Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként Németországban:-) fórum

Kismamaként Németországban:-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
244. bzsu79
2011. okt. 18. 16:20

Szia!


2010. októbere óta vagyunk itt. A férjem gépészmérnök.Van két majdnem 6 éves nagyfiúnk.Otthon közgazdászként végeztem, beszerzőként dolgoztam. Itt az ovis fiúk meg a babavárás mellett nem dolgozom.

Örülök, hogy válaszoltál!


Zsuzsi

243. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 242. - Bzsu79)
2011. okt. 18. 15:59

Szia!

És mióta éltek ott? Mivel foglalkoztok?

242. bzsu79
2011. okt. 18. 15:42

Sziasztok!


Zsuzsi vagyok, és márciusra várok babát! Ingolstadtban lakunk! Szívesen beszélgetnék veletek a szülésről, kórházról, tapasztalataitokról!


Mindenkinek szép napot!

2011. okt. 18. 09:59

Sziasztok lányok!


Hogy vagytok? Már régen írtunk egymásnak.

Kriszti hogy vagytok? Már biztos nagyok vagytok? Hogy telnek a napjaitok? Ha van időd írj magatokról!

2011. okt. 11. 15:11
En egeszen deli vagyok, Bodeni tooo:)
2011. okt. 10. 17:45
Hahóó! van itt valaki aki Hannoveri?(északi rész)!!!
238. 2add246fd7 (válaszként erre: 237. - Kisszsuzska83)
2011. szept. 21. 09:11
Ne aggodj, szerintem minden rendben lesz!!!!!
237. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 236. - 2add246fd7)
2011. szept. 20. 12:18

Örülök, hogy jól vagytok!

Köszi, hogy leírtad. Nagyon aggódom. Még nem is mondtam az orvosomnak, hogy császárt szeretnék.


Szép napot!


Puszi

236. 2add246fd7 (válaszként erre: 235. - Kisszsuzska83)
2011. szept. 19. 08:45

Szia,


köszi, mindenki jol van. nekem megy most a hasam:((


A szüles nagyon jo volt. Gyorsan törtent, de lassan is ilyen lehet:)

UH utan döntöttek ugy, hogy na most. Levetköztem, adtak ram harisnyat, odema ellen, aztan kateter. (semmit sem ereztem). Infiuzio, majd innom kellett savlekötöt. ES mar mentünk is a mütöbe. Ott szuri a hatba, picit sem fajt. Vagtak, babaztunk, varrtak:)) A legrosszabb egy infuzio volt, vm verzescsillapito, attol kb 5 percig nagyon faj a fejed majd. Hat felkelni sem volt könnyü, de az is 5 perces fajdalom csak. A sima szüles ehhez kepest sokkal sokkal sokkal durvabb.

Szoval nyugi, szerintem jobb lesz!!!! Ne felj!!


pusi, mennem kell:))))

235. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 234. - Kisszsuzska83)
2011. szept. 19. 08:09

Jó reggelt!


Hogy vagy? Hogy sikerült anyukád műtétje? A nagy lányod jobban van?


Már kérni szerettem volna, hogy ha lesz időd és energiád leírod nekem privátba egy kicsit részletesen, hogy zajlott a szülés? Tudod én is programozott császárt szeretnék, és egyre többet gondolok a szülésre. Nagyon félek!


Szép napot!


Zsuzsi

234. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 233. - 2add246fd7)
2011. szept. 16. 11:35

Tényleg asztmás? Jaj de sajnálom! Hogy derült ki? Tibike úgy néz ki, hogy meggyógyult, már nem szedünk semmilyen gyógyszert:))

Ma megyünk vissza kontrollra az itteni orvosához.


Itt utána tudsz nézni:

www.arec.hu


Én is már végelkeseredésemben vittem el Tibót, igazából nem bíztam benne, de tényleg 100%-ig meg vagyok elégedve a kúrával.


Már gondolkodtunk rajta, hogy mi is veszünk egy ilyen gépet, mert lehet kapni otthoni használatra is. KB 1000 Euro, mert az immunrendszert is erősíti és sok minden másra is jó.


3 hónap??? Szerintem mi januárban elmegyünk megcsináltatni. Aztán kivárjuk a 3 hónapot. Húsvétkor szeretnék hazamenni.

2011. szept. 16. 11:22

3 honap:(((

Zsuzsi, ugy te mondtad hogy a kisfiad asztmas??

A nagylanynal kiderült tegnap hogy ö is..

Hova jartok kezelesre?

2011. szept. 15. 16:04
Mi is Münchenben fogjuk az útlevelet intézni, ilyen lassan megy?
231. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 230. - 2add246fd7)
2011. szept. 15. 16:04
Én mindenképpen otthon akarok venni, mert itt nem találtam olyat, ami tetszene. Több fajtát is kinéztem, de egy lengyel babakocsi mellett maradtunk. Tako Jumper X. De néztem a Cam babakocsikat is. Majd meglátom melyik tetszik élőben jobban. Tibó imádta a babakocsit, anno nagyon kihasználtuk, kb egy éve hagytuk el. Azt már nem is lehetne használni. Remélem ez a baba is szeretni fogja. Én nem akarom hordozgatni majd, nem is veszek sem hordozókendőt, se kengurut, mert csak 150 cm vagyok és nem tudom hogy bírnám.
230. 2add246fd7 (válaszként erre: 229. - Kisszsuzska83)
2011. szept. 15. 13:23

Nem sajnos, mert Annanak nincs utlevele. A követsegen inteztük, es az eltart..

Mi hal istennek nem fektettünk bele egy babakocsiba. Anna hordozokendös baba lett, a babakocsit utalja:)) Bar van egy regi, neha neha hasznaljuk, de csak kinlodunk vele. Ti milyet akartok? Ami szerintem tök jo, az a maxi cosis allvanyos. nagyon praktikus, ha Anna igenyelte volna biztos olyat veszünk.

229. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 228. - 2add246fd7)
2011. szept. 15. 12:03

Szia!


Nem is tervezitek mostanában, hogy hazamentek? Itt azért elég sűrűn van a suliban szünet.


Örülök, hogy minden jól ment az első védőoltáson.


A férjemmel ketten nyitottuk az üzletet, nagyon sokat segített. Igen két alkalmazottam van. Én is gondoltam, hogy talán a suli kezdés miatt nincs olyan sok vendég, de már a múlt héten többen voltak. És persze meg kell, hogy ismerjék az üzletet.


Mi jól vagyunk, Tibike már nagyon várja a kistesót. A férjemmel már írogatjuk össze, hogy miket kell beszerezni. Tegnap már a babakocsit is kinéztük.


Írj, hogy mi volt anyukáddal!


Vigyázzatok Magatokra!


Puszi


Zsuzsi

228. 2add246fd7 (válaszként erre: 227. - Kisszsuzska83)
2011. szept. 15. 11:27

Szia,


aranyos vagy, hogy gondolsz rank:)

Jol vagyunk, csak az utobbi napok a sulikezdes miatt sürüek voltak, ezert nem irtam. Mara mar minden ok, a nagylany a suliban:) A picim megkapta az elsö oltasokat, jol viselte. Minden nagyon jol alalkul vele.

Anyat ma mütik..akkor te is tudod mit erzek. Utalom a betegsegeket!!


Te nyitottad az üzletet es alkalmazottak vannak? lehet kell egy kis idö mire odaszoknak, meghat a sulikezdes miatt a penz is szükös biztos. De szoritok, hogy minden jo legyen!


Te is legy nyugodt, hiszen a baba a hasadban van!!Es vigyazz te is magadra!! Huuu mar nemsokara 4en lesztek ti is!! Nagyon jo erzes, nem cserelnem semmire!!


Jo utat haza, bar mehetnenk mi is!!

puszii

227. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 225. - 2add246fd7)
2011. szept. 14. 19:22

Szia! Hogy vagy? Milyen volt a suli kezdés? Írj, ha van időd!

Vigyázz Magadra!

226. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 225. - 2add246fd7)
2011. szept. 8. 12:01

Kriszti nagyon sajnálom! Milyen rák jött elő? Én is mindig emiatt aggódom, anyut is már kétszer műtötték melldaganat miatt, és legutóbb a füle mögött, a fejében találtak valami daganatot, egy pár hónapja meg azzal műtötték Debrecenben. Én is állandóan ideges vagyok ezek miatt, főleg mert néha az az érzésem, hogy nem mond el mindent. Mindig csak annyit mond, hogy jól van.


Gondolom mit érezhetsz.


Annak örülök, hogy a babónak nincs semmi komoly baja.


Mi jól vagyunk, képzeld a férjem tegnap mondta, hogy október első hetében kell elutazni Romániába, de csak kettő maximum három hétre. Szóval 1-jén megyünk újra haza és otthon leszünk Tibóval pár hetet. Amit tudom majd otthon megveszem, már összeírtam a listát mire van még szükségünk. Tegnap kiválasztottuk az ágyneműt is.:))

Én is boldog vagyok, de van bennem valami feszültség, sokszor van sírhatnékom is, összeszorul a tüdőm és alig kapok levegőt.


Azt nem is mondtam, hogy most mikor legutóbb otthon voltunk nyitottam egy fodrász studiót, és egyelőre nem megy úgy ahogy szeretném. Tudom, hogy idő kell míg az emberek megismerik és odaszoknak. És azt is tudom, hogy iskolakezdés volt stb, ráadásul még most kapják otthon a fizetéseket. Én azért reménykedem, hogy hamarosan beindul az üzlet. Mostanában emiatt is ideges vagyok.


Egy picit nyugodj meg, mert az idegeskedés a babára is kihat.


Puszi


Zsuzsi

225. 2add246fd7 (válaszként erre: 224. - Kisszsuzska83)
2011. szept. 8. 09:01

Szia,


tenyleg szep a babaszoba:))Olyan joo babat varni:))

ES a Norika nagyon edes nev!!! Tetszik!


Minden ok Annaval, nem volt szajpenesz, vm kutyorgott a pociban..talan en ettem vm-t, vagy az idövaltozas zavarja, vagy növekedesi fazisban van..:))


nem, nem kaptunk semmi kezdöcsomit. Megszültem, hazajöttünk, aznap jött a vedönö. Meg meg 6 hetig. Ha ugy latta kell vm krem, leküldött a dokihoz, baba nelkül, ö felirta s kivaltottuk.

Aztan jött az U3, jövö heten U4. A rotat kapja, a masodik reszletet. Kepzeld, a Krankenkasse kifizette az oltoanyagot...otthon meg 40 eft!!

Szoval nem art beadatni!!


Annyira szomi vagyok..mondig van vm.. anyukamnak 4.re jött elö a rak..Erös akarok lenni, de egyre nehezebb. A gyerekek elött nem mutathatom, anya elött sem, össze nem zuhanhatok. A tejem is elmenne..

Olyan boldog voltam...

224. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 223. - 2add246fd7)
2011. szept. 5. 13:26

Tényleg nem olcsó az iskola kezdés, és persze a pelenkáról nem is beszélve. Én úgy gondoltam, hogy Pamperst veszünk, aztán majd meglátjuk. Otthon mindig a Liberot vettem, azt nagyon szerettük. Kár, hogy itt nincs olyan. Itt próbáltuk a Fixiest is. Az sem volt rossz.


Már nagyon szépen haladunk, sajnos még pelenkázót nem kaptunk. Tettem fel képeket, majd megnézheted.


Nagyon sajnálom, hogy beteg a kis Anna. Remélem semmi komoly. Itt hogy működik? Kaptatok valami kezdő csomagot, mint otthon (d vitamin, szájpenész ellen, köldökkezelésre), én emiatt is aggódok, hogy itt hogy látják el a babát szülés után. Persze nem mintha rosszabbul mint otthon, csak én állandóan aggódom.


A fülbelövést még megérdeklődöm, én szeretnék majd a pici Nórikánknak. Már nézegettem fülbevalókat is.


Szólj majd, hogy mit mondott az orvos.


Szép napot!


Zsuzsi

223. 2add246fd7 (válaszként erre: 222. - Kisszsuzska83)
2011. szept. 5. 12:48

nem, nem löttek ki a fület..sajnalom is. Majd meg kell erdeklödnöm, hogy hol csinaljak.


Jok ezek a szerelös idök:)) En is imadtam nezni, ahogyan szorgoskodnak.


Tegnap nagyon sirt a babam, regota nem volt mar ilyen. Este beleneztem a szajaba, van benne egy kis holyag, lehet a szajpenesz kezdödik:( Nem is akart egesznap szopizni..

Estere beadtam neki magyar germicid c kupot, egy felet, na azota ki van löve, csak alszik. Kicsit mar szopizott is, delutan azert csak leviszem a dokihoz.

Olyan felelmetes ha egy ilyen pici beteg..


Itt az ösz..milyen furi.

Nemsokara sulikezdes..tegnap becasaroltam a müllerben, nem olcso buli ez..no meg a pelusok a picinek..

nekünk a pampers nem valt be, atallunk a dm-esre, es nagyon jo. nem mintha sokkal olcsobb lenne, de jobban tart.

Jövöheten 3 honaposak leszünk..


Hogy fogjak a babatokat hivni?

222. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 222. - Kriszti1979)
2011. szept. 4. 15:49

Sziasztok!


Hogy vagytok? Hogy telt a hétvége? Mi megvettük a babaágyat és egy szekrényt. Nagyon szép lett. Apa egész hétvégén azt rakta össze. Persze Tibó is segédkezett.

Szeretném megkérdezni, hogy ti szeretnétek majd fülbevalót Annának, mert látom még nincs neki. Itt is úgy működik, mint otthon, a kórházban belövik neki, ha szeretnénk, vagy itt nem foglalkoznak vele?


További szép hétvégét!


Zsuzsi

2011. aug. 31. 16:31
Ó most látom, hogy tettél fel egyet. Olyan gyönyörű baba!
220. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 219. - 2add246fd7)
2011. aug. 31. 16:30

Szia! Voltunk orvosnál és most nagyon boldog vagyok. Megerősítette, hogy kislányunk lesz. Madarat lehetne velem fogatni.:))

Minden rendben volt, szépen fejlődik, és képzeld befordult a helyére.


Hogy telnek a napjaitok? Ha lesz időd teszel fel újabb képeket?

219. 2add246fd7 (válaszként erre: 218. - Kisszsuzska83)
2011. aug. 31. 15:02

örülök, hogy jol vagytok:)

14en van az evnyito, nagyon varjuk. Szoritok holnapra a dokihoz!!

218. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 217. - 2add246fd7)
2011. aug. 30. 18:56

De jó, hogy minden helyre jött. Amikor tudsz, próbálj meg pihenni. Tudom milyen érzés, amikor az ember olyan mint egy zombi.

Tündérik lehetnek a lányok:))

Én jól vagyok, most tele energiával. Jó újra itthon lenni, egész nap mosok, főzök, vasalok. Van mit rendbe tenni.

A pocim is megnőtt az elmúlt három hét alatt. Holnap reggel megyek itt a nőgyógyászomhoz. Kiváncsi vagyok, hogy mit fog mondani. Hátha ő már látja, hogy mi lesz a baba.

Tibike is jól van, egy tündér. A nyaralás alatt mindenkinek mondogatta, hogy kistestvére lesz. Állandóan simogatja és puszilgatja a hasamat. Imádom, olyan drága és egyre okosabb.

Mikor kezdődik a suli? Várja már a lányod?

217. 2add246fd7 (válaszként erre: 216. - Kisszsuzska83)
2011. aug. 30. 17:32

Szia,


örülök, hogy jol sikerült a nyaralas.

A nagylany mar itthon van, 3 hetet volt Mo-on. A kicsi 12 hetes, Edes kisbaba, nagyon szeretjük:)

csak szopi van, persze faradtabb vagyok, de örülök hogy birom.

Neked nagy mar a poci?

216. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 213. - 2add246fd7)
2011. aug. 29. 16:43

Szia!


Megint itt. Tegnap este érkeztünk vissza. Örülök, hogy jobban vagytok. Meddig lesz a nagy lány Magyarországon?

Mi teljes három hetet voltunk otthon, ebből 10 napot Hajdúszoboszlón nyaraltunk. Mi jól vagyunk, voltam otthon 4d-s uh-on, az orvos szerint kislányunk lesz, de nem mondta 100%-ra. Nem nagyon lehetett látni, mivel farfekvéses, és a ráadásul a fenekét fordította kifelé:))

Szóval nem merem beleélni magam, de nagyon örülnék, ha tényleg kislány lenne.

Amúgy minden rendben, Tibó is jól van. Ma már volt oviban. Most éppen alszik, nagyon kifáradhatott.

Hogy bírtátok a nagy meleget? Én a végén már nehezen, örülök végre ennek a friss időnek.


Szép napot kívánok nektek!


Zsuzsi

215. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 214. - 2add246fd7)
2011. aug. 28. 21:05

Szia!

Most érkeztünk, csak éppen felnéztem. A héten majd részletesen írok!


Nagyon szép estét!


Zsuzsi

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook