Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórháztól otthonszülésig 3. fórum

Kórháztól otthonszülésig 3. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórháztól otthonszülésig 3.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
65. 01fde57e09 (válaszként erre: 63. - 754c7e07c3)
2007. szept. 15. 22:47
Hát igen nekem ez a véleményem.
64. 01fde57e09 (válaszként erre: 62. - Dee7182d35)
2007. szept. 15. 22:47
Az a baj, hogy felkészülés során feltehetően agymosáson esnek át: Geréb Ágnes szelemisége. HA nem buták akkor gonoszak? Vagy mik? Nem fér a fejembe: hogy mernek ilyen nagyot kockáztatni? - szerintem csak buta felelőtlenségből.
2007. szept. 15. 22:44

Ez a fanatista, buta jelző kicsit durva!

Neked van egy véleményed, és neki is. Pont!

2007. szept. 15. 22:42
Azért Én nem nevezném butának őket.Ahogy olvasom,nagyon is felkészülnek a szülésre.
61. 01fde57e09 (válaszként erre: 55. - DODICA)
2007. szept. 15. 22:37
Kedves Dodica! Nem hinném, hogy különösebben meg kellene válogatnom a szavaimat, nem írtam semmi vállalhatatlant. Olvastam a szüléstörténeteidet, már hetekkel ezelőtt és azóta is forrongok, csak nem akartam vitába szállni Veled tekintve, hogy belátom: felesleges. Fanatista, buta embernek tartalak, ez az egyetlen mentséged a véleményedre - amilyen véleményhez álláspontom szerint nincs is jogod, tekintve, hogy egy gyerek életéről, haláláról döntesz, ha az otthonszülést választod. Természetesen kórházban is vannak halálesetek, műhibák, de ha nem mész kórházba lehet, hogy meghal a gyereked aki egy császármetszéssel megmenthető lett volna. Ez egy esély amit meg kell adnod a gyereknek. Az első szülésed lehet, hogy tragikus véget ért volna otthon, Te írtad oxigénhiányos lett a pici. Szerintem igen is jó, hogy nyomta a hasadat a doki, ha késlekedik és a "saját tempódban szülsz" ki tudja mi történik. Lehet, hogy emberileg egy bunkó volt, de nyilván segíteni akart. Már csak maga miatt is, az ő felelőssége is.Azt nem tudom miért gondolod azt, hogy a kórházi szülés miat lett oxigénhiányos illetve hiperaktív. Gondolom azt hiszwed ha nem indított a szülés illetve "háborítatlan" akkor máshogy jön az a gyerek. Nyilván a szülést sem véletlenül indítják meg....Ami pedig Geréb Ágnest illeti nem tudom hogy tud tükörbe nézni. Szerencsétlen emberek felnéznek rá, bíznak benne és így járnak. Persze sokszor van szerencséje. Szerencsére.
60. gerna
2007. szept. 15. 22:28
Ebben a mai esetben úgy néz ki, egy fejlett, egészséges baba halt meg - és ez nagyon szomorú :(((
59. gerna (válaszként erre: 57. - DODICA)
2007. szept. 15. 22:27

Természetes forrású baj? hát ha a koraszülések, diszmaturiás (méhen belüli fejlődés zavara) szülések, szívrendellenességek, veleszületett anyagcserezavarok, légzéselégtelenségek nem lennének, nem is kellene PIC centrum, talán egy sem. Mindenki megszülhetne akár a bokorban is.


Hogy ezeknek a bajoknak a forrása mennyire természetes, azt nem tudom megmondani. De nyilván ilyesmi volt "régen" is, csak azok a babák rögtön a temetőbe kerültek.

58. contu (válaszként erre: 54. - DODICA)
2007. szept. 15. 22:26
Persze, kórházban is fennáll a veszély, hiszen egy szülés sosem kockázatmentes. De ott több esély van a segítségre.
57. DODICA (válaszként erre: 56. - Gerna)
2007. szept. 15. 22:17

Lehet... bár szerintem ez már túlontúl mély vizekre evez... Van értelme???


Engem a "ha van is baj" kérdése érdekel jobban. Mert miért is van baj?? A baj forrása természetes, vagy kreált??? Számomra ez nem mindegy. Az elsőt el lehet fogadni, mert... De a másodikat??? Nem. Sose tudom megbocsátani!

56. gerna
2007. szept. 15. 22:08

Közelítés más szempontból: "szülési sérült" gyerekek és egyebek. Kórházban születni annyit jelent, hogy ha van is baj, közel a segítség. Ez azt jelenti, hogy sok baba megmarad ugyan, de károsodik. Ugyanez otthon születve, és utána semmi kórház, semmi újszülött intenziv, semmi koraszülött-ellátás, semmi ilyesmi - gyakran halálhoz vezet. A szülőnő esetében szintén: mint a régi szép időkben, kivérzik vagy keringés összeomlása miatt meghal.


Amióta kórház van, sokan megmaradnak, akik kórház nélkül már nem lennének. Ezért nem fair felemlegetni, hogy szülési sérült gyerek került ki a kórházból, hiszen máskülönben már nem is lenne. Hogy ez jó vagy rossz? lehet vitázni rajta.

55. DODICA (válaszként erre: 48. - Fe20557d00)
2007. szept. 15. 22:05

Próbáld ki, akkor megtudod! :)))


Bocs, ilyet nem illik olyasvalakinek kívánni, aki ennyire ellene van, mert neki tényleg veszélyes lenne.


Sokkal többet nyújt. Mert az egész szülés menete teljesen más, semmilyen formában nem közelíti meg a kórházit. Hozzáteszem, nem csak magáról a szülésről van szó, hanem az előtte levő 9 hónap menetéről és az utána következő életről is... Olyan dolgokat lehet megvalósítani, ami kivitelezhetetlen kórházakban.


Én a cikkeimben megpróbáltam leírni.... megpróbáltam éreztetni a különbséget. Igaz, csak a saját szemszögömből (és a gyerekeiméből) néztem. ;)

54. DODICA (válaszként erre: 38. - Contu)
2007. szept. 15. 21:58

Pl. úgy, hogy már túléltek egy kórházi szülést, s "örüljön anyuka, hogy ennyivel megúszták"-ot kapnak évekkel később a képükbe. Vagy pl. úgy, hogy a szülésről teljesen másképp gondolkodnak.... Vagy pl.... és még lehetne sorolni.


Miért lenne elrettentő ez a sajnálatos tragédia??? Kórházban mindig minden tökéletesen működik?? Ott sose fordul elő ilyesmi??? Dehogynem. Csak az ugye "természetes". :((((


Morbid még kimondani is, de tény: ez sajnos mindig, minden egyes szülésnél benne van a pakliban!!! Garancia sehol sincs! Még a kórházakban se. Ja, persze ott utána lehet ujjal mutogatni másokra, okokat keresni, felelőst, hibáztatni, akit csak lehet. És?? Jobb lesz attól??

2007. szept. 15. 21:56
Sziasztok! Vegigolvastam a vitat, engedjetek meg, hogy en is beleszoljak. Serult gyerekekkel (is ) foglalkozom (terapias lovagoltatas) es sajnos azt kell mondjam, hogy azoknal a gyerekeknel, akik nem eleve genetikai problemakkal jottek vilagra, szinte kivetel nelkul a szuleteskor tortent valami. Es egyik se otthon szuletett!!! Viszont tudok olyan ep es egezseges gyerekekrol, akik otthon szulettek. Biztosan van sok erv pro es kontra, nekem az a velemenyem, hogy a szuleskor, ha varhatoan nem kell komplikacioktol tartani, akkor megy a legjobban minden, ha az anya nyugodt, a leheto legjobban erzi magat az adott korulmenyek kozott. Ha valaki korhazban erzi ezt, annak minden bizonnyal az a legjobb megoldas. Am ha valaki otthon, talan azt sem kellene elitelni. En nyugodt lelekkel fogom az otthonszulest valasztani. Gereb Agival egyutt! Ha akkor, amkor a gyermekem fogant, csak en es a parom voltunk, legyen igy akkor is, ha a vilagra jon. Az Agira csak azert lesz szukseg, hogy ha kell, legyen valaki keznel, aki tudja, mi a teendo. 100%-ig megbizom benne.
52. DODICA (válaszként erre: 23. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 21:50

Egy kicsit megválogathatnád a szavaid! Bárki olvashatja...


Szerinted kórházi szülészeteken nem halnak meg babák? Most komolyan azt gondolod, hogy aki kórházban szül, annak a szülése nem hordoz magában efféle kockázatot?

Egyetlenegy különbség van: GÁ ír egy nyilvános levelet, ami alapján a létező összes médium megírja a cikkét, és ez így helyes. Ha ugyanez egy kórházi szülészeten történik (mert történik!!!), akkor azt szépen eltussolják. Nem, hogy publicitást nem kap (nem kapHAT), de részvétnyilvánító, együttérző levelet se fog írni senki, ugyanis senki sem fogja adni a nevét ilyesmihez, az élet megy tovább, csak egy gyerek volt a sokból.....


Én is ki vagyok akadva, de más nézőpontból.

51. dee7182d35 (válaszként erre: 50. - Fe20557d00)
2007. szept. 15. 20:45
Igazad van,én sem tudom engem milyen érvekkel lehetne meggyőzni,hogy otthon szüljek.Számomra ez nagyon idegen,rettegnék.
50. fe20557d00 (válaszként erre: 49. - 1cab8cefec)
2007. szept. 15. 20:40
Igen hatással van a babára,De nem olyan mértékben ahogy azt mondják... sokkal inkább hatással vannak azok a tényezők,hogy rohamos szülés, vagy elhúzódó,köldökzsinor állapota,stb...ezek azok a körülmények amik hatnak és nem az, hogy az anya éppen hol vajúdik..továbbá egy alternatív szobában az apával ketten is lehet nyugodt légkör....nálunk a szülészeten ezer meg ezer módszer közül választhattunk....
49. 1cab8cefec (válaszként erre: 48. - Fe20557d00)
2007. szept. 15. 20:33
Látod ezt én sem tudom.Hallottam,hogy talán befolyásolja a születés körülménye a baba egész életét,ami mondjuk számomra nem túl hihető,de hozzátenném,nem vagyok jártas a témában.
2007. szept. 15. 20:29

Lehet hogy nem vagyok túl empatikus ebben a témában,de egyszerűen nem tudom megérteni,hogy egy nő miért ragaszkodik az otthonszüléshez??Mit nyújt többet,amikor a mai világabn már bemehet az apa is és annyi altrnatív szoba van a kórházakba,ahol kizárólag a családtagok vannak és az orvos vagy szülész,de ha mégis baj adódik ott a műtő is.Miért??Miért több az otthoni környezet azonkivűl hogy...otthon van a megszokott környezteben,de a baba szempontjából mitől több??Írja már le valaki!

A másik meg,hogy van egy gyerekkori barátnőm aki szülésznő,ő azt mondta nekem hogy ha a szülészeteteket átalakítják otthon szülésekké ő elmegy a pályáról...méghozzá avval az indokkal hogy nem szeretne 1 év munka után börtönbe kerülni.10 év tapasztalat van e mögött.

47. gerna (válaszként erre: 46. - 1cab8cefec)
2007. szept. 15. 20:28
Én bocs, mert félreérthető voltam. Az ikres, az a 2003-as.
2007. szept. 15. 20:26
Akkor félreértettelek!A 39.hozzászólásodat úgy értelmeztem,hogy a mostani esetről írod,hogy ikerszülés!Bocs,ha összekevertem!
45. gerna (válaszként erre: 43. - 1cab8cefec)
2007. szept. 15. 20:18
Igen, de arra írtam be, hogy nem az első eset.
44. 1cab8cefec (válaszként erre: 43. - 1cab8cefec)
2007. szept. 15. 20:09
Ez még 2003-ban volt.
43. 1cab8cefec (válaszként erre: 40. - Gerna)
2007. szept. 15. 20:09
Sziasztok!Most olvastam,az ikres sztori az egy másik történet.Mind a két baba élve született,csak az egyik rossz állapotban van.
2007. szept. 15. 20:01
A mai esetről indult itt egy fórum...
41. gerna (válaszként erre: 40. - Gerna)
2007. szept. 15. 19:45
Bocs! egy hosszabb cikkben az is ott van.
40. gerna (válaszként erre: 38. - Contu)
2007. szept. 15. 19:39
A mai eset is fent van azon az oldalon - csak éppen az nincs ott, hogy egy ikerszülés másodiknak született babájáról van szó.
39. contu (válaszként erre: 36. - E71af41436)
2007. szept. 15. 19:30
Azért, mert két ember élete múlik rajta. Ráadásul a gyerek tényleg nem az anya tulajdona. Szerintem még sokáig nem fognak tolongani az orvosok, hogy otthonszüléseket vezethessenek le. Nem olyan felelőtlenek, mint Geréb Ágnes.
38. contu (válaszként erre: 37. - Gerna)
2007. szept. 15. 19:28
A www.szules.hu oldalon, amely Geréb Ágnes oldala, le van írva egy-két tragikus eset. Nem értem, hogy ezek hogy nem rettentenek el. Ezeket elolvasva hogy dönthetnek megyesek mégis az otthonszülés mellett????
37. gerna (válaszként erre: 36. - E71af41436)
2007. szept. 15. 19:22

Ikerszülésnél például, jó lenne "betiltani". És ez ugye az volt. Továbbá, VOLT orvos a helyszínen, de hát gyors császár az ugye "XII. kerületi lakásban" nem lehetséges. Meg ha már beszorul a szülőcsatornába, nem olyan egyszerű sem alulról, sem felülről kisegíteni :(


Nyilván előre tudták, hogy ikerszülés! azért ott akadhatnak problémák.

2007. szept. 15. 19:16

de miért betiltanátok? miért nem azt látjátok ebben,hogy igen,vannak még hiányos dolgok,amit lehetne fejleszteni.elsősorban az orvosok hozzáállásán kell változtatni és lehetőségeket teremteni arra,hogy akár a választott orvos ott lehessen a szülésnél.ha nemcsak geréb ágnes vállalná ezt fel,hanem egyre több és több orvos,akkor nagyobb lenne az esély arra,hogy orvos legyen a szülésnél.

igen,mindenki tisztában van a hiányosságokkal,de pont ezért jó,ha beszélünk ezekről a dolgokról!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook