Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórháztól otthonszülésig 3. fórum

Kórháztól otthonszülésig 3. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórháztól otthonszülésig 3.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
185. fe20557d00 (válaszként erre: 184. - E71af41436)
2007. szept. 16. 17:27

Én ne tudnám??????????????????

Sajnos egy baráti családunk szörnyű körülmények között halt meg amit a média kitálalt...

Nem kommentálom.......

Egy szóval sem ítéltem el a ttgnapi esetben való bűnösségét,és én sem ülök fel a média minden nyilatkozatára,márcsak tapasztalaból sem.

184. e71af41436 (válaszként erre: 183. - Fe20557d00)
2007. szept. 16. 17:24
szerintem egy percig sem személyeskedtem.csak arra világítottam rá,hogy az emberek hajlamosak a média által sugallt dolgokat elfogadni.
183. fe20557d00 (válaszként erre: 180. - E71af41436)
2007. szept. 16. 17:20
Légyszíves te is ird meg melyik mondatomban ítélem el őt,hogy most miatta halt meg a baba???
182. fe20557d00 (válaszként erre: 178. - DODICA)
2007. szept. 16. 17:20
Szerintem egy szóval sem ítéltem el őt!Vagy írd meg melyik mondtom tartalmazza azt,hogy ő volt itt a bűnös,miatta történt.
181. contu (válaszként erre: 179. - DODICA)
2007. szept. 16. 17:19
Azt rögtön tudtam, hogy kórházi szülésekre gondolsz. :)
180. e71af41436 (válaszként erre: 178. - DODICA)
2007. szept. 16. 17:18

mi alapján-mi alapján? hát amit a médiában hallott! :)


erre van egy esetem!

gondolom sokan emlékeztek arra az esetre,amikor egy magyar vállalkozót megzsaroltak 500millió forinttal???

nnna....azt az embert nem megzsarolták....hanem ennyivel tartozott valakinek.

ennyit a hiteles médiáról.....

179. DODICA (válaszként erre: 177. - Contu)
2007. szept. 16. 17:18

Kórházi szülésekre értve, s ott van a "gyakorlatilag" módosítószó is. ;)


De, ha úgy jobban tetszik, akkor mondok helyette kb. 90 %-ot. Így megfelelőbb?

178. DODICA (válaszként erre: 175. - Fe20557d00)
2007. szept. 16. 17:16

Nem ismerem a konkrét esetet, nem tudom, mi és hogyan történt, azt meg főleg nem, mi zajlott le a szülő nő fejében.


Én mindent megértek, nem is agitálok a kórházi szülés ellen, bár, ha lenne még gyerekem, nyitóban az se kórházban születne.

Ugyanez jólesne fordítva is, de tudom, egyelőre hiú remény. :((


Igen, sajnos a hozzáállás miatt adódik a legtöbb komplikáció. Bár ettől még egy bába is tévedhet, ő is csak ember.


A mostani esethez még annyit: vizsgálat elindult, de addig én nem mernék véleményt nyílvánítani Ági bűnösségéről, míg az be nem igazolódik. Ne ítélj, hogy ne ítéltess! :))) De komolyan, ki és milyen alapon nyilatkozik, vádol, ítél? Amíg nincs elmarasztaló ítélet, addig ugye jogilag is ártatlan. ;)

177. contu (válaszként erre: 171. - DODICA)
2007. szept. 16. 17:11

Idézet a 165. hozzászólásodból:


"Erre a válaszom: nem. Leginkább azért nem, mert a "bármi közbejön" oka gyakorlatilag mindig visszavezethető valamelyik teljesen fölösleges orvosi beavatkozásra, a legkisebbtől a súlyosabbakra is értve."


Azt írtad, hogy gyakorlatilag mindig.

176. fe20557d00 (válaszként erre: 174. - DODICA)
2007. szept. 16. 17:09
Oké:)köszike én a napló alatt gondoltam...
175. fe20557d00 (válaszként erre: 166. - DODICA)
2007. szept. 16. 17:09

Akkor ennek a nőnek akinek szombat hajnalra nem sikerült megszülnie a babust a fejébe előre eldöntötte?????Ugyanmár kérem!!!!!8 éven keresztül tanultam pszichológiát és már kivagyok a félre értlemezésektől....(Persze tudom G.Ági pszichológus...)

Továbbá én egy percig sem kétlem,hogy egy otthoni környezet miket tud nyújtani,de azt értsétek meg hogy képtelenség megfelelő helyen és időben beavatkozni,ha szűkséges...ezt kizárják.

És a kórházi orovsok hozzáállása miatt vannak a komplikációk???????Miért egy bába nem tévedhet ő super, ő Isten vagy mi??Ő is dönthet rosszul a tudása legmegfelelőbb birtokában.

174. DODICA (válaszként erre: 170. - Fe20557d00)
2007. szept. 16. 17:00
A cikkeknél van. Kattints az összes általam írt cikkre, aztán meglátod! :)))
173. e71af41436 (válaszként erre: 170. - Fe20557d00)
2007. szept. 16. 16:59
az összes kiírt cikkre.
172. DODICA (válaszként erre: 169. - Gerna)
2007. szept. 16. 16:59

Bizony :))), s mivel ezt az oldalt is látom, sajnos ebben is sok az igazság.


Én a magam részéről megtapasztaltam egyszer, hogyan lehet kívülről tönkretenni egy szülést. Senkinek se kívánom.

171. DODICA (válaszként erre: 168. - Contu)
2007. szept. 16. 16:58

Nem mondtam, hogy mindig, De az esetek döntő többségében (a folyamatok során) sajnos igen.


Otthon ez a "bármi közbejön" jóval ritkább...

170. fe20557d00 (válaszként erre: 147. - DODICA)
2007. szept. 16. 16:56
Mi alatt van?Mert naplót nem írtál...Talán a cikkeknél?De ott a hiperaktivításról írsz...hmmm?Valamit nagyon elnézek.Hova kattintasak az adatlapodon?
169. gerna
2007. szept. 16. 16:48
Ez az érvelés (miszerint a kórházi beavatkozások okozzák a szülési komplikációkat) arra emlékeztet, amikor a pszichiátriai osztályon közlik a betegek, hogy nekik "kint" semmi bajuk nem volt, de itt "bent" megbetegítették őket.
168. contu (válaszként erre: 166. - DODICA)
2007. szept. 16. 16:36
Nem értem, hogy gondolod, hogy a "bármi közbejön" oka mindig visszavezetehető valamilyen fölösleges beavatkozásra. Ebben nincs igazad.
167. DODICA (válaszként erre: 153. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 16:31

A 10% nem magas, a világ összes otthonszülésére kb. ez jellemző.

Megjegyzem a valóban indokolt kórházba menetel kb. 1 %, a többi vagy az anya lelki megingásából fakad (de orvosilag nem lenne indokolt, viszont tény, hogy ez esetben is jobb, ha kórházban fejeződik be a szülés), vagy már a szülés utáni állapot (pl. a lepény nem válik le maradéktalanul) okozza.


Mindent összevetve ez azt jelenti, hogy komplikációmentesnek ígérkező szülések 90 %-a gyönyörűen végbe is megy otthon, s egytizede fejeződik be valamilyen formában kórházban. Mi ezzel a baj? A kórház feladata a bajok elhárítása, nem?? Ellenben alapból egy szülést miért kéne bajnak, bajforrásnak kezelni?


Nagyon időszerű lenne már a háttérkórház-rendszert kidolgozni (már rég készen van, csak engedni kéne végre), s megszűnne ez az áldatlan helyzet!

166. DODICA (válaszként erre: 151. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 16:26

"HVG: Nem sokkal biztonságosabb kórházban szülni, hiszen ha bármi közbejön, ott a mûtõ, az azonnali orvosi segítség?


Erre a válaszom: nem. Leginkább azért nem, mert a "bármi közbejön" oka gyakorlatilag mindig visszavezethető valamelyik teljesen fölösleges orvosi beavatkozásra, a legkisebbtől a súlyosabbakra is értve.

Mellesleg a világon semmilyen statisztika nem igazolja, hogy kórházban szülni veszélytelenebb lenne, sőt. Az otthonszülési mutatók szoktak sokkal jobbak lenni. Vajon miért? :))


Hogy ne lógjak a levegőben:


www.infoplease.com/ipa/A0934744.html

[link]


A szülés egyáltalán nem testi folyamat, iszonyatos szerepe van a lelki tényezőknek is benne. Épp ezért a folyamatos félelemkeltés, a "bármi közbejöhet" számomra nem elfogadható hozzáállás. Miért jönne közbe bármi? Miért a veszélyeire fektetik a hangsúlyt, miért nem pozitív a nézőpont?? A szülés kimenetele elsősorban a fejben dől el.

A "benne van a pakliban, garancia sehol sincs" tényekre ugyan lehet készülni lelkiekben, de nem előnyös ebben a gondolatkörben élni, ugyanis kihathat magára a szülésre, s nyilván nem segítőleg.

Bármilyen morbid, de én nem értem, miért kell mindenáron felelőst keresni. Mitől és kinek lesz jobb, ha talál felelőst?

Tényleg van minden esetben felelős, vagy csak már hozzászoktunk ahhoz, hogy minden gyereket-anyát "illik" megmenteni?? És, ha nem sikerül?? Kórházban se sikerül mindig! Olyannyira nem, hogy épp a múlt héten volt szó róla híradóban, miszerint a magyarországi kórházi születések során bekövetkezett halálozás egyre rosszabb statisztikát mutat: 8,2/1000 fő, míg pl. Hollandiában mindez fele annyi, 4,9/1000 fő.


Nos, mindezek és saját tapasztalataim során én továbbra is maradok otthonszülés-párti. :)))


Amúgy a választás szabadságát hirdetem, s nem azt, hogy szüljenek a nők otthon! Viszont nem szeretem, ha hozzá nem értő, tudatlan ellenszenvvel van dolgom. (És ezt most nem személyes sértésnek szántam, ne vedd magadra!)

165. DODICA (válaszként erre: 164. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 16:02
Nem én vagyok Geréb Ági, így a kérdés első felére nem tudom a választ. A többit nézem. :))
164. 01fde57e09 (válaszként erre: 163. - DODICA)
2007. szept. 16. 15:39
Konkrétan arra, hogy miért nem válaszolta meg Geréb Ágnes a feltett kérdést és ha neki nem is Neked esetleg van-e válaszod?
163. DODICA (válaszként erre: 159. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 15:14

Pitz (külön köszönet érte!!) megelőzött, s nagyon szépen összefoglalta.


Mire lennél még kíváncsi? Szerintem nem azonos az olvasatunk sem. ;)

162. DODICA (válaszként erre: 161. - Aa307eecc0)
2007. szept. 16. 15:12

Kötve hiszem. :)) (Juszt is! :))) )


Esélyek latolgatása, veszélyhelyzetek, statisztikák, stb...


Könyörgöm, miért kell mindig ezt az oldalát elővenni egy szülésnek?? Az esetek túlnyomó többségében teljesen magától, természetesen lezajlik, komplikációmentesen!!!

A fennmaradó esetek nagyobb százalékában pont, hogy a kórházi dolgozók tehetnek a problémákról, mert a gravida, a páciens csak egy megoldandó feladat, gyorsan túl kell lenni rajta.

Végül igen, van előre nem látható, nagyon hirtelen bekövetkező probléma. Ritka......


A szülés nem veszélytelen dolog, tudja mindenki. De a világon semmi se bizonyítja, hogy a kórházakban (ahova egyébként nem is olyan túl régen vezényelték be az anyákat) bármivel is veszélytelenebb lenne! Sőt.


Érdemes megnézni, hány kórházban szülő anyának van 100%-ig jó élménye a bent eltöltött időről, s hányan nyilatkoznak ugyanígy azok közül, akik otthon adtak életet babájuknak. Vajon miért is van akkora számottevő különbség? :))

161. aa307eecc0 (válaszként erre: 158. - DODICA)
2007. szept. 16. 14:50
Te szerencsésnek mondhatod magad, de ha kórházban szültél volna, és komplikáció lépett volna fel, biztos hálát adtál volna az égnek, hogy ott vagy, és nem otthon. sose lehet tudni, hogy mikor merül fel komplikáció, és inkább a kórházban merüljön fel, mint otthon.
160. e71af41436 (válaszként erre: 153. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 13:27

bár én pitzburg vagyok azért reagálok.


mindent elmond az itthon orvosok hozzáállása! ehhez kell törvényi szabályozás és nem a betiltáshoz!

2007. szept. 16. 13:11
Dodica! Kérlek reagálj Geréb Ágnes bevágott nyilatkozataira!
158. DODICA (válaszként erre: 154. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 13:02

Hát nekem meg nem. :)) A kórházi pokol volt. Biztos bennem van a hiba, csodának kellett volna éreznem ennyi szar után is. ;) Node én már ilyen hisztis vagyok..

A szülésen való részvétel hatását már most tudom: eszük ágában se lesz indok nélkül kórházban szülni. Szerencsére!


Ilyen alapon én is dühös lehetnék mindenkire, aki a kórházi szülésre biztat, hiszen a kismillió veszélyről nem beszélnek, ami ott vár/hat rád.

Bár én inkább sajnálom őket...

2007. szept. 16. 12:58

attólmiért sérül egy gyermek,ha részese lehet egy tesó születésének???

minden gyereknek az életében van egy olyan időszak,amikor rovarokat boncol,macsekokat "kínoz".mert kíváncsi!

mégsem lesz felnőttként gyilkos vagy éppen barbár.

156. contu (válaszként erre: 154. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 12:55
Szerencse, hogy nem volt probléma a 3. szülésnél. Biztos nem lett volna olyan felemelő érzés a gyerekeknek mondjuk a haldokló testvérüket nézni, vagy anyuka kínszenvedését, ha valami baj lett volna.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook