Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állást találni kismamaként fórum

Állást találni kismamaként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Állást találni kismamaként

1 2 3 4
118. adél82
2015. aug. 20. 14:18
Sziasztok! Én is jól megszívtam, a próbaidőm alatt lettem kismama, és micsoda meglepetés, elküldtek. Persze hivatalosan nem tehetek semmit, mert nem jelentettem be, hogy pocaklakóm van, így sem biztos, hogy minden oké lesz, mert nagyon durva pajzsmirigy alulműködés mellett jött össze... Szóval, itt vagyok 13 hetesen, és nincs munka, mert kismama vagyok. Akkor konkrétan dögöljünk éhen?! A spórolt pénzemet akkor akartam felhasználni, mikor januárban már nem bírtam volna dolgozni, de most azt se tudom, mi lesz velünk. Ha korábban történik ez, elvetetem a babát gondolkodás nélkül, de most hogyan tovább? :(
2013. dec. 29. 18:35
Sziasztok!Terhesen állást találni szerintem lehetetlen.Ha megszülök rá egy évre én is visszamegyek dolgozni ha lesz hova és biztos nem fogom elárulni h férjnél vagyok vagy h gyerekem van.Eleve kizáró ok mind a kettő....Ilyen gusztustalan a világ.
116. bd55e3f068 (válaszként erre: 115. - Zituka25)
2013. jún. 18. 08:33
Inkább az adócsalás a pofátlanság, nem gondolod? "Bejelenteti" magát, majd megvonják a juttatást (ergo kiderült, hogy csalt), és még neki álljon feljebb? Ez a gusztustalan.
115. Zituka25 (válaszként erre: 112. - Moribana)
2013. jún. 18. 08:25
Azért ez kemény pofátlanság,hogy házhoz mennek vallatni!ÉS még rá is szólnak?Adtam volna én neki olyat,hogy leesik a feje!Gusztustalan ez az ország!
114. Silver1
2012. dec. 1. 20:43

Szóval csak azt akartam mondani, hogy szerintem nem jó válasz a "nem lehet gyerekem" vagy "nem akarok gyereket szülni" az állásinterjún (úgysem hiszik el), inkább a "2-3 éven belül nem tervezek gyereket szülni" válasz. Egy normális munkáltatónak ezzel is be kell érnie.

Várandósan nem tudom, hogy lehet elhelyezkedni. TÁMOP támogatás nem igényelhető, mint GYES-ről GYED-ről visszatérő anyukáknál? Igen nagy a támogatás összege, a munkáltatónak így már megérné alkalmazni. A Munkanélküli központban a munkáltatónak adható támogatásról kéne érdeklődni, van-e, hogy lehetne felvenni. Ilyen infókkal felszerelkezve egy állásinterjún, támogatásokkal a háta mögött (ha van egyáltalán) már labdába rúgna egy várandós nő is. Egy kis utánajárás megéri.

113. Silver1
2012. dec. 1. 20:12
Sziasztok! Én annak idején olyan szakmát választottam, ami otthon is végezhető, akár később kisgyerek mellett is. Szerencsémre szeretem is a szakmámat, csak sajnos mára az építőipar haldoklik. Ezért szakmát váltottam, fix munkahelyet, ami mellett sokkal nehezebb a terhesség meg a gyereknevelés is. Sajnos jogszabály ide-vagy oda, a terhességi vizsgálatokra nem engednek el, csak ha túlórában ledolgozom. Azt meg nem tudom, mert a gyerekért csak én tudok az oviba menni. Úgyhogy marad a betegszabi a vizsgálatok idejére. Szerintem a munkáltató rosszabbul jár, mert a fizum 70%-áért nem dolgozok aznap semmit, míg a kb. 2 órás vizsgálat mellett 6 órát dolgoznék a 100%-ért. Szóval a munkáltatók is olykor rosszul gondolkoznak. Ma egyébként egy férfi munkaerőnél sincs garancia arra, hogy évekig hű lesz a munkahelyéhez. Általában 2 év munkáért éri meg betanítani az alkalmazottat, tőlem annak idején 2-3 állásinterjún ennyit kértek csak, hogy ennyit várjak a gyerekszüléssel. Ez még nálam belefért.
2012. nov. 2. 08:24
Sziasztok! Nem volt ídőm végig olvasni az összes hozzászólást... vigyázni kell azzal , hogy bejelenteti magát valakivel, mert a közelmúltban 2 ismerősőm is azt tette. Egyikükhöz a korházból való hazaérkezées napján házhoz ment az apeh, másikuknak már 1 hónapos volt a babája. Vallatás szerűen kikérdezték őket, mit dolgoztak mikor mennyit, hogy kapták a fizetést stb. A barátnőmre még rá is szóltak, hogy csináljon már valamit , hogy ne ordítson a gyerek miközben ők jegyzőkönyvet írnak. Egyiküktől megvonták a juttatást a másiknak szerencséje volt és kapta tovább...
111. zakajeo (válaszként erre: 107. - Mami 78)
2012. nov. 2. 07:47

utóbbi mondatod nagyon igaz:((((nagyon nagyon nehéz,de itthon az elmult hónapokban nem talált munkát,pedig nem nagy fizetésre vágytunk ,stb.....olyan szinten elszegényedtünk hogy majd mindenünk odaveszett és a kaja stb is necces néha,most ment ki megint,de nem tudjuk meddig lesz munka.....


nyisson már valaki fórumot léccilécci:) vagy ahol régen beszélgettünk távkapcsolatban élők fóruma stb de már nem ismertem a végén akik oda jártak a többiben pedig főleg kamionosfeleségek irnak ami szintén nem az én világom mert a mi helyzetünk más....off vége:)

110. zakajeo
2012. nov. 2. 07:43

"Ha viszont nem munkaviszonyból mész szülni akkor mindegy elötte hány év biztosított idöd volt. Nem számít nem kapsz semmit. Illetve ha otthon lennél ilyenkor járna a Gyes alanyi jogon, persze csak ha a férjed is otthon van. Ha nem akkor az ö jogán nézik a te Gyesedet is. Tehát nem kapsz semmit, mert az az ország folyosítja az anyasági juttatást ahol a férjed dolgozik. Ha abban az országban nincs ilyen, akkor megszívtad, akkr sem kapod a magyart."



:(((((( ez már rég off ha valakinek van kedve fórumot nyitni ezzel kapcsolatban örülnék neki,megnyitnám de nincs címötletem:)


szomorú egyébként hogy hiába élek itt életvitelszerüen nem kaphatom és ugye azokról is elesek amikhez kérik a csp határozatot....belefáradtam bizonygatni hogy az én gyerekem mindhárom és itthon lakok velül,egy lakcimen itt járnak oktatási intézményekbe stb....mindenhová hurcolom a születési anyakönyvi kivonatokat,lakcimkártyákat stb és a hivatalokban még igy is nehezen hiszik hogy van ilyen jogszabály:((

109. mami 78 (válaszként erre: 108. - Zakajeo)
2012. nov. 2. 07:43
okés ,délután mikor alszanak a srácok ráérősebb leszek:)
108. zakajeo (válaszként erre: 105. - Mami 78)
2012. nov. 2. 07:40
ha gyeden vagy az más...én nem dolgoztam előtte és emiatt vonatkozik rám hogy kintről jár...viszont itthon azt az infót kaptam hogy gyes+csp nem választható szét-tudom hogy van aki pl Ausztriában dolgozik a férj itthon van gyes+cspn és a különbözetet kapja kintről......ez elvileg nem járható nálunk de érdekel,ha esetleg találsz erre vonatkozó rsézt megtennéd hogy elküldöd nekem?erős levelezésben vagyok még mindig az államkincstárral
107. mami 78 (válaszként erre: 106. - Hoovirag)
2012. nov. 2. 07:36
Igen én itthon dolgoztam ezért jár a gyes,de a férjem azt mondja és eléggé képben van ,megkérdeztem tőle,akkor kaphatom a gyest ha az itteni csp-t kapom,ha a kintit igényeljük meg akkor szerinte megszüntetik,én azt hittem,hogy kaphatom,de szerinte akkor nem,csak ha az itteni csp-t kérem. valamilyen szinten megértem,meg nem is.Tényleg nem túl szerencsés a magyarországi családok helyzete.Pont ezért igyekszünk mi is több lábon állni ami iszonyatos áldozatokkal jár:(,a férjem rajong a fiaiért és ez fordítva is igaz,belebetegszik,hogy alig látja őket:(
106. hoovirag (válaszként erre: 105. - Mami 78)
2012. nov. 1. 21:33
Én úgy tudom, hogy a Gyed jár a ledolgozott éveid után, amennyiben munkaviszonyból fogsz szülni.Tehát azt nem veszik el. Kvázi ha otthon dolgozol és onnan mész munkaviszonyból szülni, akkor neked jár a Gyed, és Utána a Gyes és a családi pótlék is. Tegyük fel két évig dolgozol otthon, majd utána külföldön fél évig és terhes leszel, akkor az amennyiben EUs országban dolgoztál, vagy olyan országban amelyik munkatörvényeit az EU val szinkronizálta, akkor beszámmíttathatod otthon. De a külföldön végzett munkát már csak minimálbéren számítják be. De legalább folyamatos a jogviszonyod. Persze ha jogosult vagy az idegen ország anyasági juttatásaira akkor ott is igényelheted. De csak egy országban veheted igénybe. Ha viszont nem munkaviszonyból mész szülni akkor mindegy elötte hány év biztosított idöd volt. Nem számít nem kapsz semmit. Illetve ha otthon lennél ilyenkor járna a Gyes alanyi jogon, persze csak ha a férjed is otthon van. Ha nem akkor az ö jogán nézik a te Gyesedet is. Tehát nem kapsz semmit, mert az az ország folyosítja az anyasági juttatást ahol a férjed dolgozik. Ha abban az országban nincs ilyen, akkor megszívtad, akkr sem kapod a magyart. Te munkaviszonyból mentél otthon szülni, tehát rád az otthoni törvény vonatkozik te kapsz mindent. Én pl otthon dolgoztam folyamatosan, mikor kiköltöztünk itt is kaptam munkát, és bombabiztosan idözítettük a terhességet, ahhoz, hogy úgy szülessenek meg, hogy otthon legyek jogosult a munkanélküli segélyre. Mivel a munkadómnak én egy évet igértem, így öt sem szándékoztuk átverni, hanem 5 hónap munka után terhes lettem, és azt gondoltam, hogy 7 hónapos terhes koromig tudok majd dolgozni, és még az otthonról felvehetem a gyedet gyest is. Ami itt van az nem kedvezö, nagyon nem. És hát minden rendben is ment, terhes is lettem akkor mikor akartam... csak arra nem számíttt egyikönk sem, hogy ikerterhesség lesz, és még csak nem is egyszerü. az egyik baba beteg volt, a másik nem. A szervezetem tiltakozott, nagyon rosszul voltam. Nem tudtam dolgozni felkelni sem. Aztán 5 hónaposan meghalt bennem a baba, az egyik, hullamérgezés, szülés.... közben munkaadóm kirúgott nagyon csunyán nagyon embertelenül. Én pedig ott maradtam munka, bármi nélkül. Munka, juttatás nélkül. És ezer bocsánat, hogy 34 évesen már nem akarok várni egy ujabb terhességgel, míg munkát találok és ott le is dolgozom a próbaidöt. És igen szerencsére újra babát várok, de sajnos esélyem sincs dolgozni. Így marad az itthon ücsörgés.
105. mami 78 (válaszként erre: 104. - Zakajeo)
2012. nov. 1. 20:33
(eu vonal),de rosszul fogalmaztam meg,rám vonatkozik,mert a férjem külföldön dolgozik,még gyeden vagyok és innen van a csp is,de mikor lejár a gyed kapom a gyest,de a kinti családit igényeljük meg,de lehet hogy ez így nem működik? Én így tudtam,de nem biztos.Most már utána járok.
104. zakajeo (válaszként erre: 102. - Mami 78)
2012. nov. 1. 19:04
ezt hivatalosan tudod nekem linkelni?mármint hogy a gyest nem érinti.köszööm
103. mia1981
2012. nov. 1. 19:01
én is sajnálom a történteket, hasonló helyzetben vagyok, mi babát akartunk majd egyik reggel megkaptam a felmondólevelet 4,5 év ledolgozott munka után,mivel lejárt a gyes a gyerekkel és már nem kellek. igy nem tudom mi legyen a babaprojekttel,de nem szivesen mondok le róla,persze munka sehol semmi. Szomorú helyzet és siralmas! Ha ez igy marad attól tartok hamarosan még jobban megfogyatkozik a magyar
102. mami 78
2012. nov. 1. 14:14
Nagyon sajnálom ami veled történik és fel a fejjel,lesz ez még jobb.De had írjam le mi történt annál a cégnél ahol dolgoztam.Ott a munkáltató járt durván rosszul.Felvettünk egy hölgyet dolgozni.Nem tudtuk hogy várandós,de szerintem akkor is felvették volna ha tudják,korrekt munkaerőnek tűnt.Ez még akkor történt mikor másabb volt a gyed rendszere,kb 10 éve.Szóval jó nagy fizetéssel be volt jelentve,letelt a próbaidő véglegesítették határozatlan idejű szerződéssel,két hét múlva táppénzre ment,mondván veszélyeztetett terhes,hoppá.A konditermeket rendszeresen látogatta továbbra is.3 gyereket szült zsinórba,majd vissza akart jönni dolgozni,de közölte kéri a szabadság pénzét stb .A tulaj alig tudott megszabadulni tőle.És most egy másik cégnél is bepróbálkozott ott bár nem volt várandós ahogy letelt a próbaideje egyből elment táppénzre ,már nem tudom mért és hogyan de azonnal megszabadultak tőle.Én is gyeden vagyok és fogalmam nincs mi lesz,vissza vesznek -e vagy kapok e munkát,nem tudom.A lényeg ettől függetlenül borzasztón kiszolgáltatott egy gyerekes család.Vannak korrekt cégek de ritka:(,(eus munkavállalás csak a csp-t,tgyest és gyedet érinti a gyest nem.)
101. hoovirag (válaszként erre: 100. - 9b10f3d7ff)
2012. nov. 1. 11:55
Az a baj, hogy ez sajnos nem magyar jelenség... sajnos több Nyugat Eui ország is hasonlóan müködik. A világ egyéb részeiről nem is beszélve.
100. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 99. - Hoovirag)
2012. nov. 1. 11:38

Tanuljon és éljen ott, ahol értékelik a tudását és a munkáját!


Tanulni egyébként mindig érdemes, magunkért.

99. hoovirag (válaszként erre: 90. - Bébinyuszi09)
2012. nov. 1. 10:20

Nem akartam háborút, csak néha olyan nagy indulat feszül bennem.Meg sajnos ott afélelem bennem, hogy hosszótávon ennek az lesz a következménye, hogy a nöket kiszorítják a munkaeröpiacról....

Mert most gondoljatok bele, tanultam, nagyon sokat nagyon keményen, nyaranta mindig dolgoztam, hogy legyen pénz a tanulásra. Annyi mindenről lemondtam. De semmi értelme nem volt. Ha lesz lányom mit tanácsoljak neki? Tanuljon vagy ne tanuljon?

2012. nov. 1. 10:15
2012. nov. 1. 08:26

33 éves vagyok. Munka mellett szereztem diplomát, ráadásul állítólag piacképeset. Volt már egy szakmám, amit az érettségimmel szereztem. Egy nyelvet tűrhetően beszélek, kettőt megértek. Megyei jogú városban lakom és több mint egy éve vagyok munkanélküli. A legutóbbi állásom úgy veszítettem el, hogy megszünt a cég.


Az elhelyezkedés nehézségei:

1. Ha olyan helyre pályázok ahova a diplomámmmal tudnék elhelyezkedni, akkor az az első öt kérdés valamelyike, hogy mikor szeretnék kisbabát. Hiába mondom, hogy nem tervezek kisbabát lelki okokból, ugye nem hiszik el. Mondtam már azt is, hogy nem lehet, az sem volt jó válasz. Pedig tényleg nem tervezek, mióta elveszítettem a gyermekemet.

2. Mivel dolgozni szeretnék és ugyebár szakmám is van, ráadásul gyakorlatom is benne, illetve jó versenyeredményeim, gondoltam félre teszem a diplomát és megpróbálok a szakmámban elhelyezkedni. Az utóbbi három helyről azzal utasítottak el, hogy bár külsőre megfelelnék, de fiatalabbra gondoltak. Értsd: 33 évesen, öreg vagyok.


Azt látom, hogy sok kismama dolgozik. És az utóbbi napokban több olyan álláshírdetés is láttam, ami kifejezetten kisbabás édesanyákat preferál. Gondolom, ők is arra alapoznak, hogy a kisbabások után csökken a járulék január 1.-től. Így viszont én és a hozzám hasonlók egyre inkább esélytelennek érzik magukat.

96. Titánia83 (válaszként erre: 90. - Bébinyuszi09)
2012. nov. 1. 02:09

Szia!


Ezt sajnos csak így tudod megoldani, ahogy az utolsó sorban leírtad. De azért ne reklámozd, mert nyilván ez nem túl járható út legálisan, nehogy bajod származzon belőle. Egyébként ha valaki így jár, munkanélkülire mindenképp be kell jelentkezni, mert az is biztosított idő, na meg ha tud, éljen a passzív táppénzzel is. Sajnos a mai világban minden fűszálba kapaszkodni kell.


Remélem megoldódik a helyzeted.

95. d71ef05a8e (válaszként erre: 91. - Lacry)
2012. okt. 31. 22:32

MInden szavaddal egyetértek.


Bizonytalan anyagi helyzetre ne vállaljunk gyereket. De aki elválik még a gyereke 1. születésnapja előtt, az felelős szülő, aki mindent megad a gyermeknek. Nem értem én ezt.


Ahogy az egyik esetet, úgy a másikat is meg kéne érteni.


Sok író, színész, közismert embert mesélt már úgy a gyerekkoráról, és nyilván mindneki családjában is van ilyen idős ember, hogy nagyon szegények voltak, karácsonykor kockacukrot csomagoltak selyempapírba és diót festettek, ezt tették a fára, ajándék az volt, hogy együtt voltak, néha csak pirítós volt, vagy még az sem, mégis nagyon boldog gyermekkoruk volt, mert a szülei szeretteék őt és egymást.


De olyat még nem hallottam, hogy bár a szüleim rengeteget veszekedtek, amikor nem ,akkor nme is voltak otthon,m ert napestig dolgoztak, 7 éves koromban elváltak, a rokonokkal rossz a viszony, de nagyon boldog gyermekkorom volt, mert anyagilag megvolt mindenem....


Kinek mi a fontos.

2012. okt. 31. 20:49
Teljesen egyetértek az előttem szólóval, szerintem fontos a visszatérő kismamák foglalkoztatása, de egy első trimeszteres kismamát én sem vennék fel. Ha valaki munkaerőt keres azt normál esetben hosszú távra keresi, egy megbízható munkaerőt, akire számíthat a normál munkarendben és esetleg túlóra kapcsán is. Egy állapotos anyukának orvoshoz kell járnia, egyre fáradékonyabb, elsősorban magára és a babára kell figyelnie, ez akármilyen szomorú, munkáltatói szempontból nem elfogadható. Drukkolok, hogy találj megoldást a hiányzó idő megoldására, de ha megpróbálnád tárgyilagosan nézni a helyzetet, Te felvennéd Magadat?
2012. okt. 31. 19:51

Teljesen igazad van, hogy az ember ilyenkor milyen kiszolgáltatott helyzetben van és nem érti, hogy a világ miért van ellene, miért nem hagyják dolgozni.


De ha a másik szempontból, a munkáltató szempontjából nézed a dolgokat, akkor rá lehet jönni, hogy miért nem lehet ilyen helyzetben munkát találni.


A munkáltató köteles fizetni utánad, ha te veszélyeztetett terhes leszel és táppénzes állományba kerülsz. És azért semelyik munláltatótól nem várhatod el, hogy felvegyen, dolgozol 1 hónapot és teszemazt utána fizet 6 hónapot a tb-nek, azért cserébe hogy aztán te otthon feküdj a gyerekkel. Ekkora kockázatot jelen gazdasági helyzetben senki nem fog felvállalni érted.


Emellett egy csomó munkakör 1-3 hónap betanulási idővel jár. Szóval ez idő alatt te nem számítasz teljes értékű munkavállalónak. Az megint hatalmas kiesés, ha betanítanak, és mire 100%-ban dolgozhatnál, addigra lelépsz és fel kell venniük másvalakit, akit szintén be kell tanítaniuk.


Többek között ilyen dolgok miatt nem tudnak téged alkalmazásba venni.....


De mi nők megértjük a te szorult helyzetedet is. Én azt javaslom, hogy olyan alkalmi munkát keress magadnak, amihez nem kell csak 1-2 nap hogy betanulj. pl: hosztesz, kóstoltató...

ÉS olyat, ahol megbízási szerződéssel tudnak alkalmazni. Tehát az ellátott feladat arányában fizetnek.


Sok szerencsét neked!

92. Mazsinka (válaszként erre: 63. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 19:29
Munkahelyet is nehéz találni, nemhogy olyat, ahol rögtön állandósítják az embert. Egy nő meg nem várhat a végtelenségig. Ez egy ördögi kör. Ha nem vállal, elszalad felette az idő, ha vállal, egy fizetésből kell megélni, mert ő nem jogosult a pénzre. Ez van. Csak kevés idilli eset van.
91. Lacry
2012. okt. 31. 19:13
Sokszor érzem azt, hogy mások támadják azokat, akik nincsenek kiváló anyagi körülmények között és mégis vállalnak gyereket. Kérdem én, csak a jómóduaknak szabad gyereket nevelni? Mert ugye felelős szülő az, aki anyagilag is biztonságot tud adni a gyereknek. Ha ezt az elvet követték volna a szüleink, szerintem 10-ből 9 ember ma nem lenne. és ha ezt az elvet követné a mi korosztályunk,. csak minden 10. nő szülne.
2012. okt. 31. 18:16

Sziasztok!


Igazán meglepődtem, hogy ennyi kommentet kapott a cikkem. Nem akartam belőle háborút, de látom azért voltak szóváltások.


Megpróbálok válaszolni a felmerült kérdésekre.

Azóta 21 hetes kismama vagyok, azóta is próbáltam állást találni, és ahogy írtátok inkább időszakos munkákat, ahol amúgy se várnak el több évet, de olyanra se vettek fel, így még küzdök, bár már lassan belefáradok.


Voltam a TB-nél, és igen elkeserítő volt a helyzet, mert kishíján átvertek, h iratkozzak be egy suliba és úgy jó lesz, de szerencse hogy megkérdeztem más ügyintézőt is, mert különben belevittek volna hülyeségbe.


Amúgy a felmerült kérdésre, hogy miért nem tudtunk várni amíg fix lesz az állásom, sajnos elég szomorú a válasz, mert egy nagyon közeli rokonék, 5 éve sikertelenül próbálkoznak a babával, már minden kezelésen túl vannak, de semmi. Emiatt rettegtem a vetélés után, hogy én nem akarok így járni, féltem hogy talán lappang ez a családban, lehet hülyeség, de akkor nagyon kétségbe ejtő volt.


A munkáltatókról csak annyit, én nem akartam kihasználni, bár ez nem derül ki a cikkből, ha egy "kedves" munkáltatóm rendesen bejelent, akkor még ennyi se hiányozna a gyedhez.


Úgyhogy, nagyon úgy fest, hogy majd lesz intézve nekem egy bejelentés, majd fizetem a járulékot, és majd úgy nem úszik el a pénz.

89. d71ef05a8e (válaszként erre: 68. - Bd55e3f068)
2012. okt. 31. 17:53

NÉzd, igazad is van, meg nem is. Én is kivártam, amíg véglegesítettek a munkahelyemen, az ára csupán annyi, hogy időközben betöltöttem a 33-at. Évekig mindig én helyettesítettem éppen gyerekkel otthon lévő kismamákat, örültem, hogy azokra a két-két évekre kaptam állást. Aztán egyszer csak jött az, hogy közeledek a 30 felé, és az állásinterjúkon a jó referenciák, a továbbképzések, stb. ellenére a második kérdés az volt, hogy mikor akarok gyereket. Jó válasz nem volt. Először ostoba módon hazudtam, de persze senki nem hitte el, aztán megmondtam az igazat, akkor azért nem vettek fel sehová. egy igazgató volt, aki ezt nem kérdezte meg, de ezért el kellett jönnöm dolgozni egy 100 km-re lévő városba, egy évig éltünk külön a férjemtől. a következő évben jött ő is utánam, azóta se talált munkát itt.


Úgyhogy a mai állás: nekem "fix" állásom van, a munkahelyemen egy rossz szót sem kaptam, amikor kiderült, hogy kismama vagyok, azért sem, hogy a 21. héttől táppénzre megyek, de most meg a férjem munkanélküli. Közben meg is vénültem, az esélyeim sem ugyanolyanok egy egészséges babára, mint akkor lettek volna, amikor először akartunk belevágni, csak éppen határozott idejű szerződésem volt.


Nem bánok semmit, de kérlek, ne mondd nekem, hogy ez mindenkinek megérné.


Együttérzés vagy sem: a rendszer nem jó szerintem, mert a gyermeket vállalót is "bünteti", és azt is, aki ilyen munkaerőt alkalmazna. NIncs igazi rugalmasság még azokon a területeken sem, ahol lehetne.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook