Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnék Németországban dolgozni? Mi kell hozzá? fórum

Hogyan tudnék Németországban dolgozni? Mi kell hozzá? (beszélgetős fórum)

1 2
54. micuska25 (válaszként erre: 53. - Bucóka20)
2013. aug. 14. 10:19
Szia.Sajnálom hogy nem jött össze kitartást.Én is tanulgatok aztán majd csak lesz valami....remélem több mint itthon.Szép napot Neked!:)
53. Bucóka20 (válaszként erre: 51. - Micuska25)
2013. aug. 11. 08:22

Szia!

Sajnos nem sikerült,most kicsit újra terveztünk,megcsinaljuk mindketten a jogosítványt,még van egy tanfolyam amin részt veszünk és 2014 nyár vége felé ér majd véget,addig nyelv tanulás és azután lelépünk,mert itt nincs jövője az embernek.

2013. aug. 8. 22:35

Working in Germany as an Hungarian

Can I help with answers?


Peter

51. micuska25 (válaszként erre: 50. - Bucóka20)
2013. jún. 24. 12:50
Szia.Látom volt egy pár hónapja hogy írtál ide nem akarlak zavarni csak érdeklődnék hogy nektek sikerült e valami?Mi is ki szeretnénk menni csak nem tudjuk hogy hogy tudnánk elindulni és valami értelmes munkaadót találni mert sajnos ismeretségünk az nincs pénzünk meg végképp nincs a csaló közvetítőkre.Örülnék ha írnál a fejleményekről minden segítséget szívesen vennék.Köszi előre is.Üdv:Icu
2013. márc. 28. 09:36

Sziasztok!


Már nem tudom,hogy hol keresgéljek,ezért írok ide is,hátha szerencsével járok.

Párommal szeretnénk kimenni Németországba.Párom festő,nyomdász,én boltvezetői szakmával érettségivel stb rendelkezek.

Párom angolul tud valamennyire.

Ő 28éves én pedig 23 vagyok.


Gyári munkát ,,szeretnénk,,...annyi a lényeg,hogy egy helyen legyünk.


Borsodban élünk és sajna itt semmi lehetőség nincs.

Ha tudnátok nekünk valamilyen céget,honlapot,ismerőst vagy bárkit ajánlani aki nem használja ki az embereket azt nagyon megköszönném.


Privátban is szívesen várom az információkat!!!


Előre is köszönöm!!

Zsani:)

49. njoycigi (válaszként erre: 48. - Mangooo91)
2011. máj. 25. 10:16

Szia Mango!


Persze attól is függ, hogy hol szeretnél lakni, de egy 1 szobás lakást 150-200 eurokért is megkaphatsz. Erre rájön a Nebenkosten, azaz a viz, villany stb. Én most egy kétszobás lakásban lakok a barátommal, (nappali+háló+terasz+fürdö és wc egyben+kiskonyha) 450-et fizetünk, 550-et a mellékköltségekkel. Kauciót is le kell tenni majdnem mindig, ami az egyhavi költség 3x-osa.


Èn is szakmát szeretnék tanulni, azaz Ausbildungot csinálni. Abból is a betriebliche-t szeretném, ahol keresek is vele, persze nem valami horibilis összegeket.

Munkavállaláshoz most már nem kell kint munkavállalási engedély, viszont én javasolom a bizonyitványodnak és az érettségidnek a német lefordittatását (lehet, hogy az érettségi is elég) De van hivatalos meg hiteles forditás. Ennek is utána kell nézni, hogy melyiket fogadják el. Egy EU-s TB kártyát még javasolok. Most ennyi ugrott be :)

2011. febr. 9. 16:42

sziasztok:)


19éves vagyok most májusban érettségizem.

Szeretnék szeptembertől kiköltözni németországba és kint tanulni dolgozni vagy mindkettőt. :)


Németül jól beszélek 1éve középfokúztam.

Sajnos nem tudok sokat arról mi hogyan működik kinnt szeretném ha picit segítenétek.

-Mennyibe kerül átlagosan egy kis lakás/szoba bérleti díja kinnt?

-Ha valaki tudja esetleg rezsi hasonló mintnálunk?

-Milyen felsöoktatási iskolák vannak kint tudom hogy van universität, fachschule, és szakmát hol tanulhatok?

-Itthonról indulva milyen papirokat hogyan kell beszereznem hogy munkát vállalhassak, és tb-m legyen.

nagyon szépen köszönöm:)

2010. nov. 9. 21:14
Sziasztok :) Szeretném megkérdezni, hogy nem tud valaki jó német álláshirdetésekkel foglalkozó oldalt a neten ahol tudnék keresgélni vagy esetleg valaki nem-e tudna segiteni nekem :) Apukám menne ki németbe megint... nagyon régen már dolgozott kint kőművesként, tapasztalata van nem is kevés :) referencia munkái is, és mesterlevele is :) már csak egy jó állás kéne kint megint mert sajnos itthon pang az ipar :( lehet kint is nem tudom ezért kérdezem :) előre is köszönöm :) szép napot
2010. máj. 16. 22:56

Sziasztok!


Juliusban koltozom ki Hannoverbe a Parom utan, jelenleg Hollandiaban elek es dolgozom. Nem a Forumon keresem a megvaltast :), de tanacsokat, tippeket szivesen vennek a munkakeresessel, beilleszkedessel es baratok szerzesevel kapcsolatban.Nyelviskolak is erdekelnek: mennyire dragak/eredmenyesek?

Vannak itt hannoveri magyarok? Esetleg tud valaki magyar talalkozokrol, ahol lehetne ismerkedni?


Elore is koszonok minden segitokesz hozzaszolast!

Udv.:Eszta

2010. márc. 30. 10:37

Bar nem olvastam vegig az osszes hozza szolast csak egy parat az utolsok kozul,de abszolut osztom ndora irasat.Kulfoldon elni/dolgozni nem gyerekjatek .

Sokan azt hiszik hogy aki kint el annak kinyaljak a popojat es neki tokk tuti dolga van stb.

Hat ha kb. 2-3 evig kokemenyen dolgozol (en az elso 2 evben napi 12 orat meloztam heti 6 nap)+nyelv suli ,mert beszlheted az otthon tanult halandzsa nemetet,angolt, franciat itt full nem ertesz meg semmit, de a legfontosabb a papir!!! Ha nincs tartozkodasi engedelyed EVEKRE nem a turista 3 honapos fecnik akkor semmi eselyed hogy rendes melot kapsz.Szoval en azt ajanlom mindenkinek aki ilyenekbe gondolkodik hogy eloszor nezzen utanna mindennek alapossan majd kosse fel a gatyajat hogy az elkovetkezo evekben 2x anyit fog dolgozni mint otthon, hogy az eletet a 0-rol fogja kezdeni es majd csak gyotrelmes evek utan fogja latni kolbaszbol a keritest:)

44. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 43. - Becseiagi)
2010. márc. 30. 10:21
Pontosan, vagy pedig munkanélküli segélyt vagy szoc. segélyt kap itthon, és kint dolgozik feketén. Vagy itthon.
2010. márc. 28. 18:54
Valahol olvastam, valaki írta (?), hogy kint dolgozik, de itthon kapja a minimál bért. Ez hogy lehet? Magyar a cég, bejelentették itthon minimál bérre, és közben kint dolgozik feketén?
42. ad04b33206 (válaszként erre: 41. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 11. 08:35

mi a francrol beszelsz? miert rohannek magam tisztazni es eldicsekedni mit csinalok? mi van? irtam en itt valahol hogy mit csinalok? Tisztazni meg nem kell magam, mert azzal hogy itt elek es itt dolgozom gyanitom mindenkinek tiszta hogy elinteztem a papirokat es vegigjartam az utat. Dehat ez volt a kerdes, erre valaszoltam. Ennyi.


ha pedig itt elsz akkor tudod hogy Hartz 4 nem jar csak ugy, es nem irnal "hülyeseget" hogy nekem nincs fogalmam rola miröl beszelek.


nem rettentek el senkit, csak utalom ha ugy hozzak le a dolgokat mintha itt aztan tök szuper es könnyü lenne minden, mindenkinek sikerül. Mert NEM IGY VAN! ezert hiszi sok magyar hogy külföldre kell menni dolgozni mert ott olyan jo! es jönnek nyelvtudas nelkül es különfele tevhitekkel aztan koppannak egy nagyot, maguk mögött meg hagynak egy szep velemenyt a magyar emberekröl.


aki akar menjen külföldre, probaljon szerencset, miert ne?! De mikor ugy indul a dolog hogy egy ilyen forumon erdeklödik, szerintem mar elve komolytalan az ügy. Akit valoban erdekel, az pl felmegy a miniszterium oldalara, felhivja a nagykövetseget, munkaügyi központot, stb. Itt max tapasztalatokat olvashat, es mint kiderül mindenkinek mas a hozzaallasa. Raadasul a vegen nem is jut eleg ertelmes infohoz maximum jobban bekeveredik.


De tudod mit? neked en ugy is tul pesszimista vagyok es "dicsekvö" meg mit tudom en mi, szoval hagyjuk az egeszet.

41. 4abfd92b5a (válaszként erre: 39. - Ad04b33206)
2010. márc. 11. 07:16

Kedves Dora!

azért mert én nem rohanok, magamat tisztázni és mindenhol "eldicsekedni" vele, hogy mit csinálok, és hol élek, ez még nem azt jelenti, hogy gözöm nincs az egészröl.


de., ha már ilyen kedvesen rákérdeztél, elárulom, hogy az életem felét már németországban éltem le, és most is itt élek, dolgozom, családom van, ezért van némi tapasztalatom az itteni dolgokról, mind nektek is. :))


nem egyszerü., de hol egyszerü..(?), ha az ember valami ujat jobbat szeretne, és ha éppen itt németben, akkor mért kell elretenteni...


figyi.. nekem sem bajom! :)

csak szerettem volna az ilyen ambicióval rendelkezö emebereket egy kicsit támogatni, ennyi..

40. ad04b33206 (válaszként erre: 29. - Napra_forgó)
2010. márc. 11. 07:10

Egy tavoktato központ. (keress ra hogy Fernstudium ILS) az egyik legnagyobb. Rengeteg tanfolyama van. Van sima közepfokot ado vegzettsege, van felsöfokot es lehet rendes diplomat is csinalni. Erdemes körülnezni az oldalan es kerni egy tajekoztatot. Azert tudom ajanlani mert pl a ferjem is csinalt egy tanfolyamot, most vegzi a felsöfoku reszet es jo. A papirjat is elfogadjak siman.

Vagy a VHS-nek is vannak tanfolyamai. Esetleg bemenni a munkaügyi központba es erdeklödni hogy it ajanlanak, vagy ök is be tudnak iskolazni. bar nem tudom pontosan ez külföldiek eseten hogy müködik. Egy probat meger ;)

39. ad04b33206 (válaszként erre: 35. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 10. 22:36

ja, igen, biztos igazad van. Bar en elek itt, te meg nem probaltad ki ezt az orszagot - bar ezer helyen dolgoztal mar legalisan - megis te jobban tudod, mert te vagy a szuper kiraly optimista aki tudja mit akar az elettöl, bla-bla.


En legalabb nem megyek be egy forumba ahol olyan tema van amiröl nem tudok mit irni, mert nem is dolgoztam meg ott es nem kezdek el kötöszködni olyanokkal akik leirjak amit megeltek. En nem fogom amitani az embereket hogy egyszerü es hawaii külföldön elni. Van jo oldala, van rossz oldala. Mert ha komolyan gondolja, es hosszutavra, nem csak kijövök meggazdagodni (ami aztan gyorsan kiderül hogy nem is olyan egyszerü) akkor tudnia kell az erem masik oldalat is nem csak a "kolbaszbol a kerites" reszet!

2010. márc. 10. 21:18

igen is., Mindenkinek azt ajálom., akinek van ambicioja, nyelvtudása, jó végzettsége és érez magában annyi kitartást, hogy még ilyen körülmények között is megprobálja, probálja meg csinálja, pályázom és mennyen utána a vágyának álmainak, lehetöségeinek.

ne hallgason senkire, csak saját magára és a megérzéseire.


ha hiszel magadban a lehetöségeidben a kitartásodban probáld meg, és hidd hogy sikerül!

minden ujhoz pozitivan állj hozzá és méglátod vágyaid, álmaid valora válnak!

37. 4abfd92b5a (válaszként erre: 32. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 21:01

VI javitva IV igazad van, elirtam, de azért nem kell ugy csinálni, mindha igy sem érteted volna :))


ez már a kákán a csomó! :DD

2010. márc. 10. 20:53

nem tudom te hol olvastal olyat hogy lebeszeljük. Ö kerdezte mi kell hozza, mi leirtuk a tapasztalatunkat. Es milyen nagy lo? miröl beszelsz? :)


persze hogy nem kell idjönni hozza, eleg ha "magyarbol" intezi ha tudja.


de nem tudom hogy te mit csinalsz itt, mikor ha jol ertelmezem te meg nem dolgoztal itt...

35. 4abfd92b5a (válaszként erre: 32. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 20:51
látom gözöd sincs, amiröl beszélsz..
34. Napra_forgó (válaszként erre: 33. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 10. 20:50

Azt hiszem, valamit rosszul olvastál...


Egyikünk sem mondta, hogy ne próbálja meg, sőt azt sem, hogy maradjon otthon.


Csak azt mondtuk, hogy egyszerűbb "szervezetten" kikerülni, mint egyedül nekifutni.

Még a legelején írtam, hogy az afsz.hu-n épp most hirdetnek toborzást. Úgy egyszerűbb kijutni.

És bármennyire nem tetszik Neked, ez így van.

Mi sem ülünk nagy lovon, nem is próbáltuk úgy beállítani.

33. 4abfd92b5a (válaszként erre: 31. - Napra_forgó)
2010. márc. 10. 20:47

igen! és olyan könnyü a nagylóról másokat lebeszélni.. :))


nem kell egyböl németbe menni, hogy valaki megtegye az elsö lépéseket, ha az illetö beszél németül, ami az egyik legfontosabb kritérium meg a szakmaibizonyitvány és tapasztalat, ha minden adot., akkor mért kell lebeszélni, nem arról van itt szó, mért nem menj dolgozni németbe, ha hol emlékszem. :))


de csak örüljetek, hogy kint vagytok és okoskodjatok kedvetekre... :))

32. ad04b33206 (válaszként erre: 30. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 10. 20:46

hat HartzVI-ra nehez bekerülni...mert nincs :) max IV-re. De oda sem egyszerü :) külföldikent papirok nelkül, nulla kint munkaval töltött idövel amugy sem jar.


nem szomorkodok, mar kinn elek es munkam is van. :P

31. Napra_forgó (válaszként erre: 30. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 10. 20:35

Ez nem negatív hozzáállás, hanem reális.


Kevés ember van, aki nálam pozitívabban gondolkodik. De azért a semmire nem érdemes elindulni Németország felé...


Azért olyan nagyon sem ndora sem én szomorkodunk, hogy nehéz kijutni.

Mindketten kint vagyunk már...

30. 4abfd92b5a (válaszként erre: 28. - Napra_forgó)
2010. márc. 10. 20:23

oké! ilyen negativ hozzáállásal még annak sem lesz, aki helyben van, azt mehet HartzVI, mert neki ugysem lesz munkája.....jaj szegény


tudjátok mit szomorkodjatok, hogy milyen nehéz kijutni és bllalalalal :))

29. Napra_forgó (válaszként erre: 22. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 20:20

Az a baj, hogy nem attól függ, rendesen csinálod-e a munkád, hogy van-e papírod. Persze itt most nem a tanításra, hanem a gondozásra gondolok.


Tudatlan vagyok. Mi az az ils?

Milyen tanfolyamaik vannak?

Gondolkodtam azon is, hogy jó lenne főiskolára menni, de lehet, mire odajutok, vén leszek.

2010. márc. 10. 20:19

Arról nem beszélve, hogy Angliában csak a munkáltatót kell meggyőzni, hogy alkalmas vagy, utána felvehet.

Németországban meg ez után jön a neheze, a munkavállalási... Amit egész addig nem szívesen adnak ki külföldinek, míg van esély, hogy találnak németet a munkára.

A cégnek be kell bizonyítania, hogy nem talál vagy, hogy a német nem alkalmas az állásra. Ezt sok cég nem vállalja.

27. 4abfd92b5a (válaszként erre: 26. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 20:19

persze hogy "nem" egyszerübb.. attól függ honnan nézem :))


én nem szeretném az emberek kedvét és ambicioját levenni, és igen is probálkozzanak, bár németben sem könnyü ma már, de ápollókat azért még mindig keresnek..

akinek szól, az majd eldönti..

2010. márc. 10. 20:08

en pedig a mai napig Nemetorszagban dolgozom es elek, hivatalosan :)

de ha elolvastad a többi hozzaszolast akkor tudod, mert irtuk. + hogy mas ha kinnt intezel mindent, vagy ha otthonrol, es valoszinüleg tartomanyonkent is.

25. 4abfd92b5a (válaszként erre: 24. - Ad04b33206)
2010. márc. 10. 20:01

dolgozhatnának, ha egy kicsit talpraesetebbek lennének. :)

én ismerek egy-két embert, aki angliában ugyan ezzel a felállassal kereset és talált is munkát ma már kint dolgoznak és nagyon elégedettek. :)


és a magam példáját is megtudnám emliteni, dolgoztam már svájcban, pedig ott nehezebb, mert nem EU, de még is sikerül, azonkivul olaszban meg még egy két helye... :))

persze hivatalosan mindenhol!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook