Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 321/2008. (XII. 29.) Korm. rendelet, közalkalmazott vagyok D1 kategória, köteles megadni a munkáltatóm a 87.000Ft-ot? fórum

321/2008. (XII. 29.) Korm. rendelet, közalkalmazott vagyok D1 kategória, köteles megadni a munkáltatóm a 87.000Ft-ot? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. okt. 16. 08:58
Köszönöm, de a főnököm megtalálta a törvényt és azt mondta tényleg igazam van, úgyhogy megadja a 87.000-t. Csak kiharcoltam :D köszönöm a válaszokat!
35. mimi10
2009. okt. 16. 08:02

Utána néztem, 79 ezer most a D1 katekoria.

Bár nem tudom, hogy hogy csinálták ezt mikor 87 ezer van a neten a tábla szerin.

De nálunk is 79 ezer.

34. mimi10
2009. okt. 15. 20:59

Persze örül az ember annak, hogy van munkája, főleg a mai világba.Mindig a közalkalmazottakat piszkálják, rajtuk húznak legelőször.

Pedig, hány embert elküldtek már de vezető még mindig annyi amennyi volt azok között is rendet kellene már tenni.

Vállalkozásoknál, most már nem csak dolgozókat tesznek lapátra hanem vezetőket is.

Az állami szférába is ráférne már egy ilyen lehet hogy többet meglehetne takarítani és a munka is meg lenne csinálva.

2009. okt. 15. 20:44
Én pénzügyi előadóként lettem felvéve. Irodán dolgozom,rám is mindent rám tukmálnak, pláne akik már régóta ott dolgoznak. Addig örülök neki, amíg újat tanulok, de ha már a saját munkám rovására megy a sok plusz meló, azt utálom....nem szabad feladni. Én mindig egyik barátnőmet biztatom, ő is ezt a sulit elvégezte és nem talált 2007 júliusa óta semmi melót. Mondtam neki, hogy adjon le rengeteg önéletrajzot, én jártam Pestet, amúgy Ceglédi voltam, neten vagy 70-80 önéletrajzot leadtam, de szinte csak az MLM-es melósok kerestek meg
2009. okt. 15. 20:39
Amúgy sztem nagyon nagy szerencsém volt, még ha csak ennyi bérért is. Érettségi után maradtam ötödéven leraktam gazdasági elemző és szakstatisztikai ügyintéző okj-s sulit, 2007-júniusba vége lett a sulinak, rengeteg önéletrajzot leadtam, és augusztus elején ennél a cégnél mondták, hogy pénzügyi előadóként feltudnának venni. Örültem neki, első munkahely, aztán ahogy kicsit kerestem, levelezős sulira jelentkeztem ZMNE pénzügy-számvitel, még másfél év ha minden ok és megvan a diploma, ha egyáltalán érni fogok vele vmit. Amúgy aztán gondolkozom a mérlegképes elvégzésén is, csak diploma megszerzése után lehet.
2009. okt. 15. 20:33

Irigyellek Titeket, hogy van munkahelyetek! Én azt hittem a korom miatt nem találok semmit. Igaz az é szakmám titkárnő, ez meg olyan hogy boldog boldogtalanra rá lehet bízni :S

Erika, neked hogy sikerült összehozni? Végzettség kellett hozzá?

A könyvelő is nagyon jó, szerintem az még viszonylag biztos munkakör és állást is hirdetnek gyakran.

Most néztem az mü-i kp. honlapján az álláskeresőket, legtöbben 4-5 szakmával keresnek munkát. Tanulnék én is, csak ugye a 2. tól már fizetni kell mindért.

2009. okt. 15. 20:25
de kis kedvesek! A mi cégünknél még nem állunk így de a főnök is új, az előző főnök ragaszkodott az alkalmazottaihoz. Ő nem igazán, hamar kirugja aki nem tettszik, hát...lehet mégse kellene ezzel a bér témával nyaggatnom, mert pórul járok.
29. mimi10
2009. okt. 15. 20:20
Azt találták ki, hogy a munkaidőt lerövidítik 6 órára, ugye ezzel a pénzünket is leveszik, de a munkát nem csökkenti, azt mondja nem kell bent lenned azt csinálsz amit akarsz de határidőre legyél kész, és persze el lehet menni, 100 várnak a helyedre, 2002 óta nem volt fizetés emelés.
28. mimi10 (válaszként erre: 26. - 0bb4e611e5)
2009. okt. 15. 20:14
plusz pénzeket most el lehet felejteni mondom nagyon nagy gáz van, nincs pénz, még bérekre se nagyon.
27. mimi10 (válaszként erre: 24. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 15. 20:11
Szerintem igen de nem vagyok profi ebben nem munkaügyes vagyok hanem könyvelő.pontos infókhoz utána kell kérdeznem.
2009. okt. 15. 20:11
Én úgy tudom, ha vállalatnál dolgoztál középfokú végzettséged van akkor lehetsz te 50 éves is akkor D1 be tesz, de ha dolgoztál már előtte közszférába pl 6 évet, akkor d2-vagy d3 , mert 3 évente lépsz fel egyet. Engem házipénztárba vettek fel, de már egy másik emberét aki elment a cégtől az ő munkáját is én végzem+egyéb apróságokat is rámaggatnak. Mondtam a főnöknek hogy mivel más ember helyett is dolgozok mostmár az ő bérét megspórolják, mert elment a cégtől,ezért adhatna egy kis plusszt, akkor mondta megint, hogy örüljek, hogy van munkahelyem.
2009. okt. 15. 20:10
Az életkor akkor akár felmondási indok is lehet, ha a cég éppen spórol. Ha felvesz egy pályakezdőt megint kevesebbet kell fizetni.. ráadásul a mü kp-től még támogatást is bezsebelhet érte. Te jó ég milyen világot élünk!! Az érdekek mozgatnak mindent, az ember lánya csak rabszolga. Ha pályakezdő akkor azért nem alkalmazzák, mert hátha szül, ha kisgyerekes anyuka akkor azért, ha idős akkor meg azért. Megérjük, hogy csak férfiakat vesznek fel dolgozni.
24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 22. - Mimi10)
2009. okt. 15. 20:06
Általában így van, de egy ismerősöm pl 28 évesen kezdett el dolgozni tehát totál pályakezdő! Pedig a korából kifolyólag mindenki azt hinné, hogy már x év munkaviszony van a háta mögött. Akkor ő a kora ellenére is a minimumot keresi?
2009. okt. 15. 20:03
Ő meg nem tehet semmit, mert egy szót mer szólni már az utcán találja magát.
22. mimi10 (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 15. 20:02
Az életkor úgy számít, hogy hány éves munkaviszonyod van ugye minél idősebb valaki annál több.
2009. okt. 15. 20:02
Sajnos így van :( Gyakorlatilag én is hiába járok levelezőre (ráadásul fizetős) mert simán ki lehet váltani egy okj-val ami olcsóbb. ha egyáltalán vesz fel ilyenekre embert, mert azt látom a válság miatt inkább 1 emberre bízzák 4-5 személy munkáját mert ez az olcsó.
2009. okt. 15. 19:56
Hamarosan mi fizetünk hogy dolgozhassunk!
2009. okt. 15. 19:55
Köszönöm szépen, mondjuk biztos ki bírja vhogy magyarázni, ha nem akarja megadni, pl.válság :( Csak már nagyon elgondolkoztam rajta, hogy soha ne mondjam meg az igazamat, mert ha már vmi nem tettszik neki, akkor rögtön jön ezzel a mondattal, hogy örüljek, hogy van munkahelyem. Lehet nem kellene kihúznom nála a gyufát, pedig mindig mindent megcsinálok, még más helyett is, persze fiatalabbra rá tudják pakolni a melót. Most jól kipanaszkodtam magam, tudom nem csak én vagyok egyedül ezzel a problémával, mindenhol megy az igazságtalanság. Na mind1....bele kell törődni. De azért köszönöm a válaszokat+még várok majd biztatókat is :D
18. mimi10
2009. okt. 15. 19:51
Sajnos egyre rosszabb a helyzet, a 2010 es költségvetés egyenesen rémisztő, minden intézményre 10-20% os spórolást akarnak rákényszeríteni, De már nincs miből.Csak béreken lehet spórolni.
17. mimi10
2009. okt. 15. 19:48
Holnapra pontosabban utánanézek.
2009. okt. 15. 19:40
Még semmi konkrétat nem mondott a főnök, két hónapja kérdezgetem, hogy átnézte-e már a táblákat amit leadtam neki, de mindig leráz vmi szöveggel, hogy most nem ér rá vele foglalkozni ( persze ha az ő béréről van szó akkor már másképp áll hozzá) na mind1, csak felháborít. A kis embereknek soha nem lesz szavuk :( Nyaggattam most a bérszámfejtőt is aki nem is ért hozzá, na ma leültek beszélni a főnökkel, holnap folytatják, de eddig semmi biztatót nem mondott. Amúgy levelezősön fősulira járok amilyen kis rendes a főnököm akkor se fog F kategóriába rakni, mondván középfokú végzettség is elég az én munkavégzésemhez.
15. mimi10
2009. okt. 15. 19:37

persze rajta van a neten csak írd be a keresőbe közalkalmazotti bértábla 2009, feladja a köztisztviselőit is és a közalkalmazottat is.

Életkor és iskolai végzettség is számít,

2009. okt. 15. 19:36
szerintem is jár! Már a vállalkozók is ezt alkalmazzák azoknál a betöltendö állásoknál, ahol középfokú végzettség szükséges. Tudom, mert a hugoméknak vállalkozásuk van.
2009. okt. 15. 19:34
Életkortól hogy függ? Minél idősebb annál többet kap?
2009. okt. 15. 19:34
Ezt a bértáblát meg lehet nézni számszerűen, hogy hol mennyi a netto-bruttó bér?
11. mimi10
2009. okt. 15. 19:32
A főnököd mit mond miért nem jár?
10. mimi10
2009. okt. 15. 19:29
A bértábla szerint én is azt mondom ,hogy jár de az lehet, hogy nem tudja a költségvetésből kigazdálkodni, vagy nem kapott rá előirányzatot,és így kifizetni se. Van olyan is, hogy valaki suli elvégzése miatt másik kategóriába lepett volna de nem tudták átléptetni mert nincs rá pénz ez lesz most már, nincs rá pénz nem kapod meg a járandóságod.
2009. okt. 15. 19:22
Csak sajnos az a baj, hogy ő is kezdő. Most tette le a vizsgáját és minden egyes kérdéssel a főnökhöz megy, amúgy mindenki ki van rá akadva, hogy rakhattak ide egy olyat aki nem tud semmit. Mondjuk én megértem, hogy majd a gyakorlattal rázódik bele, csak nincs olyan aki biztosat tudna mondani.
2009. okt. 15. 19:18
Most néztem a neten a bértáblát, szerintem vedd fel a kapcsolatot a munkaügyi előadóval aki intézi a munkaügyi dolgaitokat.
2009. okt. 15. 19:18
Ez a törvény írta a változást 321/2008. (XII. 29. ) Korm. rendelet, végülis 2009. január óta változott, csak én most találtam rá a törvényre, meg eszembe se jutott volna, csak pár munkatársam aki ugyanebbe a kategóriába van ők hívták fel a figyelmemet. De azért köszönöm, ha utánnanézel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook