Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kismamák munkába visszatérése fórum

Kismamák munkába visszatérése (beszélgetős fórum)

1 2
2018. jan. 13. 07:12

Aki meg "K* vára le van sz@rva", az a kismama helyett dolgozott x ideig. A másik oldalra is lehetne á gondolni! Szerencsétlen jelentkezett egy állásra, felvették, ott dolgozik. Senki nem mondta neki, hogy határozott idejű a szerződésed, mert ha jön vissza kismama, akkor te mehetsz, mert lehet, hogy ebben az esetben nem is vállalja el.

Nem csak azoknak kell állás és fizetés, akik gyereket várnak vagy akiknek kicsi a gyerekük. Az iskolás gyerekesek is fizetésből élnek, sőt! azok is akiknek már felnőtt a gyerekük és sőt-sőt!!! azok is, akik sosem szültek. Nem csak kismama létezik a világon és nem csak a kismamának van joga mindenhez. Nem azért teszik ki a kismamát, mert kipottyantott egy gyereket vagy többet, hanem azért, mert akit felvettek helyette az jobb esetleg?



Mint írtam, nálunk volt olyan kismama, akitől megváltak rögtön, és volt olyan aki a gyes után 3 év múlva visszajött egy sokkal jobb munkakörbe és azóta vezető lett, és van olyan, aki fél éves gyerek mellől jött vissza a szülés előtti munkakörébe és azóta is nálunk dolgozik. Akit elküldtek, arra nem volt szükség. Nem azért, mert szült egy gyereket, hanem másért, a másik kettőre meg szükség volt.

26. Channa* (válaszként erre: 21. - Arón1)
2018. jan. 13. 07:04

Nem tudom mi alapján működtök, de ebből a hozzászólásodból: "Kormányhivatalban dolgozom. Nálunk így van." csak annyi derül ki, hogy egy szokásról írtál. Nekem ebből nem sikerült kiolvasnom a jogszabályi hivatkozást.


Ennek kapcsán, csak 1 jogszabályt lehetne felidézni, az pedig az egyenlő bánásmóddal kapcsolatos, mert olyan sehol nincs leírva, hogy a kismama nem bocsájtható el, azaz azért nem bocsájtható el, mert kis gyereke van, vagy azért mert terhes, mert ezzel meg lenne sértve az egyenlő bánásmóddal kapcsolatos jogszabály, de ha más indokkal teszik meg, akkor simán elküldhető.


Egyébként azt gondoltam, hogy te mint kormányablakos, be fogod ideírni a jogszabály számát, paragrafusát, stb., mert én tényleg azt gondoltam, hogy ti, azaz a kormányablak azok alapján működik, de aztán kiderült, hogy te is csak a szokásokról írsz és még véletlenül sem tudsz egy idevonatkozó jogszabályt sem idézni...

Ez nem vitatkozás, csak ha esetleg tudsz ilyet, akkor jó lenne, ha ide írnád, mert ha valaki visszamegy dolgozni kicsi gyerekkel, akkor legalább tudna mire hivatkozni, mert azt sehol nem fogják elfogadni, hogy Arón1 azt mondta a hoxán, aki egyébként kormányablaknál dolgozik, hogy náluk így van.:DDDDD Ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy kismama22-t is visszavették és nem küldték el, akkor engem sem lehet....

25. jozsi.38 (válaszként erre: 24. - Smirnoff)
2018. jan. 13. 06:44
pontosan
2018. jan. 13. 00:56
Aki ott van meg ku leszarhatja ugyanígy a kismamát. A valóság meg az, hogy a határozottságoddal együtt is kitehetnek.
2018. jan. 12. 22:29

Lehet hogy rá (a fórumindítóra) az Mt vonatkozik, közigazgatásban Kjt, Kttv, vagy legújabban az Átv. Én a helyében a főnököt kérdezném meg a szándékáról, hogy mik a tervei a státuszával kapcsolatban...

Már ha kompetens a döntésben a főnök és van beleszólása hogy kit akar megtartani....

22. Arón1
2018. jan. 12. 22:20
Azért írtam a fórumindítónak, hogy a jogi hátterének járjon utána. Egyébként folyamatosan módosítják ezeket a jogszabályokat főleg a kismamák védelmében
21. Arón1 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2018. jan. 12. 22:17
Ja egy kormányhivatal szokások alapján működik...Nem akartam Veled vitatkozni erről amúgy
20. Channa* (válaszként erre: 19. - Arón1)
2018. jan. 12. 22:05

Akkor nem jogszabályból hivatkoztál be, hanem egy nálatok alkalmazott szokásról beszélsz, ami ugye nem garancia arra, hogy máshol is lyen szokást alkalmaznak.

Nálatok a kormányhivatalban így szokás, nálunk a Zrt-nél meg máshogy.. Van amelyik kismamát visszaveszi a főnök és megtart és van amelyiket visszaveszi és az első munkanapján elküld...

19. Arón1 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. jan. 12. 21:40
Kormányhivatalban dolgozom. Nálunk így van.
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Arón1)
2018. jan. 12. 21:28

Ilyeneket hol olvastok?

Simán el lehet küldeni. Visszaveszik, majd felmondanak neki, a felmondási idő jár neki, stb.

De semmi nem tiltja, hogy ne küldjék el.

17. Arón1 (válaszként erre: 15. - 3234a592df)
2018. jan. 12. 21:13
Én is voltam ilyen helyzetben. Határozatlan szerődésem volt határozott időre. Amikor visszajött a kismama, áttettek másik státuszba. GYES- es kismamát nem lehet elküldeni, addig amíg a gyerek be nem tölti a három évet. A közigazgatásban legalábbis így van.
16. Pindurpanka (válaszként erre: 15. - 3234a592df)
2018. jan. 12. 21:09
Egy határozott idejűt nehezebb kitenni, míg le nem jár az idő, lehet azért.
15. 3234a592df (válaszként erre: 12. - Ikebana3)
2018. jan. 12. 20:28
Nem tudja, hogy mennie kell, hiszen határozatlan idejű a munkaszerződés. Épp ez az “érdekes” a dologban!
14. ugrilac (válaszként erre: 12. - Ikebana3)
2018. jan. 12. 20:26
Így van, 30 nappal a munkába lépés előtt értesítenie kell a munkáltatót, írásban !
13. Ikebana3 (válaszként erre: 12. - Ikebana3)
2018. jan. 12. 20:24

Kiegészítés:

[link]

12. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - 3234a592df)
2018. jan. 12. 20:21

A visszatérni akaró kismamát visszaveszik az eredeti helyére. De időben kell szólni, hogy vissza akar menni. Aki a helyére van felvéve, az tudja, hogy addig maradhat, amíg a kismama vissza nem megy.

Itt nincs olyan, hogy elsőbbség. Ez a szabály. Amikor a szerződéses elvállalta a munkát, akkor is tudta, hogy egy idő után mennie kell.

Az más dolog, ha olyan szuper munkaerő, akkor a munkáltató megpróbálhat segíteni neki és lehetőséget keres a további foglalkoztatásra, másik területen.

11. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - 3234a592df)
2018. jan. 12. 20:05
lehet bármilyen régi munkatárs, kis gyereke van, aki az első 1-2 évben többet lesz beteg, mint egészséges, és a munkáltatók bizony ezt veszik figyelembe. Sok szerencsét kívánok, hogy ne legyen igazam, de a nagy számok törvénye alapján ez fix. De ne legyen igazam
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2018. jan. 12. 19:44
Igen, ezt csinálták vele....
9. 3234a592df (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2018. jan. 12. 19:36
Csak már elég régi munkatárs, ezért van a para. Vezetőt nem tudom lehet-e ilyenkor megkérdezni, mi a szándéka...nem hiszem, hogy bármi használhatót tudna mondani:(
8. jozsi.38 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. jan. 12. 19:28
pont erre gondoltam. Persze, gyere csak visszajöhetsz, aztán lapát
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2018. jan. 12. 19:26
Nem, nincs semmi védettség, csak annyi, hogy vissza kell venni. Nálunk is így volt egy kismama. visszavették és az első munka napján elküldték...
2018. jan. 12. 19:18
nem tudom élvez-e védettséget a gyes alatti-utáni munkába állás, de kétlem, hogy pont őt tartják meg. Ilyen téren pesszimista vagyok, főleg hogy a helyettesítőt határozatlan időre vették fel
5. 3234a592df (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. jan. 12. 19:15
Visszaveszik, ez az ígéret.
4. 3234a592df (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. jan. 12. 19:12
Biztosan nem, hiszen minden pozíció betöltött a területen.
2018. jan. 12. 19:12
És ha a kismamát küldik el? Én ilyenről is tudok...
2. Channa* (válaszként erre: 1. - 3234a592df)
2018. jan. 12. 19:11
Az nem lehetséges, hogy mindkettő maradhat?
2018. jan. 12. 18:43

Sziasztok,

HELP!!!

Az alábbi kérdésben kérnék segítséget:

Adott egy kismama, aki visszatérne a munkahelyére. Azonban helyette, nem határozott munkaszerőséssel vettek fel helyettesítő kolléganőt. Ha visszatér a kismama, a saját munkakörét kapja vissza, így a helyette lévő embernek mennie kell??? Határozatlan idejű munkaszerződéssel kirúgható az alany, mondván a visszatérő kismama “elsőbbséget” élvez???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook