Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórháztól otthonszülésig 3. fórum

Kórháztól otthonszülésig 3. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórháztól otthonszülésig 3.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
215. 01fde57e09 (válaszként erre: 214. - E71af41436)
2007. szept. 17. 17:15
Felém valóban nem jelent kockázatot. Nem tudom elfogadni, mert baromságnak tartom, hogy veszélyeztetik más ember életét. A biztonságosság látszatát keltve megtévesztik az anyákat akik ezután fognak szülni. Itt nem véleményeltérésről van szó. Ezek nem egyenrangú dolgok, nem lehet egyiket vagy másikat választani. Illetve tilos kellene hogy legyen. Sajnos nem az.
214. e71af41436 (válaszként erre: 207. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 17:07

lehet velem van a baj,de én már ezt olyan"azért is enyém az utolsó azó"csatának érzem.

tényleg nem látod be,hogy nem lehet minden ember egyforma?

az élet maga is annyi veszélyt hordoz magában,egy baba és egy felnőtt számára is.

soha,semmire nincs garancia.


Dodica fantasztikusan elénktárta a szülése történeteit,jómagam olyannak voltam részese,aminek talán máshogy sosem leszek.

de ennyi.

elfogadom,hogy te nem vagy híve az otthonszülésnek,kérlek,te is fogadd el,hogy néhányan azok vagyunk.feléd ez nem jelent semmilyen kockázatot!

:)

213. 01fde57e09 (válaszként erre: 211. - Alexa77)
2007. szept. 17. 17:05
Nem tudom. Lehet. És ez probléma? Szerintem egyre kevésbé kockáztatnak az orvosok.
212. gerna (válaszként erre: 209. - Alexa77)
2007. szept. 17. 17:05

Annyira nem frissek az adatok, hiszen mostantól kezdve az évi 300 otthonszülésből 1 végződött a baba halálával, az pedig... 3 ezrelék.


Ez volt a rossz hír :(

211. Alexa77 (válaszként erre: 210. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 17:02
Es a korhazi szulesek hany szazaleka vegzodik mondjuk csaszarral? Joval tobb, mint az a 10%, igaz?
210. 01fde57e09 (válaszként erre: 209. - Alexa77)
2007. szept. 17. 17:00
Ha úgy tetszik azt az 1 ezreléket. Ha Te leszel az majd megváltozik a véleményed. Amíg Ti elhiszitek, hogy nem biztonságosabb a kórház, úgyis otthon szültök majd. Geréb Ágnes maga mondta (korábban bevágtam), hogy az otthoszülések 10 %-át kórházban kell befejezni, Te is írod 90%. Szerintem ez magas szám. Mások szerint nem.
209. Alexa77 (válaszként erre: 206. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 16:56
Azt kellene megerteni, hogy semmivel sem kockaztatok tobbet, mint hogyha korhazban szulnek. A korhazakban aranyosan tobb a komplikacio, mint az otthonszuleseknel. Az otthonszulesek tekinteteben az, hogy meghal egy csecsemo, 1 ezrelek. Az anyai halandosag 0. (Friss adatok, Magyarorszagot tekintve.)A problemamentes szulesek aranya 90% folott van. Mit is kockaztatok en olyan nagyon?
208. 01fde57e09 (válaszként erre: 204. - DODICA)
2007. szept. 17. 16:49
Nem, nem válaszoltál világosan. Mert nem tudsz.
207. 01fde57e09 (válaszként erre: 203. - DODICA)
2007. szept. 17. 16:48
Ez olyan ovis volt. Persze nincs közöm, mint ahogy az egész szüléstörténetedhez sem. Mégis elmondtad. Gondoltam feltehetek egy kérdést.
206. 01fde57e09 (válaszként erre: 205. - Alexa77)
2007. szept. 17. 16:47
Azért mert kockára teszitek a gyerekeitek életét. Az ő érdekükben beszélek.
205. Alexa77 (válaszként erre: 201. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 15:21
Nem tudom, miert tiltakozol annyira az ellen, hogy vannak, akik az otthonszulest valasztjak. Senki nem kenyszerit ra, hogy te is azt valaszd. Ugy cselekszel, ahogy az eszed, szived diktalja. Te miert akarod rakenyszeriteni masokra a velemenyed?
204. DODICA (válaszként erre: 201. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 15:15
Volt válaszom, mindig le is írtam. Aki akarja, megérti, de neked úgy látom, nem megy.
203. DODICA (válaszként erre: 202. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 15:14
Közöd, :)) (Amúgy igen, természetesen.)
202. 01fde57e09 (válaszként erre: 200. - DODICA)
2007. szept. 17. 13:40
A 42. héten is voltál pl. szívhangvizsgálaton? Remélem igen.
201. 01fde57e09 (válaszként erre: 200. - DODICA)
2007. szept. 17. 13:40
Csak azt tudod mondani, hogy én nem értem, én gondolkodjak, járjak utána. Annyi az egész, hogy nincs válszod, csak mellébeszélsz.
200. DODICA (válaszként erre: 199. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 13:34

Nem baj, hogy nem érted. Több utánajárással, gondolkodással előbb-utóbb megérthetnéd. De gyanítom, nem is akarod megérteni. :))


Rosszul sejted. Az otthonszülők nem felelőtlenek, s bizony ők is résztvesznek vizsgálatokon. Ki ezen - ki azon, ki mind az összesen, ki nem....

Lényegtelen. Az viszont nem, hogy ugyanúgy érdekli őket gyermekük élete, sorsa!!!


(Én spec. elég sok mindenre elmentem, már csak azért is, hogy kedvébe járjak a védőnőmnek.)

199. 01fde57e09 (válaszként erre: 195. - DODICA)
2007. szept. 17. 12:44

Ezt eddig is tudtam, olvastam, de továbbra sem értem mi az okozati összefüggés? A leírt dolgokon nagyjából én is átestem. Pontosan úgy ahogy TE, persze azzal a különbséggel, hogy engem mindenről tájékoztattak és baromi kedvesek , normálisak voltak. Én könnyítő-gyorsító dologként éltem meg minden orvosi bavatkozást és hálás voltam értük.

És szerintem nem hasonlítható össze két szülés még a saját két szülésed sem. Az, hogy könnyebben ment a második az nem azt jelenti, hogy az első ne pont olyan nehéz lett volna amilyen nehéz volt.Ha jól értem Te nem vettél részt a szülés előtti hetekben szívhangvizsgálatokon, ultrahangon?

198. Alexa77 (válaszként erre: 197. - Wicca23)
2007. szept. 17. 11:44
Orulok, hogy nektek szerencsetek volt! Szeretnem, ha ezzel mindenki igy lenne, aki a korhazi szulest valasztja. Sajnos a kornyezetemben meglehetosen gyakran tapasztaltak az ellenkezojet:-(((. Minden bizonnyal korhaza valogatja. Sajnos ezugyben meg sokat kell fejlodni ennek az orszagnak. Gratulalok az unokadhoz, tovabbi jo egeszseget neki is es az egesz csaladnak!
197. wicca23 (válaszként erre: 196. - Alexa77)
2007. szept. 17. 11:34

Tökéletesen egyetértek Veled.Mindenki maga dönti el,hol,és milyen módon akar szülni.Ha már van rá lehetőség.Itt is,ott is lehetnek komplikációk,de ezzel minden kismamának tisztában kell lenni,bárhol is szül.Nem hiszem,hogy Geréb Ágnes rosszabb lenne,mint bármelyik orvos.Aki gyermeket segit a világra,nem hinném,hogy felelőtlenül teszi.Bár szerintem egy műtő mindenképpen jó,ha van a közelben bármilyen eshetőségre.A menyemnek sima terhessége volt,kórházban szült,órákig vajúdott,és amikor jöttek a tolófájások,akkor jöttek a gondok.A baba feje félig kibújt,és aztán visszacsúszott.Ez többször megismétlődött,aztán a szivhang annyira legyengült,hogy akkor már észrevették,hogy valami baj van.Rohantak vele a műtőbe,megcsászározták,és akkor derült ki,hogy a köldökzsinór olyan szinten rátekeredett,hogy szó szerint gúzsba kötötte,és visszahúzta.Ha ez otthon történik,annak végzetes következménye lett volna.Az unokám már 5 éves,és makkegészséges.Ilyen szempontból örülök,hogy kórházban volt.

Én anno kórházban szültem,egy olyan szülőszobában,ahol rajtam kivül másik kismama is volt egy függönnyel elválasztva. Rideg környezet,de biztonságban éreztem magam.Az orvos,a szülésznő kedves volt,végig mellettem voltak,biztattak,és a szülés végén megdicsértek.Semmit nem éreztem abból,amit itt olvasok a nővérek,orvosok stilusáról.

196. Alexa77
2007. szept. 17. 11:03
Sziasztok! Nem igazan ertem,, miert kell tamadni azt, aki maskepp gondolkodik! O se tamad titeket... Szerintem hagyni kellene, hogymindenki cselekedjen sajat belatasa szerint, legfeljebb indulatok nelkul a tapasztalatokat megbeszelni, elmenyeket elmeselni, hogy azok, akik meg elotte allnak, nemi segitseget kapjanak ahhoz a donteshez, hol es hogyan szeretnek vilagra hozni a gyerekuket. A terhesseg, a szules nem betegseg, nem kellene ugy kezelni! Az elet legtermeszetesebb velejaroja. Ugyanolyan termeszetes, mint hogy eszunk, mozgunk, szeretkezunk... Persze vannak esetek, amikor valami miatt szukseges a korhaz, ebben az esetben termeszetes, ha oda megy az ember. Mint ahogy az is ok, hogy aki a korhazban erzi biztonsagban magat, az szuljon ott. De ne belyegezze meg senki azt, aki maskent gondolkodik! Ehhez mindenkinek joga van. S miert van az, hogy mas, fejlettebb orszagokban nem csinalnak kabinetkerdest a dologbol? Ott miert termeszetes? Talan igyekeznunk kellene felnoni kisse. Hangsulyozom: nem azt mondom ezzel, hogy mindenki szuljon otthon! Csupan azt szeretnem, ha a valasztas mindenki szuveren joga lenne, es senkit el nem itelnenek ezert.
195. DODICA (válaszként erre: 193. - 01fde57e09)
2007. szept. 17. 10:42

Ha elolvastad a legelső születéstörténetemet düh nélkül, értelmezve, abból azért szerintem kiderül.


De kezdem:

-doki egy baromi fájdalmas amnioszkópia (aminek, ha nem akarnak vele tágítani fusiban, fájni se kellene) után közli velem, hogy ma szülünk. Miért??? Még egyáltalán nem indult el.


- miután bevánszorgok a kórházba, borotválnak, aztán hirtelen egy nagy ollót látok a lábam között (ki engedte???? meg se kérdezték)


- hirtelen magas fájások, de jön az infúzió (hiába kérdezzük, minke, ahhoz nekünk semmi közünk), amivel ők döntik el a fájások erősségét s hosszát (hát ez aztán minden, csak épp nem természetes!)


- mivel babó elakad a kitolási szak elején, jön 6 órán keresztül a hasprés... közben egy korty víz sincs

- vízszintes póz, kőmetsző helyzet (a lehető legrosszabb a baba szemszögéből is!!!)


- végül eme sorozatos beavatkozásnak, siettetésnek következménye, hogy repedek össze-vissza


- ja, a fiam 4780 gr, 64 cm. ;)


Most ezért kellene áldanom a doktor urat??? Hát egy kanál vízbe...


Összehasonlításképp: lányom 4750 gr, 60cm. Senki se vizsgálgat manuálisan (ctg persze naponta többször is van!), várunk szépen. A szervezetem készülődik a szülésre: esténként fájdogál, csúsznak szét a csontjaim szép lassan. Senkit nem zavar, hogy a hivatalos 42. hét helyett betöltöm a 43.-at. :) Aztán megérzem az első fájást, s fél óra múlva kezemben a kicsi! Ültem, nem repedtem. :))

A két eset között számomra van némi különbség. ;)


Nem kizárható, hogy otthon történhet baj, ez igaz. Mérlegelni kell. Ugyanakkor mi a garancia arra, hogy kórházban tényleg tudnak segíteni??? Hát szerintem semmivel se több, mint otthon. Akkor meg miért válasszam a jóval kevésbé megfelelő, s számomra kevesebb biztonságot nyújtó kórházat? Csak azért, mert xyz úgy gondolja, hogy ott biztonságosabb??? Bizonyítsa be! De nem tudja.... Sőt. (Tegnap linkeltem ide két dolgot, az is azt mutatja, az otthonszülések rizikófaktora jobb valamivel.)


Garancia sehol sincs. A szüléshez bátorság itt is-ott is kell. Ahhoz is, hogy kórházba menjen az ember, mások szerint meg ahhoz, hogy otthon maradjon.


Hiba azzal érvelni, hogy nincs meg a kellő háttér hozzá. Igaz. Ezért örül neki mindenki, hogy végre a múlt héten napirendre került ez a téma. Node addig mi legyen azokkal, akik mégis ezt az utat választják? Ha nem lennének ezek az anyák, akkor a törvényi szabályozásra se lenne szükség, hiszen nem lenne rá igény. De van rá, s így mihamarabb ki kell dolgozni a feltételeket. (Bár nem ártana, ha nem a laikusog szempontjai érvényesülnének benne, hanem inkább a hozzáértőké. Nagy meccs lesz ez is.)


A tegnapelőtti esethez: a média megint sugallt valamit.... A vizsgálat meg majd kideríti remélhetőleg az igazságot. Addig szerintem kár állást foglalni. Ági amúgy csinált már otthonszülésnél is gátmetszést, ha szükségesnek ítélte meg. Ebben az esetben másképp ítélt, ő tudja, miért. Azt, hogy ez hiba volt-e részéről, majd eldöntik az arra érdemesek.

194. gerna (válaszként erre: 193. - 01fde57e09)
2007. szept. 16. 23:18

Ezt olvastam:

"Az Ági a szülésnél úgy néz ki, mint egy szellem. Nem lehet észrevenni, mint egy indián asszony, ül a sarkán mozdulatlanul, és figyel. Hogy ne kelljen metszeni, orbáncolajos hüvelymasszázst csinál, és utána ezen a felpuhított, kitágult úton szépen kicsúszik a baba. Mikor kijött a Rozi, gyakorlatilag mosolyogva, nem szólt semmit. Rám tették, és öt perc múlva már mászott föl, hogy cicizzen. Nem kellett kiszívni az orrát, szuszogott magától. Akkor még ücsörögtünk egy kicsit, az Ági felírta, mi volt a szülésnél, én utána felkeltem, kimentem zuhanyozni, és másfél óra múlva az egész család ott ebédelt.”

193. 01fde57e09 (válaszként erre: 166. - DODICA)
2007. szept. 16. 22:45
Dodica! Nem értem honnan veszed, hogy a komplikációk többsége(szerinted gyakorlatilag mindig, de látom azért finomítottad)visszavezethető valamilyen orvosi beavatkozásra. Ezt miből gondolod? Azt sem támasztottad alá egyetlen érvvel sem, hogy a Te szülésednél erről lett volna szó. Mi volt az a konkrét ok ami miatt komplikáció lépett fel és honnan tudod biztosan, hogy volt okozati összefüggés? De tegyük fel, hogy igaz: a komplikációk többsége a kórhái beavatkozások miatt van, akkor sem kizárható, hogy otthon is bekövetkezik -mint ahogy most be is következett- komplikáció. És akkor bizony jobb kórházban lenni.Mert ott valahogy megpróbálnak segíteni az eszközeikkel a műtőjükkel - erre otthon nincs lehetőség bármennyire is igyekeznek és nagy a szakértelmük. Bár ha az igaz, hogy még egy nyamvadt gátmetszést sem voltak képesek csinálni.....akkor Geréb Ágnesék mi mindent tettek meg?
2007. szept. 16. 18:08

Dodica!Elolvastam a 3-ik szülés történetet:)azon részen ahol írod a férjeddel való csendes ülést és csak félhomály volt és kiment a kádat tisztítani...könnyes lett a szemem:))tényleg csodás élmény lehetett ez nem kétséges....

Elolvasom az elsőt is utánna a másdikat.

191. gerna (válaszként erre: 187. - Panka2)
2007. szept. 16. 17:35
Szia panka2! Sok szerencsét Neked a Negyedikhez :)
190. fe20557d00 (válaszként erre: 189. - DODICA)
2007. szept. 16. 17:32
Semmi gond;)Csak azért vettem magamra mert nekem címezeted:))
189. DODICA (válaszként erre: 182. - Fe20557d00)
2007. szept. 16. 17:30
Bocs, ha magadra vetted, sokan írnak mostanság itt sokfélét.... Nem konkrétan neked szólt, elnézést, ha így félreérthető volt!
188. gerna (válaszként erre: 184. - E71af41436)
2007. szept. 16. 17:29
A média ebben az esetben "tényeket" is közölt, már amennyit... én nem a sugallást sokallom, inkább a tényeket keveslem, pl. ki volt a helyszínen (orvos, családtagok...?), meddig tartott a szülés, milyen módszerrel próbálkoztak az iránybafordításhoz stb. De türelemmel várok a vizsgálat végéig.
187. panka2
2007. szept. 16. 17:29

Sziasztok lányok :) Olvasgatom ,ki hogy érvel az otthonszülésről illetve a korháziról.

Én eddig 3gyermeknek adttam életet,mind három babám a korházban született,és remélhetőleg bő 3honap mulva megérkezik a kistesójuk is :)

Nekem voltak pozitív és negatív tapasztalataim a szülésekről és valojában nincs két egyforma gyermek és szülés sem.Olvasgattam rengeteg szülés történetet olyanokrol akik otthol és akik a korházban szültekről,annyibol jobbnak tartom az ottholszülést,hogy sokkal családiasabb a környezet,de ... fájni akkor is fáj,nem a kíntól szabadítja meg az embert csak maga a környezet más,de én megmondom őszintén,és senkit nem szeretnék megbántani előre leszögezem,én nem merném bevállalni hogy otthol szüljek!Tudom..régen csak arra volt lehetőség,és még sem haltki az emberiség de akkor is...ez a baba a hasamba nem a világ de nekem azt jelenti,és soha nem mernék az életével játszani,és jogom sincs hozzá mert én "csak"az anyja vagyok!


Szerintem mindenki maga dönti el,hogyérzi,mekkora a joga ítélkezni,de én sok esetben ugy veszem észre,hogy az anyák a saját maguk fájdalmátol félnek,sokan tul dramatizálják a szülést mint fogalom,mint megélt fájadalom,jo..senki nem egyformán élimeg,de néha olvasok itt olyan történeteket hogy ha nekem még nem lenne babám tuti nem szülnék annyira beparáztat némelyik..hol ott...nem is így működik..


egy a lényeg!És bocsánat ha hosszúra sikeredttem,hogy minden a fejben dől el!Bárhol is szülj,mert sokszor nem is akarnak otthol szülni és még is ugy hozza sors,mert siet a baba :)egy a lényeg,ne féljj mert az megnehezít mindent!El kell lazulni és sodrodni a folyamattal,nem arra kell gondolni mint sok helyen olvasom,hogy de szép virágos réten vagyok stb hanem arra,a babád sokkal jobban szeendved mint te!Enged ki a testedből segíts neki!tehát RÁ ÉS MAGADRA kell figyelni és örülni hogy fááj egyre jobban mert tudod,akkor mindjárt vége,és meglátom VÉGRE :))))


Végül is nem arrol beszéltem,amiről ez a topic szól,de látom elkanyarodott a téma egy kicsit más vizekre így írtam le az én véleményem??sőt...ez nem is vélemény volt,hanem inkább tapasztalat tőlem,egy Nőtöl,egy Anyátol.


Üdw:E.

186. fe20557d00 (válaszként erre: 185. - Fe20557d00)
2007. szept. 16. 17:29
Egyszerűen van egy fajta hozzáállásom,véleményem,tapasztalatom ezeket osztom meg,persze próbálok nem ítélkezni,de előfordul néha.... nem igaz?????;)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook