Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyed kompenzáció - valaki megkapta már? fórum

Gyed kompenzáció - valaki megkapta már? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 7. 14:12
Nem értem ezt a 2 határidőt... A másik júl 31.
2012. jún. 7. 14:08
Szerintetek, ha május 31-én adtam postára, azt még elfogadják, vagy addigra kellett volna kézhez kapniuk? :O
2012. jún. 5. 22:41
Igen,még áprilisban.
25. be749d73f9 (válaszként erre: 24. - Lili74)
2012. jún. 5. 13:46
És ezzel a fax-dologgal mennyire nem vagy egyedül!!!!! :((((
24. Lili74
2012. jún. 5. 13:33

..és ami a legbosszantóbb. Felhívtam a tb-t, ott a nő nagyon készséges volt, elmondta, hogy hogy kell kitölteni ( amúgy eredetileg is így töltöttem ki, de az akkori ügyintéző beíratott más adatokat is, amit nem kellett volna), mondta vigyem be, hogy maradjon nyoma. Mondom ok, de így mégis mikor fogják majd kifizetni augusztusban?

Erre ő: nyugodjak meg, mert visszamenőleg kifizetik és fogam fel ezt úgy, hogy ők most spóroltak nekem!

Hát mondom királyságos. Az összes faxom kivanmá ezzel az állammal, eldöntik mikor, hol vásároljak, beosztják az én pénztárcámat.

23. Lili74
2012. jún. 5. 12:53
Úgy tűnik jogos volt a félelmem és hiába kértem segítséget az ügyintézőtől, most írja a barátnőm, h ő is ugyanígy töltötte ki, mint én és úgy rossz volt. Neki szerencséje volt, mert szóltak neki, de nekem már nem biztos, h ilyen szerencsém lesz.
22. Lili74
2012. jún. 5. 12:31

Köszönöm a válaszokat.


A családi kedvezményes dolgot nem értem, mert a rendeletben a 3 gyerek utáni családi kedvezménynél nem jár a kompenzáció összege, 2 gyereknél még jár.


Valóban van táblázat, de ez nem egy belső tábla, hanem benne van a Magyar Közlönyben, ez bárki számára hozzáférhető.


Amúgy sztem az a nyilatkozat elég szar, de mindegy. Én mikor leadtam, megkértem az ügyintézőt, hogy nézzen már rá, biztosan jól van-e kitöltve, mert az van a kitöltési útmutatóban, hogy ha rosszul töltöm ki, akkor azonnal elutasítják. Az ügyintéző sem volt a helyzet magaslatán, ezt leszűrtem azonnal, tehát most parázok, hogy megkapom-e, avagy elutasítják a rossz kitöltés miatt.


Amúgy azt olvastam valahol, hogy amennyiben jár a kompenzáció, akkor nem kell határozatot hozni, vagyis nem szólnak semmit, csak fizetik, viszont akinek nem jár, ott határozatban elutasítják.


Mikor kérdeztem az ügyintézőt, hogy mégis mikor fizetik ki, tud-e nekem erről valami infot mondani, közölte, hogy nem tud, mert fingja sincs róla.

21. Lexike (válaszként erre: 19. - Moncsycsy04)
2012. jún. 5. 10:37
Én is ilyen feltételek mellett kaptam:)
20. -Mimi- (válaszként erre: 16. - Susika2009)
2012. jún. 5. 10:22

Nekünk ketté osztották a kedvezmény összegét...

Most lehet jó hülyeséget kérdezek de tényleg nem tudom, hogy most a kedvezmény az a munkavállalónak jár, ő kapja meg vagy a munkáltatónak jár, annyival kevesebbet adózik?

2012. jún. 5. 10:01
Én már márciusban megkaptam visszamenőleg is a kompenzációt. 2 fiam van, csak az egyik után veszem én igénybe a családi adókedvezményt, mert 2 után már nem járna a kompenzáció.
2012. jún. 5. 09:59
Az még a jobbik eset,ha azért nem kaptok mert magas a gyedetek.Én azért nem mert alacsony...
17. Susika2009 (válaszként erre: 8. - Kata0104)
2012. jún. 5. 09:47
munkáltató utalja neked a gyedet?
2012. jún. 5. 09:45
én azért vagyok rá jogosult mert apap veszi igénybe a családi adókedvezményt,tavaly is ő vette igénybe,és a gyedem közel 20 ezerrel csökkent..igy megkaptam,de határozatot nem kaptam..kb 9 ezret emeltek..emrt egyben kaptam meg a kompenzációt a mult hónapban..
15. -Mimi-
2012. jún. 5. 09:40
Jav. határozatbaN :-)
14. -Mimi-
2012. jún. 5. 09:40

Nekem azt írták az elutasító határozatba, hogy mivel igénybe vettem a családi kedvezményt 2 kedvezményezett eltartott után, jövedelempótlékra nem vagyok jogosult.


Csak azt tudnám, hogy ez a kedvezmény kinek jár mert egy fillérrel sem kapott több fizetést a férjem és én sem láttam ebből semmit?! Most meg erre hivatkozva elutasítottak!

13. Dyus (válaszként erre: 12. - Macskossz)
2012. jún. 5. 09:20
Hasonló cipőben járok én is.Bár nekem még azt is mondta a nő akivel beszéltem, hogy a 10000 ft ami kiesik minden hónapban, az nem kiesés.Nem vagyok rá jogosult, mert nekem is a 0-ről papolt. Hát nem tom nekem 10 ezer ft az sok pénz.Ja annyit még odalökött hogy majd a jövő évi adóbevallással talán visszaigényelhetem.NA ezt sem értem, de akivel addig beszéltem mindenkit elutasítottak. Akkor kinek is jár?
2012. jún. 5. 09:12
Én márciusban adtam le. De nem kaptam semmit. Néhány hete telefonáltam nekik. És azt a választ kaptam, hogy megérkezett hozzájuk, be is iktatták és meg is kaptam a kompenzációt, mai 0 Ft,- havonta. Ugyanis bár jogosult vagyok rá és a jövedelmem is csak a gyed. Nincs plusz jövedelmem. És nem keresek többet mint amennyit törvényileg meghatároztak jogosultságnak, de olyan "sok" a gyedem, hogy 0 FT,- jár. És mondta az ügyintéző, hogy én ugyan ezt nem tudhatom, mert a rendeletben nincs benne, hogy kinek mennyi kompenzáció jár. De nekik van egy belső táblázatuk,amiben én 0 -Ftot kapok. De a nő azt mondta sokat nem vesztettem, mert ha néhány 1000 forinttal kevesebb lenne a gyedem, akkor is csak a 400Ft-os kategóriába esnék....
11. Lexike
2012. jún. 5. 09:06
Én kaptam áprilisban visszamenőleg a 3 hónapot és májusban meg már rendesen. Remélem még ma is kapok májusra, utána már jön a Gyes:(
10. be749d73f9 (válaszként erre: 7. - 0a84e34983)
2012. jún. 5. 09:00

Senki!!! Mint annyi minden mást ebben az országban!!! Én sem kaptam még semmit!!! Pedig még az első hetekben leadtam!!!

Sőt, mint gyed-en itthon lévő anyukának, tudjatok róla, ha nincs a fejedben minden törvény meg törvénymódosítás, akkor simán úgy járhatsz, mint én: hogy várod a gyed-edet, mert 2 napja nem jött meg, eleresztesz 1-2 telefont és kiderül: "ja elnézést kérünk, elfelejtettük értesíteni, h egy 2010-es törv.módosítás miatt csak márc.ig jogosult rá!" király, nem??? az ügyintéző azt mondta, a kérésemet, panaszomat továbbítja másnap az illetékesnek és 7! azaz hét munkanapon belül felhívnak, elmondják, h mi alapján, miért így történt! ez volt április 16-án!!!!!!! szerintetek hány munkanap is telt el azóta??? mert nem 7, az biztos!!! és ha arra várnék, h hívjanak, mert ebben az országban valami egyszer értünk és nem ellenünk történik, hát nézhetnék szét!!! de a lényeg, h segítik a családosokat meg a gyermekvállalási kedvet!!! hagyjuk már!!!!!!

na, bocsi!, de ez kijött

2012. jún. 5. 08:52
én márciusban adtam le, és április elején meg is kaptam (akkor visszamenőleg is, azóta pedig a havi rendes összeget)
2012. jún. 5. 08:48
Az enyém május 13-án érkezett be hozzájuk és tegnap kaptam meg a gyeddel együtt!Telefonálj rájuk!Én is azt csináltam és kiderült rosszul lett kitöltve elsőre,gyors küldtem egy javítottat és így már kaptam!!
2012. jún. 5. 08:03
Nem kapok semmit,mert KEVÉS a bruttó gyedem..Akinek sok az kap,akinek kevés az nem..Ki érti ezt...
2012. jún. 5. 07:46
Én leadtam, jött is a válasz, hogy elutasítva... :-(
2012. jún. 5. 07:08
Kaptatok már gyed ?
2012. jún. 5. 07:07
Én leadtam április végén május elején megkaptam a gyedel eggyütt.kb 25 ezerrel többet kaptam.szóval havi 5ezret kompenzáltak.
2012. jún. 5. 06:36
Én március elején adtam le... és még egy forintot nem kaptam... azóta már gyest kapok.
2012. jún. 5. 00:50

Az érdekelne konkrétan, hogy kapott már valaki gyed kompenzációt?

Én ugyan csak májusban adtam le ( egyéb okok miatt), de aki pl leadta márciusban, megkapta-e már és mikor kapta meg?

2012. jún. 5. 00:30
Gyed kompenzáció

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook