Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kompenzáció fórum

Kompenzáció (beszélgetős fórum)

1 2 3
19. 8625c5bd9b (válaszként erre: 16. - Caravell)
2011. jan. 7. 13:46

Én kaptam az önkormányzattól bursát is az havi 20.000 Ft volt kb 3-4 éve. Azt mindenki kap aki igényli.

Az van most is.

Én hétvégente (is) dolgoztam, vannak diákszövetkezetek, ahol akár heti 2 órát is dolgozhat, ahogy ráér.

Vagy hétvégén is tanul?

18. caravell (válaszként erre: 15. - Kiss Mária)
2011. jan. 7. 13:45
Azt én is tudom, a kérdés az, hogy a kiskorú (14 éves) fiam után ha kapok adókedvezményt, miért nem kapok kompenzációt?
17. Panni58 (válaszként erre: 15. - Kiss Mária)
2011. jan. 7. 13:44

Én is úgy tudom, hogy azokra jár, akik után családi pótlék is jár.

De akkor is! 2 gyerekre 20ezer forint adókedvezmény jár, míg 3-ra 99ezer. Ez így normális?

16. caravell (válaszként erre: 12. - 8625c5bd9b)
2011. jan. 7. 13:44

Az egyetemista lányom is kap ösztöndíjat, majdnem kitünő tanuló, 5500 Ft-ot havonta. Szerinted az mire elég?

A tanulás melletti munka a mostani órarendjében lehetetlen. Max. éjszaka...


Persze, lehet sokmindent. Zsíros kenyéren élni vagy éjszakánként tanulni stb. De ha egy szülőnek első diplomára készülő nappali tagozatos gyereke van, akkor az miért nem kap semmi támogatást? Háromszor annyiba kerül egy ilyen gyerek, mint a kisebb.

2011. jan. 7. 13:41

Én úgy tudom egyetemista gyermek után

nem jár már régóta

2011. jan. 7. 13:41

Miért a gyerekkedvezményből kell kompenzálnom a köztisztviselői fizetéscsökkenésem, mikor az adókedvezmény mindenkinek jár?


Valaki erősítsen meg: tényleg csak az egyik jár???

13. Judita79 (válaszként erre: 10. - Caravell)
2011. jan. 7. 13:41
hát és még így is választhatsz! Nekem nincs még gyerekem, és az én fizetésem is csökken majd, azt ki franc kompenzálja? és nem én vagyok így ezzel egyedül.... ezzel együtt értem a problémádat, és elég fura, de sajna ez van!
12. 8625c5bd9b (válaszként erre: 4. - Caravell)
2011. jan. 7. 13:40

Akinek főiskolás gyereke van az lehet, hogy most felhúzza magát, de egy főiskolás suli mellett(főleg, hogy alig járnak be órára) már megkereshet annyi pénzt, hogy a saját kis dolgait kifizesse, pl. telefonszámla, buli, ruhák+ami a tanuláshoz kell.

Ha jól tanul kap ösztöndíjat.


Én dolgoztam is fősuli mellett és 17-20ezer Ft-nyi ösztöndíjat is kaptam, nemigazán szorultam a szüleimre.


Elég gáz, ha egy fősulis még otthonról kapja a zsebpénzt.


Bocs, ha egy kicsit off.

11. 2ed619333f (válaszként erre: 7. - Caravell)
2011. jan. 7. 13:39
Nem. az azért jár, hogy ha nincs gyereked, akkor se csökkenjen a fizud. szerintem.
2011. jan. 7. 13:39

Kompenzáció jár, mert kevesebb lesz a fizetésem.


Adókedvezmény jár, mert kiskorú gyereket nevelek (meg egy egyetemistát, aki a kormány szerint nem gyerek)


Akkor miért csak az egyiket kaphatom???

9. Panni58 (válaszként erre: 5. - Caravell)
2011. jan. 7. 13:39
egy gyerek nem gyerek. két gyerek sem gyerek. három gyerek, az már gyerek! ja, hogy már felneveltük őket, és egyetemisták, akik ugye szintén eltartottak... akkor már megint nem gyerek. sajnos.
2011. jan. 7. 13:38

Én párom kérhette a kompenzációt. (nem vagyunk házasok, és nincs közös gyerek, ezért az adókedvezményt nem vehette igénybe)

Tehát most én nem értem, hogy akkor te kapsz gyerek után adókedvezményt? MErt ha nem, akkor kérheted a kompenzációt. Miért ne kérhetnéd?

2011. jan. 7. 13:37
Nem fog csökkenni, mert kapom majd az adókedvezményt a kisebbik gyerekre. De nem azért, mert kompenzálnak. A kompenzációt miért nem kaphatom meg??? Annak semmi köze a gyerekhez! Az azért jár(na) mert kevesebb lenne a fizum.
6. d3752afcf3 (válaszként erre: 5. - Caravell)
2011. jan. 7. 13:35
szerintem a fizetésed nem csökkenhet.
5. caravell (válaszként erre: 3. - Syria)
2011. jan. 7. 13:34

Akkor hol itt a gyerekesek támogatása???

Évek óta nem kaptunk egy fillér fizetésemelést sem, elvették a ruhapénzt, bérletet stb. és most kevesebb lesz a fizetésem, nem több :(((


Hát javaslom néhány embernek. próbáljon meg megéálni a sokat irígyelt diplomás kormánytisztviselői fizetésemből!

2011. jan. 7. 13:32
Így támogatják a gyerekeseket, hogy a felsőoktatásút nem számolják, az nincs is, a kiskorúra meg adnak az egyik oldalról, elvesznek viszont a másik oldalon olyasmit, amit mindenki más megkap???
3. syria (válaszként erre: 1. - Caravell)
2011. jan. 7. 13:30
Persze. Mit vártál?
2011. jan. 7. 13:30

Eddig azzal kellett szembesülnöm, hogy csak a 18 éven aluli gyerek a gyerek, felette nem jár családtámogatás (családi pótlék, tanulmányi támogatás) az egyetemista gyerek az nem gyerek.

Most viszont elborult az agyam: köztisztviselőként (kormánytisztviselő) dolgozom, az új adórendszerrel nanáhogy alacsonyabb lesz a fizetésem. NEM kérhetek viszont kompenzációt, ha családtámogatást kapok...


Igaz ez?

2011. jan. 7. 13:28
Kompenzáció - újabb szivatás?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook