Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként Németországban:-) fórum

Kismamaként Németországban:-) (beszélgetős fórum)


94. ad04b33206 (válaszként erre: 93. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 13. 09:15

mi aprilisban voltunk 4 napot a fertözö osztalyon, Rota virus miatt. Haaat, se a tisztasaggal se az ellatassal nem voltam megelegedve. :S

Timonak is sokszor volt/van bronchitise, 2x annyira gaz volt hogy majdnem korhaz lett belöle de aztan megusztuk. Remelem kinövik gyorsan!

93. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 92. - Ad04b33206)
2011. máj. 13. 09:03

Szia!

Nem vagyunk egészségügyesek, a férjem a Lidl Stiftung-ban dolgozik itt Neckarsulmban, én pedig eddig a kisfiammal voltam itthon, és most a másikkal leszek.

Akkor csak ott sikerült gyorsan egy lakást találnunk, de nem tetszett, nagyon kicsi volt és elég rossz állapotú. Egy éve kerestünk most már egy nagyobb lakást, ezzel meg vagyok elégedve. Mi két éve élünk itt.


Biztos lesz kérdésem, mert én is mindenféleképpen ott akarok szülni, ugyanis Heilbronnal én sem vagyok megelégedve. Sajnos van tapasztalatom. A kisfiammal tavaly egész éveben ott feküdtünk, mert sajnos krónikus bronchitise van és sűrűn befulladt. Nagyon flegmák és lekezelőek voltak a nővérek. Orvost is ritkán láttunk. A szülészetéről nem tudok semmit, de inkább nem próbálnám ki.

92. ad04b33206 (válaszként erre: 90. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 12. 21:45
egeszsegügyesek vagytok?
2011. máj. 12. 21:45

igen, mind a ket gyerköcöm itt született, mindegyik Plattenwaldban :) Heilbronn nem tetszett. Olyan futoszallagos :D


A ferjem nemet-magyar (anyukaja nemet), 8 eve el kint, en meg 6 eve. Ö a Faurecianal dolgozik, (Audi mellett a Gifben van a ceg) minösegügyis, en meg Bad Wimpfenben, a Kräuterweibleben pincerkedek neha-neha.


ha valakinek amugy kerdese van, szivesen valaszolok. Meg valahogy vissza kene olvasnom, hogy kepben legyek :)

90. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 88. - Ad04b33206)
2011. máj. 12. 16:02
Jaj látom, hogy te is a Plattenwaldban szültél. Én is ott fogok, egy évig ott laktunk a kórház szolgálati lakásában. De jó lesz majd kitől kérdeznem. Amúgy Offenau kb 10 km-re van tőlünk. Remélem nem gond, hogy így be vagyok zsongva, csak úgy örülök, hogy van másik magyar anyuka a közelemben.
89. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 88. - Ad04b33206)
2011. máj. 12. 15:56

Szia!

Ezek szerint te itt szültél Németországban. Jó lesz majd valakitől tanácsot kérni.

Írj magadról valamit, mióta élsz itt? Mivel foglalkoztok?

2011. máj. 12. 14:02

sziasztok,


nem vagyok kismama - mar nem. Kar hogy egy evvel ezelött, na jo, kettövel nem volt ilyen forum. :(

Azert olvasgatlak titeket, kivancsi vagyok kinek milyen az itteni terhesseggel kapcsolatos elmenye, na meg majd a szülese :)

87. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 85. - Gnoncsu)
2011. máj. 12. 08:14
Akkor te már ma nem vagy, viszont majd gondolunk rád, remélhetőleg hamar meglesz a baba. Várjuk majd a jelentkezésed!
86. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 83. - 2add246fd7)
2011. máj. 12. 08:13

Ennek igazán örülök. Most már biztos minden rendben lesz. Én jól vagyok, a napok változóak. Van amikor csak ennék egész nap, és van amikor semmit nem kívánok. Szerintem a babával is minden rendben, majd két hét múlva megyek dokihoz. Tegnap töltöttem a 8. hetet. Mintha már picit látszana valami a hasamon, persze szerintem csak én látom. Mindenesetre a farmerokat már elpakoltam, mert nehezen tudom begombolni:))

A kisfiam is kezd alakulni, jó lenne, ha jövőhéten mehetne oviba.

Panaszkodnak az óvónők, hogy nem hajlandó németül beszélni. Én emiatt aggódok egy kicsit, de még 3 év van a suliig. Nálatok hogy volt ez? Mert szerintem nem olyan vészes, mert mindent megért éppen csak beszélni nem akar.


További szép napot!

2011. máj. 11. 20:51

Még nem sajnos, de holnapra meg van a beutalóm, úgyhogy valami fog történni :-)

Mindenesetre holnap reggeltől eltűnök és döntenek a sorsom felől, igazából én már nem tiltakoznék ha megindítanák!

84. 2add246fd7 (válaszként erre: 84. - Gnoncsu)
2011. máj. 11. 20:27
Babazol mar?
83. 2add246fd7 (válaszként erre: 82. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 11. 20:27

Mar itthon vagyunk, mindenki beteg lett, de alakulunk. Köszönöm a biztatast.

Hogy vagy? Hogy alakul a terhesseg? Es a kisfiad?

Mi jol vagyunk 5 het es babazunk. Mar 2,5 kg a kislany, nagy baba lesz!3 hettel nagyobb mint kene:-)A heten itthon marad a nagylanyom, ide oda elmegyünk, de ovatosan...

Minden jot nektek!

82. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 82. - Kriszti1979)
2011. máj. 10. 08:58

Szia!

Jobban van már a lányod? Otthon van már? Remélem hamarosan meggyógyul és elfelejthetitek ezt a rossz hetet.

Az én kisfiam is beteg lett mára, semmi komoly, csak megfázott, folyik az orra. Kicsit hőemelkedése van.

Nektek jobbulást kívánok! Gyógyuljatok meg!!!

81. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 78. - 2add246fd7)
2011. máj. 6. 21:01

Szia!

Nem régen jöttünk haza a bevásárlásból, mi ilyenkor péntek este szoktunk nagy bevásárlást csinálni. Vettem én is körtét, de őszibarackot vagy nektarint megint nem találtam.

Vásárolgatás közben megkívántam a bolognai spagettit, ezért a drága férjem meghívott egy olasz étterembe. Nagyon finom volt. Mondtam, hogy ő pizzát kérjen, mert akkor abból is eszek:))

Nem tudom miért, de leginkább mostanában tésztát ennék, a hústól egyenesen rosszul vagyok, rá sem merek gondolni.

Örülök, hogy itt a hétvége, elkezdjük kifesteni a nappalit!


Szép hétvégét kívánok nektek is!

80. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 79. - Gnoncsu)
2011. máj. 6. 15:31

A tej az nagyon egészséges, én imádom.

Milyen babakocsit szeretnétek, hogy úgy kell megrendelni? Én Magyarországon néztem ki egyet, ha majd megtudom, hogy lány lesz-e vagy fiú, akkor mi is megvesszük.

Nektek kisfiú lesz vagy kislány? Ne haragudj nem emlékszem.


További szép napot!

2011. máj. 6. 12:31

Én így terhesség végén a gyomor égés miatt iszom rengeteg tejet, de tényleg nagyon sokat, pont nemrég néztem, hogy milyen sok kalória van benne, nem csoda, hogy így a végén csak úgy jönnek rám a kilók. Ráadásul ha lenne itthon egész nap tudnék szénsavas üdítőket inni....


Pont 3 hónapja rendeltük meg a babakocsit és még mindig nem jött meg, mivel a német cég Spanyolországból kapja az árút és állítólag valami zűrök vannak a gyárral és nem szállítanak. Tegnap lemondtam a rendelést, hogy legalább a pénzünket kapjuk vissza, de olyan csalódott vagyok, már tényleg csak az hiányzik és minden meglenne. Most megpróbáljuk külföldről megrendelni, hátha ott van raktáron is, remélem!

Szülésnek még mindig semmi biztos előjele, néha fáj itt meg ott, meg keményedik a hasam de ennyi, pedig már annyira türelmetlen vagyok!

78. 2add246fd7 (válaszként erre: 77. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 5. 16:01
Most vettem egy kg körtet, mire hazaertem mar csak a fele volt meg. Jo most terhesnek lenni:-)
77. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 76. - 2add246fd7)
2011. máj. 5. 09:10

Hú az nekem is vágyam!!!

A kefirt sosem tudtam megenni, szerintem azt most is hanyagolom. Viszont a tej literszámra megy. Hétfőn vettem finom nektarint, de azóta nem kapok sehol.

Viszont vettem narancsot is, kifacsarom és úgy iszom. Nagyon jól esik!!!

76. 2add246fd7 (válaszként erre: 75. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 5. 09:04
KB ra a 18. het körül. tutira a 22.en:-) En kefirt ettem eleg sokat, talan segit neked is. Hust en sem tudtam enni az elejen, azota mar mindent ennek:-) jelenleg görögdinnye, öszibarack es cseresznye a vagyam:-)
75. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 74. - 2add246fd7)
2011. máj. 5. 08:38

Biztos lehet, miért ne lehetne. Tegnap már én is gondoltam rá, hogy utána kellene néznem mit lehet ilyenkor enni és mit nem.

Én sült húst akarok ma csinálni, de rá sem bírok nézni a húsra, sőt ha csak a sült húsra gondolok, rögtön rohanok a wc-re.

Állandóan zöldséget és gyümölcsöt ennék, de már annyira fel vagyok fújódva. Éhes vagyok, de nem tudom mit ennék. Lehet, hogy holnap csinálok egy kis rakott karfiolt.


Neked mikor tudták először megmondani, hogy kislányod lesz?

2011. máj. 5. 08:29

En a 14. hetig aludtam:-)

Tegnap megis ravettem magam a pakolasra, vasalasra es takaritasra. vegre legalabb kesz:-)

Ma vadpörköltet csinalok, draga ferjem örömere, de az nem maceras.Vadhust lehet enni terhesen is, nem?

73. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 72. - 2add246fd7)
2011. máj. 4. 16:04
Elhiszem, én sem bírtam a kisfiammal a vége fele. Fájt mindenem, állandóan húzódott alul. Egy kicsit tartok attól, hogy most is ez lesz. A házimunkával én is hadilábon állok, most keltem fel, sikerült két órát aludnom. A fiam még mindig alszik. Remélem hamarosan elmúlik ez az álomkór, mert már nem érzem jól magam így.
2011. máj. 4. 11:56

Nalam is mindenki irigy, de nem azt mondja hogy dejo neked, hanem bant. Ugyhogy mar en is becsukom a fülem, es en sem keresem öket. nyitva az ut, barki kijöhetne mostmat, de hat itt dolgozni kell, es mint tudjuk a nemet elvarasok eleg magasak. Itt is magyarok a barataink, de ök kedvesek. Es ha csalad van ugysincs sok idö masra:-)

Nekem olyan sokat kemenyedik a hasam, szur a nunimnal..Picit aggodok, bar szedek Mg-ot, megis a legjobb a fekszem. Itt a gyerek no meg a haztartas..mintha ez a het kicsit sok lenne:-)

Mar nagyon varom hogy kint legyen a csepp:-)))

71. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 69. - 2add246fd7)
2011. máj. 3. 18:21

Teljesen egyetértek veled, nekünk is állandóan panaszkodnak, én meg nem tudok hozzászólni. Azt hiszik itt minden jó és a kerítés is kolbászból van. Sokszor érzem, hogy irigyek az emberek. Mindig a fejemhez vágják, hogy persze neked nem kell dolgozni, te nem csinálsz semmit, egész nap otthon vagy.

De már sokszor meg sem hallgatom őket, vagy úgy csinálok mintha meg sem hallottam volna, amit mondtak.

Én is szeretnék hazamenni, sokszor ábrándozok arról, hogy jó lenne majd egyszer hazaköltözni, de ez nem mostanában lesz.

Amúgy én szeretek itt lenni, sokkal nyugodtabbak vagyunk. Szépen élünk, és eddig mindent meg tudtunk oldani.


Gnocsu:

Már tényleg nincs sok hátra. Nagyon szorítok neked, biztos minden rendben fog menni. Már várom, hogy jelentkezz, hogy megvan a baba.

70. gnoncsu (válaszként erre: 69. - 2add246fd7)
2011. máj. 3. 14:35

Így megértem, hogy nem vágysz haza. Mióta vagytok itt? Mi még nem tudjuk, hogy ha haza megyünk ránk is ránk zúdítják-e a panaszáradatot.

A mi házassági anyakönyvi kivonatunk elég friss, augusztusi :-), de angol és francia nyelven van rajt a magyaron kívül minden, na ennek még muszáj utána járnom!

Ez már a 39. hét elvileg még 11 nap, de már nagyon türelmetlen vagyok.

Na megyek spárga levest főzni meg aranygaluskát sütni és közben a függöny varrást is befejezem, ha már a délelőttöt ellébecoltam :-)

69. 2add246fd7 (válaszként erre: 68. - Gnoncsu)
2011. máj. 3. 13:23

nekem olyan hazassagi anyakönyvi kivonatom van ami magyar nemet. Ez az ujabb fajta, A4 es.Es ezt eddig mindenhol elfogadtak. De szerintem kerdezz ra a követsegen, lehet hogy igazad van.

Hanyadik hetben vagy mar?

Nem vagyom haza..tenyleg. 2 havonta jartam eddig haza, anyaek is sokat jönnek. Otthon mindenki panaszkodik, senki sem elegedett semmivel. Pedig mindenkinek nehez most. Minden baratom cserben hagyott, vagy kihasznalt. akkor meg minek? persze, jobb lenne otthon..de csak ha minden rendben lenne, ami most nincs igy:-(

2011. máj. 3. 10:18

Úgy tűnik a babám jól befészkelte magát és mostmár csak azért se akar kijönni, biztos túl sokat mondtuk neki, hogy még várjon a 36. hétig a költözésig meg eddig-addig. Pedig már a lakásavató buli is megvolt szombaton :-)

Fura amit írtok, hogy nem annyira jó otthon, meg elég volt.

Mi November legvégén jöttünk ki, és csak aufusztusban fogunk hazamenni, de én már nagyon várom, ráadásul húsvét előtt csütörtökön jöttek volna a szüleim az öcsémmel, erre Győrnél vissza kellett fordulniuk mert valami tönkre ment az autóban, és húsvét miatt 1 hét alatt tudták csak megcsinálni így nem tudtak eljönni, annyira csalódott voltam, de szegények ők is. Mondjuk legalább az anyukám máj 28.-án jön repülővel.


Kriszti és nem kell az anyakönyvi kivonathoz a miénk német fordítása, meg a házassági anyakönyvikivonat hiteles fordítása?

67. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 65. - 2add246fd7)
2011. máj. 3. 08:58

Örülök neked! Tehát akkor a programozott császár két héttel a kiírt szülés előtt történik. Akkor már nincs sok hátra. Akkor pont megint otthon leszünk. Jó volt otthon, de elég. Már a végén én is feszült voltam. Jobban érzem itt magam. Csak a kisfiam nem akar soha haza jönni, mert ott agyon kényeztetik.


Jól vagyok, néha jön rám hányinger. Leginkább az a bajom, hogy szédülök. De majd csak minden rendben lesz.


További szép napot!

66. 2add246fd7 (válaszként erre: 62. - Gnoncsu)
2011. máj. 3. 08:44
Baba?:-)
65. 2add246fd7 (válaszként erre: 64. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 3. 08:44

Akkor gratulalunk hivatalosan is!:-) Jo volt otthon? nekem a legutobb nagyon nem..az az otthoni nyavajgas kikeszitett..

Nem vagy rosszul?

Mi is jol vagyunk, 32. het..6 het mulva szülünk programozva. A baba 2200 gr, a hasam jo kis gombocka. Imadom ezeket a napokat, bar eleg nehez, megis nagyon boldogan telnek. Jo erzes, hogy bent van es vigyazok ra.

:-)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook