Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsére váltanék. Mire figyeljek? fórum

Kontaktlencsére váltanék. Mire figyeljek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. Nikike1988 (válaszként erre: 34. - Nana06)
2012. ápr. 25. 21:54

értem


persze ez egyénfüggő hogy kinek milyen hamar megy a betanulás:)

sok sikert neked a további lencsézéshez:)

Remélem nekem is könnyen fog majd menni a betanulás és a továbbiak:)

34. nana06 (válaszként erre: 16. - Nikike1988)
2012. ápr. 25. 21:51

Igen....nekem úgy volt, hogy fél óra után ( már a jó lencsével) visszamentem, megnézte hogy jól látok e vele. Mikor minden rendben volt, akkor odaültetett az asztalhoz, vett elő nekem egy tükröt. Megmutatta először hogy saját magának hogy rakja be, hogy fogjam a szemhéjam, hogy ne csukjam be. Elmagyarázta hogy víz nem érheti, hogyan tisztítsam, mit kell vele csinálnom, hogy nézzem meg hogy ki van e fordulva...

Utána nekem kellett betennem, aztán kivennem. Ezt kétszer ismételtette el velem, és mindegyik után le kellett tisztítanom. Nekem elég gyorsan ment már ott a betétel, mert itthon volt egy használaton kívüli lencse amivel titokban gyakoroltam :D de itthon nekem volt két hét mire megtanultam...

Nekem havi lencsém van...most van az első lencsém, de szeretném azért kihúzni ezt az időtartamot, mert elég drága lencsém van....de majd most meglátjuk.

Vágj bele nyugodtan! Sok sikert!

33. Nikike1988 (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. ápr. 25. 21:44
köszi a hasznos infókat:)
32. Nikike1988 (válaszként erre: 27. - 474687f420)
2012. ápr. 25. 21:43
igen így van....
31. Nikike1988 (válaszként erre: 26. - Judit1109)
2012. ápr. 25. 21:40

hűha az jó erős tényleg..:S

Nagyon remélem könnyen megtanulom majd:)

30. timycat (válaszként erre: 28. - Timycat)
2012. ápr. 25. 18:48

Az kimaradt a felsorolásból, hogy a rövidlátók amúgy is érzékenyek a fényre, ez lencsével fel fog erősödni. Van a lencsén is UV szűrő, de napfényben bevizsgált, jó minőségű napszemüveg viselése az ajánlott.


Egy hátrány: az ici-pici apró betűket nem fogod tudni vele elolvasni csak távolabbról (már ha eredetileg rövidlátó vagy)

29. timycat (válaszként erre: 5. - Mafalda)
2012. ápr. 25. 18:46
Én minden nap hordom, gyakran túl is hordom, mert akkor cserélem amikor érzem, hogy már viseletes és a napi ajánlott 8 órát sem tartom, átlag 14-15 órát használom. Nem mondom, hogy ez a követendő, de ez van. Rendszeresen -fél évente- járok kontrollra és még egy negyed dioptriát sem romlott a szemem a 10 év alatt.
28. timycat (válaszként erre: 3. - Nikike1988)
2012. ápr. 25. 18:44

10 éve használok lencsét. Egyetlen szemorvosi vizsgálat volt előtte, ott rögtön adott 2 hétre próbalencsét, azt be kellett magamnak rakni (a 2 szem volt 5 perc) majd 2 hét múlva visszamentem, megvizsgált újra lencsével, megkérdezte minden oké-e, minden rendben volt, ajánlott nekem egy havi viseletű encsét, és ugyanazt a márkát használom 10 éve. A szemem sem romlott azóta egy negyedet sem.


Amire oda kell figyelni az a tisztaság, hordási idő, esetleges allergia vagy valakinek megfázáskor sem viseli el a szeme a lencsét. De egyéb gond nincs vele.

27. 474687f420 (válaszként erre: 25. - Nikike1988)
2012. ápr. 25. 18:36
Ez nem hülyeség!Ez valóban rossz egy nőnek, nekem is az volt,igaz néha még én is nevettem ,hogy ilyenekre gondolok, de én sem láttam szemüveg nélkül :)
26. Judit1109 (válaszként erre: 24. - Nikike1988)
2012. ápr. 25. 18:00

Nekem -11 dioptriás a lencsém, a szemüvegem 13-as. No, ez a sok:-) Remélem még sokáig tudom a lencséket használni, mert én 30 éve nem voltam az utcán szemüvegbe és nem is igazán szeretnék.

A fiam napi lencsét használ - ez tényleg nem olcsó mulatság, én viszont két heteset, amit azért meg lehet tolni egy héttel. Ehhez viszont kell tároló folyadék.

A gyerekem gyorsan megtanulta a behelyezést és a kivételt, hidd el, nem lesz vele gondod, ha igazán meg akarod tanulni!

Írj nyugodtan, ha van még valami kérdésed.

2012. ápr. 25. 16:34

Ha csak belegondolok hogy ha lencsém lenne,látnám magam a tükörben rendesen szemüveg nélkül:))) ez olyan hülyeségnek tűnik de akinek nagyon rossz a szeme az tudja hogy

miről beszélek....vagy a sminkelés vagy akár a fodrásznál.. stb stb...ezek miatt utálom a szemüveget többek között...

24. Nikike1988 (válaszként erre: 23. - Judit1109)
2012. ápr. 25. 16:33

szia

Örülök hogy írtál.

Ez nagyon jól hangzik:) hát igen ez meg a másik bajom hogy erős a szemüvegem és igaz hogy vékonyított a lencsém de még így is elég vastag és mint írtam is már nagyon utálom a szemüveget,mindig van vele valami bajom, lecsúszik,dörzsöl,télen párásodik stb... de már évek óta gondolkodok a lencsén és még mindig nem mertem belevágni...de azt hiszem most már tényleg eljött az ideje..:)))

23. Judit1109 (válaszként erre: 5. - Mafalda)
2012. ápr. 25. 16:27

Szia

1982. május 17-óta van kontaktlencsém! Én még az elsők között voltam az országban, akik ilyet használnak. Akkor még csak Pesten lehetett megvásárolni, fél év várakozási idővel. Azóta persze minden megváltozott. Nekem soha, semmi bajom nem volt még a lencsével és a szememmel. Azóta szültem egy gyereket, többször voltunk nyaralni, telelni, bármit csinálhatok, engem ez nem gátol semmiben. Szemüveget csak este 10 és reggel 3/4 7 közt hordok:-) Annyira jó lencsék vannak már most, hogy (aki alkalmas a viselésére) szinte gond nélkül lehet használni.

Én csak ajánlani tudom, mint ahogy a fiamnak is ajánlottam és 13 éves kora óta hordja (most 20 éves múlt). Imádjuk a lencsét és imába foglalom annak az embernek a nevét, aki ezt kitalálta. Nálam nem kifejezetten hiúsági és kényelmi kérdés volt a lencse, de nagyon erős szemüveget hordtam.

22. Nikike1988 (válaszként erre: 20. - Nikk_1982)
2012. ápr. 25. 16:10
akkor ez is egyénfüggő
21. Nikike1988 (válaszként erre: 19. - Nikk_1982)
2012. ápr. 25. 16:09

igen végülis igaz..

de legalább a nap lencsét nap végén kidobod és nem kell tisztítani stb..bár nem tudom miből áll a tisztítása gondolom folyadékba kell tenni...:D


biztos hogy nagyon nehezen fogom megszokni azt hogy a szemembe nyúljak:S

20. Nikk_1982 (válaszként erre: 18. - Nikike1988)
2012. ápr. 25. 16:04
Szerintem nem kell mindenképpen. Én pl soha nem használtam
19. Nikk_1982 (válaszként erre: 17. - Nikike1988)
2012. ápr. 25. 16:03

Szerintem a napi lencse drágább, bár ott ugye megspórolod a tárolófolyadékot.

Nem kell paráznod a szembenyúlástól, csak meg kell szokni. Van akinek nehezebb, van akinek könnyebb.

2012. ápr. 25. 16:00
érdekelne még az hogy mennyire szárad ki a szem a lencsétől? mindenképpen kell műkönnyet használni?
2012. ápr. 25. 15:57
A kontaktlencse egyébként nagyon drága? bár gondolom ez is dioptria függő.. nekem sajnos erős kell +5 és +5,5 és cilinderes is...gondolom azért éves viszonylatban nem kis összeg .. mondjuk attól is függ hogy napi vagy havi lencsét használok..
16. Nikike1988 (válaszként erre: 12. - Nana06)
2012. ápr. 25. 15:53

szia

Persze manapság már rengeteg féle lencse van és meg kell találni a megfelelőt. Szerencséd volt hogy 2.próbálkozásra megtaláltátok..:)


Tehát először szemvizsgálat aztán kapsz egy próbalencsét és ebben sétálgatsz fél órát és ha megfelelő akkor betanítanak de gondolom addig el sem jöhetsz onnan még párszor magadnak be nem raktad és ki nem vetted..

A napi vagy havi lencse a jobb?vagy az mindegy?

15. Nikike1988 (válaszként erre: 11. - Nikk_1982)
2012. ápr. 25. 15:48

igen azt már hallottam hogy max 8-10órát lehet bent tovább nem tanácsos bent hagyni..

viszont olvastam hogy van úgynevezett kiterjesztett viselésű lencse amiben még aludhat is az ember(nem tudom igaz e ez)...

Én is attól parázok hogy bele kell nyúlnom a szemembe:S

14. Nikike1988 (válaszként erre: 10. - Mafalda)
2012. ápr. 25. 15:44

igen végülis jogos amit írsz..

az mégis csak egy idegen test..

2012. ápr. 25. 13:04
Sziasztok!Én nemrég műtettem meg magam, de előtte kipróbáltam fél évig a lencsét is.Az biztos, hogy nagyon nedveset kell választani, mert kiszárítja a szemet eléggé.Én ennek még műtét után is érzem kicsit a hatását, bár előtte sem volt rózsás a szemem helyzete :) Az első 2 hét hosszú volt, amíg megszoktam, nekem is inkább a kivétel okozott gondot, bár volt, hogy fordítva raktam be, akkor meg szúrt.Szóval először nekem segítettek, betanítottak, hogy hogy rakjam be.De én is nagyon féltem.Meg kell találni a jó lencsét, aminél nem érzed, hogy bent van, aztán jó lesz :)
12. nana06
2012. ápr. 25. 12:39

Nekem kb egy hónapja van kontaktlencsém, de nem bántam meg hogy bele mertem vágni. Nagyon nehezen mentem el szemészhez hogy váltani szeretnék a szemüvegről. Kb hét évig voltam szemüveges, de már untam is, meg engem nagyon idegesített, hogy folyton lecsúszik, igazgatom télen lekapkodom mert bepárásodok...stb.

Mikor rendeltek egy próbalencsét, és berakták az nagyon rossz volt...mármint a lencse maga...nagyon bökött, meg homályosan is láttam. A z optikus mondta hogy egy 30 percet benne lesz, addig menjek el sétálgatni majd menjek vissza. De azt nagyon nem bírta a szemem, kb 20 perc múlva visszamentem hogy szedje ki. Aztán megnézte hogy látok e vele...hát csak találgattam hogy mi van kivetítve a falra...Aztán két hét múlva mentem vissza, addigra rendelt egy másik lencsét....azt felrakta, és egy öt perc után nem is éreztem hogy a szememen lenne, csak mikor elfelejtettem pislogni, mert ugye akkor kiszáradt. Nah abban el is felejtettem nézni mennyi idő van, és 45 perc után mentem vissza, megnézte hogy látok vele, és tökéletes volt, semmit nem rontottam el :)

Nekem a betétellel nem volt olyan nagy gondom...inkább kivenni nem tudtam. Annak kellett egy két hét mire rájöttem hogy vegyem ki. De mégegyszer mondom nem bántam meg hogy váltottam, én csak biztatni tudok mindenkit :)

11. Nikk_1982 (válaszként erre: 7. - Nikike1988)
2012. ápr. 25. 11:45

Nekem pl elfelejtette mondani az orvosom, hogy napi 8-10 óránál többet ne viseljem. Én meg reggel 7-kor beraktam, este 10-11-kor kivettem. Aztán amikor a műtét előtt tényleg alaposan átvizsgáltak, meglepett a bejelentés miszerint még egy-két évig hordtam volna így a lencsét és esetleg komoly baja lesz a szememnek. Hozzáteszem ez is 10 éve volt, azóta biztos sokat korszerűsödtek a kontaktlencsék, de gond éppen lehet vele, akárhogy vigyázol.

Amúgy nekem nem a behelyezést volt nehéz megtanulni hanem az érzést megszokni hogy belenyúlok a szemembe :-)

10. mafalda (válaszként erre: 7. - Nikike1988)
2012. ápr. 25. 11:44

szia

Nem a higiénia miatt,hanem,mert árt a szemnek.Ha belegondolsz,állandóan egy idegen testet kell elviselnie.Nem hirdetik az orvosok,mert ha ők(egy klinika)megtagadnák a készítését,akkor a kedves beteg elmenne olyan helyre,ahol megkaphatja.Márpedig a pénz nekik is kell.

De az biztos,h előtte kivizsgálás kell.Nekem pl.csak olyan lehetne,ami napi 1-2 órát van fenn.De amúgy sem akarnék,már megszoktam a szemüveget.Az állítgatás sokszori visszajárással és jó minőségű kerettel jár.És jó optikus kell hozzá.Nem egyszerű.De te döntesz.Ha annyira szeretnél,úgy is megcsináltatod(ha az orvos javasolja?)))))

9. Nikike1988 (válaszként erre: 8. - R75)
2012. ápr. 25. 11:37
értem:))))
8. R75 (válaszként erre: 3. - Nikike1988)
2012. ápr. 25. 11:33

Nikike, én csak egy alapos vizsgálaton voltam, és utána kaptam egy hónapig egy próbalencsét.

Ha minden nap használod a lencsét, akkor nagyon hamar meg lehet tanulni a használatát. Én nem voltam betanuláson:-) ellógtam :D

7. Nikike1988 (válaszként erre: 5. - Mafalda)
2012. ápr. 25. 11:32

szia

én ezt még nem hallottam de szerintem ha valaki betartja a higiéniai szabályokat akkor nem lehet gond vele..

Természetesen én sem hordanám állandóan kontaktlencsét lenne mellette szemüveg is de bizonyos helyzetekben kényelmesebb lenne a lencse szerintem..


Nekem még sose sikerült úgy beállítani a szemüveget hogy azt mondjam rá kényelmes:S

6. Nikike1988 (válaszként erre: 4. - Nikk_1982)
2012. ápr. 25. 11:30

szia


értem..

egyszer én is szeretném majd megműttetni a szemem:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook