Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kóros szőrösödés nőknél fórum

Kóros szőrösödés nőknél (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. fairy78 (válaszként erre: 40. - Youlcsi)
2009. jún. 4. 16:27
Ja bocs, most látom, hogy kaptál. Hogy sikerült "kiharcolni"?
41. fairy78 (válaszként erre: 40. - Youlcsi)
2009. jún. 4. 16:25

Nem a 3. napon voltam, akkor már majdnem 3 hónapja nem jött meg, viszont a vizsgálat másnapján igen. Gondolom ez is számít.


Az édességet én is nagyon szeretem, viszont nekem van egy szubklinikus evészavarom, ez "segít" a dolgot kordában tartani :) Meg az, hogy tapasztalatból tudom, ha megeszem, utána nem lesz jó, ezért inkább megállom. Mostanában már egészen megszoktam és nem is kívánom annyira, mint régen.


Te kaptál metformint?

40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Fairy78)
2009. jún. 4. 15:22

biztosan van ref.értéke, de azt nem tudom, hogy mennyi.


a hormonoknál pedig számít az is, hogy hanyadik ciklusnapon voltál (3.-on kell az arányt nézni)


az IR tüneteihez nem tudok hozzászólni. max annyit, hogy én állandóan ennék, és leginkább csokit :) de nálam egyébként nem volt kimutatható az IR, de ez köszönhető volt annak is, hogy a vércukrom nem az elvárt szerint alakult (60. percben volt a legalacsonyabb :))

39. fairy78 (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2009. jún. 4. 15:12

Köszi!


Az LH 2,2 az FSH 3,1 tehát nagyjából egyforma, ahogy a papírból kiveszem, kizárólag ez alapján zárta ki a PCO-t. Februárban viszont a nőgyógyász 12,6-os LH-t és 6,7-es FSH-t mért, ő küldött az endokrinológushoz, de nem emiatt, hanem a 15,8-as TSH miatt.


Akkor a 60perces és 120perces inzulinnak nincs is referenciatartománya, csak az arányokat kell nézni?


Egyébként az IR-nek szerintem megvannak nálam a tünetei, kb. 10 éve úgy táplálkozom, hogy egyszerre csak nagyon keveset - meg is szólnak érte mindig. Ha mégis többet eszem, mint szoktam, (de még így is kevesebbet, mint mások), akkor furcsán érzem magam és szinte azonnal újra éhes leszek.

2009. jún. 4. 09:29

fairy!

még a hormonoknál nézd meg az lh-t és az fsh értékeidet! pcos-ben ezek értéke általában normális, viszont egymáshoz viszonyított arányuk 1-nél magasabb (normál esetben az aránynak 1 körülinek kell lennie)

37. youlcsi (válaszként erre: 36. - Fairy78)
2009. jún. 4. 09:26

szia!

ez bizony insulin-rezisztencia!!! a ref-tartomány az éhgyomria vonatkozik, de IR-ről van szó, ha a 120 perces eredmény több mint 5x-öse az éhominak. ha endokrinológus nem is mond rá semmit, akkor menj el diabetológiára (csak halkan suttogom, hogy ezek az eredmények alapján egy normális nőgyógyász vagy háziorvos is felírja a metformint).

2009. jún. 4. 08:40

Kedves youlcsi és mindenki!


Segítségeteket szeretném kérni a cukorterheléses vizsgálatom eredményének értelmezésében. A történetem röviden: több mint 10 éve járok orvosokhoz, mert ha nem szedek fogamzásgátlót, nagyon ritkán menstruálok (előtte volt egy abortuszom). A hormoneredményeim általában jók voltak, vagy csak kis eltérést mutattak. Legutóbb egy endokrinológus PCO-ra gyanakodott a tüneteim alapján: rendszertelen mensturáció, pattanások (csak a Diane tüntette el, utána persze visszajött), ultrahang alapján az egyik nőgyógyász szerint cisztás a petefészkem, a másik szerint nem. Szőrösödés is van, de azt sajnos nem mondtam el az orvosnak, mert szégyelltem. Pedig nem is annyira vészes, mint amiket ti írtatok. Szóval az endokrinológus csináltatott hormonvizsgálatokat és cukorterhelést, majd közölte, hogy az eredményeim teljesen rendben vannak, ez mégsem PCO (illetve korábban kiderült, hogy a pajzsmirigyem alulműködik, erre kaptam gyógyszert és megállapította, hogy a gyógyszer használt. További kérdés egyébként, hogy mitől rossz a pajzsmirigyem, mert autoimmun betegségem nincs – anyukámnak viszont van). Otthon viszont elkezdtem bogarászni a leletemet és nagyon gyanúsnak találom az inzulin eredményeimet:

0 perc: 6,99 uU/mL

60 perc: 43,7 uU/mL

120 perc: 60,52 uU/mL

A referenciatartomány: 2,6-24,9 de az nem derül ki, hogy ez csak a 0 percesre vonatkozik, vagy a többire is. A cukorértékeim: 5,5 7,8 6,9.

Már összekerestem az egész internetet, de nem találtam adatokat arról, hogy milyen inzulinértékek normálisak. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Azt is észrevettem otthon, hogy a Prolaktin magas, a DHEAS pedig alacsony, ami nagyon fura – ezekről sem tett említést az orvos…

(Bocsánat, mégsem sikerült rövidre)

Köszi!

35. Szisz24 (válaszként erre: 34. - Youlcsi)
2009. jún. 4. 06:54
Köszi szépen:)
34. youlcsi (válaszként erre: 33. - Szisz24)
2009. jún. 3. 19:22
cukorterhelés (laborpapíron még lehet a neve ogtt is), de nem csupán a vércukrot nézik, hanem az inzulin alakulását is. pcos-ben ugyanis a vércukor a terhelésre általában normális szokott lenni, viszont a terhelt inzulin magas (sokszorosan) = inzulin rezisztencia.
2009. jún. 3. 17:46

Szia youlcsi.

Milyen az az inzulinos terhelés?

2009. jún. 3. 07:28
Még nem 2 hét múlva megyek.De "remélem" h tényleg ettől van mert már elegem van a sok vizsgálatból.Pedig egy éve az androgénszintem még teljesen normális volt viszont már akkor is jelentkezett a szőrösödés.
2009. jún. 2. 22:18
Az androgén okozhatja a szőrösödést, sőt, szerintem nálad valószínű, hogy ez az oka. Orvossal nem beszéltél?
2009. jún. 1. 11:24

Sziasztok.

Egy hónapja voltam vérvételen,androszterondion szintem másfélszerese a megengedett határértéknek(4860,és max 3060 lehetne)szerintetek ez a magas androgénszint okozhatja a fokozott szőrösödést,ami mellesleg egyre dúrvább?Ez a magas androgénszint függ a menstruációtól?Légyszi írjatok!

29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Bberni79)
2009. máj. 26. 16:56
hi! szintén pcos :) meforal 3 hónapja.
2009. máj. 26. 15:55
Sziasztok! Én is ezzel az undormánnyal küzdök. De: PCO-m van. Ez a legfőbb oka. A teszto szintem tökéletes, és szedem a Mercformin Xr 500-at már 1 hónapja. Remélem lesz javulás.........
2009. máj. 26. 07:41

sok sikert hozzá!


azért, ha bejön, írd le... vagyunk még így, akik ezzel küzdenek :)

26. 8dee5e2430 (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2009. máj. 25. 22:51
Én már ebben sem bízom. A legtöbb esetben nem találnak megoldást a szőrösödésre. Most belekezdek a lézeres szőrtelenítésbe, remélem nem csak kidobott pénz lesz az ablakon...
25. youlcsi (válaszként erre: 24. - 8dee5e2430)
2009. máj. 23. 13:57

igazán sajnálom :(

én csak a magam példájából tudtam kiindulni, azért kérdeztem konkrétan az insulin-terhelést.


persze egy jó doki... rá kell magad bízni. ha igazán jó, talál megoldást. egy jó orvos nem ráz le azzal, hogy most már neki sincs fogalma sem, hanem keresgél tovább, vagy ha már tényleg nincs ötlete, akkor továbbküld a megfelelő helyre, ahol tudnak majd segíteni.

2009. máj. 23. 12:57
Szerencsére találtam egy nagyon jó endokrinológust, mindenféle vizsgálatra elküldött, de tényleg rendben vannak a dolgok. Ezért nem tudom, hová fordulhatnék még...De ez a helyzet kezd kibírhatatlan lenni...
23. youlcsi (válaszként erre: 22. - 8dee5e2430)
2009. máj. 21. 20:57
és tényleg minden negatív? hormonok? endokrinológus látott? terheléses insulin esetleg?
2009. máj. 21. 14:45
Én is szőrösödéstől szenvedek egy ideje,minden eredményem rendben van, tehát nem tudom mi lehet a gond. Szedtem a Diane-t, de híztam vagy 10 kg-ot, úgyhogy abba is hagytam. Nekem ez egyébként annyiban segített, hogy gyantázás után vagy 2 hónapig nem nőtt rajtam szőr. Viszont mióta nem szedem, még rosszabb a helyzet mint előtte. Erre egyszerűen nincs megoldás. Mondjuk egy ismerősöm is a Dianet szedte valami Androcur nevű gyógyszerrel kombinálva(ami kemény antiandrogén) és rajta aztán tényleg nem nőtt szőr, persze csak addig amíg abba nem hagyta...
21. 8c3ebf59de (válaszként erre: 15. - Zizzó)
2009. ápr. 26. 08:37
Szia!Hogy vagy mostanság?Nagyon sok a hasonlóság bennünk csak én igy születtem(fekete hajú vagyok)végig szenvedtem agyerek-kamaszkorom,hiába nem zavart rajtam kivül senkit és hiába mondták,hogy milyen tökéletes vagyok,én mutánsnak tartottam magam.8 éve született egy kislányom,attól kezdve fogadtam el magam és vettem fel rövidujjút.
2009. ápr. 3. 19:14

Hali.

Voltam uh-n 2x is de szerencsére negatív.Az orvosom azt mondta h 95%ban nem találják meg a szőrösödés okát.Sztem nálam is ez lesz:(

19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Szisz24)
2009. ápr. 2. 21:51

szia!

a hormonvozsgálatról (vérből) csak annyit, hogy pl pcos-ben gyakran nincsenek a ref.értéktől eltérő eredmények. itt pl a lh/fsh arány az, ami mutatja, hogy baj van a hormonokkal. de ez csak egy példa volt. azt nem tudom, hogy más endokrinológiai betegségnél ilyen előfordul-e.

egyébént a pcos egyik jellemzője a szőrösödés. lehet, hogy megérne csináltatni egy uh-t.

2009. ápr. 2. 19:15

Sziasztok!

Nálam 1éve 1,5éve kezdődött a szőrösödé(18éves vok)először a kezemen majd a combomon a hasamon a melleimen és végül az arcomon is megjelent.Az iskolaorvos külött el az endokrinológiára ,már 1éve vizsgálnak de még semmit sem tudtak megállapítani.Voltam oradexon szupressziós vizsgálaton is,1 hónapja csinálták a synachten terheléses vizsgálatot(az eredményét még nem tom).Amúgy a 'sima'vérvételes hormonvizsgálaton minden rendben volt.Tök jó h megtaláltam ezt az oldalt mert itt legalább bátran lehet róla beszélni,és itt legalább nem mondja senki h örökletes.Attól a falra mászok!Azt olvastam vhol h a mentatea hatásos.Kipróbálta már vki?

2009. márc. 29. 21:16
tuti hormonális gond
16. youlcsi (válaszként erre: 15. - Zizzó)
2009. márc. 29. 21:10

esetelg be kellene próbálkoznod másik endokrinológusnál!

amit leírtál, az nem állapot!

15. Zizzó (válaszként erre: 10. - Kitti27)
2009. márc. 29. 16:22

Szia!

Nálam egy éve kezdődött a szőrösödés.

Abba hagytam egy fogamzásgátlót én onnantól van ez a bajom.

Igaz előtte is talán szőrösebb voltam az átlag lányoknál, de az még elviselhető volt.

Most már az egész testemen kb. 1 centis szőrök vannak. A tenyeremen kívül MINDENHOL.

A mellem között is már gyantázom, vagy epilálom.

Persze nő a bajuszkám, a szakállam. Egyszóval az egész testemen, váll, hát, has, nyak......

Voltam hormonvizsgálaton, de nem mutatott ki semmit sem. Szedtem diane 35-öt, de attól meg majd szét durrant a mellem, meg semmi változás sem volt. Abba hagytam.

Most találtam egy endokrinológus aki nekem is felírta a cypromint. Semmi változás. A legelképzelhetetlenebb helyeken is nő a szőr. Egyszerűen belebolondulok. Tavaly sokat jártam pszichológushoz, mert állandóan kiborultam (persze most is). De már oda sem megyek, mert semmi értelme. És az a borszasztó, hogy mindenki szerint egy szép lány vagyok. Csak senki sem tudja, hogy mi van a ruha alatt.:)

Nem merek ismerkedni, nem akarok menni sehová sem. Teljesen depressziós lettem.

Rettegek a nyártól, hogy hogy fogok leöltözni. Azok a felsők amiket idáig hordtam, hát nem is tudom, hogy fel merem e venni.

Amúgy az epilálás utánra kitaláltam egy dolgot ami után nem gyullad be a szőrtüsző, ezt most próbáltam ki egy pár alkalommal de nagyon bevállt: Sana lábhintőpor.

A lényeg, hogy nem szabad borotválni. Én hálisten nagyon bírom a fájdalmat, és ezáltal az epilátort is.

Kenjétek magatokat testápolóval, mert akkor talán nincs olyan sok szőrbenövés. Egy héten egyszer pedig bőrradírozás valami dörzsis valamivel.

Ja nekem is azt mondták, hogy örököltem. REMEK! Anyám olyan csupasz, hogy öröm ránézni. Meg az egés családomon alig van szőr. Tehát tuti örököltem :)

A végleges szőrtelenítés semmit sem ér szerintem. Csak a felesleges pénzköltés, már annyi helyen olvastam.

Ja és a legrosszabb, hogy a hajam is hullik kb. 5 éve. REngeteg helyen olvastam, hogy a kettő összefüggésben van. De még sincs rá orvosság.

EGy kopasz szőrös ember leszek. Remek!

Csak hogy lehet így élni azt nem tudom.

Vagy elfogadom, vagy....... :(

Kitartás.....

14. ancsos (válaszként erre: 10. - Kitti27)
2009. márc. 19. 21:34

a nődokit leváltanám.

Szerintem mindenképpen indokolt az endokrinológiai vizsgálat és hormonmeghatározás, hogy tudd, mi a kiváltó. A hormonoknál minden-mindennel összefügg, ezért nemigen lehet véleményt mondani konkrét laboreredmények nélkül.

13. ancsos (válaszként erre: 9. - Bridget66)
2009. márc. 19. 21:21
Policisztás ovarium szindróma= sok kis folyadékkal telt ciszta a petefészkekben.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook