Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GYED kompenzációt hol lehet kérni? fórum

GYED kompenzációt hol lehet kérni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2012. máj. 9. 12:46

Sziasztok.Én folyamatosan hívom a cégemet,hogy mikor küldik a kitöltendő nyomtatványokat a gyed kompenzációhoz,összevissza hazudgálnak,hogy már elküldték de bizos nem ért ide(3 hónap alatt),meg még nem volt idejük feladni postán,meg biztos nem vátozott meg a címem??Közben a fizetési papírjaim rendben megérkeznek.Szerintem húzzák az időt,hogy kicsússzak a május 31edikei határidőből és akkor ugyebár visszamenőleg már nem kérhetem.

Szerintetek ezt megtehetik??Ilyenkor mi a teendő,ha a cég direkt nem is akarja kifizetni,hova forduljon az ember ilyenkor?Pedig járna nekem is!!!!

2012. máj. 8. 15:02
elvettek havi tízezret és kaptam kicsit több, mint havi ezer forintot :) kompenzáció...
67. Mons (válaszként erre: 38. - Bucika06)
2012. ápr. 10. 13:12
Szia, nekem is ezt mondták, hogy nem jár. A munkáltatóm kifizető, ott szerintük nem jár. OEP szerint igen ... holnap bemegyek, ma megkaptam az elutasító papírt.
2012. márc. 13. 16:48
Sziasztok!Én sajnos nem tudom értelmezni a táblázatot!Tavaly a max gyedet kaptam, 109200 forintot, most nem a maxot kapom, de úgy tudom, hogy a 2011. decemberi bruttót nézik.Most akkor mennyi kompenzáció fog járni?Nettóban adókedvezménnyel volt tavaly 88.000 a számlámon...1 gyerekem van és én veszem igénybe a családi adókedvezményt, férjem sajna munkanélküli.:(
65. Szélike (válaszként erre: 59. - Ájrin)
2012. márc. 13. 08:06

Hú. Ez igen. Megpróbálom ilyen szemmel nézni.

Köszi.

2012. márc. 9. 09:01
Én megkaptam a fizuval együtt.
2012. márc. 8. 16:25
Közben beszéltem a munkahelyemmel, és még nem sikerült bérszámfejteniük, úgyhogy azt mondták áprilisban küldik, visszamenőleg is.
2012. márc. 8. 12:44

Én is visszaküldtem február 20-án fogadta be az OEP a kompenzációs papíromat. Tavaly is gyeden voltam. Családi kedvezményt is igénybevettem.

Ma jött az igazolás a gyedem februári összegéről, de nem fogok többet kapni. Külön fogják kifizetni a kompenzációt? Kezdek aggódni.

2012. márc. 8. 12:12
Megkapta valamelyikőtök a márciusi fizuval? Én vártam, de nem küldték, pedig már febr.közepén leadtam a munkáltatónál a papírt..
60. Made01
2012. márc. 7. 17:22

Sziasztok

Nekem a munkáltatóm kiküldte a papírt a jövedelempótlékhoz, mivel tb-kifizetőhely.. De gyedet viszont január 18tól kapok.. Most akkor mi van? Ők néztek el vmit, hogy kiküldték a papírt vagy mégis kapok kiegészítést? Kétlem amúgy.. Volt így vki? Köszi

59. ájrin (válaszként erre: 56. - Szélike)
2012. márc. 7. 14:08

Azért ez nem egészen így van. A gyed nettóját pótolják.

Tavaly az adóalap a bruttó tgyás vagy gyed 27%-kal növelt összege volt és ennek vették a 16 %-át, majd ebből kaptál 12.100.-ft adójóváírást.

Idén a bruttó tgyásnak, gyednek nincs adóalap emelő tényezője és így a kevesebbnek veszik a 16%-át.

A kettő közötti különbséget adják meg jövedelempótlékként, ezt olvashatod ki a táblázatból.

2012. márc. 7. 14:00
57. irgum-burgum (válaszként erre: 56. - Szélike)
2012. márc. 7. 13:51
beírnád ide a linket?
2012. márc. 7. 13:46
Találtam egy táblázatot amin pontosan fel vannak tüntetve az összegek. De most tényleg sávosan adják a kompenzációt. Tehát elvettek 12.000 és helyette kb 5-7 ezret adnak, vagy még kevesebbet?
55. irgum-burgum (válaszként erre: 53. - 4328527e57)
2012. márc. 7. 13:42

Az adójóváírás eltörlése végett nagyon sokan kevesebb gyedet ill.tgyást kapnak.Azok járnak rosszabbúl akik (nem tudom pontosan) 160 ezer bruttó alatt kerestek.

A kompenzáció tulajdonképpen bérkiegészítés,hogy rendesen kapjuk továbbra is a pénzt.

Ha neked OEP utalja a pénzt nekik kell papírt küldjenek,ha a munkáltató a kifizetőhely,akkor nekik kell intézni.

Ha visszanézed a fórumot,már többször belinkelték,hol lehet letölteni az ehez szükséges nyomtatványt.

54. irgum-burgum (válaszként erre: 52. - Myrika)
2012. márc. 7. 13:37
én semmit nem írtam oda
2012. márc. 7. 06:15
Sziasztok én is gyeden vagyok mit jelent az kompenzáció!És hol kell kérni !
52. Myrika
2012. márc. 6. 19:54
--KITÖLTENDŐ KIZÁRÓLAG VÁLTOZÁS BEJELENTÉS ESETÉN. . . ezt nem értem, ez mit takar??? Ide milyen dátumot kell írnom?
2012. márc. 6. 16:54

A jövő hónap elején a márciusi ellátással együtt - januárig visszamenőleg - egy összegben kapják meg a jövedelempótlékot azok a terhességi-gyermekágyi segélyben (tgyás), illetve gyermekgondozási díjban (gyed) részesülő kismamák, akik helyesen kitöltve juttatták vissza nyilatkozatukat a folyósító szervhez - közölte az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP).


A Magyar Közlönyben február elsején jelent meg a kormánydöntés, amely szerint jövedelempótlékot kapnak azok a kismamák, akiket hátrányosan érint az adójóváírás lehetőségének megszűnése.


A Nemzeti Erőforrás Minisztérium akkori közleményében azt írta: a január 1-je előtt megállapított gyed és tgyás esetében az érintett szülők a korábbi, béremelés előtti bruttó keresetük alapján részesülnek az ellátásokban; ezért a már megállapított ellátások esetében olyan kiegészítő juttatás bevezetése szükséges, amely biztosítja, hogy az ellátás nettó összege ne csökkenjen. Hosszabb távon a megemelt keresetek alapján a következő évekre megállapított gyed- és tgyás-összegek is nőnek majd - közölték.A jogszabály szerint a jövedelempótlékot csak az ellátással egyidejűleg lehet kiutalni. Akinek az ellátásra való jogosultsága időközben lejárt, de a jövedelempótlékra jogosultságot szerzett, április elején neki is kifizetik az őt megillető összeget. Ez után a jövedelempótlékot minden hónapban az ellátással együtt kapják meg a kismamák, amíg a tgyásra, illetve a gyed-re való jogosultságuk fennáll 2012-ben.(origo)

50. csoki321 (válaszként erre: 49. - Frencsuri)
2012. márc. 6. 14:34
Azt hittem, hogy jön majd az e havi gyeddel együtt, de nem jött. :-((( Csoda, hogy csökken a népesség, amikor havi több ezerrel csökken az ellátás, és közben meg az árak emelkednek.....
2012. márc. 6. 12:47
Sziasztok! Kapott valamelyikőtök már kompenzációt?
2012. febr. 20. 16:43
Megkaptam én is! :D
2012. febr. 17. 19:08
Én még nem, pedig járna...
46. Maróca (válaszként erre: 45. - Mkriszti81)
2012. febr. 17. 16:52
Én tegnap kaptam meg!
2012. febr. 17. 16:29
Van olyan, akinek az oep nem küldte még ki a nyomtatványt??
44. KisManka (válaszként erre: 43. - Lexike)
2012. febr. 16. 12:23
köszi a választ, akkor mindenképpen fogom zaklatni őket, hogy mondjanak már valamit!
43. Lexike (válaszként erre: 42. - KisManka)
2012. febr. 16. 11:24
Nekem kedden kiküldték a nyomtatványokat és nekik kellett visszaküldeni 20-ig.
2012. febr. 16. 11:19

Sziasztok!

Van olyan, akinek a munkáltatója már tudott adni bármilyen felvilágosítást, hogyan kell azoknak igényelni, akiknek a munkáltató a kifizetőhely?!

Köszi szépen!

KisManka

41. irgum-burgum (válaszként erre: 38. - Bucika06)
2012. febr. 15. 11:34
Azért nem kaphat a 3 gyerekes kompenzációt,mert ha 2012-re mind a 3 gyerek után igényeled a családi kedvezményt,akkor az 206.250 ft,és akkor már nem jár a kompenzáció.Tehát csak az 1-2 gyerekesek vehetik igénybe és aki tavaly kérte az adójóváírást.
40. sajert (válaszként erre: 35. - Mkriszti81)
2012. febr. 11. 15:28
Nekünk :-)).
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook