Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórháztól otthonszülésig 3. fórum

Kórháztól otthonszülésig 3. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórháztól otthonszülésig 3.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
125. DODICA (válaszként erre: 124. - Contu)
2007. szept. 16. 00:12

Abból, hogy idehaza a nők túlnyomó többsége még mindig kénytelen fekve szülni. :((


Persze más pózban is lehet repedni, csak jóval kevesebb az esélye.


Húgod milyen pózban szült, ha nem titok?

124. contu (válaszként erre: 122. - DODICA)
2007. szept. 16. 00:11
Nem tudom miből gondolod, hogy fekve szült. A húgom sem fekve szült, gátmetszées sem volt, de a lánya keze nála is repedét okozott.
123. DODICA (válaszként erre: 121. - Gerna)
2007. szept. 16. 00:10

Jó. De tedd azt is hozzá, hogy kikkel lehet ma otthon szülni Magyarországon, ennek mi az eloszlása, aránya, s az említett etikai kódexet kik és kinek írták, s mennyire juthatnak érvényre szavai.


Leírni bármit lehet.... :)))


(A bábaszövetséget meg én személy szerint annyira nem veszem komolyan. Sőt.)

122. DODICA (válaszként erre: 116. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 00:08

-Varrni minden bába tud, ha kell. Van bábatáska, abban még felszívódó cérna is. :))


- Majdhogynem 100%-ra veszem, az illető fekve szült. (Mint ahogy az idehaza általában szokás. :( ) A lehető legelőnytelenebb póz minden téren. Meg azt is, hogy valamilyen úton-módon siettették a kibújást. Repedni, pláne ennyire vészesen, akkor lehet leginkább. (Itt feltennék egy kérdést: szerintetek az otthonszülések során gyakorlatilag miért nincs szükség (1-2 extrém esetet kivéve) gátmetszésre, s ugyancsak miért nem reped a nők nagy többsége?? Ezzel szemben a kórházakban tudjuk, mi az aránny. :( )


- A fertőzés hogy jön ide? Ezt nem értem...


- Ha lepényrész bent marad, akkor be kell menni a kórházba. Bár ez már szülés után fellépő probléma, ugye. ;)


Hirtelen ennyi. Minden eset más...

121. gerna (válaszként erre: 118. - DODICA)
2007. szept. 16. 00:00
Csakhogy én nem "Ágiékról" beszélek, hanem az otthonszülésről.
120. DODICA (válaszként erre: 110. - Contu)
2007. szept. 16. 00:00
Lehet..:) Biztos. De ehhez egyikünknek sincs valójában semmi köze.
119. DODICA (válaszként erre: 107. - Egypt)
2007. szept. 15. 23:58
Tény. Ebben egyetértünk. :)
118. DODICA (válaszként erre: 101. - Gerna)
2007. szept. 15. 23:57

Hihi, sejthettem volna! :)))


A bábaszövetségnek a világon semmi köze Ágiékhoz! Így ennek az etikai kódexnek se.

117. DODICA (válaszként erre: 100. - Erikpipi)
2007. szept. 15. 23:55

A 2 perc a sajtóban hangzott el...


Ági felkészült.


Az otthonszülésnél az is hozzátartozik a lényeghez, hogy nincs a melletted levő szobában műtő. Ezért is szül valaki otthon. :))Ez nem sznobizmus kérdése, hanem egyeseknek sokkal nagyobb biztonságérzetet ad. Vannak, akiket irritál a műszerezettség, s ez a kellemetlen érzés bizony kihat a szülésre.

2007. szept. 15. 23:55

Dodica! A következő hozzászólást egy másik fórumból másoltam át. Nem ritka esetet ír le kérlek kommentáld, mit gondolsz erről.


"Hát igen. Nekem is normál szülésem volt. A baba keze a feje mellett volt, és ezért teljesen végigrepedtem. Az orvos másfél órán át foltozott. Egy ilyet előre soha nem lehet tudni. Ha mindez otthon történik, akkor mire kijön a mentő, összeszednek a vértócsából, bevisznek, addigra vagy összeszedek egy remek fertőzést vagy elvérzek. Arról nem is beszélve, hogy a lepény egy része bentmaradt, ezért még egy akciós kaparást is nyertem. Soha nem merném kockára tenni a baba vagy a saját életemet, mert otthon akarok szülni. Nyílván nem kellemes a kórház, de biztonságosabb, ha valami baj történne"

115. 01fde57e09 (válaszként erre: 105. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:49
Miért, csak a saját dolgaimon húzhatom fel magam? Szerintem beszélni kell erről, hátha elrettentünk néhány szerencsétlent aki most készül ilyesmire vagy a jövőben kerül a téma közelébe. És igenis ez már az én ügyem. A magaménak érzem.
114. contu (válaszként erre: 112. - Gerna)
2007. szept. 15. 23:49
Nem tudom. Ráadásul sokszor azon a pár percen múlik. Engem is baromi gyorsan toltak a műtőbe, és a fiamat kikapták pár perc múlva. Elég nagy volt a baj. Pedig a vajúdás teljesen rendben zajlott, csak kifáradt a kincsem.
113. DODICA (válaszként erre: 98. - Gerna)
2007. szept. 15. 23:49

Vagy nem. Hollandiában lett nagyobb baj?


Mellesleg nem kell félni annyira az elterjedésétől. Ha szervezetten ki lenne dolgozva a törvényi feltétele, akkor rohamszerűen mindenki otthon akarna szülni??? Nem hinném. Hiszen attól még ugyanúgy félne a nők többsége tőle. Persze valamivel bizonyára nőne az otthonszülők száma, de az otthonszülés alapvetően fejben dől el, s ha ott nem stimmel valami, akkor az a szülést veszélyezteti. Ezt pedig szerintem senki se kockáztatja, így maradna mindaz kórházban, akinek az nyújtja a megfelelő biztonságérzetet.

112. gerna (válaszként erre: 108. - Contu)
2007. szept. 15. 23:47
Születésházban történt, tudom. De ha mondjuk 30 ezer születés lenne otthon, hány mentő kellene ahhoz, hogy másfél perc alatt újszülöttosztályra vigyék a problémás babákat? vagy akkor nem lesz komplikácó, minden tökéletes lesz...
111. egypt (válaszként erre: 108. - Contu)
2007. szept. 15. 23:45
Hát igen. Nem tudom, mennyi egy otthon szülés ára, de akkor már inkább bemennék egy magánklinikára, ahol mindenki úgy szül, ahogy akar, viszont ha probléma adódik, rögtön ott a segítség.
110. contu (válaszként erre: 109. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:45
Én sem tudom, de kétlem, hogy ugyanazt, mint Te.
109. DODICA (válaszként erre: 95. - Contu)
2007. szept. 15. 23:44
Szerintem ugyanezt. Persze ezt NEM tudom. :)
108. contu (válaszként erre: 104. - Gerna)
2007. szept. 15. 23:44
Elméletileg. De ma is egy születésházban történt az eset, nem a nő otthonában. Kíváncsi lennék rá, hogy az mennyiben különbözik egy családbarát kórháztól. Műtő tekintetében biztosan.
107. egypt (válaszként erre: 105. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:43
Az a baj, hogy nálunk még egyáltalán nincs kidolgozva.
106. contu (válaszként erre: 103. - Egypt)
2007. szept. 15. 23:42
Pont ez történt abban a dokumentumfilmben, amit láttam. Ott is Geréb Ágnes volt a "segítő". Kórház lett a vége.
105. DODICA (válaszként erre: 86. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 23:41

Eléggé értetlen alak vagy, lassan megszokom. :))


Pl. a magánügyet úgy értettem, hogy neked semmi közöd más nő döntéseihez, még akkor se, ha az ő döntése egyszerre két emberre vonatkozik. Miért, a gyerekéhez több közöd van? :)) Ha te úgy gondolod, te jól döntöttél, akkor minek húzod föl magad azon, hogy más meg másképp gondolja? Csak azért, mert bizonyosnak veszed, hogy neked van igazad?


Az otthonszülők sose piszkálnak azért senkit, mert kórházban akar szülni (holott ők is meg vannak győződve a maguk igazáról!), s ezt jogosan elvárnák fordítva is. ;) Ja, hogy nem kapják meg? Hát ehhez (is) sajna még éretlen a mi kis társadalmunk. (Érdekes, nyugaton senkinek semmi kifogása az otthonszülés ellen, nem tiltott, jogilag, európai színvonalon ki van dolgozva.)

104. gerna (válaszként erre: 100. - Erikpipi)
2007. szept. 15. 23:41
Mert néhány ezer otthonszülés volt eddig! de képzeld el ugyanezt, mondjuk 30-50 ezer esetben, az ország összes városára, falujára elosztva, mert az otthonszülés, az ugye, otthon van.
103. egypt (válaszként erre: 93. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:40

Én meg azt mondom, én nem vagyok orvos, nem tudom megítélni, hogy adott pillanatban egy beavatkozás szükséges -e vagy sem. Nem egy esetről hallottam, mikor az otthon szülő, halálosan kimerült kismamát mégis csak kórházba kellett vinni, met nem tudta megszülni a babát hosszú, kimerítő vajúdás után. A kórházban rég segítetek volna.

Sok felelőtlen orvos van, ez igaz, de ugyanúgy lehet peched és választhatsz magadnak otthonra is egy felelőtlen orvost, és kórházi szüléshez is kifoghatsz jó orvost. Nem hiszem, hogy a helyszín a lényeg.

102. 01fde57e09 (válaszként erre: 94. - Contu)
2007. szept. 15. 23:39
Teljesen igazad van.
101. gerna (válaszként erre: 97. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:38

Az etikai kódex innen van:



[link]

100. erikpipi (válaszként erre: 91. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:36

"Honnan veszed, hogy kórházban megmenthető lett volna bármelyik otthon született baba?"


HA Geréb Ágnes a születés házában, építene egy műtőt, a veszélyes esetekre, akkor felkészült lenne, hisz rögtön segíthet, míg hív egy mentőt, és a mentő odaér, az biszony a média ferdítése, mert nem 2 perc. CSak a telefonhívás, míg elmondod mit akarsz legalább ennyi. S ennyi idő alatt, talán a gyerek is menthető lenne, helyben.


De: nincs műtő, vagy lehetőség, csak a mentő hívás, meg a kórházba szállítás, s az orvosok takarítják el azt, amit nem ők okoztak. Te nem látsz ebben semmit?

Persze, ha Geréb Ágnes megcsinálta volna azt a műtőt, már nem lenne az a kis filing,az a sznob érzés, akkor azt mondaná a várandós anya: minek szüljek nála, hisz ugyan olyan mint egy kórház. Még műtő is van.


Örülök, hogy neked sikerült, szépek a gyerekek, és boldogok.


minden jót.

Mi lenne a különbség?

99. egypt (válaszként erre: 91. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:36

Ebből is kiderül, mennyi minden múlik az orvoson. Tehát jó orvost kell választani. Akinél otthon is szülnél, arra a kórházban is rábízhatod magad.

Az, hogy valakit felmentenek, csak annyit jelent, hogy nem tudták bizonyítani a felelősségét, ami ilyen esetekben elég nehéz. Ettől még nem kizárt, hogy felelős volt a történtekért. Vagy ha ő nem, akkor a körülmények. Nyilván nem lehet bebizonyítani, hogy menthető lett volna a baba a kórházban, csak valószínűsíteni, ami a bíróságon nem elég egy ítélethez.

98. gerna
2007. szept. 15. 23:36
Az én problémám az, hogy amíg néhány ezer az otthonszülések száma, addig... egye fene! de ha ez elharapódzik (!), akkor a magyar lakosság egészségi állapota és problémakezelési szintje mellett, nagyobb baj is lesz.
97. DODICA (válaszként erre: 85. - Gerna)
2007. szept. 15. 23:36

Pech...


Vannak szabályok, s van az az eset, amikor tudjuk, a szabály rossz... Ilyen alapon tilos lett volna otthon szülnöm, de szerinted ez érdekelt?? :))


Az eutanáziát szerintem ne keverjük bele. Az egy teljesen más - ugyancsak nagyon jelentős - téma.


(Amúgy hol találtad ezt a kódexet?)

96. 01fde57e09 (válaszként erre: 91. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:36
Belülről?!!! Mi vagy Te sámán????? Nem, nem tudom, hogy megmenthető lett-e volna bármelyik baba a kórházban, de ott például van műtő meg ilyenek. A pereket pedig hagyjuk, tekintve, hogy belülről ismerem a rendszert, nem hinném, hogy bármit is jelentene a kimenetele. Egyébként nem azt mondtam, hogy Geréb Ágnes nem tett meg mindent amit az adott helyzetben meg tudott tenni, csakhogy nem volt a zsebében egy kórház műtőstől stb. Geréb Ágnes veszélye a szellemiségében rejlik.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook