Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ezek a vérvételi vizsgálatok jók lesznek endokrinológushoz?: hajhullás és szőrösödés miatt? fórum

Ezek a vérvételi vizsgálatok jók lesznek endokrinológushoz?: hajhullás és szőrösödés miatt? (beszélgetős fórum)

25. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - Opi1)
2012. nov. 8. 12:44

hát, igen... a ciklus 5. és 10 napja között kell levetetni a hormonokat.... amúgy nem sok értelme van....

én se nagyon értem, h miért nem szakorvossal irattatja ki..... magán laborban, vagy 100ezret ott fog hagyni ezekre...... meg sok értelme azért sincs, mert az eredmény ismeretében ki fogja leletezni????? Majd arról is lesz egy fórum itt????

24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2012. nov. 8. 12:41

a 3 pontos nem elég! 5 pontos POGT kell inzulinnal....

+ májfunkció, összkoleszterin, androsztendion

23. Bcicus (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2012. nov. 7. 23:47
még érdemes d vitamin szintet nézetni.
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Erzsike33)
2012. nov. 7. 20:23

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen egyértelmű tünetek esetén nem küldenek a megfelelő szakrendelésre.


Sosem jártam maszek dokinál és mégis mindig kivizsgáltak.


Az viszont tuti, hogy a maszeknál sem fogsz gyorsabban gyógyulni.

2012. nov. 7. 20:08
Helló én nemrég voltam ott a MM-ben a nőgyógyi küldött egy félreértés miatt.Féltem hogy terhes vagyok ő meg azt hitte hogy akarjuk a gyereket.Kérdezgetett, végül beküldött mert ott dolgozik ős is.Szóval a labor kb 9000 volt a fél óra beszélgetés 2 nap múlva, amin elmondták mit jelent az eredmény 12 ezer.És mennem kellett volna dietetikushoz ami kb 8 ezer.és 1 hó múlva megint vizsgálat, stb. Na hát erre már nem mentem vissza.A lényeg azt mondta 15 év múlva cukros lehetek inzulinreciakármi és pco gyanúval küldött be az orvos.Szóval hanem változtatok az életmódot,akkor cukros leszek,de már ajánlják, nem kötelezik csak javasolják a cukor bogyó szedését!Dietetikushoz nem mentem mert terhességi cukrom volt és akkor elmondták mi van.Előtte és azóta sem,csak a terhelésesután kb 3 tizeddel magasabb a határnál.Szóval úgy tudom,ez divatbetegség amit a nődokik szeretnek diagnosztizálni, nekem is kb ezek a vizsgálatok voltak egyébként.A lényeg: menj el a körzetihez ő megmondja mi kell, ha már tényleg úgy gondolod ezek a vizsgálatok és rászánod a pénzt menj, de életmódváltozást, és diétát fognak csak javasolni marha sok összegért.Nemtudom szedsz e fogamzásgátlót a szőrösödés attól is lehet, a hízás is.A hajhullás pedig attól is hogy megfázott a fejed, vagy hasonló.Remélem megírod, mi lett a fejlemény, leírtam történetemet, hogy legalább te ne dobj ki feleslegesen pénzt az ablakon.Várjuk a fejleményeket :)
20. inta (válaszként erre: 19. - Erzsike33)
2012. nov. 7. 17:55
Megértelek, nehéz rászánni az időt meg a pénzt. De van az a pillanat...
19. Erzsike33 (válaszként erre: 18. - Inta)
2012. nov. 7. 17:49

Köszönöm szépen:)

Én is nagyon remélem,mert teljesen el vagyok keseredve.Én vagyok a hülye mert már rég el kellett volna járnom az orvost,de sajnáltam a pénzt....de mától nem fogok.

18. inta (válaszként erre: 17. - Erzsike33)
2012. nov. 7. 17:40

Sok sikert!

Remélem, megoldódik a problémád!

2012. nov. 7. 17:38

Persze,igen:)

Holnap fel fogom hívni az orvost,és gyorsan s.o.s-be kérek időpontot,remélem mi hamarabb fogok kapni.

16. inta
2012. nov. 7. 17:31

Hát vagy ezt is csinálhatod, orvos helyett internetezőkre hallgatsz, kikérsz egy raklap pénzért egy csomó talán felesleges vizsgálatot, és lehet, hogy nem lesz közte, amit az endokrinológus akar.

De te tudod.

Azt csak úgy leírom, hogy amikor nekem mindössze TSH-t, FT3-at és 4-et néztek, meg D-vitamint, az 19 ezer Ft volt. A 3 pontos cukorterhelés egy másik 10-es. A tarifa nyilván mindenhol más, de mivel nem beutalóval mész, szerintem nem mindegy, hogy mit csináltatsz meg feleslegesen, és esetleg mit nem csináltatsz meg, pedig kellene.

2012. nov. 7. 17:30

Hjajjj de ki vagyok már,el sem hiszitek mennyire.

Hajam nincs,hízok és szőrösödök mint az állat:( azt sem tudom merre induljak,vagy egyéb más.

A Mensmentisbe akarok menni Tűű dokihoz egyébként.

2012. nov. 7. 17:25

Az a baj,ha elmész,vagy kifosz egy olyan dokit,aki beletojik és nem kér semmit,csak a türelmedet,vagy nagy szerencsével belenyúlsz egy lelkiismeretes és a problémádban jártas dokiba,viszont az is idő,mire eljutsz hozzá.

Én azt mondom,igazad van,h a kezedbe veszed a sorsod,sajnos nekem is muszáj volt.De!Hogy ne lőj mellé nagyon,a kiválasztott dokihoz kérj időpontot és még akkor telefonban mondd el neki gyorsan,h már eredményekkel szeretnél menni,mit vigyél.

Egyébként jókat soroltál fel,én kiegészíteném a terheléses vizsgálatokkal is,azaz Glükóz (0',60' és 120 perces) és inzulin (0',60' és 120'),mert az ir-t csak így látják meg.,ha van.

13. Remoni (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2012. nov. 7. 17:25

Ha a laborba elmondod, hogy miért kéred, tudni fogják mit kell nézni. A felsoroltak közül első körben szerintem van egy csomó felesleges is. T3, T4-et csak akkor nézetnék, ha a TSH értéke nem jó. Egyébként ezek a pajzsmirigy máködésére utalnak, tehát külön pajzsmirigyvizsgálat már nem kell. Nekem első körben a 3 pontos inzulin+cukor is feleslegesnek tűnik, inkább kérj helyette éhhomi cukrot és HgbA1c-t.

Ja, és mielőtt belédszúrják a tűt, kérdezd meg mennyibe fog kerülni...

12. inta (válaszként erre: 8. - Erzsike33)
2012. nov. 7. 17:24
Hát persze, hogy kérdezd meg! Az orvos tudja, nem hoxás internetezők.
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Erzsike33)
2012. nov. 7. 17:24
A fokozott szőrösödés a megemelkedett tesztoszteron szint miatt van. Ha már fizetős dokihoz mész, a legegyszerübb elmondanod mia gondod, és majd a doki tudni fogja milyen vizsgálatot kérjen.
2012. nov. 7. 17:24
Ahhoz az orvoshoz akihez menni szeretnék,kb 3 hónapot kell várni,de igazatok van holnap fel fogom hívni,és meg kérdezem,hogy milyen vizsgálatokat csináltassak,elegem van már az sztkból,és időm sincs össze vissza szaladgálni.
2012. nov. 7. 17:22
A ciklusom szokott 2-3 napot késni,de 1-2 előfordult,hogy késett egy hetet.
2012. nov. 7. 17:21

Volt már ilyen kb 2 éve:(

Én már nem megyek az Sztk-ba,mert elegem van belőlük.

Csak arra vagyok kíváncsi,hogy ezek jók-e,vagy kérdezzem meg majd a csajt,hogy milyen vizsgálatok kellenek?

7. opi1
2012. nov. 7. 17:21

pl a progeszteron LH És FSH értékeket nem mindegy hogy hányadik ciklusnapon nézik, mert ezeknek változik az értéke.

Ez egy átlagos hormonpanel, egy nőgyógyász simán kiírja neked.

A ciklusod rendben van?

2012. nov. 7. 17:20
Ha elmész akár endokrinológiára vagy nőgyógyászatra is akár,mert lehet nőgyógyászati probléma,akkor ott beutalnak vérvételre és felírják azt,hogy ilyenkor milyen hormonokra kérik a vizsgálatot és azt vérvételkor azt hiszem oda kell adni és ők tudják,mire(milyen hormonokra) kell kérni a kivizsgálást. Én ennyit tudok mondani.
2012. nov. 7. 17:18

Ha hullik a hajad, szörösödsz akkor nagy valószinüséggel Pco-d van.

Menzeszeddel mi a helyzet, rendszeres?

Ahogy olvasom a listát csupa olyan szerepel rajta amit pco-nál néznek és inzulinrezisztenciánál.

4. inta
2012. nov. 7. 17:18
Nem egészen értem, minek mennél vérvételre úgy, hogy előtte nem egyeztettél, hogy a problémádra mit kell megnézni a vérképedben.
3. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2012. nov. 7. 17:18

Háziorvosod nem ad beutalót vérvételre?


Igaz több, mint felét úgy sem kérheti, de nekem pl. az FSH, LH, Ösztrogén és társait a kardiológusom nézette meg, a pajzsmirigyre a háziorvos szokott beutalót adni és a terheléses cukorra is ő adott.

2. inta (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2012. nov. 7. 17:17

Szia, szerintem az endokrinológust kellene megkérdezned, mi max tippelni tudunk. Ráadásul minden orvos más.

A fizetős laborba csak úgy bemész és leadod a rendelést?

2012. nov. 7. 17:13

Sziasztok

eldöntöttem,hogy nem pazarlom tovább az időm és a pénzemet sem irány az orvos,mert tényleg kopasz leszek fél év múlva:(

ezek kaptam itt egy kedves nőtől,hogy ezeket kérjem a laborba(fizetős) kíváncsi lennék,hogy ezekhez kell e még kérnem bármilyen más vérvételt is.


3 pontos inzulin és cukor vizsgálat

Pizzsmirigy vizsgálat(nem tudom ebben mi lesz benne)

SHBG

TSH

T3

T4

LH

FSH

Ösztrogén

Progeszteron

Prolaktin

Totál tesztoszteron

szabad tesztoszteron

Valami ami kell még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook