Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként Németországban:-) fórum

Kismamaként Németországban:-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2011. aug. 27. 16:07

Sziasztok,


mindenki nyaral?

:))

2011. aug. 15. 16:44

Sziasztok,


dejo azoknak akik pihennek:)

A mi lanyunk alakul, mar kevesebbet sir. A pocak is jobban van. Mara berekedt, voltam dokinal de minden ok. Ti hogy vagytok?

212. gnoncsu
2011. aug. 12. 13:17

Sziasztok!

Mi ma délután munka után indulunk haza 3 hétre, ma még a Keresztanyukámnál alszunk, de ő is 600km-re lakik, úghyogy szegény férjem gondolom ki lesz purcanva estére, aztán holnap még 800km vár ránk, hát kíváncsi vagyok. Kiszámoltam ma 260 napja jöttünk ki, 8 hónap jó hosszú idő.

Persze a kis lurkó ma nem túl együtt működő, legalábbis kézbe lenne egész nap, de mondjuk lassan kész vagyok a pakolással és a vásárlás meg a takarítás is letudva már.

Nektek jó babázást és babavárást kívánok, na meg végre egy kis igazi nyarat!

211. b7a7c81ade (válaszként erre: 208. - Kisszsuzska83)
2011. aug. 5. 20:22
Jó utat kívánok hazafelé. És jó ultrahangozást is, majd teszel fel képeket róla?
210. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 209. - 2add246fd7)
2011. aug. 5. 20:21

Jaj már alig várom!!!

Vigyázzatok Magatokra! Legközelebb 3 hét múlva leszünk! Reggel korán indulunk, ráadásul kettő autóval, mert az enyémet viszem haza.


Puszi nektek!


Zsuzsi

2011. aug. 5. 16:06
Jobbulast a kisfiadnak. Es jo pihenest!!! Hasznald ki!!
208. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 203. - Athena1985)
2011. aug. 4. 15:32

Köszönöm szépen!

Már sokkal jobban van, ma már újra be nem állt a szája. Folyamatosan mondja, mintha muszáj lenne beszélni. Be van zsongva, mert ugye szombaton megyünk haza. Imádom, és tényleg nincs bajom, csak estére már mindig zúg a fejem:))

Hát akkor a nagy ultrahangról lemaradok, mert 24 hetesen megyek legközelebb. De jövőhét pénteken otthonra bejelentkeztem egy 4 dimenziós ultrahangra.

Szép napot!

207. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 204. - B7a7c81ade)
2011. aug. 4. 15:29

Szia!

Akkor most otthon vagytok? Jó is az néha, mi is megyünk most három hétre. Én is mindig vágyom vissza. Meghallgatom az ismerősök panaszkodásait, aztán el is fáradtam. De most megyünk 10 napra Hajdúszoboszlóra nyaralni, vagyis a kisfiamat visszük el egy sókúrára, de már nagyon várom. Jó lesz egy picit pihenni.


A konduktor az szép szakma. És dolgozol is? Én is ismertem egy konduktort. Ő sokáig volt kint Németországban, most Svédországban lakik a családjával.


Szép napot!

206. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 205. - Gnoncsu)
2011. aug. 4. 15:26

Hú én még csak most nézem mi az a mei tai. Még sosem hallottam róla. Nekem mindig tudnak valami újat mutatni.

Ez miben különbözik a kengurutól? Jó hétvégét és remélem szép időtök lesz.

205. gnoncsu (válaszként erre: 203. - Athena1985)
2011. aug. 4. 10:51

Én mondjuk nagyon szeretem a kendőt, de nagyon gondolkozom egy mei tai-on is, ki is néztem ezt itt:

[link]

ha megyünk úgyis haza, valószínűleg megrendelem. Pláne ha jó véleményeket hallok a mei tai-ról :-)

Megint mindjárt hétvége, hihetetlen, hogy repülnek a napok. Remélem szép idő lesz szombaton is és akkor elmegyünk az Ostsee-hez.

Szép napot mindenkinek!

204. b7a7c81ade (válaszként erre: 192. - Kisszsuzska83)
2011. aug. 4. 09:40

Sziasztok megint. Sajnos nem tudtam hamarabb írni, mert költöztünk Rosenheimból Bad Tölzbe, és az új lakásba még nincs átvezetve a net. :( Most Magyarországon vagyunk, családlátogatás, ami mindig nagyon fárasztó, egy hét után már nagyon vágyom vissza.

A férjem most kezd dolgozni festőként, gyógymasszőr végzettsége is van, de annyira még nem tud németül, így a festés maradt. Én konduktor vagyok, és mozgássérült gyerekekkel foglalkozom.


Mindenkinek szép napot és jó babázást!

2011. aug. 3. 17:51

Szerintem a mei tai nagyon szuper. A kendőhöz béna lennék, a kengurut meg nem szeretem.


Kiszsuzska: jobbulást Tibikének. Leti 2 hónaposan fázott meg nagyon, annyira beparáztunk. Viszont segített rajta az inhalálás! Jobbulást neki!

Ezt az ultrahangot elvileg a 20. és 23. hét között csinálják.


Kriszti: szegénykém. Nálunk a hajszárító jött be ilyen esetekben.:) Bár összeteszem a két kezem, mert Leti abszolút nem sírós.

202. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 200. - Flex76)
2011. aug. 3. 08:08

Nekem nem volt kendő az első babónál, nálunk a babakocsi volt 200%-osan kihasználva. Teljesen trapára is ment, muszáj egy újat vennem. De nem bánom, mert szerencsére mi nagyon sokáig tudtuk használni, mindig is áldtam a nevét annak, aki kitalálta. Remélem a pici babónk is hasonlóan szeretni fogja majd.

Tesóméknak volt kenguruja, gondoltam majd elkérem és kipróbálom.

201. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 199. - 2add246fd7)
2011. aug. 3. 08:04

Jaj ne is mond, azért még reménykedem, hátha nyugodtabb lesz a második babó.

Tibike nagyon megfázott, most miatta aggódom. Nagyon nyűgös, semmi nem jó neki. Alig tudok a kedvében járni. Meddig lesz a nagylányod Magyarországon? Anyukád viszi vissza?

200. Flex76
2011. aug. 2. 16:51
Ma kiprobaltam a kendot, nekem karikas van, es nem volt valami nyero. Mostmar szepen tartja a fejet, ugyhogy kengurot fogok inkabb hasznalni ha muszaj,de meg mindig a babakocsit reszesitem elonyben. Nekem is az elso gyerek ugyanilyen siros volt, de mar kinotte. Ugyhogy egyutterzekVeletek! De kitartas!
199. 2add246fd7 (válaszként erre: 198. - Kisszsuzska83)
2011. aug. 2. 14:44

nekem is ilyen volt a nagylanyom, remeltem hogy a masodik jobb lesz..hat nem.sajnos. Ö is 3 eves koraig 4-5x fennvolt ejjelente..

Eleinte az agyaban aludt, most kaptunk kb 1 hete egy mozeskosarat, kerekekkel, ugyhogy azt tologatom..megsem jo:)) Ejjel amugy nincs nagy baj, nappal sir nagyon..

Most a porszivo zug, igy ö alszik, en kevesbe:))

198. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 197. - 2add246fd7)
2011. aug. 2. 11:11

Kedves Kriszti, kitartás! Sajnos tényleg nem lehet mit tenni. Nekem a fiam volt ilyen és sajnos a mai napig elég sírós. Amikor megszületett folyton sírt, éjszakákat voltunk fent. Nappal pedig ha felvettem az volt a baj, ha letettem az volt a baj. Gyakorlatilag egy évig semmit nem aludtam. Egy éves kora után lett egy picivel jobb, de sajnos mondhatom, hogy a mai napig mindenen sír. Pl. az éjszaka is legalább ötször keltem fel hozzá.

Én remélem, hogy a másik babánk egy kicsit nyugodtabb lesz, mert nem bírnám, ha ketten ordítanának állandóan.

Nem lehet, hogy az ágya nincs jó helyen? Mi anno az ágyat is ide-oda helyeztük, hogy nem-e az a baj.

Remélem hamarosan javulni fog a helyzet.

Puszi


Zsuzsi

197. 2add246fd7 (válaszként erre: 196. - Flex76)
2011. aug. 2. 09:09

Ebben az idöben eleg egy vekony tipegö a kendö ala. meg sapi sem kell, mert eleve meleg van a testközelseg miatt is. tegnap este kivedtük a siros idöszakot, apara kötöttük, es tök jo volt. Persze napközebn nehez lenne egesz nap, de neha neha jo:))


megprobalok kitartani, mi mas maradhat?:))

196. Flex76
2011. aug. 1. 18:33

Sziasztok!


Mi Herbrechtingen-ben lakunk Ulm, vagy Heidenheim a kozeli nagy varos melletunk.

Nekem 11 hetes a kisfiam.Es 27 honapos a nagyobik.

Nagyon nehez igy a ket gyerekkel, de ha mas megoldja akkor mi is. A nagyobik Milan szeptembertol megy oviba delelotonkent igy egy kicsit konyebb lesz. Bar En a kicsire nem panaszkodhatom mert eleg jo baba. Mar kitapasztaltam hogy altalabn miert sir, es megoldjuk a problemat.


Lanyok nekem is van hordozo kedom de meg nem probaltam ki egyszer sem. Valaki megirna hogy hasznalja? Mondjuk feloltozteti ugyanugy mint a babakocsiba tenne, kell meg egy kis pled ra?

195. gnoncsu (válaszként erre: 194. - 2add246fd7)
2011. aug. 1. 15:02

Kriszti kitartás!!

Már 7 hetes ?! én még lemaradtam valahol 3-4-nél . Mi csütörtökön leszünk 12 hetesek, nálunk is rohan az idő :-) Úgy megállítanám egy picit!Egy hete hétfőn volt 6250g.

Ugyan azt hiszem nekünk szerencsénk van sírósság szempontjából, de a hordozó kendő nálunk is nagy sláger. Mi ha szombaton közösen elmegyünk vásárolni akkor is abba viszem, már a parkolóba is megkötöm. Hétköznap meg ha egyedül megyek valahova szinte csak azzal megyek.


Üdv az újaknak! Merre laktok?

Milyen sokan lettünk :-))) Kár , hogy ekkora ez a Németország és így találkozni nem lehet.

Végre süt a nap!!

Mi jövő pénteken indulunk haza, már úgy várom!

2011. aug. 1. 14:04

Hello lanyok, üdv ujak:))


hat nekünk siros babank lett:)) napközben nehezen alszik el, szinte ket szopi között mindig sir. Vannak jobb napjaink, de ez nem gyakori. Nem ehes, a hasi is csak estenkent faj, inkabb ölben akar lenni, de az sem mindig tetszik a kisasszonynak. Egyedüli kedvenc a hordozo kendö, no de nehez is meg egesz nap abban aludni sem ok..


A nagylany Magyarorszagon van a nagyszülöknek, igy joval könnyebb, csak 1 gyerekre figyelni. remeljük sikerül egy kis rendszert kialakitani, ezalatt a 2-3 het alatt. Az utobbi hetek nagyon nehezek voltak, semmi, azaz 0 eröm es idegem nem volt a nagylanyra. Meg semmire sem.Ejjeli kelesek is alig mentek mar.

Szerencsere tejem van, igy ezzel nincs gond.

Etetes utan meg 30 percig minimum ölben kell tartani, annyi büfi jön..utana teszem at a mozeskosarba.

Gyönyörü baba, szepen fejlödik, biztos 5 kg körül van mar. Persze iszonyatosan faradtak vagyunk, no de ki nem?

A cumit csak ha kedve van akkor fogadja el, de ha bele is alszik, egyböl felkel ha kiesik.

Mar 7 hetes lesz szerdan..hogy szalad az idö.

Szoval ha van meg valaki aki a cipönkben jar, annak kitartas:)))

Ki hol el az ujak közül? Flex 76 a te babad milyen?

193. Flex76
2011. aug. 1. 11:36

Sziasztok!

En is csatlakoznek hozzatok, Nemetorszagba elek 1 eve, es itt szultem a 2-dik kisfiam. Most 2 honapos. A nagyobbik gyerkoc mar 27 honapos, öt meg Mo-on szultem. Hat volt kulonbseg a ketto kozott.

192. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 188. - B7a7c81ade)
2011. aug. 1. 09:10
Csak így tovább, előbb utóbb biztosan összejön. Mivel foglalkoztok?
191. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 189. - Athena1985)
2011. aug. 1. 09:09

Szia!

És azt mikor végzik? Legközelebb 24 hetesen megyek majd dokihoz.

190. Athena1985 (válaszként erre: 188. - B7a7c81ade)
2011. júl. 31. 23:09
Drukkolok aphra, hogy minél hamarabb meglátogasson titeket a gólya!:)
189. Athena1985 (válaszként erre: 186. - Kisszsuzska83)
2011. júl. 31. 23:07

A grosser Ultraschal, ez németül a neve. Egy behatóbb ultrahang, ami részletesebb, mint egy normális UH.

Egy 4,5 hónapos kislány büszke anyukája vagyok:)

2011. júl. 31. 15:19
sziasztok. szívesen csatlakoznék hozzátok. Lassan két éve élünk itt a férjemmel Németországban. Egy ideje kisbabát szeretnénk, szorgalmasan dolgozunk az ügyön, sajnos még nem jött össze, de nagyon kitartóak vagyunk. :)
187. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 185. - Athena1985)
2011. júl. 28. 09:03
Milyen nagy ultrahangra gondoltál? Nekem semmit nem mondott a doki.
186. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 185. - Athena1985)
2011. júl. 28. 09:03

Szia!


Igen, már a 20. hétben járok. Néha már érzem, hogy mocorog, de leginkább este, mikor fekszem. Sajnos még nem tudjuk, hogy kisfiú vagy kislány. Majd otthon Magyarországon el szeretnék menni egy 4d-d ultrahangra.

Neked mennyi idős a gyermeked? Kisfiú, kislány?

2011. júl. 28. 08:47
Kiszsuzska: 19 hetes? Lassan félidö! Gondolom mocorog már elég rendesen a baba. Hamarosan akkor jön a nagy ultrahang! Tudjátok már, hogy kisfiú vagy kislány? Sok-sok örömöt és jó pocakosodást kívánok!;)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook