Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A biztosító a kórházban eltöltött napok után kifizeti a kórházi napidíjat. Ez érdekelne, hogy mennyi lenne egy napra? fórum

A biztosító a kórházban eltöltött napok után kifizeti a kórházi napidíjat. Ez érdekelne, hogy mennyi lenne egy napra? (tudásbázis kérdés)

5. biromoni (válaszként erre: 3. - 204b456479)
2011. febr. 2. 06:11

Jár..de általában 5 nap után fizet..mármint:ha több mint 5 napig kell bent lenned akkor kifizeti a napokat az összeset.

Ha csak 4 napot vagy bent,akkor nem kapsz.

Persze gondolom nem mindegyik biztosítónál van ez így,de a 99%-ánál biztosan..

2011. jan. 12. 10:40

Sziasztok!


Igaz még csak kezdő biztosítási tanácsadó vagyok :), de a következőket tudom nektek mondani:


-A biztosítási összeg a kórházban eltöltött napok után csak akkor jár, ha kötöttél biztosítást erre az esetre.

-Ha megkötötted, akkor a biztosítási szerződésben benne kell lennie, hogy mekkora összeget kaphatsz.

Pl. 5000 Ft/nap.

-Van, hogy ez az összeg az eltöltött napok számától függ. Pl. van olyan biztosító, ami csak az egy héten túli tartózkodás esetén fizet.

-Mind a kettőtöknek azt javaslom, hogy olvassa át a szerződését, ill. vegye fel a kapcsolatot az adott biztosító biztosítási tanácsadójával. Minél hamarabb, mert ha kifutsz a bejelentési kötelezettségben meghatározott időből, akkor előfordulhat, hogy a biztosító nem fog fizetni a kötelezettség elmulasztására hivatkozva.


Remélem tudtam egy picit segíteni.:)

2011. jan. 12. 10:30

Szia!

Én ugyan nem tudom a választ, de érdekelne, hogy ez milyen esetben jár? Mert Nekem is van biztosítóm (Ahico), és voltam kórházban fertőzés miatt sürgősséggel vittek be, koraszülés gyanújával. Vajon ilyenkor jár valami?

2011. jan. 12. 10:13
Lehet rosszul fogalmaztam a kérdést.A biztosító a kórházban eltöltött napok után kifizeti a kórházi napidíjat. Ez érdekelne,hogy mennyi lenne egy napra.
2011. jan. 12. 10:11
Hány ft a kórházi napidíj, amit a biztosító fizet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook