Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kit tudja, hogy a kórházban eltöltött bizonyos idő után miért kell fizetni és mennyit? fórum

Kit tudja, hogy a kórházban eltöltött bizonyos idő után miért kell fizetni és mennyit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. júl. 7. 08:52
köszönöm
62. 1eb84e4bad (válaszként erre: 60. - Marcibaba)
2010. júl. 6. 21:57
részvétem:-(
61. f64f0d9a69 (válaszként erre: 60. - Marcibaba)
2010. júl. 6. 16:28

:( Fogadd részvétem!

Hát ez szomorú...

2010. júl. 6. 14:14
már tárgytalan a téma, mert nagyikám július 5.-én eltávozott az élők sorából, nyugodjon békében.
59. f64f0d9a69 (válaszként erre: 58. - Marcibaba)
2010. júl. 5. 12:11

Google.

Írdd be: hospice Alsóvadász

ki fogja adni.

2010. júl. 2. 18:13
és hol van olyan, tudsz ajánlani ilyen helyet
57. 1eb84e4bad (válaszként erre: 53. - Marcibaba)
2010. júl. 2. 14:10
papámmal végigcsináltuk...
56. 1eb84e4bad (válaszként erre: 51. - Marcibaba)
2010. júl. 2. 14:09
hospice-házba kellene vinned, ott ilyen betegekre szakosodtak .
2010. júl. 2. 08:44
Ha arrafele ilyen rossz a kórházi ellátás akkor vedd magadhoz a nagyit és ápold te vagy vegyetek fel egy házi ápolót.
54. youlcsi (válaszként erre: 53. - Marcibaba)
2010. júl. 2. 06:45

stroke-ot írtál, nem agylágyulást... de ebbe már tényleg ne menjünk bele, hogy melyikünk szerencsésebb azzal, hogy beteg a nagymama.


asszem én itt befejeztem... mert ez a topic már nem arról szól, hogy miért is kell fizetni, hanem vádaskodásról és önsajnálatról.


szia!

2010. júl. 1. 21:21
az agyvérzésből könnyebb felépülni, mert a vér felszívódik, de az agylágyulásnál ami elhal már nem jön helyre, örülj neki hogy ő várja, az enyém már nem fogja
52. youlcsi (válaszként erre: 47. - Marcibaba)
2010. júl. 1. 20:08

nagymamám 15 éve kapta az agyvérzést. bal oldalára teljesen lebénult, később 2x combnyaktörése volt... de most várja a 2 dédunokát. nem egészségben, de boldogságban.


ne mondd nekem, hogy nem tudom, mert nem tudhatod, hogy mit éltem már meg!

2010. júl. 1. 19:16
sajnos őt ilyen állapotban nem veszik be idős otthonba, és mire találnék azt ő már meg sem éri, egyik nap van másik nap nincs szegényke
50. mmacus (válaszként erre: 49. - Marcibaba)
2010. júl. 1. 18:35
Próbálj keresni egy idősotthont a közeletekben. Előtte menj el, nézd meg, kérd, vigyenek körbe, beszélgess az öregekkel hogy érzik magukat. Ebből le tudod szúrni, jó lenne-e a nagyinak. Persze, nem biztos, hogy rögtön bekerül, elég szigorú feltételei vannak a bekerülésnek. A térítési díj ott sem alacsony, nálunk 70500/hó, ez még az alacsonyak közé tartozik.
2010. júl. 1. 18:13
ők ajánlották ne vigyem ápolási osztályra, mert orvosi felügyeletet igényel, és ezt itt ezen az osztályon tudják csak biztosítani, és már bánom, hogy 2 hónappal ezelőtt nem hoztam haza, hidd el saját magamat is hibáztatom ha meghal, mert én biztos többet adtam volna neki enni, és nem fogy le ennyire, és biztos forgattam volna, hogy ne legyen tele sebekkel, csak már késő. Úgy gondoltam ha ott hagyom minden jó lesz rendesen ápolják és sokáig él még
48. gne2 (válaszként erre: 47. - Marcibaba)
2010. júl. 1. 17:48

Éppen ez az: nem ez a dolguk a nővéreknek. A te mamádnak nincs szüksége gyógyító kezelésekre, de az állapota miatt nem tudjátok vállalni az ellátását. Ha továbbra is a kórházban akarjátok hagyni, akkor ki kell fizetnetek a napidíját. Ha hazaviszitek, akkor gondoskodni kell az ápolásáról. Írtam már: vannak megoldások, csak utána kell járni.

Azért ha ennyire rossz körülmények között van a nagyid, ne hagyd annyiban! Keress olyan ellátási formát, amivel emberhez méltóan töltheti el azt az időt, ami még hátra van neki. :(

2010. júl. 1. 17:01
és mondhatod te egy strokos, demens betegnek, hogy ott a nővérhívó lehet, hogy két perc múlva elfelejti, úgy látszik nem tudod mit jelent, ha valaki ilyen betegségben szenved, de kívánom ne is tudd, mert én 1 éven keresztül nagyon sok mindent átéltem, és szerintem a nővéreknek is kellene tudni mi a dolguk, de nem mindegyik tudja, vagy nem akarja
2010. júl. 1. 16:57
nem nyúlhatnak a beteg holmijához, azért hagytam ott hogy beadják neki az orrszondába, vagy azt hitték hogy dísznek tettem oda, méghogy nem nyúlhatnak volt már rá példa hogy a nagyi tusfürdőjével fürdették a szomszéd ágyon lévő beteget, mert annak nem volt, és egyszerűbb volt az enyémet használni
45. youlcsi (válaszként erre: 44. - Marcibaba)
2010. júl. 1. 14:57

a wc-n van nővérhívó...


a joghurt pedig... nem nyúlhatnak a betegek holmijához. ha ott hagytad, akkor ott marad.


nem a nővéreket védem... de mint írtam, vádaskodni nem itt kell, hanem a bíróságon.

2010. júl. 1. 14:54
látod te semmit sem tudsz, kikísérte a wc-re és otthagyta mert beült a nővérszobába szórakozni, habár meg kellett volna várnia míg pisil és visszakísérni, amúgy miért van az hogy joghurtot amit beviszek neki és véletlenül kint felejtettem a kis szekrényén, nem raktam be a hűtőbe, még 4 nap múlva is ugyanott volt, persze megromolva ebbe a melegbe, gondolom te sem örültél hogy a nagyid elesett, vagy nem lett olyan súlyos baja mint az enyémnek, mert eléggé a nővéreket véded
43. youlcsi (válaszként erre: 42. - Marcibaba)
2010. júl. 1. 14:16

esett el nagymamám a kórházban, combnyaktörés műtéte után.


nem kell a nővérnek követnie a beteget. ha a beteg nem szól, hogy kimegy, akkor a nővér honnan tudná, hogy kell a segítség.


de mondom a hibás-nem hibás dologba itt ne menjünk bele.

2010. júl. 1. 14:14
miért egy nővérnek nem az a dolga hogy kövesse a főorvos, főnöke utasításait, az pedig az volt, hogy csak felügyelettel mehet ki a Wc-re de őt egyedül kiengedték, és akkor történt a baj, szerintem ha a te hozzátartozód járna így biztos te sem hagynád szó nélkül
41. youlcsi (válaszként erre: 40. - Marcibaba)
2010. júl. 1. 14:00

sztem ebbe ne menjünk bele.


ha úgy érzed, hogy vki hibás, perelj... de ezt ne itt firtassuk, hogy kinek mi a dolga, felelőssége.

2010. júl. 1. 13:59
januárban úgy volt , hogy infúziós kezelésre fekszik be 2-3 hétre kis felerősítésre, az már más hogy hagyták elesni, mivel kíséret nélkül kiengedte a nővér, pedig nem lehetett volna, és úgy beütötte a fejét a falba és a mérlegbe, hogy azóta se-kép, se hang, akkor kérdem én ki a hibás, kinek a hibájából jutottunk ideáig, ha nem viszem oda nincs ez az egész
39. 1eb84e4bad (válaszként erre: 36. - Marcibaba)
2010. júl. 1. 13:54

Marcibaba, sajnos a te mamád úgymond az "elfekvő" részre tartozik. Nem tudnak rajta segíteni, és az életben tartást nem finanszírozza a TB.

Olyan intézetet kell neki keresni, ahol az ilyen emberekre szakosodtak.

38. youlcsi (válaszként erre: 36. - Marcibaba)
2010. júl. 1. 13:53

ők kezelésre fekszenek be, nem "csak" ápolásra.


nem ugyanaz a 2.

az pedig, hogy eddig mindenkinek alanyi jogon járt az ellátás a rendszer hibája... ha egyáltalán hibának mondható ott, ahol ilyen fenenagy a munkanélküliség.


azt meg kétlem, hogy a nagyi 40 évig fizette a tb-t, hiszen a költségvetéstől csak a rendszerváltáskor különült el, azaz 89-ben.

37. 1eb84e4bad (válaszként erre: 30. - Cippora)
2010. júl. 1. 13:52
biztos, hogy neked kell fizetni, ha nem fizetsz TB-t és ellátásra szorulsz.
2010. júl. 1. 13:42
érdekes dolgokat írsz, de én tudok olyan emberekről akik életükben nem dolgoztak és évente kétszer befeküdnek a reumatológiára, 1 hónapos kezelésre, ugyanúgy etetik őket kapja naponta a rengeteg kezelést, injekciók, masszázs, fizikó, mágneságy, torna stb, és ezt mind kinek a pénzéből az enyémből, vagy a nagyiéból aki negyven évig fizette a tb, és sosem volt műtétje, ct-je stb, csak most ez a hat hónap, ha nem lenne rá pénz akkor már meg is lehet dögleni
35. youlcsi (válaszként erre: 34. - Marcibaba)
2010. júl. 1. 09:42

nem akarlak megbántani... de a kórházaknak nem dolguk "csak" ápolni... a tb-t nem arra fizeti az ember... hanem pl arra, hogy a kivizsgálásokat, műtéteket lehessen miből finanszírozni.

egy ct többszázezer forint, egy szívműtét többmillió... olyan összegek, amennyit egy ember egész élete során összesen nem fizet be a tb-hez... mégis ha szükséges, elvégzik a vizsgálatot/beavatkozást, mert van miből.


én pl nem örültem volna, hogyha anno apukám szívműtétjénél azt mondják: "nem futja rá, mert Gizi nénit 8 hónapja mi etetjük, pelenkázzuk..."

2010. júl. 1. 09:07
csak azt nem értem, hogy szegényke az egész életét ledolgozta és biztos nem kevés tb-t fizetett be, előtt sosem volt kórházban, most már szó szerint haldoklik, és nem elég nekik az a pénz amit egész élete során befizetett, nem is kap annyi nyugdíjat amennyit havonta kérnek
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook