Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kismamák munkába visszatérése fórum

Kismamák munkába visszatérése (beszélgetős fórum)

1 2
57. 3234a592df (válaszként erre: 56. - B598e4912b)
2018. jan. 16. 18:53
Csajok, nem vitaindítás volt a cél a fórumtéma, pusztán kíváncsiság. Mindenki véleménye, tapasztalata érdekel.
56. b598e4912b (válaszként erre: 55. - Channa*)
2018. jan. 16. 13:31

meg se lepődök, hogy te már megint mindenkinél sokkal okosabb vagy, ja meg szebb is!

Ó te csodalény... Mikor kapsz szobrot színaranyból?

55. Channa* (válaszként erre: 54. - Zsanci79)
2018. jan. 13. 21:05

Nem, nem érdekel, hogy hol dolgozol, és nyugi!

Elhittem, hogy beleírják a nevedet.

Azt is elhiszem, hogy szuper vagy és visszavárnak és mindent, csak ne húzd fel magad!

Azt nem értettem, hogy miért írtad, hogy a neved azért került bele, mert szuper vagy, de a te dolgod.

Én is elég elégedett vagyok magammal, így egy kicsit nem zavar, ha más is az, csak a szerződések elég speciális okiratok, ahhoz, hogy pusztán a te egód kielégítse miatt íródjon bele valami, és persze nem is azért történt...

54. zsanci79 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2018. jan. 13. 20:50
Nem kozszferaban dolgoztam. Ezt egy szoval se mondtam. Multinal, biztosito tarsasgnal. Elerhetoseget adjak esetleg, hogy lecsekkold?De tudod mit, ha te ettol jobbat alszol, hogy ma is igazad van valamibe, amihez hot' semmi kozod, akkor mardaj meg e hitedben. Nekem ez nem faj.
53. 3234a592df (válaszként erre: 51. - Ikres_anyu)
2018. jan. 13. 20:50
Hónapok kérdése még a visszatérése a kismamànak, tájékozódni akartam. Elég jó kis téma ahogy látom 🙂
52. 3234a592df (válaszként erre: 42. - Channa*)
2018. jan. 13. 20:46
Ez a neves dolog nekem is ismerős: x.y visszatéréséig szólt a HATÁROZOTT idejű munkaszerződés. Ez azt hiszem tiszta ügy!!!
2018. jan. 13. 20:44
Fórum indító, beszámolsz majd hogy mi lett? Jó kis eszmecsere alakulgat itt...
2018. jan. 13. 20:39

Sziasztok!


Ha már a jogszabályokat hiányoltátok - 2012. évi I. tv. 65. § (3) bekezdés tartalmazza, hogy mikor nem szüntethető meg a munkaviszony (várandósság, szülési szabadság, gyes, gyed, reprodukciós eljárás). Tehát ha ez megszűnik, nincs védelem utána.


Ugyanitt a 66.§ tartalmazza, hogy a munkáltató köteles a felmondást megindokolni, a felmondás indoka a munkavállaló munkával kapcsolatos magatartásával,, képességével, vagy a munkáltatóval összefüggő ok lehet.


Annyi védelem van a 66.§ (6) bekezdésben, hogy az anya, vagy gyermekét egyedül nevelő apa munkaviszonyát akkor lehet megszüntetni csak, ha az adott cégnél nincs a munkavállaló képességének, végzettségének, gyakorlatának megfelelő munkakör, amibe áthelyezhetnék, vagy a felajánlott munkakört a munkavállaló nem fogadja el. (Ez akkor igaz, ha a felmondás a munkavállaló képességei miatt van, vagy a munkáltató működésével összefüggő okból. Ha magatartásbeli problémára hivatkozik a munkáltató, csak olyan indokkal mondhat fel, ami megalapozná az azonnali hatályú felmondást: Mt. 78.§ (1).


Sajnos azt semmi nem írja elő az Mt-ben, hogy a kismama helyére csak határozatlan idejű szerződéssel lehet felvenni, nyilván ahol státusz gazdálkodás van, ott ezt így csinálják, ahol bértömeg, vagy más egyéb ott előfordulhat, hogy határozatlan idejű szerződéssel pótolnak. Az Mt. 191.§ a határozatlan idejű szerződésnél annyit ír elő, hogy naptárilag, vagy más alkalmas módon kell meghatározni annak időtartamát, tehát bőven benne van, hogy x.y. távollétének idejére szöveg szerepel benne (ez a közigazgatásban minden esetben így van).

49. Channa* (válaszként erre: 45. - Zsanci79)
2018. jan. 13. 20:06

Na, olvasgasd az előző hozzászólásomat.


Miért azt írtad, hogy azért került bele a neved, mert te olyan szuper vagy?


Na, lényegtelen....:DDDD

48. Channa* (válaszként erre: 43. - Timilight)
2018. jan. 13. 20:05

Igen?

Érdekes.

Akkor egyáltalán nem biztos, hogy azért szerepel a helyettesített dolgozó neve a szerződésben, mert ő annyira szuper, hanem azért, mert náluk így kell lepapírozni az ilyen eseteket. Aztán, ha esetleg Zsancikánál még is jobb lenne Jolika, akkor bukta van....


Bocs Zsancika!

Így teljesen más íze van a dolognak:DDDD

47. Channa* (válaszként erre: 44. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 13. 20:02

Én 4 évig voltam itthon a gyerekkel. A 4. évben tanultam egy kicsit.

Miért is baj, ha valaki otthon akar maradni és nem emeli fel a fenekét a te kedved szerint? Én azt vettem észre, hogy legtöbb nő azért megy vissza dolgozni a 3 év lejárata előtt, mert a férj nem keres annyit, hogy megéljenek a fizetéséből.

És nem, nem csak beült Jolika a helyére, hanem dolgozott is helyette. Érted? És ha Jolika jó, akkor miért kellene elküldeni? Majd Mariskának adnak más melót vagy elküldik.

És visszatérve az elejére: nem hinném, hogy jobb az aki szalad vissza melóba, és persze azt sem, hogy rosszabb. Ez mindenkinek a saját döntése és senkinek semmi köze hozzá...

46. lapbarna (válaszként erre: 44. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 13. 19:52
Én maradnék, ha anyagilag megengedhetnénk magunknak, hogy csak havi 25 körül kapjak.
45. zsanci79 (válaszként erre: 42. - Channa*)
2018. jan. 13. 19:44

Igen. Amit te nem tudsz elkepzelni az nincs is.

De ezt mar megszoktuk toled.


Ja.

44. 10cc61fb5a (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2018. jan. 13. 19:40
3 évig?? Ki marad otthon 3 évig? 2 év után azért illik felemelni a popót és visszaállni a munkába. Én már 8 hónap után bejártam félállásban, majd szülés 14 hónappal múlva teljes állásba mentem vissza. Aki megakarja tartani a munkáját az tegyen érte mindenképp. Én úgy gondoltam, hogy az a kib**szás, ha anyuci nem mehet vissza úgy másfél-két év múlva dolgozni. Csak mert "jolika" beült a helyére..
43. Timilight (válaszként erre: 42. - Channa*)
2018. jan. 13. 19:38
Közszférában beleírják a kinevezésbe. Helyettesítés, határozott idő, és a helyettesített dolgozó neve szerepel a szerződésben.
42. Channa* (válaszként erre: 41. - Zsanci79)
2018. jan. 13. 19:30

Elég nehezen hiszem el, hogy beleírták a szerződésedbe, hogy Kovács Jánosné csak addig dolgozik itt, amíg Zsancika vissza nem tér a gyesről....

Erre is találták ki a határozott idejű szerződéseket, hogy ne kelljen nevesíteni, ne kelljen hosszú időre elköteleződni, stb.

41. zsanci79 (válaszként erre: 32. - Smirnoff)
2018. jan. 13. 18:34

Az enyembe belekerult 😊

Marmint a helyettem erkezo szerzodesebe. Pont azert mert Zsanika még nem tudta hogy egy, ket, vagy harom ev mulva megy vissza dolgozni 😊

De Zsanikat szerettek, igenyt tartottak a munkajara. 😊

40. michelle.r (válaszként erre: 37. - Channa*)
2018. jan. 13. 18:18
Nálunk is ez lesz. Az egyik aszisztens visszajönne, de egyelőre nincs hova, mert az utódja annyira jó, hogy ha menni akarna sem biztos, hogy elengedném ;)
39. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Channa*)
2018. jan. 13. 17:23
Nálunk meg csak egy évig kell tartani a helyet. Aki max egy éven belül nem megy vissza, az egyenlő a felmondással. Ezalatt az idő alatt, akinek èrdemes hamarabb is visszamenni, azok a vezető beosztások,ott 3-6 hónap után is simán visszamennek. Van olyan barátnőm, aki volt olyan merész, hogy vezető beosztásból egy évig maradt otthon. Mert hogy annyira joga van. Oké. Visszament, a helyettese addigra jobban tudott mindent mert egy olyan szektor volt, hogy nagyon gyorsan változik. És a barátnőmre csupa csicskamelót osztottak, szóval a helyet tartották ugyan, sőt, maradt a helyettese is (aki pedig azt csinálta pont, ami a barátnőm feladata lett volna) de ellehetetlenítették mint ember és ő maga adta be a felmondást. Ha csak 3 hónapot hagyott volna ki, azalatt nem történt volna ez.
2018. jan. 13. 17:11
Határozott időre felveszik a helyettest, aztán 3 vagy 6 hónaponkent hosszabbítják a szerződését amíg vissza nem tér az akinek a státuszára felvették! Nálunk ez így volt ahol dolgoztam (kórház)!
37. Channa* (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2018. jan. 13. 17:08

És jellemzően nem is a gyerekszülés a problémája a főnöknek, ha nem veszi vissza a kismamát, hanem teljesen más.


Nálunk már a terhesség alatt sem volt elégedett a főnök azzal a kismamával, akit visszavettek, de el is küldtek rögtön, ezért nem akarta megtartani. A cégvezető körbekérdezte az összes főnököt, hogy kell e valahová a kismama, aki visszajön, de senki nem akart vele dolgozni....

2018. jan. 13. 17:04
Annak mi "bűne" van, akit felvesznek dolgozni a kismama helyett?? Miért bacódna meg? Ez a főnök felelőssége, hogy kit vesz vissza, kit nem, semmiképpen sem a dolgozó hibája. Nálunk a többség visszamegy, vissza is veszik.
2018. jan. 13. 16:42
Akkor tevedtem.
34. Channa* (válaszként erre: 32. - Smirnoff)
2018. jan. 13. 16:39

Nem is így gondolta:DDDD

Nálunk van akit határozott időre vesznek fel. Igen, amíg Jolika vissza nem jön:DDD Ha Jolika nem jön vissza, akkor egyeztetnek vele, hogy még fél évet várunk rád, ha akkor sem jön vissza, akkor ugrott az állása....

33. 3234a592df (válaszként erre: 32. - Smirnoff)
2018. jan. 13. 16:38
Ez pár évvel ezelőtt így volt. Ez volt a lényege a határozott időnek. Eseményhez, vagy időhöz volt kötve a munkaviszony vége.
32. Smirnoff (válaszként erre: 15. - 3234a592df)
2018. jan. 13. 16:35
Szerintem semmi furcsa nincs abban, h hatarozatlan idore vesznek fel valakit. Az megsem keriljeh a szerzodesbe, hogy "amig a Jolika vissza nem jon", a Jolika meg ki tudja mikor megy vissza.
31. 3234a592df (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2018. jan. 13. 16:02

Nagyon szépen köszönöm!!

Sajnos az állàspiacon így ajánlják fel a megüresedett állàsokat az utóbbi 1-2 évben. Óriási fejtörést okozva ezzel.

30. michelle.r (válaszként erre: 29. - 3234a592df)
2018. jan. 13. 13:21

Egy cégnél egy állás nem alanyi jogon járó juttatás senkinek. A cég nem fogja magát annak kiszolgáltatni, hogy a kismama bevállal még egy gyereket, és kimarad egy újabb körből, három évig.


Tudom, hogy nem hangzik jól, de a vezetőt mégis meg kellene kérdezni, mert elég nagyban függ a helyzet attól, hogy ő mit szeretne. Abba is gondolj bele, hogy a kismama 3 évig nem volt benne a cég életében, ennyi idő alatt biznyos szakmákban nagyon nagy hátrányba lehet kerülni, ha valaki nem képzi magát.


Ha korábban elégedettek voltak vele, valószínűleg nem fogják elküldeni, de semmilyen előnyt nem élvez a felvett helyettessel szemben, ha azt nem úgy vették fel, hogy csókolom, ha visszajön az, akit helyettesít.

2018. jan. 13. 13:05

Köszönöm mindenki hozzászólását!

Sajnos ez nem jó sem a helyettesnek, sem a visszatérő kismamának. Nem értem a munkáltató célját, a kusmama helyére felvett munkavállaló határozatlan idejű munkaszerződésével.

Nem érzem jó ötletnek a vezető megkérdezésés a terveit illetően: nem tudom tudna-e választ adni a jövőbeni terveit illetően. Ígéretekkel ugyebár semmire nem megy az ember.

2018. jan. 13. 10:50
A kismama lehet rendkívül határozott, a cégvezető nem fog a saját érdekei ellen dönteni. Az marad, aki a munkájával többet hoz a cégnek. Az mindenesetre nem véletlen, hogy határozatlan időre vették fel a helyettest. Lehet, hogy a kismamát más munkakörbe fogják visszavenni. Az is lehet, hogy visszaveszik, majd kirakják. És az is, hogy nélkülözhetetlen, és őt tartják meg. Majd a főnöke eldönti.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook