Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként Németországban:-) fórum

Kismamaként Németországban:-) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
394. Manyi80 (válaszként erre: 393. - Sztavros)
2012. szept. 20. 06:41

Kedve Sztavros!


Köszönöm a kedves válaszodat,nagyon sokat segítettél.

És tényleg ezek jó hírek,valóban segítik itt a kismamákat és a családokat.

Megnyugtató,hogy nem rúghatnak ki,mert ettől nagyon féltem.


Egy étteremben dolgozok a konyhán. Nem olyan megterhelő munka és én szeretem is.

Jövő tavasszal terveztük amúgy is a babaprojektet.

De felkészülten szeretnénk belevágni.


Milyen idős kismama vagy? Dolgozol még?


Még egyszer köszönöm a válaszodat!! :)


Örömteli babavárást!! :)

393. Sztavros (válaszként erre: 392. - Manyi80)
2012. szept. 19. 18:23

Szia!


En most elegge benne vagyok a temaban, ugyhogy megprobalok minden fontosat leirni.

Ha most lett föaallasod, akkor erdemes megvarni, hogy mire a baba megszületik, meglegyen az egy ev munkaviszony. Ez csak azert fontos, mert az utan kapod a penzt, vagyis az Elterngeldet.

Ha terhes vagy, teljesen mindegy, hogy miota dolgozol a munkaadodnal, akar meg proba idö alatt allsz, olyan anyavedelmi törveny van, hogy kirugni nem lehet.

Velem szemely szerint nagyon kedvesek voltak.

Ha olyan a munkaköröd, ami arthat a terhessegnek, akkor kötelessegük kimelö allast adni, de a fizetesed nem csökkenthetik. Ha nem tudnak szamodra ilyet biztositani, akkor a munkaado ad egy papirt, amit elviszel a nödokinak, aki tovabbküldi a betegbiztihez es igy szepen otthon maradsz szülesig, de a betegbiztosito fizeti az egesz fizud. (Ezt jo tudni, mert ha nem betegseg miatt kell feladni az allasodat, akkor nem szabad hagyni, hogy rabeszeljenek a tappenzre, mert az kisebb összeg. Kerni kell ezt a javaslatot, aminek most nem jut eszembe a neve, de megkeresem majd.)

Elterngeld a fizetesed 67%-a egy evig (ha volt egy evet meghalado munkaviszonyod elötte, ha nem volt, akkor 300 euro), plusz kapsz Kindergeldet, ami 185 euro gyerekenkent. Van valami közvetlenül szüles elett jaro összeg, amit szinten meg kell igenyelni, de mi meg nem tartunk ott, igy erröl nehany het mulva tudok bövebbet. Ez a fizeteseddel megegyezö összeg.

Masfel honappal kb. szüles elött mehetsz "gyesre", vagyis akkor mar nem kell dolgoznod.

Tehat, ha kb. 3-4 honap mulva kezdidek a babaprojektet, akkor ezeket kapod.


Azt hisezm, ezek igazan jo hirek, legalabb is, mi nagyon meg vagyunk elegedve ezekkel a törvenyekkel! :)


Egyebkent mit dolgozol?

Jo keszüledest a babavarasra!

392. Manyi80
2012. szept. 19. 07:55

Sziasztok! Nemrég találtam az oldalatokra,vissza is olvastam egytől egyik az összes hozzászólást. :)

Pforzheim mellett élünk,Brettenben a Férjemmel.

Babánk még nincsen,de tervezzük. :)

Sajnos Nekünk itt nincs ismeretségünk,ezért nem tudok senkitől se kérdezni,hogy működnek itt a dolgok,ha terhes leszek.

Ha nem haragszotok,itt kérdeznék egy-két dolgot.


Itt a munkahelyek ,hogy tolerálják ha kismama valaki?

Pontosan nem tudom,hogy hívják itt a támogatásokat,ha kismama leszek?

Olyanok,hogy GYES vagy GYED mi alapján adják,hogy számolják?

Az itt Németországban ledolgozott időm után? A fizetés után?

Mert én eddig Mini-Job-ban dolgoztam.Mostantól van rendes teljes idős bejelentett munkahelyem.


Köszönöm előre is a válaszokat!! :)


Legyen szép a napotok!! :)

391. 2add246fd7 (válaszként erre: 390. - Be74058842)
2012. szept. 13. 09:07
Szia, mi messze vagyunk Stuttgartol, de dumcsizhatunk:)
2012. szept. 7. 19:32

Sziasztok!

Szívesen ismerkednék Stuttgart környékén élő kisgyermekes anyukákkal :)

13 hónapos kisfiú anyukája

2012. aug. 9. 21:35

Sziasztok!

5. hetben vagyok meg csak, de olyan jo lenne valakivel tartani a kapcsolatot, aki szinten kint van, es szinten kismama! :)

388. Vimitu (válaszként erre: 387. - Evatx)
2012. máj. 11. 11:44

Nálunk No-ban született a gyermek, ezért automatikusan adtak egy papírt, ha igényt tartunk kinder geld-re vagy eltern geldre, akkor ezt adjuk le a hivatalban, és ott adnak egy sok oldalas nyomtatványt.

Megkaptuk a nyomtatványt, 1,5 napig ültünk rajta, hogy mit hova kell írni... elég faramuci. A munkáltatónak is ki kell tölteni egy részt és kész. Aztán értesítenek, hogy jogosult vagy-e rá vagy sem.

Volt olyan kérdés is hogy a gyermek örökbefogadott, vagy édesapa neveli stb... szóval ez szerintem is mindegy, ha egy háztartásban vagytok.

387. evatx
2012. máj. 10. 19:50
Felhívnám én, de németül még nem megy, angolul ők nem beszélnek. Férjem főnöke beszélt a hivatallal, de mindeki mást mond. Köszönöm a segítséget, próbálok ezekre rákérdezni majd.
386. 2add246fd7 (válaszként erre: 385. - Evatx)
2012. máj. 10. 10:00

Az apa az mind1 ki:)

Szerintem igazolnod kell, hogy

1. otthonrol nem kapsz semmit

2. a gyerekeknek van No-i lakcime

3. tanulnak.


De en felhivnam öket a helyedben..

385. evatx
2012. máj. 9. 17:09

Sziasztok!

Tudna valaki segíten abban, hogy családipótlékot kaphatok-e Németországban, ha itt élek,de még nem dolgozom és a gyerekek otthon tanulnak? A férjem dolgozik itt, de nem ő a gyerekek édesapja.

384. Vimitu (válaszként erre: 381. - Vimitu)
2012. máj. 2. 18:49
Helyesbítek, volt egy vizsgálat - már nem tudom mi - azért kellett tizen vagy huszon euro-t fizetni.
383. Vimitu (válaszként erre: 382. - Sztavros)
2012. máj. 2. 18:49
De, lakcím az kellett. A párom meg dolgozott természetesen. Csak én lébecoltam a pocakkal :D
382. Sztavros (válaszként erre: 381. - Vimitu)
2012. máj. 2. 18:48
Szia! Ez komoly? Es nem kellett itteni lakcim vagy munkahely??
381. Vimitu (válaszként erre: 372. - Monyoka100)
2012. máj. 2. 18:45

Sziasztok!

Nekem az itthon kiváltott nemzetközi tb-kártya fedezett mindent. A vizsgálatokat, a szülést. A gyereknek persze minden ingyenes, csak a papírjait itthon kell majd megcsináltatni.

380. 2add246fd7 (válaszként erre: 377. - B7a7c81ade)
2012. ápr. 22. 10:21

Szia,


en siman estem teherbe, nem tudok segiteni, de sok sikert!

379. 2add246fd7 (válaszként erre: 376. - Avike1)
2012. ápr. 22. 10:21
Sajni ebben nem tudok segiteni, de hivj fel egy nemet biztositot, pl IKK, AOK..
378. 2add246fd7 (válaszként erre: 374. - Monyoka100)
2012. ápr. 22. 10:20
Ha biztositva vagy, akkor alanyi jogon jar mindenkinek a minimal összeg, 300 euro, függetlenül attol miota vagy itt, vagy miota van biztositasod..
2012. ápr. 21. 09:34
sziasztok...segítséget szeretnék kérni. Lombik programra készülünk Németországban. (itt élünk, itt vagyunk biztosítva). Tud valaki valamit ennek a menetéről, esetleg van valakinek valamilyen tapasztalata? Sokat segítene.
376. Avike1
2012. ápr. 20. 20:00
Sziasztok. új vagyok ezen a fórumon a bal szerencse hozott ide. Magyarországon volt az első lombikunk,mert itt élünk,viszont Austriában dolgozom,már sok éve,így ott is jogosult vagyok nőgyógyászhoz menni,mert van érvényes beteg biztosításom.Tudna valaki abban segíteni,hogy valyon érvényes biztosítással mennyibe kerülhet Austriában egy lombik kezelés? Mert a nőgyógyász javaslatára bejelentkeztem Oberpullendorfba egy kórházba,ahol végeznek IVF-et. viszont nem találok árakra vonatkozó oldalt a kórház oldalán.Sajna csak lombikkal lehet babánk,rossz spermakép miatt.puszik mindenkinek!
375. Sztavros (válaszként erre: 374. - Monyoka100)
2012. ápr. 20. 19:19

Szia! Lehet, hogy hülye a felvetes, de nem gondolkodtatok azon, ha mar igy külföldön szeretnetek csaladot alapitani, hogy erdemes lenne összahazasodnotok? Van egy bejegyzett elattarsi kapcsolat szerü akarmi is, ami utan szinte ugyanazok a dolgok jarnak, mint hazastarsaknak, es ha igy csinaljatok, akkor biztos, hogy te is biztositva vagy, nem kell külön fizetni.

Bitos van olyan is, amikor az önkormanyzatnal bejelentitek, hogy itt laktok, mert ez ugye kötelezö, akkor regisztralnak teged is es ott szerintem tudnak felvilagositast adni tanfolyamokrol. Hallottam egy olyan lehetösegröl is, hogy elmehetsz nemetet tanulni, ha minden igaz 6 honapos az iskola, es amig oda jarsz, addig kapsz valami segely szerüt is, talan valami 4-600 eurot, de ami a lenyegesebb, hogy nyilvan, ha valaki segelyre szorul, akkor nem csak penzt adnak neki, hanem biztositast is kap... Gondolom.... En mindenkepp megkerdeznem a hivatalnal, mielött magamtol elkezdek fizetni valamit, mert egyreszt, lehet, hogy az nem is jo, nem is eleg, masreszt meg lehet, hogy felesleges penzkidobas. Az tuti, hogy egy biztositast nem csak nehany honapig kell fizetni, hogy itt szülhess, hanem mindig, folyamatosan, az erre iranyulo kerdesedet nem is igazan ertem.

374. monyoka100 (válaszként erre: 373. - 2add246fd7)
2012. ápr. 20. 14:21
Köszönöm a válaszodat! Most gondolkodunk abban, hogy kössünk biztosítást nekem, csak azt nem tudom, hogy meddig kell azt fizetni, hogy itt minden rendben legyen a szüléskor. tehát terhesség-szülés előtt mennyivel. vagy lehet akár előtte is közvetlen? mert otthon pl ha valaki jogosult gyesre, annak előtte egy éves munkaviszonya kell, hogy legyen, legalábbis még régebben ezt hallottam. és itt ez hogyan működik ha nincs melóm, otthon fizetek mindent, viszont itt meg majd elkezdem fizetni magam után?
373. 2add246fd7 (válaszként erre: 372. - Monyoka100)
2012. ápr. 20. 08:10

Szia,

ha elettarsak vagytok, akkor neked is jar itt biztositas, ugy hivjak: Familienversicherung. Menjetek be oda ahol a parodnak van a biztositasa, es ök elmondjak mizu.

Amugy ha van biztositasod, minden ingyenes, azaz a szüles is. A szülesig nem kapsz penzt, de aztan 1 evig 300 eurot Gyes cimen, plusz a baba 18 eves koraig 184 eurot csaladi potlekot. Ez mindenkinek jar. Mondom, felteve, ha van biztositasod. Ha nincs bazi melyen a zsebedbe kell nyulni, minden egyes vizsgalatert, szülesert, több 10 000 euro, es aztan esetleg bizakodhatsz, h a magyar allam neked ezt visszateriti. De elöször neked kell ezt kp-ban kicsengetni, otthon meg majd a szamlak alapjan döntenek.Talan..

2012. ápr. 18. 20:24
Sziasztok. Párommal kint élünk németországban, de csak pár hónapja. ő dolgozik, én viszont még sajnos nem találtam munkát, mert a nyelvet még nem nagyon tudom, de tanulom.. otthon van fizetve utánam minden, viszont itt semmi, csak nekem is van lakcímem itt, mint páromnak. viszont szeretnénk gyereket, de nem tudjuk, hogyan működik ez a dolog. tehát mennyibe kerül itt a szülés, kapunk e valamilyen támogatást utána, vagy azt otthonról? de nem a férjem, csak a párom. és nekem nincs fizetve biztosításom itt, csak otthon. akkor a szülést és utána az egyéb orvosi ellátásokat, hogyan lehet megoldani? és a támogatás hogyan működik ilyenkor? előre is nagyon köszönöm a válaszokat! M.M.
371. 2add246fd7 (válaszként erre: 370. - Sztavros)
2012. ápr. 10. 14:09
Biztos összejön, szoritok nektek, es jo utat Haza!:)
370. Sztavros (válaszként erre: 369. - 2add246fd7)
2012. ápr. 7. 20:35

Hüü, edi lehet a kis menö mano :):)

Ha minden jol megy, akkor majustol, de lehet, hogy csak juniustol szabad utat engedünk a dolgoknak, es jöjjön, ha szeretne! :) Kicsit izgulok, hogy fogadjak majd a munkahelyemen, de igazabol nem is ezen kene izgulnom, hanem, hogy egyalatalan összejön-e...

Kellemes Husveti Ünnepeket kivanok Nektek! Nalunk iden erdeklödes hianyaban (na meg, mert dolgoznunk kell...) elmarad a Husvet. :( De szerdan megyek HAZAAAAA :D, igaz csak 5 napra, de több, mint 3 honap utan, vegre.... :)

369. 2add246fd7 (válaszként erre: 368. - Sztavros)
2012. ápr. 7. 14:13

Szia,

örülök, h ujra itt vagy!Akkor lassan probalkozotok a babaval? Igen, mind csaszarosak vagyunk!

Gratula bzsu a babahoz!!

:)))Annam mar megy, kepzeljetek el! 9 honap 17 naposan:))

2012. ápr. 6. 19:50

Sziasztok! Meg tavaly jelentkeztem par alkalommal, es most szerettem volna aktivkodni itt egy picit, habar meg nem vagyok kismama, de egyre hatarozottabban tervebe van veve... :)Kar, hogy nem vagytok, vagyunk többen.

Na de mindent potalando, az elejetöl vegeig elolvastam az elözmenyeket, ugyhogy most mar kepben vagyok. :)

Gratula mindenkinek, akinek megszületett a babaja. Ugy tünik, mindenki csaszaros! En is szeretnek az lenni majd, azt hiszem. Szoval, ha minden igy marad (mert az erzeseim es megerzeseim sajna eleg gyakran valtoznak), akkor majustol kezdödhet a babaprojekt. :)

367. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 366. - Bzsu79)
2012. márc. 21. 19:50

Jaj, úgy örülök, hogy írtál! Nagy gratula a babához!!! Örülök nektek!!!

Őszintén szólva picit aggódtam, már nem tudtam miért nem jelentkezel.

Annak is örülök, hogy minden jól alakult!!!

Ha lesz időd írj egy picit részletesebben!!!


puszi


Zsuzsi

366. bzsu79
2012. márc. 21. 16:17

Hello!


Blanka baba megérkezett február 28-án. Kicsit megtréfált minket, mert délelőtt 10-re volt kiírva a császár időpontja, és éjféltől elkezdtek erős fájásaim lenni, reggel 8-ig bírtam, aztán bementünk a kórháza. Szerencsére a dokim bejött korábban, és így 9 37-kor meg is született a kishölgy. 3050gr és 50 cm. Édes kis pofa, eszik, alszik, nagyon jó baba. Keveset sír, csak ha éhes, akkor! Srácok is jól kezelik a kistesó dolgot!

A kórház szuper volt, az ellátás, orvosok, nővérek! Kár, hogy Mo-on nem így szülhetnek a kismamák!

Remlem ti is jól vagytok!


Zsuzsi

365. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 362. - Bzsu79)
2012. márc. 5. 09:14

Kedves Zsuzsi!!!


Már biztos megszületett a pici kishölgy. Hogy vagytok??? Írj majd ha tudsz.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook