Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsére váltanék. Mire figyeljek? fórum

Kontaktlencsére váltanék. Mire figyeljek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. júl. 3. 22:08

sziasztok..


Ma voltam kontaktlencse próbán,betanításon..


Az a baj hogy nagyon furán látok a lencsében mintha nem látnék rendesen..

Igaz ma csak kb 2órát volt a szememben de azthiszem valahogy nem ok a dolog..

Arra lennék kiváncsi hogy másoknál is az volt esetleg hogy eleinte furán láttatok a lencsével?Világ életemben szemüvegem volt és biztos ezt is meg kell szokni..

A dioptria is teljesen más lett..


az előző bal: +5.0 +1cilinder

jobb: +5,5 +1 cil


ennek az értékei pedig bal +7,25 -1,25 cil

jobb +7,25 -1,25cil


én nem értek hozzá de azthiszem ez nagy eltérés igaz?

nem is értem hiszen jól látok a szemüveggel is és az optikus szerint új szemüveg is kell pedig ez is csak 1éves:((

2012. jún. 11. 21:11

sziasztok..


Érdeklődnék hogy volt olyan köztetek aki eleinte szinte írtózott attól hogy a szeméhez nyúljon?

Ez elmúlik majd idővel?

Úgy volt hogy a héten megyek az optikába a kontaktlencsét megérdeklődni meg vizsgálatra..de próbálgattam és egyszerűen nem merek a szememhez nyúlni:(

El vagyok keseredve eléggé:(

63. Nikike1988 (válaszként erre: 62. - Anetta25)
2012. jún. 6. 12:15
hát azt gondolom..:D
62. Anetta25 (válaszként erre: 60. - Nikike1988)
2012. jún. 3. 16:39
sokkal jobb lesz utána. teljesen más, mint a szemüveg. megéri :)
61. Nikike1988 (válaszként erre: 59. - Haja.baba)
2012. jún. 1. 21:41

szia:)


Ugye milyen szuper érzés ha végre látod magad a tükörben?:D

Nekem is volt már a szememben lencse és azóta vagyok rákattanva a témára:)

Neked is nagyon rossz a szemed?


Mik a fejlemények? Már tudod ki-be rakni a lencsét? belejöttél? Mesélj:)

60. Nikike1988 (válaszként erre: 58. - Anetta25)
2012. jún. 1. 21:37

szia

Pont attól félek hogy idegesíteni fog hogy nézik ahogy szerencsétlenkedek:D

A baj az hogy majdnemhogy irtózok a szememhez nyúlni de remélem az elhatározás majd segít:)))

59. haja.baba (válaszként erre: 57. - Nikike1988)
2012. máj. 31. 16:02
Szia! 12 éve hordok szemüveget. És tegnap elmentem kipróbálni a kontaktlencsét. Én is csak ajánlani tudom. Teljesen más érzés volt, és láttam magamat a tükörben :) Megvizsgáltak, elmondták a tudnivalókat, majd a doktornő beillesztette a kontaktlencsét, amit aztán nekem ki kellett vennem, majd visszatennem. Nem voltam valami ügyes, és nagyon remegett a kezem :D, de sikerült. De a napfényt nagyon erősnek érztem a lencsével, úgyhogy vettem egy napszemüveget is. Örülök, hogy végre rászántam magam.
58. Anetta25 (válaszként erre: 57. - Nikike1988)
2012. máj. 22. 07:51
nem biztos, hogy nehezen megy. Csak mikor mész szánj rá időt, és ne idegesítsen, hogy ott vannak és néznek. Azért vannak ott, hogy otthon már menjen. ott elsőre is jobban megy majd, bár az elején 5-6 percig is tart. Aztán meg fél perc sincs a kettő.
57. Nikike1988 (válaszként erre: 55. - Anetta25)
2012. máj. 21. 22:08

hát én leszek az akinek majd nehezen megy betanulás:D de gondolom majd idővel megtanulom..

Remélem jövőhónapban összejön...

56. Nikike1988 (válaszként erre: 54. - Mancs97)
2012. máj. 21. 22:06

köszi hogy írtál..

ezek hasznos dolgok..

érdekes amit írsz hogy mióta lencsézel nem romlott a szemed:O

én is utálom ha bepárásodik,folyamatosan kipirosodik az orrom stb....nagyon utálom a szemüveget...

2012. máj. 21. 16:36

A betanítás van akinek lassan megy, de utána össze nem hasonlítható az érzés.

Két éve lencsézek, egyetlen egyszer akadt vele problémám, úgyhogy sokkal jobb mint a szemüveg. Válts bátran

2012. máj. 17. 14:57

Közel 10 évig voltam szemüveges, és legalább annyi idő eltelt azóta, hogy kontaktlencsém van. Egyrészt azért szeretem, mert azóta nem romlik a szeme, másrészt azért, mert kényelmesebb: nem kell félnem attól, hogy eltörik, nem párásodik be stb.

Megvan minden lencsénél, hogy mennyi ideig szabad hordani egy nap, és nem ajánlott túlhordani. Az is számít elvileg, hogy mennyi a nedvességtartalma, és az érezhető a hordási idő végén, vagy ha fáradtabb a szem, hogy szárad a lencse. Elsőre macerásnak tűnik a ki- meg behelyezés, illetve arra figyelni kell, hogy ne aludj el benne.

Amikor először veszel lencsét és betanítják a felhelyezését, akkor lehet, hogy hosszú időt el kell vele bíbelődni, nekem az első lencsét kb. fél óra alatt sikerült felhelyeznem, de sokkal tisztább látásélményt ad, mint a szemüveg.

2012. máj. 17. 10:45
Köszi a hozzászólást bedina37, töltöm is a kupont. Tök jó, kipróbálom a kontaktlencsét, és még a zsebpénzem is megmarad :)
52. Cippora (válaszként erre: 50. - Sarga_rozsa22)
2012. máj. 16. 15:30
Én 11 éve viselek kontaktlencsét,a szemüveget mindig is utáltam,így azt csak itthon hordom.Igazából össze sem lehet hasonlítani a kettőt.A lencse sokkal komfortosabb,a szemüveg sok esetben (pl.esőben) kényelmetlen!
2012. máj. 16. 15:30
Sziasztok! Ez jól jöhet nektek: [link] Nemrég olvastam, hogy május a kontaktlencsések hónapja. A link alatt van egy letölthető kupon, ami ingyen lencsére váltható be több helyen. Töltsétek le, ha gondoljátok, ez is kis spórolás.
2012. máj. 16. 15:01
Sziasztok!Már 10 éve vagyok szemüveges, és már nagyon unom. Sokszor elgondolkodom, hogy kontaktlencsére váltok. Kontaktlencések írjatok, mik a tapasztalatok?
49. nana06 (válaszként erre: 47. - Nikike1988)
2012. máj. 14. 19:14
Nekem pont most javult a szemem :) a bal szememről már eltűnt a dioptria,azon nincs is lencse csak a jobb szememen van. Az -1,5-ös dioptria 0,5-ös cilinderrel :)
48. egypt (válaszként erre: 10. - Mafalda)
2012. máj. 14. 11:07

Ezt valami szemüveggyáros mondta nyilván..

A mai korszerű lencsék egyáltalán nem ártanak a szemnek, millió féle létezik. Nekem 15 éves korom óta van, kemény lencsével kezdtem, amitől 3 dioptriát javult a szemem (ez csak kemény lencsével érhető el).

A "kivizsgálás" egy szimpla szemvizsgálat, nem sok ember van,a kinek ezeket a könnyű lencséket ne bírná a szeme.


Nekem havi lencsém van, ez elméletileg 30 napig nonstop bent lehetne, éjszakára sem kell kivenni. Én mondjuk ki szoktam, de akkor sem lenne semmi, ha bent hagynám. Ha éjszakára kiveszed, akkor majdnem dupla annyi ideig hordható természetesen, mintha állandóan fent lenne.

Én mostanában már neten rendelem a lencsémet, sokkal olcsóbb, mint boltban.

47. Nikike1988 (válaszként erre: 46. - Nana06)
2012. máj. 14. 11:00

szia


Neked egyébként nagyon rossz a szemed?

Nekem +5 és +5,5 és mindegyik +1cilinder:S

Szóval én attól is félek hogy mivel vaksi vagyok nem fogom látni mit csinálok..és így nehezebb lesz esetleg..

46. nana06 (válaszként erre: 45. - Nikike1988)
2012. máj. 10. 15:01

Én is így voltam...ahogy már láttam hogy közelít az ujjbegyem, már csuktam is be a szemem....nagyon nehezen szoktam meg. Aztán egyszer csak valahogy összejött, és utána minden nap jobban ment. Ha ezt megszokod tényleg könnyebb lesz betenned.....a kivétel sztem nem lesz könnyebb...vagyis nem tudom, nekem nem volt könnyebb...kellet hozzá egy hónap mire megtanultam rendesen kivenni...Rá kellett jönnöm, hogy le kell húznom a lencsét a szememről a fehér részre, mert ott annyira nem érzékeny...csak mire rájöttem hogy húzzam le, meg folyton becsuktam ott is a szemem, és akkor ugye a lencse visszament az eredeti helyére...úgyhogy kezdhettem elölről az egészet XD Most hogy már az új lencsét raktam be, ezzel már tökéletesen megy :)

Neked is menni fog! :)

45. Nikike1988 (válaszként erre: 44. - Nana06)
2012. máj. 9. 17:37

szia

hát nem tudom mikor fog ez nekem menni..:(

Pedig muszáj lesz megszoknom mert nagyon akarok lencsét..

Úgy gondolom hogy ha már odáig eljutok hogy hozzá merek érni a szememhez akkor már könnyebb lesz megtanulni a lencse be-kivételt is..Igazából még ott tartok hogy írtózok a szememhez nyúlástól:S

44. nana06
2012. máj. 8. 20:22

Én úgy csináltam, hogy felül felfeszítettem a szemem, alul pedig lehúztam, és akkor a fehér részéhez próbáltam hozzáérni. Nagyon nehezen ment, simán volt egy hét mire megszoktam, meg mikor hozzá akartam érni, akkor rögtön becsuktam a szemem. Aztán egy idő után már kicsit hosszabb ideig is ott tudtam tartani. Szerintem próbálgasd te is kicsit fürdés előtt a tükör előtt párszor, és megszokod :)

Sok sikert! :)

2012. máj. 8. 18:17

sziasztok


húú elnézést hogy így eltűntem de kicsit összejöttek a dolgok....


Lenne kérdésem a kontaktlencsét viselőkhöz..


Arra lennék kiváncsi,hogy lehet-e gyakorolni esetleg azt a dolgot hogy a szememhez nyúljak? nagyon erős a reflexem bár gondolom mindenkinek az..

Tegnap kipróbáltam hogy óvatosan a szememhez nyúlok de egyszerűen nem bírok:(

Valami tipp?taktika?

tudom hogy majd az optikában betanítanak de magabiztosabban mennék majd oda ha már picit gyakorlottabb lennék a dologban..

42. timycat (válaszként erre: 39. - Nana06)
2012. ápr. 27. 20:54

elég érdekes :S én is áztatom, mert úgy kell ez oké, de lemosom a folyadékkal és minden nap új folyadékban ázik... értem én, hogy "spórolsz" a folyadékkal, de nem kéne, mivel eleve bontottan a folyadék 6 hónapig áll el és ilyen módszerrel, ha nagy kiszerelést veszel az is "megromlik", így mondjuk a 6-7. hónapban azon felül, hogy 5-6 szor használod a folyadékot, még az "új adag" minősége sem megfelelő.

A gondos ápolás pedig a lencse élethosszát növeli meg, én azon "spórolok" a havi lencse 30 alkalomra való, de ha jól kezeled akkor akár -de ez már tényleg a maximum!- 40-45 alkalommal is használhatod... ehhez viszont kell a jó ápolófolyadék. Én már azt is észreveszem a lencséimen, ha már huzamosabb ideje megbontottam az ápolófolyadék flakonját.

41. Judit1109 (válaszként erre: 39. - Nana06)
2012. ápr. 27. 20:43

Hidd el, hogy nem okoskodni akarok, de gondolhatod, hogy az elmúlt 30 évben már én is kipróbáltam egy-két dolgot. Igenis felelőtlen az az optikus, aki ilyet javasol. Hisz te akkor egy szennyezett oldatba rakod, gyakorlatilag legalább 5-6 alkalommal. No, mindegy, a te dolgod, a te szemed.

Igen, a háziorvosnak megmondod, hogy mire kell és akkor felírja.

40. Nikk_1982 (válaszként erre: 39. - Nana06)
2012. ápr. 27. 20:12
Nem az a fő baj, hogy áztatod, hanem hogy az oldatot amiben áztatod nem cseréled naponta. Vagy erről is tud az optikus? Ha igen és nem szól semmit, akkor az még felelőtlenebb szakember lehet mint anno az enyém volt. Szakembernek sem nevezném
39. nana06
2012. ápr. 27. 19:38

Nem érzem magam felelőtlennek, mert erről pontosan tud az optikusom is...mikor mentem hozzá kontrollra tájékoztattam róla, hogy áztatni szoktam a lencsét az oldatban, és ő mondta is, hogy ő is ugyan ezt csinálja a sajátjával. De mivel ő árulja, ezért nem mondhatja hogy így csináljam, mert nem így van előírva.

Viszont ez a sóoldat érdekel. Csak simán el kell mennem a háziorvoshoz, megkérem írja fel és ennyi? És akkor ezzel mosod le a lencsédet? Nem baj az, hogy teljesen más oldatban tárolom éjjel a lencsét?

Amúgy nekem nincs mind a két szememben lencse...a bal szememmel semmi probléma nincs, csak a jobb szemem a rossz. Így kicsit nehezebb volt megszokni szerintem, mert ugye a másikban nincs....de most már semmi probléma :) Egy kicsit zavart eleinte, hogy szerintem eléggé látszik, hogy csak az egyik szememen van rajta, de igazából bárkit kérdeztem nekik fel sem tűnt...

2012. ápr. 26. 11:07

nana06

Nikknek mocskosul igaza van. Nincs jogom téged minősíteni, csak egy óvatosat eresztek meg: felelőtlen vagy. Van kettő szemed. Sokáig akarsz még látni? Ha igen, akkor naponta cserél a tároló folyadékot, mert adott esetben még meg is vakulhatsz. Egy költségkímélő megoldást elárulok: a tároló oldatot én naponta cserélem, viszont reggel betételkor én nem a tárolóval mosogatom, hanem a gyógyszertárban kapható Salsol A infúzióval. Ez egy sóoldat, még az őskorban ebbe tároltuk a lencsét és főzéssel fertőtlenítettük. Kérd meg a háziorvosodat, hogy írja fel neked a fél literes infúziót és akkor reggelente injekciós tűvel ki tudod szívogatni és azzal lemosni betétel előtt!

Remélem, hogy egy kicsit tudtam rád hatni.

37. Nikk_1982 (válaszként erre: 36. - Nana06)
2012. ápr. 26. 09:02

Jesszus, ezt mióta csinálod így???

Szerintem ha baj nélkül akarod használni, akkor a higiénia alapvető és nem azért kell úgy tisztítani ahogy elmondták hogy minél több folyadékot kelljen venned, hanem mert úgy éred el a kívánt hatást.

A higiénián ne spórolj, a látásod a tét!!!!

36. nana06
2012. ápr. 25. 21:56

jah és azt elfelejtettem, hogy három hét után vissza kellett mennem kontrollra, minden rendben volt.

Pedig kicsit féltem, mert én nem úgy tisztítom a lencsét ahogy mondta, mert úgy rengeteg folyadék fogy, úgy szinte kéthetente vehetnék folyadékot. Én csak annyit csinálok hogy mikor kiveszem rögtön belerakom a lencsét a tartójába, és rakok rá folyadékot. ezt a folyadékot én hetente cserélem mikor már látom hogy nagyon sok piszok van benne. Nem öntögetem fel minden nap. Vizsgálaton meg mikor nézte az optikus hogy mennyire illeszkedik a szememre mondta hogy szép tiszta úgy hogy nem fogom máshogy tisztítani :D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook