Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Körte" alakúak, nektek hogyan sikerül lefogyni? fórum

"Körte" alakúak, nektek hogyan sikerül lefogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. aug. 31. 08:53
Köszönöm! :)
2015. aug. 30. 08:18
A 6:50 percnél kezdődik a time lapse video, de ha tudsz angolul, azért hallgasd meg azt is, amit előtte és utána mond, mert jókat mond. Több videot is készített, amiket cikként le is ír a weboldalán, nagyon lényegretörő és meggyőző stílusa van. A nők félnek a súlyzóktól, amit a videon látsz, az az átalakulás nagy súlyzó-kevés ismétlésnek köszönhető, sőt, van videója, ahol bemutatja, hogy ő hogy csinálja az előrefőzést, de 2 órát 2 percbe felgyorsít, jó nézni, én is ezt csinálom amúgy, de immár vegán változatban (előtte csirke/zöldség, rizs) már évek óta így csinálom a kajámat, marad idő egy csomó mindenre.
2015. aug. 30. 08:03
36. gribedli*** (válaszként erre: 34. - 408020f45e)
2015. aug. 30. 07:58

Azért mondtam, hogy drasztikus, mert egy magas fehérjetartalmú étrend, gyakorlatilag szinte csak fehérje és zöldség, de egyébként én normálisnak tartom, csak úgy általában az átlagember nem.


Van neki valahol egy time lapse videoja is, de most nem találom, nagyon inspiráló. Mivel ő is, ahogy mondod, amikor hízik, rögtön oda, látványosabb, amikor lemegy onnan a felesleg. A time lapse videohoz 2 lábnyomot ragaszt a földre, hogy mindig ugyanoda, ugyanabba a pózba álljon. A fényképezőgépet is egy adott helyre teszi, és mindennap kattint egy fotót. 6 hét után egy programmal videót készít belőle, csak úgy olvad a zsír és formásodik a popsi!:D


Nagyon inspiráló, megkeresem neked, de nem tudom, hova mentettem.

35. 408020f45e (válaszként erre: 34. - 408020f45e)
2015. aug. 30. 02:22

Na ő csupa izom! A körtéknek valahogy a csípő izületük más egy kicsit, a combcsont valahogy kifelé áll és ezért van az, hogy akármennyire sovány is valaki, az arányok megmaradnak. Ha meg hajlamos a hízásra, akkor a legelső kilók oda rakodnak fel. Na és persze onnan tud legutoljára lemenni valamennyi.

Bár valóban helyi fogyás nincs, de vannak olyan mozgásformák, amik segíthetnek.

Kitartónak kell lennem nekem is, hogy valamilyen eredményt elérjek.

34. 408020f45e (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2015. aug. 30. 02:14

Köszönöm, de a drasztikus diétáktól félek. :)

De a képeket megnézem:)

33. 408020f45e (válaszként erre: 23. - 25800e2d09)
2015. aug. 30. 02:10
Köszönöm! :) Az összeérés alatt a járás közben kidörzsölődést értem, a meleg miatt. Ez elég kellemetlen tud lenni.
32. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Cippora)
2015. aug. 26. 10:04
Liu jo-t azért írtam, hogy ha látod, jusson eszedbe, bár nem tudom, hogy kapható-e otthon is. Szerintem ha kevés helyen is, de valószínű, hogy igen.
31. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Cippora)
2015. aug. 26. 10:02

Nem tudom, hogy még dolgozik-e, végülis 2 gyereke van, meg már 40, nem hiszem, hogy még kifutózik. Igen, ő homokóra. Ne csak azt nézd, hogy vékony, mert maga a forma lehet vékony nőn is vagy moletten, pl én 85-60-87 vagyok és ez is homokóra de vékony. Míg homokóra az is, ha valakinek 110-es csípője/melle van és ehhez 70-es dereka, meg.


Kate Moss a többi modellhez képest alacsonyabb de ő is fenékre hízós és amikor nagyon vékony volt, akkor is megvolt az a különbség a csípő és a dereka között, amitől ő megtestesítette Calvin Klein számára a tökéletes "reklámfelületet" a nőies nadrágokhoz:D

30. Cippora (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2015. aug. 26. 09:47

Kate moss homokóra alkat? Te jó ég,akkor én tényleg nem vagyok képben :D

Köszi az infókat,Liu Jo-ról nem is hallottam,kapható itthon?

29. Cippora (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2015. aug. 26. 09:39

Ennyire nem vagyok szakértő a témában :D

De szerintem nincsenek nem széles vállaim,bár annyira szélesnek sem mondanám.

Te honnan tudod ezt ilyen jól?

28. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Cippora)
2015. aug. 25. 17:48

Én homokóra vagyok, de nekem is ugyanez a bajom minden nadrággal, hogy derékban bő, ha feljön csípőben. Sőt, nekem a levis 501 volt még külön "ellenségem", mert ahhoz még vastag comb is kellett volna, meg rövid csípő, úgy értem, nekem még magasan is van a derekam, szóval ha jó is lett volna mindenhol, akkor is csípőnaci lett volna, amikor még nem volt divat a csípőnaci.


Kimondottan körte vagy homokóra fazonra szerintem a Calvin Klein gyárt jókat, lásd Kate Moss volt mindig a legfoglalkoztatottabb modelljük, mert klasszikus homokóra alkat. És a CK magasabb derékra is jó. Másik kedvencem a Liu Jo (bottom up collection) mert rugalmas anyagból vannak, kihangsúlyozzák, kerekebbnek mutatják a popsit, és még a benetton 5zsebes klasszik farmerje, amit minden színben kapni, ez is bevált. Ezeket, amiket felsoroltam, soha nem kellett még igazítani, annyira szépen szabottak nekünk és jól simulnak.


Szerintem ahhoz képest, hogy a 90-60-90 úgy van elkönyvelve, hogy milyen jó, ehhez képest ehhez az alkathoz nem gyártanak semmit. Mindent talál magának a nagyhasú és lapos seggű nő, de a homokóra/körte nagyon sokat kell, hogy keresgéljen, próbálgasson, mert nekik nagyon kevés áll rendelkezésükre. Vagy többet költ, mert a nagyobb márkák már csinálnak, de többe is kerül.

27. gribedli*** (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2015. aug. 25. 17:34
Gratula, nem vagy vastag, pont jó, izmos:D
26. gribedli*** (válaszként erre: 4. - 408020f45e)
2015. aug. 25. 17:32

Nincs helyi fogyás, de szerintem nem olyan rossz a körte alkat. Ha kitartóan edzenél vállra is, és hátizomra, szépen kiegyenlíthetnéd a különbséget. Nem kis meló de nem is olyan nehéz, hogy meg se próbáld.


Jellemző sok körte alakkal rendelkező nőre, hogy mivel csak csípő-fenékre rakódik a felesleg és combra, ők ezt edzik legtöbbet. De mivel nincs helyi fogyás, csak méginkább erősödik az a zóna és amikor fogynak, még világosabban látszik a különbség a felsőtest és az alsótest között. Ha viszont egészben gondolkodsz és felülre is edzel, akkor szép harmonikus leszel:)


Kristin Shaffer egy tipikus körte alkatú, nem is fiatal bikini modell, keress rá néhány képére, és a kutya nem mondja meg, hogy ő körte. Csinos, nőcis:))) Ha érdekel, leírom a diétáját, ő ezt 6 hétig szokta követni (kicsit drasztikus).

25. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Főnix01)
2015. aug. 25. 17:23
Ezzel egyetértek, a vékony derék és széles csípő vonzó, ezért a homokóra és a körte szerencsésebb alkat, mint az alma. Meg az első kettő egészségesebb is, mert nem hízik hasra, vagyis kevésbé hajlamos a szív és érrendszeri betegségekre.
24. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Cippora)
2015. aug. 25. 17:20
Ezt nem értem. Hogy leszel homokóra alkat, ha megcsináltatod a ciciket? A vállad nem lesz szélesebb. A homokóra alkat egy X forma, vagyis nemcsak a mellmérettől az. Megmaradsz körte, csak nagyobb mellekkel.
23. 25800e2d09 (válaszként erre: 20. - 408020f45e)
2015. aug. 25. 15:43
Nekem nemigen ér össze még. Mármint úgy zavaróan. Szurkolok hogy szoknyázhass mihamarabb :D
22. 25800e2d09 (válaszként erre: 21. - JJnew)
2015. aug. 25. 15:41
Per pill 62 cm... 178 centi és 71 kiló. De 56 centisnek én pl örülnék már :D én ennek ellenére szeretem a skinny fazont mert kényelmes
21. JJnew
2015. aug. 25. 13:04

En ugyan "homokora" vagyok (100cm mell, 73 cm derek es 94 csipo)... DE A COMBOM 56 centi!

Nekem a "boyfriend" fazonu nadragok allnak jol.

Szerintem akinek nagy a combja annak nagy marad sajnos. Ha kulso combon van a zsir azt le lehet szivni de belso combrol nem erdemes.

Nektek hany centis a combotok?

170 centi es 68 kilo itt.

20. 408020f45e (válaszként erre: 19. - 25800e2d09)
2015. aug. 25. 12:43

Most, hogy pár kiló visszajött én megint nadrágozok. Pedig jó érzés volt szoknyában, nyári ruhában. De az a helyzet, hogy ez tolódik a jövő nyárra, mert amíg a combom összeér és a melegben dörzsölődik, ez nem valami kellemes.

Dolgozom rajta, hogy minél előbb szoknya jöhessen nekem is! :)

2015. aug. 22. 15:57
kezdtem átszokni a ruhákra szoknyákra (ami a nyarat illeti :) maxiruhám is van. szeretem őket, egyrészt az "ínséges időkben" ápol és eltakar másrészt meg azt emeli ki amit fontosnak tartok :)
2015. aug. 22. 15:19

Akkor nem vagyok egyedül :D


Én a csípő fazont szeretem,abból még akkor talán jobban találni mint az aki a magasabb derekút szereti.De jártam már úgy nem egyszer,hogy a nadrág jó lett volna,csak bokalengetős volt,mert rövid.Mondjuk ezt nem értem mert azért a 173 cm-el nem hiszem,hogy olyan kirívóan magas lennék...farmernél még nem volt ilyen gond.

17. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - Cippora)
2015. aug. 22. 14:32
Nálad a pont... nálam még rájön hogy a 178 centimbez (per pill 70 kiló) viszonylag hosszú lábak is tartoznak.. na körte alkatra és hosszú lábra... fel van adva a lecke... kb 2 hónap mire EGY nadrágot találok... mert persze mind csípő.. de abból meg kint van a valagam mert ugye az anyagot felveszi a popóm... a magas derekú meg eláll derékban.. most is vettem egy magasabb derekú jegging-et és anyámnak adtam mert nekem combban szűk volt derékban meg nagy...
16. 408020f45e (válaszként erre: 15. - Cippora)
2015. aug. 22. 14:00

Ugyanebben vagyok! Te jó ég! Végre valaki, aki megérti miben vagyok! :))))))

Én nem régiben a Vögelében vettem farmert. Rengeteget felpróbáltam, mire ezt megtaláltam. De a dereka hátul ennek is bő volt, de mivel egyébként teljesen jó lett, megvettem és varrónővel bevetettem hátul. Egy ezresért gyönyörűen megcsinálta! :) Sonja márkanévre hallgat. Nagyon örülök neki, de tudom addig fogom ezt is hordani, amíg a belső combján rongyos nem lesz. Én szeretem a magas derekú farmereket. A fiam anno császáros volt és azóta nem szeretem a csípőnadrágot és a fehérneműben a bikini fazont sem. Ma már úgy tudom keresztben vágnak, nekem hosszában van még és az pontosan keresztezi és nagyon zavaró. de ami a poén: a napokban szintén elmentünk a Vögelébe, hogy veszek egy másik gatyót is, legyen csere. De NEM VOLT!!! Óriási leárazások, 30-70%, kifosztva minden, szóval most megint itt állok egy nadrággal és hordom, amíg tudom.

Szóval nehéz ügy. :) Én rendszeresen járom a turikat is, mert érdekes módon már többször sikerült kifognom Levis-t, magas derekút. De amikor elmentem a a Levis üzletbe és mutattam, hogy ilyent és ekkorát keresek, nagyon csodálkoztak, hogy olyan márpedig nincs! Mondtam, nézzék meg, itt van rajtam! Szóval érdekes!

15. Cippora (válaszként erre: 14. - Főnix01)
2015. aug. 22. 13:42

Egyáltalán nem vagyok nagyon sovány,tudom hogy ehhez a magassághoz ez a kiló kevésnek tűnik,de ha élőben látnál,látnád,hogy nem vagyok deszka,bugyiból pl. még mindig L-es kell (ami érdekes mert nadrágból meg M-es) kifejezetten széles,kerek nagyobb fenekem van (és az sajnos nem izom) biztos nem látszanék alul ilyen erősnek ha felül teltebb lennék,de hát nem vagyok....

Egyébként ti találtok magatokra nadrágot? Én ettől vagyok még kiakadva,mert ami fenékben,meg combban jó,az derékban,hasban nagyon eláll,hiába az öv,tök jó lenne ha találnék olyan farmert ami mindenhol passzos.Ami meg a derekánál jó lenne,az kb. combközépig jön fel :D Ha találok olyat ami jó,azt addig hordom míg le nem szakad rólam...

Nem nagyon edzek felső testre tudom hogy kellene,de a kritikusabb részekre igyekszem koncentrálni.

14. főnix01 (válaszként erre: 13. - Cippora)
2015. aug. 21. 23:33

Szia! A màsik èrv, hogy mièrt mèg ez az egyik legjobb alkat, mert tetszik a màsik nemnek! Ès szerintem is jobb ez a tìpus. Ott vannak, akik a hasukra hìznak vagy a hàtukra ès vàllukra.

Te nagyon sovàny lehetsz! Szoktàl vàllra edzeni?

2015. aug. 21. 23:01

Én is körte alkat vagyok,pici (75B) cicikkel,nagyon vékony derékkal,lapos hassal,és ehhez képest jóval erősebb combokkal,fenékkel.

173 cm vagyok,és mostanában 52-54 kg,de a körte forma megmaradt,meg is fog,max ha megcsináltatom a cicimet akkor tipikus homokóra alkat leszek.Nekem a kaja nem gáz,abban bármit bevállalok,inkább azt utálom,hogy ha edzek szépen feszesedek (mondjuk a belső combom szerintem soha nem lesz tökéletes) de most pl 2 hete nem edzek egy műtét miatt,és rögtön puhább vagyok...de talán jobban járunk mint akik hasra híznak,onnan még nehezebben megy le ahogy hallom ismerősöktől...

2015. aug. 21. 20:45

Köszönöm Vanessza, pink habroló, WingedScouge a tanácsokat. Főnix te igazán, nekem úgy tűnik, sovány vagy már:)

Valamennyire megnyugodtam, mert látom ti is nagyon küzdötök, mint "körték".

Az is világos lett, hogy nem elég az a mozgás, amit csinálok. A tietekhez képest csak tingli-tangli. Bele kell húznom az eredmény elérése érdekében. Most még elsősorban fogyni akarok, aztán jöhet az erősítés.

Az étkezésben a szétválasztó diéta jött be nekem eddig. :) De már módosítottam sok mindent. Tönköly búzalisztet használok, kókuszzsírt, olíva olajat. Nem eszek fehér lisztből készült dolgokat, rizsből a barnát, de csak ritkán. Visszafogom az édességeket, nem eszem cukros dolgot. Csokiból a magas %-ú ét, abból is ritkán. Amit még észre vettem, hogy a tejes dolgok felfújnak és ég a gyomrom, ha sajtot eszek. Ezeket minimálisra fogtam, csak a reggeli kávémba löttyintek a 1,5%-osból. Fehérjét a tojás, baromfi hús, hal adják.

Hát belehúzok, a mozgáson kell sokat javítanom.

Ha kérdésem lesz priviben kérdezhetek majd tőletek? Köszönöm még egyszer, erőt adtatok! :)

2015. aug. 21. 18:10

Èn is erőteljes körte vagyok. Nekem a cicim is kicsi.

De minimàlis szènhidràt-elvonàssal sikerül faragni. Edzek is heti hàromszor pèntek Enikőre. Fizikai munkàt vègzek, mostansàg enni sincs időm. Kicsit lötyög a fenekem. 100 centiről indultam. Most -10 kilònàl tartok, ès 92,9 cm a csìpőm. A combbombòl megy nagyon nehezen le. De most màr sokkal arànyosabb. Ja, 172 cm vagyok ès 58 kg.

2015. aug. 21. 17:04
Ja és heti 3 max 4 nap edzés. 1 mozgós 1 pihenő nap.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook