Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórháztól otthonszülésig 3. fórum

Kórháztól otthonszülésig 3. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórháztól otthonszülésig 3.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
95. contu (válaszként erre: 93. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:35
Lehet, hogy Te ezen nevetsz, de kíváncsi lennék, hogy mit gondolna erről az a nő, akivel ma ez a tragédia történt.
94. contu (válaszként erre: 90. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 23:33
Egy véleményen vagyunk, és azt hiszem meddő vitát folytatunk az otthonszülést pártolókkal. Egymást meggyőzni úgy sem fogjuk. Remélem, hogy nem sok ilyen tragédia történik akár születésházban, akár kórházban. Azért azt is remélem, hogy Geréb Ágnest előveszik a hatóságok, és kivizsgálják a felelősségét.
93. DODICA (válaszként erre: 87. - Egypt)
2007. szept. 15. 23:32
Sajnos ez az a szöveg, amin csak röhögni tudok...
92. contu (válaszként erre: 88. - Erikpipi)
2007. szept. 15. 23:31

Láttam olyan kórházat, ahol tényleg nem voltak jók a körülmények, de ahol én szültem, ott tiszta volt minden helyiség. A takarítók is ápoltak voltak. De pl. a kísérőt is csak úgy engedik be a szülésre, ha van rajta kórházi ruha.

Az utolsó mondatoddal egyetértek.

91. DODICA (válaszként erre: 77. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 23:29

Hogy honnan tudom? :))) Belülről. Az pont elég. Nekem. Ha nem tudtam volna, sose szültem volna jól otthon. Így viszont, hogy tudtam, életveszélyben lettünk volna kórházban. Itt a lényeg.


Marha nagy segítség az, amikor kapkodva megpróbálja egy doki a saját hibáját helyrehozni! Aztán persze agymosásszerűen szépen elmagyarázza anyukának, mekkora jót cselekedett! Hát nekem ebből egyszer elég volt!


Honnan veszed, hogy kórházban megmenthető lett volna bármelyik otthon született baba? Csak azért, mert a média ezt sugallja? Vagy mert sok pénzét féltő orvos nyilatkozta ezt?

Volt egy per... Érdekes, Ágit felmentették, holott a lincshangulat megvolt körülötte. Ez se gyanús? :) Gondolom, ha bármilyen szinten bizonyítani lehetett volna az emberi mulasztást, ill. azt, hogy kórházban megmenthető lett volna a baba (a 2003-as esetről van szó), akkor nem ez a per kimenetele.


Az utolsó fél sorodhoz: hát, ilyenről sose fogunk hallani, pedig...

2007. szept. 15. 23:28
Contu és Erkpipi! Pontosan így gondolom én is.
89. contu (válaszként erre: 84. - Egypt)
2007. szept. 15. 23:28
Így van. Vagy, ha valaki otthonosabb légkörben akar szülni, akkor olyan kórházat kell keresni. Számtalan lehetőség van.
88. erikpipi (válaszként erre: 82. - Contu)
2007. szept. 15. 23:27

Azért ezt kissé tulzásnak tartom. CSak nézz meg egy kórházi tusolót, vagy egy takarítónőt, aki keni a szart a folyosón (már bocsi).

VAgy pl. az intenzívre te be sem mehetsz, de a takarító az igen, pedig fix. hogy nem steril a nő. Ugye?

Én azért találom visszalépésnek, mert mint írtam, lehet ilyen házban szülni, de akkor fel kell készülni, a "mi lesz ha baj van", mert akkor minden perc számít.

Akkor pedig ugyan ott vagyunk mint a kórházban. Akkor minek is?

87. egypt (válaszként erre: 81. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:27
Attól, hogy a kórházat választod, ugyanúgy megbeszélheted az orvosoddal, mit szeretnél és mit nem, mintha otthon szülnél. Ezek a beavatkozások általában a mama és a baba érdekét szolgálják egyébként, pl. vajúdás lerövidítése, nehogy elfogyjon az anya ereje, repedések megakadályozása, stb... és legtöbbször semmilyen komplikációt nem okoznak, inkább megelőzik vele azokat. Ha normális az orvos, nem végez semmi ölösleges beavatkozást.
86. 01fde57e09 (válaszként erre: 75. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:24
Kedves Dodica! Éppen, hogy nem magánügye. Nem csak az ő ügye, hanem a gyereké is. Ezért bosszant. És nem hinném, hogy kevésbé kultúrált hangnemben írnék mint Te. Te kipontozod a nekem szánt jelzőket, de azért lejön amit írni akartál. Amúgy a "buta" szó szerintem úgymond belefér. Finoman fejeztem ki amit gondolok Rólad. Nem értem ezirányú felháborodásodat.
85. gerna (válaszként erre: 81. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:24

Jó, hagyjuk a sárgaságot! bár lehet veleszületett is. De a többi?


Egyébként megtaláltam az otthonszülés etikai kódexében a következőt:


"Ugyanígy, ha egy szülőpár úgy határoz, hogy egy súlyosan beteg, reménytelenül koraszülött vagy fejlődési rendellenességgel született babát enged meghalni a karjai között inkább, mint hogy többszörös sebészeti beavatkozásnak, izolációnak és intenzív osztályos tartózkodásnak tegye ki, akkor elengedjük az élet megőrzése iránti elkötelezettségünket a család számára az adott esetben leginkább gyógyító megoldásnak utat engedve, a szülői etika keretein belül. Az, hogy mi a leginkább gyógyító megoldás, természetesen egyénenként változik."


Pech, hogy Magyarországon nem engedélyezett a passziv autanázia...

84. egypt
2007. szept. 15. 23:22
Szerintem az otthonszülés nagyon sok kockázattal jár, én biztos nem vállalnám. Igaz, hogy kórházban is adódhatnak komplikációk, de sokkal nagyobb eséllyel tudnak segíteni, mert megfelelőek a feltételek hozzá. Másrészt megnéznék egy statisztikát, hogy a kórházi szülések ill. othonszülések hány százalékában adódtak maradandó problémák. Persze, hogy a számokat nézve a kórházak veztnek, de a nők 99%-a kórházban szül, viszont arányát tekintve nem vagyok biztos benne, hogy a kórházak vezenek. Én azt mondom, keresni kell egy rendes, megbízható orvost, akkor nem érik az embert kellemetlen melepetések a kórházban.
83. DODICA (válaszként erre: 74. - Contu)
2007. szept. 15. 23:22

Igen. Egy ikerszülésnél történt baj. De mennyiből is?


Valóban kockázatosabb... Emiatt is örülök, hogy nekem egyszerre csak egy baba volt pocaklakó, mert így ez a kérdéskör személy szerint nem érintett. Dupla felelősség...

82. contu (válaszként erre: 79. - Erikpipi)
2007. szept. 15. 23:21
Egyetértek Veled. Ráadásul ha az egész család ott van, akkor nem túl sterilek a körülmények. Valaki azt mondta, amikor Geréb Ágnes neve egyszer szóba került, hogy Semmelweis forog a sírjában. Jelenleg visszalépés az otthonszülés.
81. DODICA (válaszként erre: 73. - Gerna)
2007. szept. 15. 23:19

Aha. :))) Így már értem, mire gondoltál.


Nos, van ebben is valami... Ugyanakkor otthon születni azt is jelenti, hogy nem kockáztatjuk meg mindazt a rengeteg komplikációt, amelyek a sorozatos, s teljesen fölösleges (ráadásul zömmel még mindig rutinszerű) beavatkozások során mennek végbe a szülés során.


Valamit valamiért...;) :))


(Csak zárójelben, a súlyos sárgaság, ha jól tudom, nem egyik pillanatról a másikra alakul ki, s van idő bemenni a kicsivel a kórházba, ha szükséges.)

80. contu (válaszként erre: 77. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 23:19
Az én fiam is nagy veszélyben lett volna, ha itthon akartam volna megszülni.
2007. szept. 15. 23:18

Ha Geréb Ágnes tisztában van a veszélyekkel, vajon egy nyamvadt műtőt miért nem csinált abban a születés házában?????? Vagy könyebb felhívni a mentőt, és egy állami kórházban eltakarítani a romokat? Véletlenül, nem ezért haragszanak rá az orvosok?

Az otthonszülőket ugymond sznoboknak tartom, mert lenézik azokat akik nem vállalják a kockázatot, és kórhzban hozzák világra a gyereket. Mellesleg, a legtöbb helyen ugyan olyan feltételek adottak, mint otthon. CSak éppen nem állja körbe az egész család a szülő anyát. Értem ez alatt a testvéreket, meg a nagyszülőket. Mert ilyenről is olvastam. Vagy hatan nézték végig a szülést. Hát, nem tudom az mennyivel jobb? Ez a nő élete végéig hordozza a veszteséget. Megérte?

Elnézést ha durva voltam.

78. contu (válaszként erre: 76. - Gerna)
2007. szept. 15. 23:18
Ez így van. Kíváncsi vagyok, hogy amikor majd szabályozzák az otthonszülést, ikerterhességnél engedélyezik-e.
77. 01fde57e09 (válaszként erre: 70. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:16
Amiket "tudsz", azt mégis honnan tudod??????? Honnan tudnád, hogy mi lett volna ha? Ez nagyon érdekelne. Feltehetően -persze én ezt nem tudom!! biztosan- még most is ott szülnél ha nem segítenek rajtad. És valóban: bosszant ha Geréb Ágnes nyugodt lelkiismerettel néz a tükörbe. Belátom: kórházban is szerencse kérdése egy szülés, de talán van esély megoldani a nagy problémákat.Persze vannak esetek amikor ott sem lehet mit tenni, sőt még el is szúrhatják, de sajnos olyan is van, hogy otthon meghal, holott a kórházban megmenthető lett volna, olyanról viszont nem hallottam, hogy kórházban meghalt holott otthon megmenthető lett volna.
76. gerna (válaszként erre: 74. - Contu)
2007. szept. 15. 23:15
Az ikreknél már a terhesség is kockázatos(abb).
75. DODICA (válaszként erre: 71. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 23:14

>>Mindent meg kell tennünk, hogy minimalizáljuk a tragédiák bekövetkezésének lehetőségét.>>


Na látod, én meg pont ezért nem szültem többé kórházban! :)))


Nem kell ezzel egyetérteni, de, ha nem tudod elfogadni, s roppant elítélő véleményedet oly formában nyílvánítod ki, ahogy azt én sorozatosan megkapom tőled, akkor talán kár is beszélgetnünk. Jobban tennéd, ha nem is néznél errefele, s nem idegesítenéd magad fölöslegesen ezzel a témával. Hiszen te mindent megteszel a gyerekedért, akkor meg miért bosszant az, ha más másképp gondolkodik?? Magánügye, nem? Mint ahogy az meg a te magánügyed, hogy te másképp gondolod. Viszont, ha kérhetném, amennyiben mégis beszélni szeretnél erről a témáról ebben a fórumban, akkor legyél kedves kulturált hangnemben nyilatkozni, mint ahogy mindenki más is úgy tesz, mégha ellenvéleménye is van! Előre is köszi!

74. contu (válaszként erre: 67. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:12
Az ikerszülés kockázatosabb általában, Geréb Ágnes mégis vállal azt is. Mint tudjuk, az egyiknek csúnya vége lett. Ő maga írta le a honlapján.
73. gerna (válaszként erre: 67. - DODICA)
2007. szept. 15. 23:12

A második bekezdés = nem tudjuk, mitől van ez a sokféle baj, már születés előtt és születéskor, de van.



Előre nem lehet tudni, lesz-e a babának légzéselégtelensége, súlyos sárgasága (vérátömlesztés kell), UH pontosságától függ, hogy látják-e előre a fejlődési problémákat. És ilyesmi nemcsak koraszülésnél lehet. "Otthon születni" annyit jelent, mint ezeket mind megkockáztatni. És ez csak néhány azokból a bajokból, ami egy újszülöttel lehetnek.

72. dee7182d35 (válaszként erre: 71. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 23:08
De honnan veszed,hogy ők nem tesznek meg mindent?Te csak a mai esetről beszélsz,de gondolom jó pár sikeres otthonszülés is volt már.Az csak véletlen?Nincs halálra ítélve az a gyerek,aki otthon születik,azért,mert otthon születik!Túlságosan lesarkítod szerintem ezt az esetet.
71. 01fde57e09 (válaszként erre: 68. - Dee7182d35)
2007. szept. 15. 23:05
Persze megeshet egy kórházban is, nem lehet előre látni. De ott eggyel több esély van az életben maradásra. Én azt gondolom, hogy nincs joguk az otthoszülést választani és ezzel megfosztani ettől az eggyel több esélytől (pl. császármetszés) a gyereket. Soha de soha nem tudhatják előre, hogy lesz e komplikáció. Egyszerűen nincs joguk " másképp megélni" ezt a dolgot. Mindent meg kell tennünk, hogy minimalizáljuk a tragédiák bekövetkezésének lehetőségét. Erre pedig nem otthon hanem a kórházban van lehetőség.
70. DODICA (válaszként erre: 61. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 23:04

Sértegesd a jó édes... Most beszéljek veled én is ilyen hangnemben????? :)))) Ugyan már!


Az első szülésem otthon sikeres lett volna, a "drága doktor úr" sorozatos marhaságainak köszönhetjük azt, hogy egy életen át viseljük a nyomát. Mind a fiam, mind pedig én lelkileg.

Azt hiszem, ha veled, a te gyerekeddel történne egyszer valami egy kórházi szülés során, akkor átértékelnéd ezt a "kissé" fasiszta hangulatú véleményedet. De nem kívánom én ezt neked, inkább 'rohassz' engem nyugodtan a továbbiakban is! :)))


Én nem gondolom, hogy amiatt lett hiperaktív, hanem TUDOM! S ez nagy különbség! :)) Minthogy azt is TUDOM, hogy teljesen másképp lett volna, ha nem kórházban születik.


A szülést tényleg nem véletlenül indították meg. Aznap volt ügyeletes, belefértem az idejébe. A világon más indoka nem volt rá. Ezt is TUDOM.


Geréb Ágnes meg bizonyára köszöni szépen, nyugodt lelkiismerettel néz a tükörbe. Még akkor is, ha téged ez roppant bosszant. Én legalábbis remélem. ;) Mindenesetre szerencsésnek tartom magam, hogy szülhettem vele.


Kórházban nem szerencse kérdése egy szülés??? :))) Kár, hogy láthatóan képtelen vagy ezt belátni. :(

2007. szept. 15. 22:58
De én ezt gondolom Róla azért mert az a véleménye ami. ( Hallottam a véleményszabadságról, de ha például valakinek az a véleménye, hogy embert ölni jó - akkor az szerintem lehet gonosznak, butának, őrültnek nevzni stb. - ez lehet, hogy erős volt, de csak a példa kedvéért.)Ez egyébként flesleges vita témánk szempontjából. Egyébként amilyen indulatokat kivált belőlem ez az egész -úgy érzem nagyon is finom voltam.
68. dee7182d35 (válaszként erre: 64. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 22:53
De miért butaság,vagy gonoszság ez?Hangsúlyozom,sosem szülnék így,de ez egy egész más felfogás.Nem buták,gonoszak,csak másképp élik ezt meg.Itt nem arról van szó,hogyy minden otthonszülőnek,vagy babájának lesz valami baja.Bár lehet,ezt a mai esetet el lehetett volna kerülni,de lehet,hogy nem.Ez már sosem derül ki.De nem gondolom,hogy erről Geréb Ági tehet.Szörnyű tragédia,de megeshet,hogy egy kórházban is így történt volna.
67. DODICA (válaszként erre: 59. - Gerna)
2007. szept. 15. 22:53

Az első bekezdésedhez: elfelejtettem hozzátenni, komplikációmentesnek ígérkező szülésekre értettem. Amiről te írsz, az számomra se férnek bele az otthonszülésbe (s megnyugtatlak, az otthonszülős csapatokéba se, ja, mert nem csak Geréb Ágiék vannak ám!). Az otthonszülésnek (mármint a tervezettnek) vannak feltételei, s teljesen normális dolognak tartom, hogy azok nem vállalkozhatnak rá, akiknél egyértelmű (ill. jóval nagyobb esélyű), hogy a szülés során probléma adódhat. Koraszülésnek mindenképp kórházban a helye.


A második bekezdésedet nem értettem.... Lehet, már késő van? :))

66. 754c7e07c3 (válaszként erre: 65. - 01fde57e09)
2007. szept. 15. 22:49
Oké, de azért ne butázz le mást, mert neki nem ez a véleménye. Szerintem.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook