Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az állami kórházban miért kell fizetni a kontaktlencséért? fórum

Az állami kórházban miért kell fizetni a kontaktlencséért? (tudásbázis kérdés)


2020. jún. 5. 15:55

A jobb szemére sima dioptriás lencse kell.

A bal szemén keratokónusz van elég súlyos állapotban, erre szükséges olyan lencse, ami dioptriás és csúcsos egyben.

A bal szemén a fókuszközpont(?) el van csúszva oldalra és szabálytalan alakú. Elmondásuk szerint a lencse viselése segít majd abban, hogy ez újra középre kerüljön és nyolcas vagy kör alakú legyen.


Ezek az adatok vannak a legutóbbi papíron:


AR: +2,0 -1,25 64’

+4,0 -5,0 44’


V: 1,0 ünj

0,1? +4,0 -5,0 44’ = 0,7


SÜ +0,5 +0,5 6’ = 1,0

SÜ +2,75 -3,5 64’ = 0,6


Most várnunk kell egy levélre az OEP-től, aztán a megadott számlaszámra elutalni az összeget. +5 000 Ft és egy hét múlva elkészül a lencse, egyéb esetben 4-6 hét.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Unom)
2020. jún. 5. 14:49

Ha hazaért a férjem, megnézem a papírokat és leírom ide az eredményt.

Azt mondták, hogy ez 2 pár lencse ára, fél év után kontroll és akkor cserélik át a másikra. Amit most meg sem kap, csak az elsőt. Ha a kontrollon kiderül, hogy módosítani kell a lencsén, akkor gyártatnak újat, és már ki lesz fizetve.

Nem igazán tetszik az egész, Budapest Kontaktlabor...

26. unom (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 5. 13:55
Ez valami speciális lencse?
2020. jún. 5. 13:51
Vagy talán nem is amiatt. Nem emlékszem, annyi papír van itt és mind kínai. Van a szemben egy nyolcas alakú nemtudommi, és az el van neki csúszva oldalra. Ezt próbálják visszahozni középre, és azt hiszem utána lehet műteni. De arra meg azt mondták, hogy felesleges, mert 50 vagy 60 éves koráig úgyis romlani fog a szeme, tehát értelmetlen megműteni.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Globus)
2020. jún. 5. 13:43
Keratokónusz miatt nem lehet műteni.
23. globus
2020. jún. 5. 13:41
Műtét nem jött szóba?
2020. jún. 5. 13:40

300 000 Ft egy évre a kontaklencse.

80 vagy 90 százalék kedvezmény lesz rá. Istenem, ha ez nem lenne... Szomorú vagyok. :(

2020. jún. 5. 13:39
300’
2020. márc. 6. 19:23
Már miért ne kéne? A szemüvegért is fizetni kell.
19. papája (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 6. 18:13
Köszönöm.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Papája)
2020. márc. 6. 17:03
A Sasszem Klinika és a Budai Szemészeti Központ is gyűjt szemüvegeket. Elviheted személyesen, vagy postán is küldheted.
2020. márc. 6. 16:45

Sok embernek nehéz kifizetni a szemüveget. Most eszembe jutott egy néhány évvel ezelőtti riport a rádióban. Arról volt szó, hogy bizonyos kijelölt OFOTÉRT üzletek átvették a lakosságtól a már nem használt, de jó minőségű szemüvegeikt. Azokat renbe hozták, bemérték a dipotriát, feliratozták és kivitték Afrikába. Ott a lakosságot önkéntes orvoscsapat megvizsgálta és ellátták a rászorulókat a szemüvegekkel.

Úgy gondolom itthon is van rászoruló és leadandó szemüveg is bőven. Milyen jó lenne egy ilyen akció.

Személy szerint bőven van szemüvegünk, amit nem használunk. Vittem volna leadni, de 70 km.-re lett volna a legközelebbi hely.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. márc. 6. 13:12

Sajnos hasonlóan jártunk, szintén az Ofotértben.

Pár év alatt annyit romlott a férjem szeme, hogy már csak kemény kontaklencsével tudnak javítani rajta, aztán műtét.

Az optikában pedig mindig megcsinálták a szemüveget, ami tulajdonképp nem is volt jó neki.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2020. márc. 6. 13:08
Nekünk olyasmit említettek, hogy nagy a cilinder, így van rá valamennyi támogatás.
14. globus (válaszként erre: 6. - Unom)
2020. márc. 6. 13:02

Nem igazán. Nekünk legutóbb, két éve a szemészeten már nem vényt adtak, hanem egy darab félbehajtott kartonlapra írták rá, milyen szemüveget kell venni.

Szerintem semmilyen támogatás nincs már.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Csalános)
2020. márc. 6. 12:57
Azért mindent nem néz meg az ofotértes vizsgálat. Éveken át így írattam szemüveget, és mire elmentem a szemészhez (úgy gondoltam, nézzék meg egyszer szakrendelésen is), már mindkét szememen műthető állapotú szürkehályog volt.
12. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 6. 10:14
Eddig sem fizették. Jó pár Ofotért és hasonló szemüveg üzletnek vannak akciói. Használd azokat, mert az SzTk keret nem valami dizájn.. Nagy a baj, ha a saját szemedre sem tudsz akár egy olcsóbb szemüveget csináltatni. DE! Sok Ofotért és egyéb szemüveg üzletben saját szemész vizsgál díjmentesen. Persze ott kell a szemüveget is megvenni.
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2020. márc. 6. 07:34
*ad
2020. márc. 6. 07:34
A 6 dioptria felett termékalapú támogatást az az OEP.
2020. márc. 5. 23:25
Köszönöm a válaszokat. Így már világos.
8. Guruljka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 23:08

A lencsét semmiképp sem, ami benne van.

Arra régen is csak támogatás volt.

A csúnya SZTK-s keret is csak olcsó volt, nem ingyenes. (Nem volt mindegyik csúnya.)

7. vivo44 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 23:08

Az a szemüveg nem azért olyan ma már, mert olyan van, hanem mert olyat választanak, de mindíg is pénzbe került vagy a keret, vagy a lencse.

S valóban ugyanolyan segédeszköz a kontaktlencse, mint a járóbot, vagy a supináló cípő, vagy sorolni lehetne, hosszú a lista.

Az Allami kórházban azért kell fizetni érte, mert ugyanolyan helyről vásárolják, mint ha te bemennél egy optikai szaküzletbe és megvennéd, csak persze ők sokkal olcsóbban... és azért, mert az OEP nem támogatja a segédeszközök megvásárlását (kivétel ez alól ha közgyógykártyára vásárol az ember)

6. unom (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 22:51
Nem tudom, van-e még olyan, lehet, hogy azt fedezi.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Unom)
2020. márc. 5. 22:34

Értem. És akinek nincs rá pénze?


Azt gondoltam, hogy a csúnya SZTK-s szemüvegeket fedezi a TB. De ezek szerint még azt sem.

4. unom (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 22:27

Rosszul fogalmaztam. Szemüveget csak felírják, nem árulnak.

Mivel a kontaktlencse ugyanolyan segédeszköz, mint a szemüveg a TB azt sem fedezi.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Unom)
2020. márc. 5. 22:23
Ezt nem tudtam. Szemüveget eddig mindig optikában készíttettünk.
2. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 22:20
A szemüveget se fizeti.
2020. márc. 5. 22:16
Nem fedezi a TB, ha a szemet már szemüveggel nem lehet helyrehozni csak kemény kontaklencsével?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook