Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként Németországban:-) fórum

Kismamaként Németországban:-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2011. nov. 23. 08:39

Szia,


jo felöled hallani, sokat gondolok rad! Mi betegek vagyunk, megy a harc, sok sok siras, keves alvas. Közben fogzunk is.

Lelkileg nagyon megvisel a tehetetlenseg, baromi hülye dokink van, ugye nem adnak gyogyszert csak homeos golyokat..

Faradt is vagyok, iszonyat nehez neha 2 gyerekkel.De amikor megy a hangos kacagas, meglagyulok, annyira szeretm öket.

csakhat..tudom, hogy lehetne könnyebb is, nekem meg a neheze jutott..

Ma mentek a korhazba? Vizsgalatok?

mekkora a piceked? Lattam a kepeket, jo igy keszülödni..szepek a butorok..

puszi, vigyazz magadra!

2011. nov. 21. 15:11

Sziasztok!

Hogy vagytok? Képzeljétek megérkezett a babakocsi, de megígértem a pici fiamnak, hogy majd csak akkor bontom ki, ha felkelt.

Hogy vagytok? Anna baba szépen fejlődik? Már biztosan szép nagy.

Szerdán megyünk a kórházba, remélem minden rendben lesz. Egyre jobban félek.


Szép délutánt!

Zsuzsi

272. 2add246fd7 (válaszként erre: 271. - Kisszsuzska83)
2011. nov. 10. 12:53

Mar nem kell sokat varni!!


:)puszi

271. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 270. - 2add246fd7)
2011. nov. 10. 12:03

Jaj!!! Haláli!!! Olyan drága, meg kell zabálni. Olyan édin mosolyog. Már alig várom, hogy az enyém is így mosolyogjon!


Szép napot nektek!

Puszi

270. 2add246fd7 (válaszként erre: 269. - Kisszsuzska83)
2011. nov. 10. 11:48

Feltettem:)

puszi

269. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 268. - 2add246fd7)
2011. nov. 9. 14:27

Ez ismerős.:)

Én mindig egy külön mappába lekicsinyítem, amit fel szeretnék tölteni.

Várom majd a képet!

268. 2add246fd7 (válaszként erre: 265. - Kisszsuzska83)
2011. nov. 9. 11:44

OK teszek, csak apa most vett egy uj fenykepezöt, csodakütyü, es ha feltöltjük a kepeket a gepre, ide mar nemengedi mert akkor a meretük. Szoval majd csinalok a telommal egyet:))

p

267. 2add246fd7 (válaszként erre: 266. - Ancsa 37)
2011. nov. 9. 11:43

Szia, Üdv itt!

En A bodeni tonal elek, messze töled:)

Nalunk az XXluztban van gyerekosztaly, nagy valasztekkal. De szerintem keress ra a neten, hatha kidob vm-t a környeketeken.

p

2011. nov. 9. 10:32

Sziasztok! Már régóta olvasgatlak titeket, igaz nem kismama, hanem egy 2 éves kisfiú anyukája vagyok :) Hessenben, Darmstadt környékén élünk, van köztetek esetleg környékbeli?


Kérdésem is lenne: SOS autósülést kell vennünk a kiskrampusznak, de még nem ismerem az itteni lehetőségeket, boltokat.


Tudnátok ajánlani olyan nagy üzleteket (pl. mint Bp-en a Brendon) ahol autósülésből is széles a választék, nemcsak 1-2 db-ot tartanak?


Szombaton Frankfurtban a Babywalz elég csalódás volt, mert a mi méretünkben 1 db ülés lett volna :( (9-35 és 9-25 kategóriában gondolkozunk, mert Andris már 14,5 kg)


Jó lenne személyesen is kipróbálni az ülést, mielőtt megvesszük. Amúgy 2-5! hét ha az interneten rendelném :((

2011. nov. 8. 10:11
Légyszi tegyél majd fel képet, hogy ugrál benne!
264. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 263. - 2add246fd7)
2011. nov. 8. 10:10
Nem:)) A picinek. Állítólag nagyon jó, bár nem tudom. Németül Baby hängematte a neve.
263. 2add246fd7 (válaszként erre: 262. - Kisszsuzska83)
2011. nov. 8. 08:49
5 hotol elvileg (de mar Anna most benne van), 15 kgig:) Függöagyat magadnak?
2011. nov. 8. 08:40
Közben megnéztem a neten. És élvezi? Hány hónapos kortól lehet használni? Én most függőágyat szeretnék.
261. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 260. - 2add246fd7)
2011. nov. 8. 08:39

Szia!


Örülök, hogy jól vagytok. Sajna Tibó mára megbetegedett, nem vészes, csak az orra folyik, de nem mertem vinni oviba.


Az éjszaka nagyon rossz volt, folyamatosan fájt a hasam és állandóan keményedik. Nem értem mitől van, pedig nem terhelem magam.


Igen, majd dec 10-én jön nagymamám és nagypapám, és karácsonyra jön anyu is. És persze a férjem biztosan sokat fog segíteni.:))


Mi az a Hopsi?


Vigyázzatok Magatokra!


Puszi


Zsuzsi

260. 2add246fd7 (válaszként erre: 259. - Kisszsuzska83)
2011. nov. 8. 08:22

Szia,


hogy vagytok? Remelem jol, nem betegesen. Nalunk ismet elkezdödött a suli, sajnalom, olyan jo volt, hogy itthon voltak.

Lassan fogzunk, forgunk:) Edesen kacag a kislany! Vettünk neki Hopsit, imadja!

Vigyazz magadra, mar nincs sok hatra, ugye? Jön segitseg otthonrol majd?

puszii

2011. nov. 7. 18:06

Sziasztok!továbbra is lelkesen keresek hannoveri családokat, akiknek szüksége lenne babysitterre, vagy házvezetőnőre!!!

Üdv. : Judika


Tudom, hogy ide nem írnak ilyesmit, de már minden oldalon próbálkoztam, így hátha.........:)

258. 2add246fd7 (válaszként erre: 257. - Kisszsuzska83)
2011. okt. 30. 08:39

Szia,


milyen vacak idö van..

A suliban ösziszünet van, el kene menni valahova kirandulni, de kedvem semmi.Biztos az idö teszi..

Remelem jol vagytok!!

Velünk minden ok, szepen kezd beallni a napunk ugy latom. Vezetek egy szopi füzetet, es abban latom hogy kb lassan minden nap ugyannakor eszik-alszik.

Ma ejjel apa etette a babat, de en megsem tudtam olyan jol pihenni.Most is keltem 2-3 orankent automatikusan..

Most megyek, reggelizek, es kezdjük a napot:)

puszi

257. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 256. - 2add246fd7)
2011. okt. 26. 16:03

Úgy örülök, hogy ezt írtad és annak is, hogy jobban vagytok! Remélem most már minden jó lesz. Tetesd egy kicsit rendbe magad. Ha már ramatyul érzem magam, rajtam is a fodrász, a kozmetikus és a manikűrös segít. Na meg persze pár új ruhadarab:))


Vigyázz Magadra!


Puszi


Zsuzsi

2011. okt. 26. 12:46

Sziasztok,


jelentem jobban vagyunk:) 3 napja alakulunk. Estere adok tapszert, de egy kanallal többet mint ami a dobozra van irva. A nagylanyom 7 eves, a picikem 4,5 honapos. Hogy szalad az idö, most született a draga..Oltason is voltunk ma, kivancsi vagyok ar eredmenyre..

Vigyazzatok magatokra a kemenyedesekkel, ha tudtok pihenjetek. En ma kertem kimenöt a ferjecskemtöl, mert borzalmasan nezek ki.

Zsuzska itt tuti nem szaroznak a csaszar kerdessel, elmondod miert szeretned, es megcsinaljak. Ne izgulj, köze sincs a sima szüleshez, fajdalom szinten ha összehasnolitom, sima: csaszar, 10:0,001


:))Minden ok lesz!!

puszii

255. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 254. - Bzsu79)
2011. okt. 26. 11:02

Szia!


Biztos vannak itt is magyarok, csak valahogy még nem futottam velük össze. Van egy család, velük néha összefutunk, de most ők otthon vannak, majd csak november közepén jönnek vissza.


Az én fiam sem lélegzett és rögtön elvitték tőlem, habár ő nem volt koraszülött és természetes úton született. Ez engem is nagyon megviselt, mert arra emlékszem, hogy elvitték, nem hallottam sírni és teljesen bepánikoltam, aztán egyszer csak felsírt, mondták, hogy minden rendben és onnantól alig emlékszem valamire, mert eszméletemet vesztettem. Arra már nem is emlékszem, hogy varrtak.


Én nagyon megszenvedtem, és soha, de soha nem akarom többet. Én így is nehezen épültem fel, szörnyű volt az utána következő napok. Nem tudtam élvezni, hogy anya vagyok, mert szörnyű fájdalmaim voltak.


Mi holnap megyünk beszélni a dokival, remélem nem ellenzi majd a császárt, mert másba bele sem mennék. Nem lennék képes még egyszer szülni.


Ti hogy vagytok? Mennyi ideig voltatok otthon?

254. bzsu79
2011. okt. 26. 09:33

Sziasztok!


A Suttogó tanácsai nálunk is bejöttek! Mennyi idős most a babád Kriszti?


Szia Zsuzska!


Hétvégén otthon voltunk,ezért nem jelentkeztem!Nekem is nagyon sokat keményedett a hasam, vigyázz vele nagyon! Nekem magnézium citritet kellett szednem. Meg pihenni kellett volna! Az nem nagyon ment sajnos, pedig akkor még nagyobb tesó sem volt, mint nálatok! Sajnos elég izgága vagyok.

Nekem az első császár volt, igaz sürgősségi, mert koraszülöttek voltak a fiúk.De nincs a műtéttel kapcsolatban rossz élményem,20 perc volt az egész.(az más kérdés, hogy a fiaim nem akartak lélegezni és meg sem mutatták őket, ez lelkileg viselt meg.)Viszont utána másnap felkelni, meg még egy hétig elég rossz volt. De ennek ellenére újra császárt szeretnék. Én már megkérdeztem a dokit, azt mondta: "Natürlich, gerne"!

Ez itt úgy látszik tényleg így megy, mondták, de nem akartam elhinni!

Érdekes, hogy írod, hogy nincs magyar társaság ott, itt nálunk nagyon sokan vannak! Főleg az Audi miatt, de más területeken is!Gondolom, hogy az nagyon rossz lehet! Kár hogy messze vagy!


Szép napot!


Zsuzsi

253. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 252. - 2add246fd7)
2011. okt. 24. 18:23

Én elég változóan vagyok. Egy-két hete nagyon keményedik a hasam, néha már a magnézium sem segít, egész nap úgy érzem, hogy egy nagy követ cipelek. Kezdem nem bírni a dolgot, pedig még van hátra elvileg 8 hetem, de majd meglátjuk mert csütörtökön megyünk beszélni az orvossal, akkor felhozzuk neki a császárt. Egyre jobban rettegek a szüléstől.


A pici fiam jól van, viszont egyre anyásabb és hisztisebb. Mindenért sírva fakad, szerintem ez a tesó miatt van, de azért nem vészes. Remélem azért nem lesz rosszabb.


Próbálj szedni mgB6-ot, talán attól jobb lesz, én is azt szedek mikor feszült vagyok.


Szép estét kívánok!


Puszi


Zsuzsi

2011. okt. 24. 15:58

Köszi a tippet, ha meskepp nem megy meg fogom rendelni. Igen, nagyon faradt vagyok, de csak azert mert nem tudok aludni.Pedig idöm lenne, de mar tulestem a holtponton, ezert nem megy.

Bizakodom, hogy idövel jobb lesz.

A te pocid hogy van? ES a kisfiad? mennyi van meg hatra, es hogy birod?

251. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 250. - 2add246fd7)
2011. okt. 22. 18:23

Igazán nagyon sajnálom! Nem gondoltam volna, hogy ilyen gondod van. Átérzem a helyzetedet, mert én a fiammal 1 évig ugyanígy voltam. Mindenkinek a gyereke aludt, csak az enyém nem. Sajnos én akkor nagyon bedepresszióztam, az még rontott a helyzeten, talán annyival volt könnyebb, hogy nem volt nagyobb gyermekem, akivel még külön foglalkozni kellett volna.

Még tanácsot sem tudok adni. Nálunk talán azután lett jobb a helyzet, miután elolvastam a Suttogó titkai I. könyvet, abból pár dolog bejött. Nem tudom ismered-e? De szerintem nagyon jó könyv, vannak benne jó dolgok.


Kitartás, és ha bármi van írj nyugodtan!!!


Szép estét!

Zsuzsi

250. 2add246fd7 (válaszként erre: 241. - Kisszsuzska83)
2011. okt. 22. 17:35

Szia,

bocsi h csak most irok, nagyon zavarosak a napjaink. A kislany 4 hete cirkuszol ejjel, szinte semmit sem alszom. Az a gind, h nappal alig eszik, ejjel akarja bepotolni,es csak cicicicicicic...en meg nem birom. Ott tartok, h elapasztom a tejet, de a cumisüveget meg alig akarja elfogadni. Nappal meg csak csak de ejjel egyaltalan nem. A nagylannyal nincs eröm foglalkozni, es lassan mar utalok egyaltalan lenni is...hianyzik az alvas. Es ugye, az összes ismerösösm gyereke meg alszik..csak az enyem nem. A ferjemmel szinte csak latjuk egymast, hianyzik nekem az összebujas, a nyagudt estek, a kedves szavak, egy film, egy finom kv, egy fürdö stb stb.

nehez, es nem latom a veget..

:((

249. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 248. - Bzsu79)
2011. okt. 19. 08:25

Jó reggelt!


Szerencsére most én sem híztam annyit, mint a fiammal. Akkor sikerült közel 20 kg-ot felszedni, most még majdnem 10 kg-nál járok. Remélem már nem jön fel sok.


A mi picikénk is oviba jár, ő is tudja már szépen a szavakat és érteni is érti, de nem nagyon tudja még mondatban használni őket. Viszont mi még csak 3 év múlva kezdjük a sulit, addigra biztosan szépen megtanul majd németül.


Mi ugye már lassan két és fél éve vagyunk itt, de egyelőre nem tervezzük, hogy hazamenjünk. Én szeretek itt lenni és éppen elég az az időszak, amit otthon töltünk. Egyedül a magyar társaság hiányzik, hogy egész nap a kutya sem szól hozzám. Otthon pedig mindig volt valaki a közelemben. Szóval nem tudom, a férjem öt-hat évről beszél, de szerintem lesz abból 15-16 év is:)). Ő is nagyon szeret itt lenni, szereti a munkáját, sokkal kiegyensúlyozottabb a család is.

248. bzsu79
2011. okt. 18. 22:46

Én is abban reménykedem, hogy pár hét múlva azt mondja, hogy kislány babát várunk, de ha kifiú, sebaj, legalább ahhoz a típushoz már értünk!:)

Nekem az evéssel vannak problémáim, a júliusi első méréshez képest hétfőig összesen 30 dkg-ot híztam. Sokáig volt hányingerem és nagyon sok kaját nem kívántam. De a srácoknál is így volt. Ja egyébként nem vagyok egy 50 kilós alkat, azért ne úgy képzelj el ezek alapján! Egyszerűen úgy látszik a terhesség nálam ilyen.

Kisfiúk ovisok, éppen holnap megyünk az oviba beszélgeni az óvó nénivel a suliról, meg úgy általában a srácokról. Német szót szerintem sokat tudnak,értenek is sok mindent, de nem használják. Az oviban foglalkozik velük most minden héten egy tanárnő, remélem hamarosan elkezdenek beszélni, akkor jobban fogják magukat ők is érkeni. Bár mivel ketten vannak, remekül elbeszélgenek egymással magyarul.:)

A sulit jövőre kezdik. Egyébként 3-4 évet terveztünk, aztán meglátjuk. Eddig jól érezzük magunkat!

Ti meddig szeretnétek maradni? Kisfiútok jár oviba? Hogy tetszik neki?

Nektek is szép estét!

Zsuzsi

247. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 246. - Bzsu79)
2011. okt. 18. 20:23

Az én kisfiam nagyon várja a tesót, már teljesen be van zsongva. Folyton mondja, hogy mire fogja megtanítani. Nagyon édes!!!


Én is nagyon későn tudtam meg, hogy kislány lesz. 21. héten azt mondták, hogy talán kislány, mert nem látnak kukit, de úgy igazán a 26. héten mondta a doki, szóval csak pár hete. Remélem így is marad, mert már mindenből rózsaszínt vettem. Az egész szoba tiszta rózsaszín:))


Nekem is más ez a terhességem, semmi bajom, nem volt hányingerem, nekem sem görcsöl a lábam, sokáig fel sem tűnt, hogy terhes vagyok, most is csak azért mert nagy a hasam és alig bírok mozogni:))

A kisfiammal sokkal rosszabb volt.


Az ikrek oviba járnak? Hogy állnak a némettel? Meddig tervezitek, hogy maradtok? Mikor mennek suliba?


Szép estét!


Zsuzsi

246. bzsu79 (válaszként erre: 245. - Kisszsuzska83)
2011. okt. 18. 18:33

Most vagyok a 19. héten. Az ikerterhességhez viszonyítva könnyű nagyon. Ennyi idős terhesen a fiúkkal már nagyon vérszegény voltam és folyton görcsölt a lábam meg keményedett a hasam! Most semmi ilyen nincs!Meg akkor még dolgoztam mellette, most meg "csak házimunka" és a gyerekek rendezése van.Én is nagyon reménykedem egy kislányban, de a kis huncut nem akarja megmutatni magát. Tegnap voltam UH-n, de folyton úgy fordult, hogy a doki semmit sem látott!


Kisfiad várja a kistesót?

245. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 244. - Bzsu79)
2011. okt. 18. 18:22

Akkor nem unatkozol. Mi 2009 augusztusban költöztünk ki. Nekünk van egy négy éves kisfiúnk és decemberre várjuk kislányunkat.

Így én sem dolgozom. A férjem a Lidl nemzetközi központjában dolgozik.


Hanyadik hétben jársz? Hogy viseled a terhességet?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook