Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kompenzáció fórum

Kompenzáció (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. jan. 10. 13:36
Mentesültem a nyelvvizsga kötelezettség alól, (túl)koromra tekintettel.
78. d3752afcf3 (válaszként erre: 76. - Caravell)
2011. jan. 10. 12:59
nem tudom, másfél éve még így volt, én akkor tudtam meg....
2011. jan. 10. 12:55
Ma beszéltünk a munkaügyisekkel, megerősítettek minket abban, hogy ha van kisgyerekünk, akkor csak a szánk jár(hat) nem kompenzáció. Hurrá :((
76. caravell (válaszként erre: 75. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 12:53
Nem tudom. Volt valami, hogy beépítették a fizetésbe de nem emlékszem biztosan, engem nem érint, bár beszélek németül, nincs nyelvvizsgám. Lehet, jobban járnék, ha megcsinálnám? nna, ennek utána kellene járni.
75. d3752afcf3 (válaszként erre: 74. - Caravell)
2011. jan. 10. 12:40
úgy tudtam, hogy a nyelvpótlék minden köztisztviselőnek jár. ezek szerint mégsem? vagy ez megszűnt már?
74. caravell (válaszként erre: 73. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 12:39
Mi a szint "aljanépe" vagyunk, itt semmi sincs, csak munka tízszer annyi a leépítések miatt :(
73. d3752afcf3 (válaszként erre: 72. - Caravell)
2011. jan. 10. 09:58

közalkalmazott.

nektek a nyelvpótlék van még?

72. caravell (válaszként erre: 71. - D3752afcf3)
2011. jan. 9. 19:04
Közalkalmazott vagy köztisztviselő? Közalkalmazottként kezdtem, olyan kevés volt a pénz, hogy inkább levelezőn szereztem egy diplomát és átmentem köztisztviselőnek, nah, cseberből vederbe, itt sem sokkal jobb, de a közalkalmazotti fizetés katasztrófa. A nővérem fizikoterápoiás asszisztens, 30 éves gyakorlattal, szakasszisztensi végzettséggel (plusz 2-3 év), 68 000Ft-ot kap kézhez. neki is egyetemista gyerekei vannak, arra nem jár semmi plusz, majd kap kompenzációt, hogy ne legyen kevesebb a bére :(
71. d3752afcf3 (válaszként erre: 65. - Caravell)
2011. jan. 9. 12:17
tudom, én is érintett vagyok.
70. syria (válaszként erre: 69. - Caravell)
2011. jan. 8. 13:24
És attól tartok, jó darabig nem is fog. Sőt! :(
2011. jan. 8. 09:07

Igen, az ember lánya dühöng, azután elkeseredik és beletörődik... :((

Már megértem az egészségügyben az 50%-os fizetésemelést is anno, az is "Átlag 50%" volt, ami úgy nézett ki, hogy egy-egy helyen a vezetőség a nagy fizetésére kapott 60-70%-ot, az "alja" dolgozó (az amúgy is kis fizetésére)meg 5%-ot, így pont kijött az átlag. És közben minden ismerősöm irígyelt, hogy most kaptam 50%-os emelést, mert a média csak ezt hangoztatta...


Semmi nem változott, úgy látom :(

68. Panni58 (válaszként erre: 67. - Caravell)
2011. jan. 7. 18:26

Pontosan jól látod a dolgokat.

De sajnos nem mi vagyunk azok, akik változtatni tudnánk rajta. Kifejteni sajnos itt nem tudom, mert az már politizálás lenne.

2011. jan. 7. 16:35

Ez mind igaz mindkét oldalról, amit leírtatok, még ha sarkítva is. De most nem azt vitataom, hogy mennyi is a köztisztviselők bére vagy mikor emelték stb. hanem vajon mennyire kkorrekt, hogy adok egy juttatást a közszférának, de a gyerekesek nem kapják meg, mert ők úgyis kapnak mást...


Tehát nyugodtan bemondhatják a TV-ben, kompenzációt a kisgyerekesek nem kapnak, mert ők úgyis kapnak adójóváírást, igaz, hogy akkor tul.képpen nem is támogattuk őket, végül ugyanott vannak, de mi verhetjük a mellünket, milyen fasza kedvezményeket adunk itt a családos embereknek :(

66. caravell (válaszként erre: 57. - Win)
2011. jan. 7. 16:29

Így van.

Pl. a saját ruhámban dolgozok, elvárják, hogy csinos lergyek (hatóság) de miből, ha ruhapénzt pl. már nem kapunk.

65. caravell (válaszként erre: 53. - D3752afcf3)
2011. jan. 7. 16:25
A közalkalmazottak köztisztviselők bértáblája sok éve nem változott. Évek óta nincs béremelés.
64. win (válaszként erre: 60. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jan. 7. 16:22

Egy szóval sem mondtam, hogy ezek emelkednek, és csak a közszférát sújtják a negatív intézkedések, de itt konkrétan (kompenzáció) ez a réteg érintett, ez a fórum témája.

Ha a privát véleményemre vagy kíváncsi, maximálisan felháborít, hogy a nyugdíjminimum (és minden, ami ez alapján kerül megállapításra) az évekkel ezelőtti szinten van.

63. caravell (válaszként erre: 46. - 1eb84e4bad)
2011. jan. 7. 16:21

Tidod, én is úgy gondolom, hogy kellenek a jó szakemberek. De azt is gondolom, hogy aki kivételes tehetség, az tanuljon. És nem vagyok elszállva anyailag, de a lányom IQ-ja 134, tehát igen magas, nagyon okos, 4 nyelven beszél, szóval tényleg érdemes tanulnia. Viszont ott van ugye a másik oldal, ahol nincs ész, van viszont pénz, akár fizetős tagozaton...


A másik fele, hogy a jövőben az alapdiploma olyan lesz, mint nemrég az érettségi. Szinte kötelező.

62. caravell (válaszként erre: 37. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 7. 16:17
Hát én is dolgoztam úgyhogy tudom, mivel jár, nem kívánom a gyerekeimnek. Ez az egyetlen, amit útravalónak adni tudok nekik, hogy tanulhatnak. Nem kapnak házat vagy loakást, de még egy autót sem. :(
61. caravell (válaszként erre: 32. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 7. 16:15
Mondjál már egy diák munkát, amit napi két órában plusz mondjuk a szombati napon lehet csinálni, máris jelentkezik. Ja, és a napi 2 óra az összevissza van, az órarendje nem egységes.
60. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 57. - Win)
2011. jan. 7. 15:09

Nem csak az ő bérük nem emelkedik! A gyes, és az anyaságit, valamint a családit hány éve nem is emelték? Khm....

SZóval szar ez az egész úgy, ahogy van!

59. Kiss Mária (válaszként erre: 58. - Judita79)
2011. jan. 7. 14:58
Ezt elég nehéz megoldani hisz a magánszektor úgy ahogy van ellenőrizhetetlen. Hisz aki minimálbérre van bejelentve az általában nem fedi a valóságot
58. Judita79 (válaszként erre: 57. - Win)
2011. jan. 7. 14:51

nem egyenértékű, igazad van! De tőlünk is ugyanúgy elvonnak csak épp nem az állam, ugyanúgy többet fizetek mindenért!


Én nem sajnálom tőletek, és tudom hogy jól jön nektek ez a pénz! Csak nem így kellett volna megoldaniuk!


de igazából nincs is értelme vitázni rajta, mert nem tehetünk róla, és érte se ellene, ez van...

57. win (válaszként erre: 55. - Judita79)
2011. jan. 7. 14:43

Hm, és szerinted a köz- és kormánytisztviselők, közalkalmazottak nem fizetnek adót és járulékot?


Ennek a szférának a bére 2008 januárja óta azonos összegű, azzal, hogy azóta több juttatást teljes egészében elvontak tőlük, miközben mindennek az ára lényegesen emelkedett.

Ergo reálértékben lényegesen kevesebbet keresnek, mint 2008-ban.

56. win
2011. jan. 7. 14:39

A kompenzáció -mondom én- azért nem jár annak a költségvetési szervnél foglalkoztatottnak, aki jogosult családi kedvezményre, mert így kevesebb pénzt kell hozzátenni országos szinten a bérükhöz. Aki a kedvezménnyel kompenzálódik, annak nem kell a tényleges kompenzációra elkülöníteni a központi költségvetésből. Hogy ez mennyire fair vagy nem, arról inkább nem mondanék véleményt.


Bursa Hungarica: az önkormányzat képviselő-testülete/közgyűlése megszavazhatja, hogy csatlakozik-e a programhoz. Ha nem, akkor nincs is az adott településen erre az ösztöndíjra pályázati lehetőség. Ha igen, akkor kiírja a pályázatot, amit az önkormányzat által meghatározott összegű jövedelmet el nem érők adhatnak csak be. Az egy főre jutó jövedelemhatár megszabása az önkormányzat szuverén belátásra van bízva, lehet akár 30.000.- forint/fő is. Akkor, ha ketten keresnek minimálbért, és két gyereket tartanak el, plusz az egyikre még családit is kapnak, már nem férnek bele.

Emellett pedig szintén az önkormányzat dönti el, mekkora összeget ad. A minimum, 1000 forint. Ugyanannyit tesz hozzá a megyei önkormányzat, amennyit a települési ÖK megszavaz, és ennyivel, de maximum 5000 forinttal egészíti ki az állami alap. Továbbá a pályázat minden évben csak október- november hónapokban adható be.

55. Judita79 (válaszként erre: 53. - D3752afcf3)
2011. jan. 7. 14:26
ja és arról nem beszélve, hogy mindezt az én és a többiek többlet adóiból és a munkáltatók nincsennek kötelezve a béremelésre....
54. Judita79 (válaszként erre: 53. - D3752afcf3)
2011. jan. 7. 14:12
hát szeretnék én olyan helyen dolgozni, ahol kapnak béremelést.....
53. d3752afcf3 (válaszként erre: 31. - Judita79)
2011. jan. 7. 14:10
arra fel, hogy a közalkalmazottak, köztisztviselők bértáblája nem változik idén, vagyis béremelést nem kapnak, míg a versenyszférában dolgozóknak kaphatnak, ha ad a munkáltató, illetve 4-5 % béremelést javasolnak neki.
2011. jan. 7. 14:08
Na kicsit megnéztem, és már értem miért nem hallottam róla. AZ én gyerekeim még csak általánosba járnak. Nem akarok egyébként nagyon belefolyni a vitába, hiszen az egész rendszer úgy szar ahogy van! Viszont hiába van lehetőség az adójóváírásra, ha valakinek nem akkor a a jövedelme, hogy igénybe tudja azt venni! :(
51. 8625c5bd9b (válaszként erre: 48. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jan. 7. 14:06
Bursa Hungarica - A Bursa Hungarica Ösztöndíjpályázat 2011-es fordulójára 2010. október 1-től lehetett pályázni az állandó lakhely szerint illetékes települési önkormányzatnál.
2011. jan. 7. 14:06
itt a magyarázat, hogy miért nem adnak. a cél csupán az volt, hogy ne kapjon kézhez kevesebbet a közszférában dolgozó: [link]
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook