaszként erre: 69. - Unom)
2015. júl. 27. 12:51

Azt irtam pontosan a adoptiv öcsem tette tehat a szofoagado jo tanulo strebar anya fia ...

bOcs nincsenek ekezetek nem könnyu olvasni

71. Tuksika (válaszként erre: 70. - Tuksika)
2015. júl. 27. 12:51
összes = összeg
70. Tuksika (válaszként erre: 58. - Eandi78)
2015. júl. 27. 12:51

"10-ből 8 13-15 éves lány anyagi helyzettől függetlenül előbb vagy utóbb megkapja a következőket: hajfestés, műköröm, min. 100e Ft-os mobil előfizetéssel (többnyire részletre), smink/kozmetikus, fogamzásgátló, ruhák (bár itt vidéken kínai boltban vásárolnak, de sok ruhájuk van), bulik és zsebpénz, ami jobb esetben cigire és piára megy, rosszabb esetben drogra. 10-ből 1 nem kapja meg és lázad. Szintén 1 nem kapja meg és elfogadja, hogy ez a normális értékrend. "


Jézusom, tényleg ez lenne a mai trend?... :( Elég gáz. Én nem tudom mi van a mai (?) gyerekekkel, de 13 évesen én örültem hogy lyuk van a fenekemen és szelel. :) Nem voltunk rossz anyagi helyzetben, de nem is szórták a pénzt a szüleim.

Párom 12 éves unokaöccse meg kábé követeli az 50ezres nemtommi kütyüt, és azt mondja, hogy az az összes "az semmi". Igen? Hát dolgozz meg magad érte, öcsi, meglátjuk mennyi az annyi...

69. unom (válaszként erre: 68. - Muraja)
2015. júl. 27. 12:46
Aki kopogás nélkül megy be a másik szobájába az bunkó, erre ne legyél büszke. A gyerekeknek is joguk van a magánélethez, a te gyerekeiddel szemben is. Vagy más gyerek nem számít, csak a tied?
68. Muraja (válaszként erre: 66. - Fincsi5)
2015. júl. 27. 12:42

Nagyon jol tudom es ismerem a helyzetet , megegyszer - ha az emebr martirnak könyveli ell magat a gyerekei elött akor nem csoda hogy ezt eri ell .

Nagyon jol tudom barhol a vilagon is mind egyedul allo mama nem egy alom De , ha akarja az ember megy ! egy kisseb gyerek falka nevelt igen ök neveltek engem es sokszor volt 3 munka helyem is .Nincs problemas gyerek , csak problemas szulö !

Hogy a masik kettö szofogado ? ja sikerult ököt idöelött megtörni .

Volt egy adoptiv öcsem , sajnos öt az anyam tönkre tette de sajnos ö tönkre tette a harom gyerekenek az eletet . Egyidösek az en gyerekeimel es felelmetes amin mentek vegig . Mai prognoza ? ja az egyik diplomas agrar mernök mosogat angliaban a Londoni repteren , lanya ki szinten mernök korhazban apolo Londonbna . No idaig jutottak el a hagyomanyos nevelesel , hol a önbizalmuk a cipöjukben van -sajnos.

Anno amikor nalom voltak akkor az en gyerekeimet szemtelenek neveszte azert mert megszoltak öt hogy kopogas nelkul rontott be a ket lanya szobajaba .Nem beszelve milyen szörnyu szegyen volt amikor a 12 eves lanyat meg az anyja furdette , akkor igazan kitörtt a pokol mert a kislanya megalzonak vette hogy vendegsegben igy bant vele a bunko anyja.

Hiab magyarasztam ezt nem tudtak megerteni es maig nem ertik nem csoda hogy angliaban sok oda vandoroltol elvveszik a gyereket.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook